Hoofdcategorieėn

Age of Conan draait pas in herfst op Directx 10

Door Paul Hulsebosch, dinsdag 20 mei 2008 15:42, views: 10.112

De mmo Age of Conan: Hyborian Adventures is vanaf deze week te koop, maar de versie die in de winkel verschijnt zal nog geen Directx 10 ondersteunen. Dx10-ondersteuning zal pas in de herfst van 2008 via een patch worden toegevoegd.

ConanDe Noorse ontwikkelaar Funcom stuurde trots een persbericht de wereld in om aan te kondigen dat er zoveel bestellingen voor de collector's edition van het spel zijn geplaatst, dat die al is uitverkocht voor het spel in de winkel verschijnt. Enigszins weggestopt in de laatste alinea van het persbericht staat een minder prettige boodschap. Het spel dat vanaf deze week te koop is, zal nog geen gebruik maken van Directx 10. Funcom zal ondersteuning voor Dx10 pas in het najaar van 2008 toevoegen via een patch. Funcom zegt de extra tijd te gaan gebruiken om de ondersteuning voor Directx 10 verder uit te bouwen dan oorspronkelijk gepland, al maakt de ontwikkelaar niet bekend welke extra mogelijkheden het in wil bouwen.

Funcom heeft ondersteuning van Directx 10 steeds gebruikt als een belangrijk verkoopargument. Age of Conan zou de eerste mmo zijn die gebruik maakt van Dx10 en er daarmee het beste uitzien van alle spellen in dit genre. Als het Funcom lukt om dit najaar inderdaad een Dx10-patch vrij te geven, kan het nog steeds de eerste mmo zijn die van de grafische api gebruik maakt, maar met het uitstel stelt het toch de zogenaamde 'early adopters' teleur. Directx 10 is aan de andere kant nog geen gemeengoed. Vorige week werd bekend dat nog geen tien procent van de gamers gebruik maakt van Directx 10, zo bleek uit een onderzoek dat downloadservice Steam uitvoerde.

Volgende 15:59
Vorige 14:43

Reacties

«  1  2  »

"Age of Conan zou de eerste mmo zijn die gebruik maakt van dx10 en er daarmee het beste uitziet van alle spellen in dit genre."

Dit eerste is volgens mij niet waar, aangezien Lord of the Rings Online al een tijdje Dx10 ondersteunt.

Recommended System Requirements:
Processor: Intel Pentium® 4 2.8 GHz or equivalent
Video: 128 MB NVIDIA® GeForce® FX 6800 or ATI® Radeon® X850
DirectX: DirectX® 9.0c
Oftewel; ik kan, als niet LOTRO-speler, niet even snel op de site vinden dat ze DX10 ondersteunen. Of bedoel je dat LOTRO goed draait op systemen die met DX10 zijn uitgeleverd (zijnde Vista-machines) en dus backwards compatibel draaien?

[Reactie gewijzigd door MAX3400]


Deze functie is later toegevoegd in een patch.


http://www.google.be/sear...&btnG=Search&meta=

Dit klopt. En het is niet zomaar "er bij gewrot". Op mijn HD2900XT ziet het er dan echt nog veel beter uit :

dynamic shadows
je kunt verder kijken (en dat was al zo ver),
distant lightning (erg gaaf, bergen verlicht)
Nauwkeurigere overlappingen (i.e., water lijkt niet meer te trillen van een hele grote afstand).

Beetje nonsense verkoop argument dus voor AOC, aangezien die van LOTRO al volwassen is.

En er (op een beetje PC) errug goed uit ziet. :) Dus als dat het enige argument is...

AoC heeft natuurlijk ook het 'vernieuwende' vechtsysteem, dat op zich wel aardig is, maar nou ook weer niet zo heel erg spannend. Zeker als je geen melee klasse speelt. Het is natuurlijk wel bewonderenswaardig dat Funcom iets nieuws heeft gebracht. :)

Ik zie het verschil eigenlijk geeneens tussen assissins creed met DX9 of DX 10.

Of zou dit spel ECHT gebruik maken van DX10? En dan bedoel ik werkelijk meer effecten ondersteunen dan de DX9 versie, iets wat tot nu toe vies tegenvalt bij huidige dx9/dx10 titels

bij AC wordt wel gebruikt, maar de het ziet idd niet beter uit, draait wel beter. de ontwikkelaar heeft ook gezegt dat het er bij dx10 NIEt mooier zou zijn.

Zeker weten doe ik het niet, maar volgens mij zie ik in Assassin's Creed een heel klein beetje meer detail (als je kijkt naar de heup-band van de hoofdrolspeler bijv.). Maar, ervan uitgaande dat het klopt wat ik zie, scheelt het bijna niks.

Ik zie het goed in de post effects. Ga maar eens voor een raam staan die een gloed afwerpt en zorg dat Altair tussen het raam en de camera in staat. Vergelijk dan maar eens DX9 met DX10. En ook op andere stukjes(maar minder) zit er verschil volgens mij.

En DirectX 10.1 zou voor een performance verbetering zorgen echter werden daar bepaald effecten niet toegepast(wat verholpen is in de eerste patch). En directX 10 draait wel zwaarder als met DX 9.

Paar dagen terug high end non-xp systeem en high end vista systeem naast elkaar gehad.
De dx10 versie zag er overal gezien mooier uit, beide systemen liep zeer soepel op alle hoogste settings, waarbij ook de windows settings in quality waren.

Je kunt het trouwens moeilijk anders checken, dan dat je beide schermen naast elkaar hebt staan en zelfde scenario laat zien.

Dat hoeft natuurlijk niet aan DX10 te liggen, maar aan het bedrijf dat het spel gemaakt heeft...

Beetje kip&ei-verhaal weer... Er zijn weinig spellen die DX10 netjes ondersteunen en dus zijn weinig mensen die gebruik maken van DX10. Sorry Steam, maar zo ken ik er nog wel een paar. Er zijn weinig auto's die alleen voorzien zijn van electriciteit als brandstof en dus rijdt minder dan 1% van de automobilisten op electriciteit.

Kijk, dat AoC zijn release-beloften niet waarmaakt, is inderdaad jammer voor de mensen die er naar uitkeken maar eerdere spellen die DX10-graphics brachten, waren nou niet "snel" gemeten in fps vergeleken met hun eigen DX9-broertje/zusje.

"Er zijn weinig auto's die alleen voorzien zijn van electriciteit als brandstof en dus rijdt minder dan 1% van de automobilisten op electriciteit."

Dat het logisch is maakt de bewering NIET minder waar.

Er zijn weinig DX10 spellen, en weinig mensen met vista + een dx10 kaart.
Dit is onderzocht door steam, en het is idd een logisch oorzaak gevolg.
Maar daardoor nogsteeds relavant en totaal waar.

Steam heeft niets gezegd over games, alleen of de clients een DX10-compatible systeem hebben of niet.

Je hebt gelijk in je kip/ei-conclusie (als de meerderheid van de nieuwe games DX9 doet, gaan weinigen upgraden naar een DX10-systeem), maar Steam/Valve heeft geen conclusies aan hun statistisch onderzoek verbonden dacht ik.

Je kunt in de early access versie al wel DX10 selecteren, dus wat gaat daar dan mee gebeuren?
Doet deze keuze op dit moment nog niets of wordt deze optie middels een patch uitgeschakeld?

Quote: Funcom heeft ondersteuning van Directx 10 steeds gebruikt als een belangrijk verkoopargument. Age of Conan zou de eerste mmo zijn die gebruik maakt van dx10 en er daarmee het beste uitziet van alle spellen in dit genre.

Lotro heeft toch ook dx10 support, of bedoelen ze met ander 'genre' dat lotro niet onder deze categorie valt?

Uhm naar mijn weten heeft Eve Online al Direct X 10.
En dat is ook een MMO, dus dit pers bericht is een beetje kansloos...

Ik zie nergens dx10 settings staan in eve, dus nee, opmerking klopt niet.

Nee, EVE Online krijgt nog DirectX 10 support. Dat komt in een toekomstige graphics update (ja er is er net 1 geweesd, maar dat was een DirectX 9 graphics update - DX10 versie komt ook nog).


Dat jij het kan selecteren, betekent nog niet dat het ook wordt ingeschakeld.

Tijdens de beta kon ik ook directx10 selecteren, maar ik kon geen verschil zien tussen directx9 en 10, wat toch de bedoeling zou moeten zijn.

Mustang81,

de optie in video options voor DirectX 10 is er wel, maar die doet helemaal niets :)
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:59
Vorige 14:43
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: