Hoofdcategorieën

Telenet gaat datalimieten populairste internetabo's verhogen

Door Pieter Molenaar, maandag 19 mei 2008 15:53
Submitter: HyperBart, views: 20.059

Telenet is van plan om 'binnen afzienbare tijd' de datalimieten van zijn twee populairste internetabonnementen, Expressnet en Turbonet, te verhogen. Dat zegt Duco Sickinghe, topman van Telenet.

Telenet-logoSickinghe deed zijn uitspraak in New York, vlak voor de start van de Ncta-kabelbeurs. "Vorig jaar lag de nadruk op een snelheidsverhoging, dit jaar op volume", aldus Sickinghe. Op 1 april verhoogde Telenet al de datalimieten van de goedkopere Basicnet- en Comfortnet-abonnementen. De eerste steeg van een schamele 400MB aan dataverkeer per maand naar 1GB, terwijl Comfortnet-abonnees hun datalimiet verhoogd zagen worden van 1GB naar 2GB.

Ondanks dat Sickinghe inziet dat de datalimieten gelijke tred met de verbindingssnelheid moeten houden, stelt hij toch ook vraagtekens bij de oorzaak van het feit dat 'een kleine minderheid' tegen de limieten van de snelste abonnementen oploopt. "Hun datavolume is zo hoog dat we ons afvragen of het wel legaal is. Er zal vanuit de overheid wel eens een inspectie op komen, bijvoorbeeld vanuit auteursrechtelijke overwegingen", zo verwoordde Sickinghe een vanuit privacy-oogpunt verontrustende suggestie.

Net als bij de Nederlandse kabelcollega's van UPC en Ziggo is Telenet bezig om zijn netwerk op te waarderen voor de uitrol van de Eurodocsis 3.0-standaard. Met deze technologie zijn downloadsnelheden mogelijk van effectief 150Mbps en een uploadsnelheid die tussen de 80 en 100Mbps gaat liggen. 150Mbps is vijfmaal sneller dan het het huidige snelste abonnement in België. Telenet zal deze hoge snelheid echter niet direct aanbieden. Het telecombedrijf wil de snelheid van zijn abonnementen in stappen verhogen en hierop de datalimieten afstemmen.

Het is de vraag wat er gaat gebeuren met de gewraakte datalimieten in België. De twee grootste Belgische isp's, Belgacom en Telenet, maken niet zoveel haast met het verhogen van het plafond. Concurrentie op de breedbandmarkt in het land kan dit echter bespoedigen. Zo heeft Belgacom onder druk van de Bipt zijn adsl2+-netwerk open moeten stellen voor concurrenten en onder meer Dommel heeft al aangekondigd hiervan gebruik te gaan maken voor een eigen adsl2+-dienst.

Volgende 16:28
Vorige 15:22

Reacties

«  1  2  3  4  5  »


Hangt er maar vanaf voor welk (legaal) gebruik het is. Voor kotstudenten, of gezinnen met een paar stevige gebruikers die dagelijks ettelijke uren er gebruik van maken... kan het te weinig zijn. Maar dan wil het ook zeggen dat niemand gebruik maakt om (zoals vroeger met de daluren) te downloaden aan het nachttarrief.

Wie dat doet, laat ons zeggen, de helft van de tijd, kan dan toch >50GB per maand downloaden.

Het moet wel gezegd worden; het is té weinig omdat het belachelijk is dat er geen FUP afkan. Maar naargelang waarvoor het wordt gebruikt, is xGB/maand al wel voldoende.

[Reactie gewijzigd door Mizitras]


Het telecombedrijf wil de snelheid van zijn abonnementen in stappen verhogen en hierop de datalimieten afstemmen.
Schaf ze gewoon af hoef je ook niet moeilijk meer te monitoren (was toch lek of iets laatst?) en als een gebruik een beetje druk veroorzaakt dan bel je die toch gewoon, FUP the way to go!

ach die man roept een boel onzin, slecht een klein aantal gebruikers loopt tegen de limiet aan en diezelfde man durft dan ook nog te stellen dat deze gebruikers waarschijnlijk illegale content downloaden.

Misschien moet deze sukkel van een directeur eens wat op het internet surfen. Een beetje youtube kijken of wat legale online uitzendinggemist of iets dergelijks. Telefonie via je internet verbinding en zie daar je bent zo aan je limiet.

Maar oeps een legale linux iso downloaden kost je al te veel limiet.

Nee dan roepen dat de snelheid verhoogd gaat worden.

Deze man spreekt zichzelf dermate tegen, waarom de snelheid verhogen als volgens diezeflde man de meerderheid niet eens aan het download limiet komt. Nee dan dit zeggen dan dat. Het is gewoon een klote zooi bij telenet en klanten weten van de limiet dus doen ze niet veel.

en diezelfde man durft dan ook nog te stellen dat deze gebruikers waarschijnlijk illegale content downloaden.
Zijn we nu niet heel hypocriet bezig? :)

Ik ben heel hard tegen de enge datalimieten van Telenet en Belgacom (daarvoor zit ik dan ook bij Dommel), maar laten we heel eerlijk zijn: bij de meeste mensen die 50+GB/maand downloaden zit toch echt wel een boel illegaals he.

ok, 50 gb is misschien een limiet bij het duurste abbo, maar neem expressnet met 12 gb limiet per maand. Ik zit er iedere maand toch wel bijna aan en dat is puur met telefoon, mailen, beetje surfen, wat youtube filmpjes.

IK heb mensen gekend die maandelijks180 GB verbruikten (door steeds weer te wisselen van abonnementsformule)
Nu mag je veel beweren maar als je zo'n volume maand in maand uit verbruikt zit je illigale zaken te doen net als 95% van de grootverbruikers.

Laten we anders iets voorstellen.

Je kan inschrijven op een ongelimiteerde abonnementsformule op voorwaarde dat je verkeer gemonitord mag worden.
Eens zien hoeveel mensen hiermee akkoord zouden gaan ?

Je kan inschrijven op een ongelimiteerde abonnementsformule op voorwaarde dat je verkeer gemonitord mag worden.
Eens zien hoeveel mensen hiermee akkoord zouden gaan ?
Wat met de mensen die grootschalig porno kijken? Die mensen zijn ook legaal bezig, maar ik denk niet dat die er happig op zijn dat anderen daar bij mee kijken.

Nou, zolang er geen inbreuk is op je privacy en zij erop toezien dat de buurman ipv porno niet elke maand de laatste editie van Terrorist Today zit te downloaden, vind ik het niet zo erg.


Het gaat hier om Belgie, niet om Nederland.

idd in nederland genoeg alternatieven, in belgië te triest voor woorden wat je als alternatief hebt.

Daarbij zelf kpn met telfort heeft messcherpe internet tarieven, dat zie ik telenet of belgacom niet zo snel doen.

Juist ja en bij die vraagtekens komen HD trailers en demo's van 2 of 3 gig niet op in de gedachte zeker?
Maar ja, goed dat ze eindelijk eens wat meegaan. Ik gok dat turbonet van 30 naar 60gig zal gaan om zo scarlet bij te benen.

Als je snel wat aan het browsen bent, is het dan echt nodig om telkens een 720p trailer te bekijken? Eerlijk... vroeger bestond er zoiets als Quicktime enRealplayer technologie wat video al stromend binnenhaalde om vlot te spelen. Nu klikken mensen gewoon 720/1080p aan en verbruikt het te veel. Maar kan iemand van hen dit vloeiend zien ZONDER te wachten? 1080p vloeiend afspelen via Telenet, al streamend? Ik zie het toch niet bij veel mensen gebeuren.

De demo's, oké, maar die kan je makkelijk halveren door via het nachttarrief het netwerk te belasten, en je capaciteit die je nodig hebt, zo te halveren. Vroeger downloadde men ook in de daluren, om dan de kosten te dekken. Dit is iets gelijkaardig.
Alhoewel er weinig aan verandert is, als ik het zo zelf erop nalees :-/

ik weet niet hoe het in België zit maar hier in NL mag je muziek en films gewoon downloaden en zou je dus extreem snel aan datalimieten zitten..
Je zou in België dus niet eens HD materiaal kunnen downloaden.

Muziek wel, films niet.

Muziek wel, films wel, software niet.

bron:
http://www.anti-piracy.nl/wat_mag/wat_mag.asp

Om maar even uit een recente aflevering van kassa te quoten:
Is er controle?
- Nee

En wat mag er nu in België wel/niet?

Geen van de twee. Maar men kan u niet aanklagen als ge het wel doet, omdat er niet bewezen kan worden dat ge iemand kwaad berokkent, ofzoiet, heb er eens een leuk artikel over gelezen, basically mag het niet, maar ze staan machteloos als ge het toch doet, zowel voor up als voor download.

Nu niet voor het één en ander, maar programmas als zattoo.com waarop legaal tv via internet gezien kan worden zuipen ook bandbreedte, iso downloaden, vaak updaten van drie of vier verschillende linux bakken... het vreet aan de datalimiet, gelukkig is er nog dat leuk achterdeurtje bij telenet waarmee dat snel opgelost is... :D

Die achterdeur gaan ze fixen heb ik gelezen. Positief nieuws voor u is wel dat ze de mensen die er misbruikt van gemaakt hebben de rekening ni zullen presenteren.

Maar anyway, twerd wel tijd. En dat ze nu niet afkomen met 20GB ofzo ... maar direct 60GB ofzoiets dat al meer van deze tijd is. Daar kan het gemiddelde gezin toch mee toekomen normaalgezien.

In België mag dat dus ook niet zondermeer; Nederland is daar redelijk uniek in. Frappant hoe onduidelijk de regels blijkbaar zijn, ookal wordt het in elk artikel op t.net wat er enigszins aan is gerelateerd wel weer meerdere malen genoemd.

Desalniettemin heb je natuurlijk ook gewoon weldegelijk legale content die je kunt downloaden. Trailers worden genoemd, maar laten we wel wezen, zo heel veel is dat nou ook weer niet (imho niet genoeg om meer dan 35GB per maand mee te vullen). Ik zit zelf meer te denken aan online videotheken, die krijg je ook steeds meer. En is tevens ook iets wat MS behoorlijk loopt te pushen op hun console. Streaming media is gewoon de toekomst, en België is daar momenteel allesbehalve op voorbereid. Daar mag je blijkbaar alleen nog je mail lezen en wat surfen oid.

[Reactie gewijzigd door .oisyn]


Idd
je zou maar alles via steam gekocht hebben en je nieuwe pc moeten installeren
Ben je gelijk door je limiet heen. Ook centrale online opslag wordt met data limieten tegengehouden.

Klopt, hoe vaak ik al eens niet heb willen kijken voor het online backuppen van een setje foto's van ons gezin (bijlange na geen 20 gb ofzo) en dat heb willen splitsen in twee Xdrive accounts, maar neen hoor, lekker tegen die limiet aan.

Alhoewel ik de laatste maand 'm wel een paar keer gereset heb...

Ik stap over naar dommel volgende keer, zonder problemen...

Sinds ik een PS3 heb let ik anders toch wel op mijn datalimieten. Paar demo's downloaden en een paar games kopen en je bent zo aan je limiet. Datalimieten zullen wel hun nut hebben maar in belgie zijn ze ondertussen middeleeuws geworden.

Je zou in België dus niet eens HD materiaal kunnen downloaden.
Vergis je niet, het is niet omdat tweakers NOOIT berichtgeeft over de werkelijke toestand in belgie, dat het ook zo is. Er bestaan wel degelijk tal van ISP's die een FUP aanbieden. Zelfs in de artikels van E-leven van vorige week werd er koppig gezwegen over het feit dat deze ISP een FUP aanbied. Lijkt wel op censuur.

en welke isp doet dit dan in BELGIE?

en dan heb ik het niet over leuven of brussel eh...

"Hun datavolume is zo hoog dat we ons afvragen of het wel legaal is. Er zal vanuit de overheid wel eens een inspectie op komen, bijvoorbeeld vanuit auteursrechtelijke overwegingen", zo verwoordde Sickinghe een vanuit privacy-oogpunt verontrustende suggestie.
Dikke onzin zelfs als je 24/7 een maand lang een 128Kbit radio zendertje luisterd dan ben je al 40,5 GB kwijt.

Hij zegt dat enkel om mensen af te schrikken.

"De overheid" :O wie is dat dan? De enige die een tap mogen leggen op je verbinding is de justitie. En taps worden enkel in speciale gevallen gelegd, zoals bij undercover operaties in échte bendes. Niet om een 16 jarige knul zijn liedjes af te nemen.

waarom zou dit dan niet mogen.

Laat me raden de wetgeving moet opgevolg worden voor alle zaken waar jij een slachtoffer kan worden maar voor zaken die je zelf doen moet het zeker kunnen


dura lex, sed lex

Er is geen overtreding, dus mag men ook geen tap gebruiken.
Een tap gebruiken om een overtreding te vinden, zonder dat er een eerste was, mag namelijk niet :)
Eerst moet er een misdrijf of een duidelijke indicatie voor een aankomend misdrijf zijn vooraleer men actie mag ondernemen. Je mag helemaal niet je burgers bespioneren om toch maar een misstap te vinden.

Hier in België waakt de comissie P (of die van staatsveiligheid) over het inzetten van aftapping en dat gebeurt enkel als daar écht nood aan is. We gaan geen 4 miljoen gebruikers aftappen...

En ik denk ook dat justitie wel wat anders te doen heeft -zoals bv. op die verkrachter die momenteel actief is, te jagen; dan Telenet te ontzien van grootverbruik klanten

[Reactie gewijzigd door era.zer]


Dan kan je je dus afvragen of dat radio zendertje 24/7 draaiend hebben je die 39.55GB wel waard is, als je een limiet hebt van zegge 50GB.

Radio zenders zijn op zich al een lullig voorbeeld. Stel er luisteren 100 mensen naar dat ding, dan ben je dus ~4TB kwijt. Terwijl als je een gewone radio zender neemt dan kunnen er een miljoen mensen naar luisteren, daar wordt de zender niet meer of minder van. Dat er geen radiozenders zijn die jou bevallen is dan weer anders wat.

Maar ik denk dat het hier ook niet zo zeer gaat om mensen die naar een radiozendertje luisteren, maar mensen die elke 3 dagen een DVD van 7GB binnenhalen. Dan hebben we het al snel over 70GB en 'elke 3 dagen' is voor sommige van die lui dan nog conservatief... er zijn mensen die doodleuk meerdere films tegelijk downloaden en dan nog alle seizoenen van een TV serie erbij. Zeg maar gerust 250GB/maand. En dan raar op kijken als ze een FUP onder de neus gedrukt krijgen.

'een kleine minderheid' tegen de limieten van de snelste abonnementen oploopt.
Hier nam ik vorige week de proef op de som
http://www.9lives.be/forum/showthread.php?t=572760
Ga jij of je gezin vaak over je limieten? (ENKEL EXPRESSNET GEBRUIKERS AUB)

Ja, (bijna) elke maand 57,99%
Ja, maar niet zo vaak, omdat we keihard kostbare bandbreedte besparen om de limiet te vermijden. 32,43%
Ja, maar niet zo vaak, zonder in te boeten op ons surfgedrag 4,91%

Nee, nooit, en zie het ook niet meteen gebeuren 3,19%
Limieten? 1,47%
bijna 5% heeft er nog nooit iets van gemerkt! hahahahhaha
en 90% zit er zwaar door gekloot

Oke, zoveel stemmen zijn er niet uitgebracht... maar kom op
Ik hoop trouwens, dat als ze verhogen, ze het nu eens fatsoenlijk doen, en ipv +2GB (hahahhahahahahhaha) eens + 15 GB of meer, zodat we werkelijk kunnen spreken van een goeie update.

[Reactie gewijzigd door musback]


En jan modaal zit op 9lives forum??? :D als je doelbewust je steekproef kiest trekt je statistiek op niks... vandaar ook: there are lies, damned lies and ... statistics...

Er is genoeg volk dat er echt niet over komt. Maar dat ze zo achter de concurrentie aanlopen is zielig.

Die test is niet representatief. Het hele 9lives forum zit vol van de kinderen, gamers en andere veel-verbruikers. Hou die test onder alle Telenet-klanten, en je zal zien dat het aantal mensen die geen weet hebben van volumelimieten, veel hoger zal liggen :)

Lekker klantenbeleid. Zou een autoverkoper 's moeten doen bij iedereen die een busje koopt: Waarschijnlijk wordt dit voor een bankoverval gebruikt."

Mijn god, wat een monopolie (of Oligarchie?) toch doet met respect voor je klanten...

Ondanks dat Sickinghe inziet dat de datalimieten gelijke tred met de verbindingssnelheid moeten houden, stelt hij toch ook vraagtekens bij de oorzaak van het feit dat 'een kleine minderheid' tegen de limieten van de snelste abonnementen oploopt. "Hun datavolume is zo hoog dat we ons afvragen of het wel legaal is.
Ik denk dat het beter is dat men kijkt naar de mensen die maandelijks 90% van hun limiet verbruiken, en men op deze manier een beter getal krijgt van de eventuele problemen omtrent datalimieten. Ik ga nooit over mijn 35GB limiet die ik heb per maand, maar dat komt omdat ik er bewust van ben dat er iets dergelijks is. En ik denk dat de rest van Belgie dit ook beseft. Daarnaast is de smalband van Telenet zo traag, dat zelf het controleren van een emailsysteem, dat niet uitgebaat wordt door telenet, zo elledig traag is. Veel mensen zijn zich bewust van deze limiet, dat men er niet over wil gaan, en daarom dus rekent hoeveel trafiek men mag verzetten, vooraleer men er over gaat.

Ze hebben wel een sterk punt met hun vraag of die kleine groep die _elke_ maand meer dan 35GB download wel zo legaal bezig zijn :). Ik denk een hele hoop in ieder geval niet.

Voor de anderen, sjah, pech?

Je moet al goed zot zijn om 35 GB datalimiet bij Telenet te hebben, dan ben je anderhalve keer zoveel aan het betalen dan een normaal internet abbo kost. En dat doe je dan voor de geweldige snelheid en de datalimiet (terwijl elders hogere datalimieten te verkrijgen zijn.

Trouwens: geweldige uitspraak: we gaan de limieten verhogen, en degenen die klagen ook een onderzoek voor piraterij aan hun broek smeren. Tof bedrijf.

Hun datavolume is zo hoog dat we ons afvragen of het wel legaal is.
Een demo van een game is vandaag de dag al gemakkelijk een halve gieg. Online gaming kan ook al heel wat verbruiken als je redelijk wat uren achter je pc slijt. Steeds meer en meer trailers van films worden aangeboden in HD content. Stuk voor stuk legale content die je limiet er op korte tijd door kunnen jagen.

Edit:
Sneller leren typen, dit is ondertussen al meer gezegd :)

Hopelijk zullen ze inzien dat, na hun limietverhoging, het aantal grootgebruikers nog steeds niet afneemt. Hier zouden ze dan de conclusie kunnen uit trekken dat er wel vraag is naar meer trafiek en dat hun 5% vrijwel altijd 5% zal blijven, ongeacht de limiet

[Reactie gewijzigd door mbsaerens]


Een halve GB? Pak maar gerust MINSTENS 1 GB, demo van Crysis is 1.7GB en zo is het tegenwoordig met de meeste demo's, pak daarbij nog internetradio, online gaming, HD-trailers (heb effe gecheckt bij apple, 480p is 50MB, 720p is 100MB en 1080p is 180MB) Als je effe naar de cinema wilt kijk ik op voorhand een stuk of 5 trailers.

Met deze limieten zorgt Telenet er ook voor dat niemand van hun klanten ooit bij de concurrentie een video kan huren. Op die manier is iedereen verplicht om via hun Digibox video's te huren...

Inderdaad, ik zit soms avonden on-line te gamen met UT2K4, dat is dan toch zo'n 6 uur per avond. IK heb wel eens een datateller mee laten lopen en kon alleen maar dit doen :X :X :X want het was niet alleen maar gamen, maar ook nog eens al die mods die automatisch binnenkwamen om überhaupt een bepaald level te kunnen spelen.

[Reactie gewijzigd door Athalon1951]


Dus zodra je de limiet behaald ben je meteen illegaal bezig?
Zoals genoemd de HD trailers, demo's van games, fan-made filmpjes (eve online heeft dat nogal).

En dan hebben we het nog niet over de mensen die het voor school gebruiken en er hun 3ds max, photoshop, word docs, premierespul, etc, etc, etc overheen gooien.

De tijd dat mensen gewoon alleen mailden en surften is al lang voorbij en het zou eens tijd worden dat de belgische ISP's dat eens zouden gaan inzien. Iemand die flink zit te youtuben rost met het grootste gemak al over zijn limiet heen. Laat staan de wat actievere gebruiker.

Ik vind het maar gek dat men mensen met een hoog datavolume maar direct gaat verdenken van illegale praktijken. Een dagje op Youtube surfen kan al veel data genereren, laat staan als je begint met het downloaden van HD trailers of met de hedendaagse demo's die al snel meer dan een GB groot zijn.

Ook wil ik graag naar internetradio luisteren maar ik kan dit niet te vaak doen aangezien ik dan mijn Telemeter snel zie aangroeien. Ja, zelfs met normaal internetgebruik kom je tegenwoordig al snel aan 12GB/maand.

[Reactie gewijzigd door Admiral Freebee]

«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:28
Vorige 15:22
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: