Nokia en Arc Transistance gaan tegen betaling Europese verkeersinformatie op de mobieltjes van de Finse telefoonfabrikant leveren. De dienst moet het mogelijk maken files te ontwijken.
De samenwerking tussen Nokia en Arc Transistance moet de gebruiker uiteindelijk sneller op zijn bestemming brengt. Daartoe worden niet alleen gegevens over files, maar ook over bijvoorbeeld wegwerkzaamheden op geschikte Nokia-modellen getoond. Arc Transistance, een samenwerkingsverband van Europese vervoersorganisaties als de Nederlandse Anwb, verzamelt in zestien Europese landen actuele verkeersgegevens. Deze data zal de basis van de nieuwe dienst worden.
Alle mobieltjes die minimaal over de navigatiesoftware Nokia Maps 2.0 en een gps-module beschikken, zouden de eigenaar in staat stellen files en andere vertragingen te vermijden. Met de toevoeging van actuele verkeersgegevens aan Maps zou Nokia beter met fabrikanten van navigatiehardware kunnen concurreren: fabrikant Tomtom biedt bijvoorbeeld voor 9,95 euro per maand de vergelijkbare HD Traffic-dienst. Welk bedrag voor de dienst van Nokia en Arc Transistance betaald moet gaan worden, en wanneer de verkeersinformatie beschikbaar zal komen, is nog niet bekend.
Persoonlijk moet ik er niet aan denken om te navigeren met een mobieltje. Geef mij maar een lekker groot scherm zoals bijvoorbeeld een TomTom die heeft. Apparaatjes overladen met functionaliteit heeft ook een nadeel: toenemende complexiteit. Waarom denk je dat losse MP3-spelers nog steeds goed verkopen, terwijl veel mobieltjes ook muziek af kunnen spelen?DAG TOMTOM... Jullie ondergang gaan in. De meerwaarde van een TomTom hardware is nu de boeg uit. Je kan nu tegenwoordig alles op een Nokia Handset. Normaal wel.. alles wordt in 1 machinetje gepropt waar anders ging de toekomst naartoe.
Dat is een statement in de trant van: zolang je een bank kunt beroven zie ik niet veel toekomst voor geldautomaten. Er zijn echt mensen (en eigenlijk zijn dat er een heleboel) die wel een geweten hebben.Zolang je muziek en navigatiesoftware gratis kunt downloaden zie ik hier geen grootschalige afname van dat soort diensten.
[Reactie gewijzigd door AvWijk op donderdag 1 mei 2008 22:27]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Politiek en recht Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True