Hoofdcategorieën
Device Settings

Psystar levert eerste Mac-klonen aan klanten

Door Willem de Moor, maandag 28 april 2008 11:20, views: 27.391

De eerste 'Open Computer' met Mac OS X van het bedrijf Psystar is bij zijn nieuwe eigenaar aangekomen. Het uitblijven van juridische acties van Apple om het bedrijf een halt toe te roepen is opmerkelijk.

Psystar logoPsystar levert onder de vlag Open Computer een alternatief voor Mac-systemen die door Apple worden geleverd. De Openmac, zoals het systeem ook wordt genoemd, kost volgens het bedrijf een fractie van de officiële Apple-hardware en de computer zou betere prestaties leveren. Het instapmodel is uitgerust met een Core 2 Duo E4500 processor, 2GB geheugen, een harde schijf van 250GB en een Geforce 8600, die desgewenst ingewisseld kan worden voor een onboard-videokaart. Zonder besturingssysteem kost het systeem 399 dollar: wie Leopard geïnstalleerd wil hebben, is 155 dollar extra kwijt. In de Apple Store kost een enkele licentie overigens 129 dollar. Een van de eerste klanten die een Openmac kocht, maakte een video van zijn nieuwe aanwinst, waaruit blijkt dat Psystar geen gebakken lucht verkoopt.

OS X LeopardHet filmpje toont weliswaar aan dat Psystar daadwerkelijk een Mac-compatibel systeem verkoopt, maar honderd procent in orde lijkt de computer niet. Volgens de nieuwe eigenaar is het als Mac Pro herkende systeem snel, maar werkt Software Update niet.

Psystar denkt de Open Computer optioneel met het besturingssysteem van Apple legaal te kunnen leveren, dankzij een mogelijke maas in de eula van OS X. Naast de retailversie van Leopard, die ogenschijnlijk slechts 'als service' voor zestien dollar wordt geïnstalleerd, kan ook voor een variant van Ubuntu of Windows of helemaal geen besturingssysteem gekozen worden.

Apple heeft nog niet officieel gereageerd op de mogelijke schending van de voorwaarde die OS X alleen op Apple-hardware toestaat, maar volgens velen moet het 'leger Apple-advocaten' al staan te trappelen.

Volgende 11:50 Toys 'R' Us grijpt introductie GTA IV aan om zichzelf op de kaart te zetten
Vorige 11:20 Tatung gaat weer plasma's maken
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »


mac osx op mac hardware = koppelverkoop volgens EU maatstaven
Waarom zou dat koppelverkoop zijn dan? Kun je dat eens uitleggen?

Apple levert een volledige systeem, waarbij de hardware en de software intern ontworpen zijn, moeten ze dan losse hardware leveren met losse software - die je dan nog extra moet kopen?

Als ze dat zouden doen dan zou er (door de EU en anderen) terecht moord en brand geschreeuwd worden...

omdat het twee afzonderlijke producten zijn en het ene niet zonder het andere gekocht worden. zoals een gsm met een abbo ook koppel is in België (zoals het hoort)

Je kunt prima OS X zonder een Mac kopen hoor. Dat is mij tot nu toe ook gelukt.
Andersom krijg je het er gewoon bij.

Daar zit juist de truuk. Uiteindelijk betaal je bij Apple teveel voor het totaal, ook al rekenen ze maar 16 dollar voor het OS. Iedereen wordt legaal opgelicht bij het kopen van een Apple computer.

Niet dat dat niet het geval is bij Windows. Daar ben je weer te veel dure performance kwijt om je OS normaal te laten draaien.

Je koopt 1x een Apple en kan daarna voor 125 Euro een volledig nieuw OS kopen en gebruiken. Als je al "opgelicht" zou worden, dan is dat 1x, zelfde geldt voor welke pc dan ook aangezien overal winst op wordt gemaakt. Met een pc ben ik wellicht een paar honderd Euro goedkoper uit (hetgeen dus ook vaak een mythe is), alleen betaal ik dan weer 500 Euro voor Vista. Verder is OSX zo geprogrammeerd, dat deze bij een update tot nu toe alleen maar sneller is gaan draaien en ik dus niet weer m'n hardware hoef up te graden. Go figure, bespaar ik mij heel wat Euro's juist door een Mac te kopen.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold op maandag 28 april 2008 12:51]


Vista Home Premium niet goed genoeg voor je? Natuurlijk lijkt die prijs enorm hoog als je enkel de Ultimate bekijkt :s.

OSX is ook de "ultimate" dus ja, dan vergelijk ik het met de gewone complete Windows versie.

Een OEM versie van Vista voor zo'n 135 euro is voor de meesten prima hoor, waarom zoveel meer betalen voor een beetje support?

Vista wordt ook sneller met updates / service packs net als OSX, ik neem tenminste aan dat je telt vanaf de release van OSX en OSX niet vergelijkt met eerdere Mac OS'en? Want eerdere OS'en waren heus sneller omdat er minder in zat.

Vista is vele malen trager dan XP. OSX 10.5 is sneller dan 10.4, welke weer sneller was dan 10.3, etc. (en dat zijn dus zeer grote updates cq nieuwe systemen, geen service packs).

[Reactie gewijzigd door vgroenewold op maandag 28 april 2008 13:39]


Dat OSX bij iedere upgrade sneller wordt, en dat zonder een hardware upgrade of vervanging van het systeem, is met Leopard achterhaald.

G3 systemen en een deel van de G4 range (< 800 MHz, dus ook 2x 500MHz) wordt niet meer ondersteund door Leopard.

Een deel van de G4 range, dan hebben we het dus over systemen van >5 jaar oud en nog ver voor de gehele switch naar volledig andere processoren, toch vrij netjes nog... verder zou het ook op die systemen nog steeds sneller draaien, alleen hebben die systemen hardwarematig geen compatibiliteit meer.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold op maandag 28 april 2008 14:04]


Die laatste bewering is uit de lucht gegrepen en hij is ook onjuist (hoezo meerwaarde?).

Hier draait Leopard op een 700MHz iMac G4, alleen net niet zo snel als Tiger 10.4.10 dat deed.

Zie ook:
"What’s surprising is that performance decreased slightly from Tiger to Leopard."
http://www.primatelabs.ca...performance-october-2007/

"Don't assume the Leopard will magically speed up your Mac. It might slow it down, depending on what apps you use most often for long periods of time."
http://www.barefeats.com/leopard.htm

Ik ben het hier met scanboostar eens hoor, Tiger werkt op mijn Core 2 Duo Macbook van anderhalf jaar oud sneller dan Leopard. Dit terwijl ik gewoon een clean install heb gedaan.

Qua usability is Leopard een stap voorwaarts, qua performance een stap terug.

Ja daar gaan we weer, vista kost geen 500 euro maar bij een nieuwe pc iets van 80 euro. Daarbij mag je voor je apple bijna elk jaar 125 euro voor de nieuwste osx neerleggen terwijl dit bij windows elke 4-5 jaar is.

Dingen niet duurder maken dan ze zijn.

Dus het is een voordeel dat Windows slechts 1x per 5 jaar met een nieuw systeem komt? En je betaalt die 125 Euro natuurlijk alleen als je echt elk jaar een nieuw systeem wilt, wat een beetje onzin is.

Verder zit die 80 Euro natuurlijk ergens anders weer bij en ok, Vista is goedkoper geworden, maar niet bij de introductie en ik wil gewoon de beste en meest complete systemen met elkaar vergelijken. Als ik er vanalles uitsloop en dit als fabrikant aanbiedt, dan is het wel heel makkelijk om die versie vervolgens als vergelijkingsmateriaal te gebruiken. Heel veel mensen die Vista hebben gekocht, kochten de "beste" versie, ofwel Ultimate, voor iets van 500 Euro.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold op maandag 28 april 2008 14:35]



Euh, nee, gewoon een kritische consument. Nergens ooit fan van geweest gelukkig.

...en ja daar gaan we weer.

Als je een nieuwe Mac koopt krijg je OSX er gratis bij! Op een oudere mac kost je een upgrade van OSX ultimate (zoals we het maar zullen noemen) slechts 125,- euro.

Voor die 2 jaarlijkse recycle krijg je heel wat meer upgrade van je OS bij een Mac dan bij een PC. Dat Windows er 4-5 jaar over doet is meer aan de knulligheid van de programmeurs daar te danken, niet dat MS dat zo graag zou willen.

Vertel nog eens even hoe vaak is Vista uitgesteld? Wanneer had het na het verschijnen van XP moeten komen, hoe lang zullen we volgens Ballmer moeten wachten op Windows 7? Juist 2 jaar..... maar reken maar dat het weer gaat uitlopen naar een jaar of 5 a 6. Zeker als ze gaan breken met de oude architectuur van Windows.

...en ja daar gaan we weer.

Als je een nieuwe Mac koopt krijg je OSX er gratis bij!
Ja, en als ik een nieuwe PC koop krijg ik Windows er ook gratis bij....
Denk je nou echt dat je niet voor OSX betaalt? Wees niet zo naief zeg

Het gaat er om wat het kost als je het in de winkel koopt. Vista Ultimate Retail kost dan 500 euro en Leopard kost er 125 en dat is toch een behoorlijk prijsverschil.

Dan kun je Leopard wel gaan vergelijken met een OEM versie van Vista die je in principe legaal mag gebruiken wanneer je ook maar één onderdeel van je PC aanpast of vervangt maar dat is onzin natuurlijk, want dan moet je ook jezelf gaan supporten bij problemen en niet iedereen heeft daar voldoende kennis voor.

Je hebt gelijk dat je bij Apple wel wat vaker geld op tafel moet leggen, en daardoor ben ik van mening dat je uiteindelijk ongeveer even duur uit zal zijn. Verschil zit hem er dan in dat op het moment dat Vista geïntroduceerd werd XP al hopeloos verouderd was omdat er op security updates na 0,0 aan toegevoegd is in 5 jaar. Tiger was nog lang niet verouderd, en toch staat er al weer een nieuwe frisse update klaar om te gaan gebruiken.

Wat dat betreft zit Apple door een kortere ontwikkelcyclus dus dichter bij de consument, en kan Apple sneller inspringen op marktontwikkelingen. Al zou OSX duurder zijn dan Vista dan nog zou Apple zich daar niet voor hoeven schamen om deze reden.


Dell: http://www.dell.com/linux
En van HP weet ik het niet exact, maar: opensource.hp.com en ga zo maar door...

@GreatSlovakia:

het probleem is alleen dat bijna niemand dat weet....
elke noob koopt automatisch een dell met Vista waardoor je dus twee keer genaaid word... één keer omdat je een dell-pc hebt en die dingetjes qua prijs-kwaliteit verhouding gewoon absoluut niet zo goed zijn als een computer voor die prijs kán zijn en nóg een keer omdat je bijna geen xp-systemen meer kunt kopen en je dus opgescheept zit met vista terwijl veel mensen nog heel tevreden zijn met xp... bij OSX is dat anders, qua GUI is er namelijk nauwelijks iets veranderd en voordat ze een giga switch gaan maken zal dat ook niet gebeuren...

[Reactie gewijzigd door xaddict op maandag 28 april 2008 14:14]


Onwetendheid van de consument is niet probleem van Dell, HP, MS of wie dan ook, maar van de klant. Doordat die niet de moeite neemt om, zoals hij bij elke aanschaf met een dergelijke prijsomvang zou moeten doen, te onderzoeken wat zijn mogelijkheden zijn betaald hij wellicht meer dan nodig zou zijn. Dat heeft met naaien niets te maken.

@ blorf: je maakt nu de fout door jouw mening als feit te stellen. Jij vindt dat je bij Apple teveel betaald. Als ik echter UNIX workstations naast elkaar ga zetten dan kun je die conclusie niet trekken omdat de Apple machines dan ineens een fors stuk goedkoper zijn. Leg de prijzen van Sun computers met Solaris, IBM computers met AIX en Apple computers met Leopard naast elkaar en zie de verschillen. Daarnaast spelen meer dingen een rol bij de aankoop van een product en die dingen konden wel eens een veel grotere rol spelen dan de prijs (waarom zou men anders die peperdure auto's aanschaffen of met het vliegtuig gaan ipv de auto?).

Diverse andere vergelijkingen op internet hebben ook al uitgewezen dat Macs even duur, stuk goedkoper of ietsje duurder kunnen zijn. Het licht een beetje welke Mac je met welk merk computer gaat lopen vergelijken en met welk OS. Een zelfbouw pc met Ubuntu zal waarschijnlijk goedkoper zijn dan een Mac, maar dat is het vaak ook vergeleken met wat je bij andere OEM's krijgt. Je moet het dus ook nog eens in perspectief bekijken.


Hoe kom je erbij dat je gratis een GSM krijgt bij je abonnement? Je krijgt ook gratis een huis bij een maandelijks abonnement op je hypotheek zeker?

En dat denk jij...

Jij betaalt evengoed voor die telefoon, alleen zie je het niet omdat het gespreid is over de duur van je abbo....

offtopic:
Inderdaad, daar ben ik dus op de harde manier achter gekomen: nu betaal ik 25e/mnd, terwijl datzelfde abbo ZONDER telefoon maar wel MET internet niet meer dan 20e kost.
Ik vind dit wel relaxte sysemen moet ik zeggen: als je naar de psystar website gaat en daar de openpro kiest, en alles op max. gooit, dan kost het systeem U$2005,-. Als je dat omrekent naar euro's is dat slechts ¤1253.13 .Daarvoor krijg je een C2Q9450, 8GB main mem, 1TB aan hdd opslag, een GeForce8800GT en een kast, die ik persoonlijk heel mooi vind. Als er een manier bedacht kan worden om dit redelijk goedkoop in Nederland te krijgen bestel ik 'm misschien wel (zonder OS X, dat wel, maar goed, dat is persoonlijke voorkeur :) ) Ik ben dan bereid om tot iets van ¤300,- te gaan qua extra shippingskosten. Alleen zit er geen monitor bij AFAIK.

Je snapt hopelijk zelf ook wel dat de abbo kosten per maand hoger zijn om de kosten van een telefoon (die je 'gratis' krijgt) terug te verdienen. Bij de meeste providers kan je een abbo nemen zonder telefoon en die is dan goedkoper per maand of per bel minuut.

Maar ik vind ook dat Apple aan koppel verkoop doet. Ik snap het ergens wel, omdat OS X werkt nou eenmaal zo goed omdat hij niet met duizenden verschillende hardware configuraties hoeft te werken. Zodra OS X op elke computer gezet kan worden stromen de klachten binnen bij Apple omdat een heleboel dingen niet werken.

@ MAXed_out: wat vindt je dan van HP, Sun, Acer, Asus, IBM, Medion, Packard Bell, Lenovo, Dell, etc.? Allemaal OEM's zoals Apple die een computer leveren bestaande uit hardware en software (meestal Windows maar soms ook Linux, met name Red Hat en SUSE).

@ppl: Die OEM's die kiezen er voor of krijgen betaald om Windows op hun producten te zetten. Microsoft vraagt het misschien aan hun maar het is geen eis. Apple verkoopt idd ook geen computers zonder (hun eigen) software. Maar waar ik op doelde is dat je Apple software ALLEEN op Apple hardware mag draaien, dus koppelverkoop omdat je niet de keuze hebt om zelf je hardware samen te stellen. Zelf losse onderdelen is een alternatief voor die OEM's maar niet voor Apple.
Ik wil best OS X gebruiken maar dan wel op een computer die ik zelf in elkaar heb gezet en ik verwacht dat alles ook wel goed werkt.

Voorwaarde voor koppelverkoop is dat het om producten gaat waar voor beiden een markt zonder de ander zou zijn.

Heb je wat aan een Mac zonder OS? Weinig. En OS X is wel los te koop, trouwens.

Bovendien moet er sprake zijn van een aanzienlijk marktaandeel. Heeft Apple ook niet.

Precies, zowiezo, gaan we dan ook een punt maken van de software op m'n calculator, op de iPod, iPhone, Zune, etc. etc.? Heeft dus niets met koppelverkoop te maken, men verkoopt het gewoon als 1 geheel.

"Heb je wat aan een Mac zonder OS?"
Jazeker: daar zet je Ubuntu op


Het design :p.

Ow dus omdat Apple zulke 'mooie' systemen levert zouden ze verplicht moeten zijn om het systeem te leveren zonder software?

Opzich is het misschien wel koppel verkoop, maar het heeft geen zin er wat aan te doen.

Dan zou dell ook IEDER systeem moeten verkopen zonder OS
Dan zou de PS3 en XBOX ook moeten komen zonder OS
En verder: Photocamera, Ipod, GSM, ...
Daar je tegenwoordig OVERAL linux op kan draaien

Dan zou dell ook IEDER systeem moeten verkopen zonder OS
Dan zou de PS3 en XBOX ook moeten komen zonder OS

Twee verschillende zaken:
Met Dell bedoel je PC's. En PC's zijn heel goed leverbaar zonder besturingssysteem. Dus ja, van mij mogen alle fabrikanten verplicht worden om PC's zonder besturingssysteem te leveren.
De PS3 en de XBOX daarentegen hebben geen "generiek" besturingssysteem, met andere woorden: door er Linux op te zetten wordt de werking wezenlijk anders dan waarvoor deze dingen bedoeld zijn. Dus daar gaat die vlieger wat mij betreft niet op.

En zoals anderen hier al (terecht) hebben opgemerkt: OS-X is los te koop. Maar een Mac kun je niet zonder OSX aanschaffen. Dus is er inderdaad sprake van koppelverkoop, gezien het feit dat de oorspronkelijke werking van het geleverde (een Mac) niet wezenlijk anders wordt als je er Linux op zet...

Precies. Of Windows. En daarom is het geen koppelverkoop, lijkt me.
Je hebt immers de mogelijkheid om er een ander OS op te zetten.
Je hoeft het niet te doen, want er een OS bijgeleverd.
Bootcamp is ook een mooi preventief tooltje, om in een rechtszaak aan te tonen dat er van koppelverkoop geen sprake is. De mogelijkheid wordt hiermee namelijk geboden om eenvoudig parallel een ander OS te draaien, naar eigen keuze.

Bootcamp is ook een mooi preventief tooltje, om in een rechtszaak aan te tonen dat er van koppelverkoop geen sprake is
Blijft het feit dat je MacOS nodig hebt (anders heb je geen Bootcamp) om Windows te installeren. VZIW kan je Windows niet op een Mac draaien zonder Bootcamp, maar Linux wel. Het blijft dan ook, imo in ieder geval, vreemd dat je geen Mac kan kopen zónder OS.

Of nou ja, vanuit Apples oogpunt begrijp ik dat wel, maar er wordt moord en brand geschreewd als je je Dell niet zonder Windows kan kopen maar van Apple wordt het blijkbaar (ook door de regering) gewoon geslikt. Dat snap ik niet, en voor mij blijft het gewoon koppelverkoop; Bootcamp of niet.

[Reactie gewijzigd door Punksmurf op maandag 28 april 2008 14:14]


Koppelverkoop heeft helemaal niks met marktaandeel te maken. Dat is weer een ander deel van de Europese competitie wetgeving. Dat koppelverkoop soms samenvalt met een groot marktaandeel is omdat het dan misbruik van dominante marktpositie is. Dat wil echter niet zeggen dat je, je als kleine organisatie niet aan de koppelverkoop regels hoeft te houden.

Ik zou heel veel kunnen hebben aan OS X, als ik niet verplicht was om het alleen te gebruiken op mac hardware, zo ook kan je met gemak linux (of zelfs windows) op apple hardware hebben, dus het slaat nergens op dat je niks hebt aan hardware zonder mac.

Heb je wat aan een Mac zonder OS? Weinig.
Linux?
En OS X is wel los te koop, trouwens.
Een Mac ook?
Bovendien moet er sprake zijn van een aanzienlijk marktaandeel. Heeft Apple ook niet.
Ligt er maar net aan hoe je het bekijkt. Binnen hun zelf gecreerde afgeschermde markt wel. Het heeft immers geen concurrenten die een compatible product maken, of zelfs mogen maken volgens Apple.

[Reactie gewijzigd door k7of9 op maandag 28 april 2008 15:48]


Of iets wel of niet koppelverkoop is dat heeft met marktaandeel niets te maken.

Klopt niet. Het gaat om koppelverkoop als je als fabrikant je hardware of software alléén via een bepaalde andere provider laat draaien. Zoals bijvoorbeeld de iPhone verkopen via alléén Orange. Dat is koppelverkoop.

Als je als fabrikant je eigen hardware én software maakt, dan is het toch even iets anders. Dan ben je zelf in beheer van beide producten, en dan is het wel toegestaan. Want anders zouden ze in België bij voorbaat geen Macs mogen verkopen.

Waarom moet MS dan verplicht een Windows XP versie zonder Microsoft Windows Mediaplayer beschikbaar maken?

Omdat dat niet zomaar te uninstallen was :)
Net als met Internet Explorer in Win'98 (of was het een andere versie?), want die was té diep geïntegreerd in het systeem, waardoor mensen de software niet zomaar konden uninstallen.

Volgens die definitie is ieder apparaat met hardware en software dus koppelverkoop en zou Belgie zo ongeveer hetzelfde eruit zien als een eeuw geleden. Geen telefonie, geen wasmachines, geen auto's, geen vliegtuigen, etc. Het is sterk aan te raden om eerst eens wat huiswerk te gaan maken: hoe zitten bepaalde producten in elkaar en wat is koppelverkoop nou precies. Met name van dat laatste hebben heel erg veel mensen geen kaas gegeten.

Dat je hardware en software als 1 product levert is GEEN koppelverkoop omdat het als 1 product met 1 prijs naar voren wordt geschoven. Men spreekt pas van koppelverkoop als je de hardware hebt gekocht en daar dan eerst nog software bij moet kopen om er gebruik van te kunnen maken. De losse verkoop zoals een computerwinkel zou doen is dus wel koppelverkoop in dat opzicht. Dat is nogal kort door de bocht dus dat zal men daar in Belgie (en elders uiteraard ook) wel wat beter hebben gespecificeerd in hun wet en regelgeving.

Een Tv en een afstandsbediening zijn ook 2 producten ook die producten kan je niet afzonderlijk kopen. Volgens mij staar jij je blind op Windows wat wel koppelverkoop is. Je bent namelijk verplicht producten te kopen van 2 verschillende firma's zoals dat ook gangbaar is bij de iPhone waar je een product van bedrijf A moet kopen bij een product firma B.

Microsoft levert ook een volledig systeem dat intern ontworpen is, maar dat mocht toch niet helemaal en het systeem moest minder volledig.

Apple maakt goed spul hoor, ik ben echt geen Apple basher wat dat betreft, maar Apple is tevens een van de meest gesloten systemen wat dat betreft. Pas recentelijk is het wat opener geworden. Als je een Mac hebt heb je slechts zelden 3rd party dingen er bij, werkt alleen maar met mac spul, je ipod werkt met Apples eigen itoens, etc.

Sorry hoor, maar wat een onzin.

Mac OSX is wel meer gesloten dan Windows, maar ze komen er mee weg omdat ze ook hun eigen hardware leveren. Iets wat Microsoft in veel mindere mate doet. Zij maken geen computers, alleen dingen zoals muizen e.d.

En met een Mac heb je er bijna net zo vaak 3rd party dingen bij: printers, scanners, muizen, webcams, schermen, speakers, Wacom tabletje... genoeg denk ik zo.

Of als je 't over software had: Stuffit, Coda, Adobe CS, Transmit, Toast, Linotype Fontexplorer, iTunes alternatieven die met de iPod werken (die zijn er ook), iPhoto alternatieven, MSN, Yahoo Chat, Enfocus PDF, Firefox.... en zo zijn er nog legio 3rd party apps.

En om maar te zwijgen over de 3rd party hardware die ook gewoon te koop is.

Dude, opzich een heel goed punt, maar toch een aan/opmerking over je zin:
Mac OSX is wel meer gesloten dan Windows, ma.....
Daar ben ik het dan toch niet zo heel erg mee eens.

OSX maakt gebruik van de volgende OS implementaties:
- NFS;
- CUPS;
- Samba.

Dat zijn slechts de voorbeelden die momenteel in me opkomen. Geen flauw idee of er nog meer is (zal vast wel).

Van Windows weet ik er momenteel geen één op te noemen!

Ik doelde eigenlijk meer op 't feit dat OSX niet op elke willekeurige computer geïnstalleerd kan worden (tenminste, niet zonder hacks e.d.). Op dat vlak is OSX meer gesloten dan Windows, wat je op bijna elke PC-bak kan installeren. :)

Bij Microsoft is dat eerder een gevolg door hun monopoliemisbruik waarvoor ze inmiddels al diverse malen zijn veroordeeld dan dat het hier om koppelverkoop gaat.

Wat betreft je claim dat Apple systemen 1 van de meest gesloten systemen zijn...dat valt heel erg te bezien. Er wordt erg veel gebruik gemaakt van open standaarden en open source (het print systeem, het filesharing systeem, het websharing systeem, de firewall, X11, etc. etc.) en de basis van het systeem (Darwin) is notabene zelf nog open source. Ook doen ze zelf hun eigen open source dingen zoals webkit en tegenwoordig de iCal Server. OS X is wat dat betreft juist 1 van de meest open systemen.

Door die openheid kun je apparatuur tegenwoordig aansluiten en werkt het ook meteen (Ubuntu Linux, en andere distro's vast ook, kan dit inmiddels ook al). Je kunt doordat Leopard UNIX v3 certified is echter ook heel wat vanuit die UNIX hoek doen, Je kunt met Macports en Fink ook de nodige software installeren die in Linux/UNIX wereld zo gewoon is (sterker nog, heel veel wordt standaard al meegeleverd omdat ze gebruik maken van de BSD userland).

Het is dus heel erg incorrect om te stellen dat MacOS X 1 van de meest gesloten systemen is. Je verhaal zou mogelijkerwijs nog wel op kunnen gaan voor oudere versies maar die worden inmiddels ook al niet meer ondersteund. Dan zou je trouwens ook beter de vergelijking moeten trekken met systemen als OS/2 Warp, Windows 3.11/95, etc. anders heb je een heel erg scheve vergelijking (andere technologie(n), technieken, etc.)

De iPod is trouwens bedoeld als mobiele versie van iTunes dus is het ook niet bepaald merkwaardig dat het daarmee synchroniseert. Eigenlijk hetzelfde als wat je ziet bij PalmOS systemen die Hotsync nodig hebben en Windows Mobile devices die Windows, ActiveSync en Outlook nodig hebben (en daarmee dus veel geslotener zijn). Overigens zijn genoemde apparaten prima met 3rd party software te beheren, te synchroniseren, etc. Met name onder Linux bestaan er heel wat tools waarmee je prima die apparaten kunt beheren.

Qua randapparatuur...ik zie bij veel mensen maar weinig randapparatuur aan een computer hangen ongeacht wat voor computer en OS ze hebben. Het is vaak beperkt tot een muis, toetsenbord en een printer/scanner. Tegenwoordig komen tijdelijke apparaten als een usb stick en mp3 speler er nog bij en in sommige gevallen ook nog een usb harde schijf. Mocht je nou ander geheugen of harde schijf in je Mac willen hebben dan kun je die gewoon bij de computerboer om de hoek halen, dat hoeft niet per definitie bij Apple (en dat geldt overigens ook voor alle andere OEM's op de wereld).

Enige kennis van zaken zou je sieren.

Je kunt geen mac kopen zonder OSX, dus koppelverkoop. Dan is IE met windows meeleveren ook geen koppelverkoop - MS levert een compleet pakket aan met daarin een OS, een internet browser en een Media speler.

Moet je OSX er los bij kopen dan? Nee!

MS mag best IE meeleveren, je moet het alleen ook fatsoenlijk kunnen verwijderen en dat kon in Windows 98 niet. En daarbij komt dat MS misbruik maakte van zijn monopolie positie en Apple geen monopolie heeft.

IE meeleveren is ook geen Koppelverkoop, het is immers gratis...

Niet, zit ingebakken in de Windows prijs.

Niks is "gratis".

Er wordt altijd wel gezorgd dat het gratis gedeelte van iets gecompenseerd wordt door iets anders, bijvoorbeeld door een hogere omzet.

Je kunt MacOS niet legaal gebruiken zonder er ook echt Apple hardware bij te kopen, terwijl het wel gewoon werkt op Non-apple hardware...

nou dat is echt een verschrikkelijke goed prijs voor een intel onboard systeem! Zo goed zelfs dat je dat hier voor nog minder kan bestellen....

Volgens mij heeft Dell dan ook wel van die mooie goedkope systemen voor een 399. Daar heb je dan wel weer Windows bij maar dat is wel te vervangen door Linux als je dat liever hebt (je kunt overigens ook een Dell computer met Ubuntu Linux bestellen maar of die 399 kost..). MacOS X is dan weer geen mogelijkheid tenzij je met illegale zaken zoals osx86 bezig gaat.

Mja, is het dan geen koppelverkoop al je het besturingssysteem van je vaatwasser erbij krijgt als je een vaatwasser koopt?

OS X is geen koppelverkoop. Je krijgt dat er bij. De doelstelling van OS X is om de computer werkend voor elke knuppel te krijgen zodra ze een mac kopen. Natuurlijk krijg je windows flamers die zeggen dat de hardware duur is. Ja als je et zo los koopt of bij Dell koopt is het goedkoper maar dan krijg je ook een samenwerkend geheel om bij te huilen. Je kunt zelf je software installeren en zoeken om het enig sinds werkend te krijgen met een hope bloatware terwijl ik gewoon mijn mac krijg volledig geinstalleerd zonder problemen en een hoop zooi.

Overdrijven is ook een vak.
Wanneer raken Apple fanboys nu eens een keer de illusie kwijt dat de hardware die in hun goddelijke apparaatje zit om een of andere reden van superieure kwaliteit is. Apple maakt niet eens computers, het laat computers maken door third parties die ook PC´s bouwen en verkoopt ze.

Wanneer gaan windows fanbois nu eens eindelijk inzien dat een computer meer is dan enkel een CPU, een moederbord en een harde schijf. Als Apple geen computers ontwerpt wie is dan degene die de kleinste computer of de dunste laptop maakt? Intel? Samsung? Toshiba, Seagate? Foxconn misschien? Als die bedrijven deze computers zou kunnen ontwerpen zou Apple gewoon allang niet meer bestaan. Er staat niets voor niets op hun producten "Designed in California" en "Made in China"

Tuurlijk gebruikt Apple componenten van third party, denk je nu echt dat de zetels in een Mercedes door Mercedes worden gemaakt, of de champignons op je pizza gekweekt worden in de kelder van het restaurant?

als ik een mp3 speler koop moet ik de firmware appart aanschraffen? maar ik ben het met je eens dat apple's protectie van osx dat je het niet op een een intelbak mag zetten onzin is aangezien apple zelf software ontwerpt om windows op een mac te draaien...

[Reactie gewijzigd door tuxdapinguin op maandag 28 april 2008 17:22]


Ik ben zeer benieuwd hoe Apple hierop reageerd, sinds kort hebben ze hun "Legal department" wel versterkt. Dus grote kans dat ze dit met harde hand tegengaan.
Aan de andere kant is het ook goed mogelijk dat ze eerst even de kat uit de boom kijken om te zien of ze hier een les uit kunnen slaan.

In de jaren 80 is er ongeveer hetzelfde gebeurd, en toen konden de clonen niet op tegen de echte apple systemen.

[Reactie gewijzigd door Madcat op maandag 28 april 2008 11:27]


om te zien of ze hier een les uit kunnen slaan.
uhm... Een lesje kunnen leren of munt uit kunnen slaan? Of wil je dat ze die geleerde les betalen met de munt die ze eruit slaan en heb je dat vast gecombineerd? :+

Apple heeft nog niet officieel gereageerd op de mogelijke schending van de voorwaarde die OS X alleen op Apple-hardware toestaat, maar volgens velen moet het 'leger Apple-advocaten' al staan te trappelen.
Stilte voor de storm.. Straks walst Apple Inc. daar met alle geweld overheen..

Maar als ik naar die specs kijk.
Power Supply: 350W PSU rated at 300W
Lijkt mij een beetje weinig, zeker als je de optionele GeForce 8600 erbij neemt..

[Reactie gewijzigd door _Eend_ op maandag 28 april 2008 11:28]


Mwoh, ligt denk ik vooral aan de kwaliteit van de voeding. Volgens mij zijn er op Tweakers wel vaker discussies geweest over het nut van voedingen met extreem veel vermogen. Volgens mij in de meeste gevallen gewoon overkill. En zoveel exotische hardware zit er nu ook niet in die Open Computers.

Meestal gaat het dan over voedingen van een goed merk welke dan ook aardig aan de prijs zijn. De goedkope voedingen zijn stukken minder in kwaliteit. Als je naar de prijs kijkt van deze OpenComputers dan lijkt het mij sterk dat ze daar zo'n dure a-merk voeding erin hebben zitten. Mogelijk krijg je een andere voeding als je die GeForce videokaart erbij neemt als optie.

Ze bieden dan ook geen optie om meer dan 1 van die GeForce kaarten in te bouwen.
(zelfs geen optie voor een 2e harde schijf als ik dat zo snel goed gezien heb)

Dus die voeding, die trekt dat nog wel.

Als de advocaten in actie komen en Psystar zal de installatie niet mee mogen verkopen maakt dit opzich niet veel uit.

¤ 155,-
- 129,-
------------
¤ 26,- marge

De installatie duurt al gauw 2 uurtjes dus ze verdienen er geen drol op als ze het erbij stoppen. Kortom geen OS erop maar toch verkopen als OS X compatible systeem zal mogelijk blijven!

Wellicht blijft het zelfs mogelijk om OS X erbij te verkopen als ze een officiele reseller zijn/worden moet je het alleen zelf installeren.

[Reactie gewijzigd door marketeer op maandag 28 april 2008 11:27]


Nee joh, het is geen windows.. het is een beetje afhankelijk van de snelheid van de cdrom speler maar in 30 minuten is het wel gecopyeerd hoor.

De kans is inderdaad groot dat de rechter gaat beslissen dat PsyStar het systeem wel mag leveren zonder OS, maar niet met omdat dit de rechten schend die Apple in de licentie heet zitten.

Nee joh, het is geen windows.. het is een beetje afhankelijk van de snelheid van de cdrom speler maar in 30 minuten is het wel gecopyeerd hoor.
Dan is het zeker geen Windows. Vista staat er in 20 minuutjes wel op. :P

Persoonlijk haal ik het er liever af om te vervangen door XP.. Goed XP installeren doet vaak wat langer.. maar je bespaard er heel wat uurtjes mee naderhand...

installatie? Identieke hardware, dus simpel een HDD clonen voldoet.

Zoals toontje hier al aangeeft, het wordt allemaal toch gekloont. Dat kost dacht ik 5-10 minuutjes.

Ik vraag me trouwens ook af of de Leopard cd's wel legaal gekocht zijn. Zo ja, zit er dan niet een dingetje in de EULA waarin staat dat het alleen maar op apple producten gebruikt kan worden?

Er is in ieder geval een belangrijk ding: er is geen officiële ondersteuning door Apple.

Ze zijn denk ik wel legaal gekocht, daarom is het nog legaal.
+het is legaal als er een apple sticker op je kast zit x]

Een PC met een Apple sticker is absoluut geen "computer voorzien van een Apple label". Je kunt dingen ook te letterlijk opvatten.


Ben ik met je eens, maar jij zegt in feite omdat jij het zo opvat dat het maar legaal is. Het is overduidelijk wat er wordt bedoeld, het is dus niet legaal om Mac OS X op een PC te installeren.

Maar inderdaad, ze kunnen het wel wat duidelijker maken.

Haha, als dat zo in de EULA staat is het hun eigen fout! Die EULA's zijn niet voor niets altijd zo oneindig lang. Daar moet alles uitgebreid in staan en als een 'label' niet verder is uitgelegd hebben ze pech.

Ehm, als MacOS alleen mag worden geinstalleerd op Apple zut, valt het dan niet onder koppelverkoop?
Het is nu bewezen dat de twee gescheiden van elkaar kunnen werken, voor MacOS heb je geen mac nodig, en voor een mac geen MacOs.....

Iedereen die altijd zo tegen de verkoop van windows bij pc's is, moet dus net zo hard tegen deze koppeling zijn....

(overigens ben ik dus tegen beide....)

Nee, want koppelverkoop geldt alleen voor producten van *verschillende* fabrikanten. Apple produceert zelf zowel de hardware als de software en dus is het technisch geen koppelverkoop.

Dat veel mensen het liever anders zouden zien verandert daar niets aan.

Nee, want koppelverkoop geldt alleen voor producten van *verschillende* fabrikanten. Apple produceert zelf zowel de hardware als de software en dus is het technisch geen koppelverkoop.
Dit is voor het eerst dat ik dit hoor, maar ik ben hier wel blij mee. Anders geef je verkopers en fabrikanten erg weinig opties. Als ze de Wii bijvoorbeeld in de toekomst alleen nog met game erbij willen leveren, zouden ze toch tegen een bepaalde muur lopen...

[Reactie gewijzigd door Luminair op maandag 28 april 2008 11:58]


Nee, want koppelverkoop geldt alleen voor producten van *verschillende* fabrikanten. Apple produceert zelf zowel de hardware als de software en dus is het technisch geen koppelverkoop.

Dat veel mensen het liever anders zouden zien verandert daar niets aan.
Dit is ook wel logisch, anders zou de software/firmware op mijn MP3-speler ook opeens koppelverkoop zijn, evenals de software van mijn stereotoren thuis, etc.
In een aantal gevallen is koppelverkoop in Nederland verboden op grond van de Mededingingswet (art. 24 ev.[1]). Daarvoor is, volgens de jurisprudentie, in het algemeen het volgende noodzakelijk:

1. Ten eerste moet het gaan om afzonderlijke producten die gekoppeld worden. Er moet, met andere woorden, een afzonderlijke markt bestaan voor de beide producten en die producten moeten voor consumenten ook gezien worden als onderscheidende producten.
2. Ten tweede moet er (vanzelfsprekend) sprake zijn van koppeling, het ene product moet direct of indirect vast zitten aan het andere product.
3. Ten derde moet er sprake zijn van een machtspositie van de leverancier, de leverancier van het koppelende product moet bijvoorbeeld een "aanzienlijke marktmacht" hebben.
4. De vierde eis is dat er een substantieel deel van de markt door de koppeling wordt aangetast.

(bron)

[Reactie gewijzigd door Rekcor op maandag 28 april 2008 11:55]


Er zijn een tal van rechtzaken lopende die de koppel iTunes/Ipod onderzoeken eveneens Mac/OS X. Dus om nu te stellen dat hier geen sprake van koppelverkoop is is ietwat voorbarig. Dit is namelijk nog lang niet zeker.
Overigens als we je bron bekijken, Ten eerste moet het gaan om afzonderlijke producten die gekoppeld worden. Er moet, met andere woorden, een afzonderlijke markt bestaan voor de beide producten en die producten moeten voor consumenten ook gezien worden als onderscheidende producten. vraag ik me toch af hoe je de koppeling iTunes/iPod niet als koppelverkoop kan zien. Krijg jij muziek geinstalleerd op je iPod zonder iTunes, tevens is het niet zo dat iTunes en de store automatisch aan elkaar gekoppeld zijn zonder enige vorm van keuze? Net zoals MS altijd de keuze voor jou maakte doet Apple dit eveneens. En dan valt er natuurlijk te stellen dat er een keuze is om wel/geen iPod te kopen. Maar zeker als het op een hdd mp3 speler aankomt is de keuze vrij beperkt met Apple die deze markt voor 85% domineerd. Hetzelfde gaat op voor een Mac die ook enkel verkocht wordt door Apple, en ook weer enkel met OS X. Je hebt geen keuze om een andere OS erop te zetten wanneer je deze koopt. Achteraf kun je wel XP bv installeren maar dat is wel een grotere stap dan wanneer je bij aankoop deze keuze zou maken.
Al met al is het dan ook erg voorbarig om te stellen dat er geen sprake is van koppelverkoop totdat de EU hier een uitspraak over doet.

Dat is al wel zeker aangezien de rechter al heeft geoordeeld dat er hier in NL geen koppelverkoop is voor wat betreft iPod/iTunes. Had men anders geoordeeld dan was meteen de gehele PDA en smartphone markt in Nederland verboden aangezien men daar zaken als PalmOS/Hotsync, Windows Mobile/ActiveSync/Outlook/Windows koppelt. Buiten dat voldoet het ook niet aan de regels voor koppelverkoop omdat het in alle gevallen om dezelfde firma en markt handelt en niet om verschillende firma's en verschillende markten. Reden temeer om dit ook niet als koppelverkoop aan te merken; je helpt er 2 complete markten mee omzeep als het er al niet meer zullen zijn (Nokia PC Suite bij een Nokia GSM...en Nokia zal wel niet de enige GSM fabrikant zijn waarbij dit zo is..). Pas dus op met wat je wenst!

De uitspraak van de rechter heeft overigens hier nog tweakers.net als nieuwsbericht gestaan.

[Reactie gewijzigd door ppl op maandag 28 april 2008 14:11]


Overigens als we je bron bekijken, Ten eerste moet het gaan om afzonderlijke producten die gekoppeld worden. Er moet, met andere woorden, een afzonderlijke markt bestaan voor de beide producten en die producten moeten voor consumenten ook gezien worden als onderscheidende producten. vraag ik me toch af hoe je de koppeling iTunes/iPod niet als koppelverkoop kan zien. Krijg jij muziek geinstalleerd op je iPod zonder iTunes, tevens is het niet zo dat iTunes en de store automatisch aan elkaar gekoppeld zijn zonder enige vorm van keuze?
Gaan we weer... (zucht) Ten eerste is iTunes gratis, dus van verkoop is geen sprake.

Ten tweede is iTunes een systeemvereiste voor de iPod, dat is overal na te lezen, tot aan het doosje van de iPod aan toe. Heeft dus geen ruk met koppelverkoop te maken. Bij m'n allereerste Creative Nomad 64Mb (ja, Mb) mp3-speler, die ik via de parallelle poort aan moest sluiten, zat ook eigen software van Creative om muziek te uploaden. Bij m'n printer zit ook een driver omdat het zonder die software niets doet. Je punt is...?

iTunes en de store automatisch aan elkaar gekoppeld zonder enige vorm van keuze? Verdiep je alsjeblieft even in de materie voordat je anderen na gaat praten, zeg... iTunes doet niks met de store tenzij je er zelf een account aanvraagt.

Koop je er muziek met DRM (want ze hebben ook muziek zonder DRM), dan is die ook zonder iPod af te spelen, namelijk in iTunes zelf. Je kunt het ook op cd branden, en op andere spelers afspelen. Ja dat mag volgens de EULA van Apple. Je kunt ook je eigen muziek van je eigen cd's op de iPod zetten.

Kortom, iPod is te gebruiken zonder iTunes Store, en de iTunes Store is te gebruiken zonder iPod, beiden worden los 'verkocht' zonder aan de ander vast te zitten... Hoe sommigen erbij komen dat de iPod koppelverkoop is, kan ik dus echt niet bij.

Geef ook even wat linkjes waarin staat dat de EU dit onderzoekt, want ik kan het nergens terugvinden. De EU onderzoekt wel de prijzen van de iTunes Store, maar over koppelverkoop kan ik weinig terugvinden.

Er is sprake van koppelverkoop, wanneer de leverancier de verkoop van een bepaald product afhankelijk stelt van de koop van een ander, onderscheiden product van de leverancier of van iemand die door de leverancier is aangewezen. Het eerste product wordt het „koppelende” product genoemd, en het tweede het „gekoppelde” product.
bron wikipedia

In dit geval kan ik dus geen MacOSX kopen zonder een Apple computer te bestellen en dat is dus wel koppelverkoop. Apple komt er alleen mee weg, omdat ze niet zo groot zijn.

In dit geval kan ik dus geen MacOSX kopen zonder een Apple computer te bestellen en dat is dus wel koppelverkoop. Apple komt er alleen mee weg, omdat ze niet zo groot zijn.
Wat een gelul. Je krijgt OSX bij de computer, dus hoef je dat er niet los bij te kopen. Hetzelfde kan gezegd worden over alle PC's waar je nog windows bij moet kopen, of nog erger, waar het er van te voren al op staat.

In dit zelfde voorbeeld kun je een PC ook het "koppelende" product noemen, en Windows het "Gekoppelde".

Maar je kunt windows wel los kopen en op iedere pc installeren die je tegen komt.

Andersom, kun je ook een pc kopen zonder OS.

Bij mac gaat geen van beiden op. Nu is apple zo klein dat 't geen zak uit maakt voor de wet en heeft het ook geen merkbaar effect op de markt.

"Andersom, kun je ook een pc kopen zonder OS."

Dat is ook niet helemaal waar.
Probeer maar eens een laptop te kopen zonder OS. Of iig zonder Windows, al wordt de situatie nu wel iets beter - mogelijk dankzij de Eee - het is nog eerder uitzondering dan regel.
En daar is ook al heel wat gesteggel over geweest, ook of dat nu wel of geen koppelverkoop is...

OS-X kun je gewoon los kopen in de winkel. Je kunt het alleen niet gewoon installeren op een normale PC.

Dus als MS in de toekomst zelf computers gaat bouwen zijn we van het gemekker over koppelverkoop van Windows af?

En wat maakt van Apple een fabrikant? Ze besteden alles uit, en de hardware is sinds de overstap naar Intel nauwelijks anders dan dat van PC´s.

Aangezien er geen aanzienlijk marktaandeel beinvloedt wordt door deze (beschuldiging van) koppelverkoop, maakt het niet uit.

De vraag is ook niet of het *kan*, maar of het *mag*. De licentievoorwaarden van OS X zeggen duidelijk dat het alleen op Apple-hardware geinstalleerd mag worden, en daarin staat Apple volledig in z'n recht. Ook kan Apple (of welke andere softwareboer dan ook) verplicht worden om software voor een bepaald platform geschikt te maken.

Dat het met tweaks en hacks wel kan, wil niet zeggen dat het toegestaan is. Systeemeisen is niet hetzelfde als koppelverkoop.

Rest de vraag of je een Mac zonder OS zou willen kopen. Aangezien er procentueel zo weinig Macs in de wereld zijn, mag je aannemen dat er genoeg alternatieven zijn om computers zonder OS te kopen van een ander merk. Dus: geen koppelverkoop.

was lang geleden dat ik een computer met mac os x zo hard heb horen blazen :9
de laatste die zo'n geluid maakte was mijn dual G4.

geef mij toch maar de (iets duurdere) wel ondersteunde, goed afgewerkte, iMac :Y) (fluisterstil neem ik er bij als extra)

Ik ben het hier volledig mee eens. Ik heb een hele tijd voor ik een iMac had OSX op mijn AMD pc gedraaid, en toen was het *maar* een OS. Nu ik een iMac heb werken veel dingen toch net iets vloeiender, ik kan software updates van Apple meteen installeren als ze er zijn, en de hardware (zoals het Apple toetsenbord) werkt gewoon, terwijl dat voor normale toetsenborden nog el eens ingewikkeld kan worden.

En hij is inderdaad veeeel stiller (zelf stiller dan een externe harde schijf die ik laatst kocht :o).

[Reactie gewijzigd door Luminair op maandag 28 april 2008 12:05]


Nu werkt het Apple toetsenboard hier anders ook erg goed. ;) Je kan heel goed een pc ombouwen tot een "Mac", echter loopt het zeker niet zo stabiel en in alle gevallen zijn trucjes en emulaties van hardware nodig. Maar lekker loopt het dan nog steeds, het is mijn main-OS en de reden waarom ik over ga stappen en een MacPro erbij haal. Voor dit project had ik daar nog niet eens bij stilgestaan.

@ luminair
Ik draai hier osx 10.5.2 op een c2d + gigabyte p35ds3r bordje en die ik behoorlijk stil. tot 10.5.1 kon ik alle updates (dankzij software EFI) gewoon draaien. Nu is het een kwestie van een gepatchte update downen.
Het originele apple toetsenbord doet het trouwens uitstekend op mijn hackintosh. even als alle andere usb toetsenborden

Als ik Apple was zou ik ze er toestemming voor geven. Ze willen toch meer marktaandeel? :)

Het is voor Apple al één Windows PC minder.

Die OpenPro computer is een Antec P180 8)

[Reactie gewijzigd door Dani86 op maandag 28 april 2008 11:35]


Apple verdient door hun hardware te verkopen, de software is voor hun bijzaak. Vergelijk de prijs van Leopard maar eens t.o.v. Vista ;)

Maar Apple verkoopt toch ook voor een belangrijk deel de hardware door de software. Tenslotte kan je elders ook wel een snelle computer met "high-end" hardware kopen. Voor apple-klanten is het juist het besturingssysteem dat meerwaarde biedt. Als dit bedrijf in zijn opzet slaagt wordt de meerwaarde van zo'n apple voor klanten dus misschien wel (stukken) kleiner en dat zou voor het bedrijf natuurlijk geen goed nieuws zijn.

Kijk ik snap niet zo goed "what the fuzz is al about", het zelf bouwen van deze machine moet toch geen onmogelijke opdracht zijn? Als ik kijk op de website van Phystar en ik selecteer een open-computer product, kan ik het geheugen, cpu en vga mits Nvidia 8600 of 8800 zelf selecteren, dit zijn dus componenten die vrij te upgraden zijn dan of zie ik het verkeerd en zijn er maar een aantal intel-cpu's, geheugen merken/modules en vga kaarten die ondersteund worden in osx.

En natuurlijk is het leuk dat je osx kan draaien op je huis-tuin en keuken computer, maar wat is dan nog de lol ervan? Dan moet je al een voorliefde voor het design van Mac hebben of zweren bij osx en anders zie ik geen doelgroep hiervoor weggelegd, buiten het feit dat de systeempjes goedkoop zijn, want dat is apple's grootste minpunt imo de prijs!

Normaal heeft mac-hardware speciale firmware, dus een videokaart van een mac pro upgraden is niet zo simpel (of goedkoop).

Hier werken ze met een emulator dus zal je wel gewone componenten kunnen gebruiken denk ik.

tis geen emulator, alles draait gewoon op normale hardware. Alleen de hardware checks die controleren of het systeem een echte mac is, zijn uitgeschakeld.

Ze werken wel degelijk met een soort van emulator, namelijk een bootloader (die een EFI firmware nabootst) die Mac OS X laat denken dat het op een echte Mac draait. Het resultaat is dat de kernel niet tot nauwelijks meer aangepast hoeft te worden.

[Reactie gewijzigd door Frietsaus op maandag 28 april 2008 12:49]


faked die ook de TPM? (Trusted platform Module?) wil ik wel iets meer over weten :)

Als je die video bekijkt.....

Eerst laat'ie heel duidelijk zien dat de monitor echt op die pc is aangesloten.

Dan nadat de powerknop is ingedrukt duurt het 13 sec voordat er iets op het beeld verschijnt.

Ik heb d'r een beetje nep gevoel bij..... of ben ik para? :)

jup, je bent para :). Ik heb hier ook een systeem staan wat pas na 10 seconden beeld geeft op de monitor. Op welke monitor dan ook. Met welke videokaart dan ook. Ik kan geen optie vinden in het BIOS die dat verklaart, maar het is niet anders.

Ding staat overigens altijd aan, dus die 10 seconden heb ik maar zelden last van

[Reactie gewijzigd door sus op maandag 28 april 2008 11:58]


En ik heb hier een systeem draaien wat pas na 10 sec beeld geeft en daarna osx boot (www.osx86project.org feel free to snoop around)

Ik heb zelf ook OSX gedraaid op een normale pc. Zo bijzonder is het dus niet. Dus waarom hij nog zo overduidelijk laat zien dat de monitor echt op de pc is aangesloten...

Wie weet zit er wel een Mac-mini in die grote kast met een losse fan...die kabel alleen zegt mij niet zoveel...??? Nee. Para.

Weinig indrukwekkend, een PC-doos met dezelfde hardware als een iMac waar ook OS X op draait, voor ongeveer de helft van de prijs. Wat je krijgt is waar je voor betaalt: een niet bepaald mooie of kleine computerkast met een los scherm, dat teringveel lawaai maakt en niet officieel door apple ondersteund wordt (ben bijvoorbeeld benieuwd wat er gebeurt als Apple een firmware update pushed, wat ze toch wel 1x per jaar doen). Na 1 jaar is je PC nog maar $200 waard, terwijl een iMac op de 2e-hands mac sites nog $500 of meer doet na een jaar. Dus daar gaat je prijsverschil...

Maar als mensen graag voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten met het risico dat Apple het systeem onbruikbaar maakt in een latere update, en graag met grote, lompe en vooral lawaaiige hardware willen werken, be my guest. Goedkoop is meestal duurkoop, maar omdat Nederlanders van nature het verschil tussen 'prijs' en 'waarde' niet helemaal snappen zal er wel een markt voor zijn hier...

[Reactie gewijzigd door johnbetonschaar op maandag 28 april 2008 11:57]


Helemaal mee eens!
En dan moet je ook nog voor het gemak even de prijs van de monitor meerekenen.
Dan is het verschil echt minimaal.

I rest my case

Oh ik had nog niet eens gezien dat er geen scherm bijkwam, dan is het prijsverschil ineens helemaal niet zo interessant meer... Klein voordeeltje is wel dat je je scherm dan mee kunt nemen als je de computer upgrade, of de computer niet kwijt bent als het scherm stuk is, maar dan nog: het type mensen dat voor goedkoop, goedkoper, goedkoopst gaat zal ook wel geen scherm van ¤1000 euro hebben staan.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:50 Toys 'R' Us grijpt introductie GTA IV aan om zichzelf op de kaart te zetten
Vorige 11:20 Tatung gaat weer plasma's maken
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011