Hoofdcategorieën
Device Settings

Multikabel schroeft snelheid triple play-abonnementen op

Door Pieter Molenaar, vrijdag 4 april 2008 14:30
Submitter: Ginz, views: 22.575

Kabelbedrijf Multikabel gaat de downloadsnelheden van zijn triple play-abonnementen per 1 mei 2008 verhogen. Het Power-abonnement stijgt licht in prijs, maar daar staan wel wat extraatjes tegenover.

MultikabelMultikabel, samen met @Home en Casema onderdeel van kabelgigant Ziggo, gaat de downloadsnelheid van zijn triple play-abonnementen verhogen, zo heeft het bedrijf in een e-mail aan zijn klanten laten weten. Het Entree-abonnement gaat van 256Kbps naar 800Kbps, het Family-abonnement verdubbelt naar 8Mbps, en de Power-variant stijgt van 12Mbps naar 16Mbps. Volgens de helpdesk van Multikabel blijven de uploadsnelheden gelijk. De verhogingen gelden niet voor de abonnementen met alleen internet.

De goedkoopste twee internet-, tv- en telefonieabonnementen houden hun huidige tarieven. De prijs van het Power-abonnement zal van 63,50 euro naar 64,95 euro per maand stijgen. Hiervoor krijgen de abonnees niet alleen de hogere downloadsnelheid, maar ook een tweemaandelijks wisselende selectie van vijf digitale tv-zenders. Bovendien mogen Power-klanten voortaan onbeperkt gebruik van de nieuwe newsserver maken. Nu geldt daarvoor nog een datalimiet van 100GB per maand. Voor de twee goedkopere bundelabonnementen blijft de huidige datalimiet gehandhaafd. De prijsverhoging van het Power-bundelabonnement betekent overigens dat het abonnees vrij staat om kosteloos op te zeggen. Omdat Ziggo zijn drie kabelaars voor wat betreft productaanbod op elkaar wil laten afstemmen, is het waarschijnlijk dat @Home en Casema de actie van Multikabel zullen volgen.

Volgende 14:56 Vodafone geeft toe dat umts-netwerk KPN beter is
Vorige 13:55 Relic werkt aan opvolger van Warhammer 40.000: Dawn of War
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

goedzo ik heb casema nu van 12 naar 16 mbit (Y) :D, de nieuwsgroepen zijn wel erg slecht overigens heel vaak article not found >_<

[Reactie gewijzigd door 3DDude op vrijdag 4 april 2008 14:35]



Lezen... van 12 naar 16 netzoals in het artikel staat

Volgens de helpdesk van Multikabel blijven de uploadsnelheden gelijk.
Volgens de brief die ik van Multikabel heb gekregen:
De uploadsnelheid, de snelheid waarmee u bestanden op internet zet, verdubbelt van 1500 Kbps naar 3Mbps.
Voor een Powerbundel dus.

[Reactie gewijzigd door wim__k op vrijdag 4 april 2008 14:36]


De upload snelheid verhoging is nog fijner: Van 1.5 naar 3 mBps. Dan kun je nog 's wat uploaden. Ben ooit begonnen met een half mBit down en 128 up voor ongeveer dezelfde prijs als 16 mBit down en 3 mBit up over een maandje. Mooi! En die ene euro overleven we ook wel weer.


Dit geldt alleen als je ook Kabeltv en telefonie heb, op alleen een internetabonnement is het niet van toepassing. :/



Verhuiskosten = 0
Telefoonlijn = 0

Ik heb gewoon Telfort voor 2 tientjes in de maand (waarbij ik moet opmerken dat ik alleen ADSL heb en geen aanvullende diensten zoals VOIP en dergelijke). Ben afgelopen januari overgestapt (gedwongen) van Tiscali naar Telfort en dat is vlekkeloos gegaan.

[Reactie gewijzigd door MAX3400 op vrijdag 4 april 2008 14:43]


Als je iets roept, doe dan onderzoek.

Je betaald bij Telfort geen lijnhuur, dat betaal je wel bij orange bijvoorbeeld. (22,95 voor de lijn en 8 euro nogwat voor lijnhuur, dat maakt orange dus even 50% duurder)

Als je iets roept, doe dan onderzoek.
Dacht je dat ik die uit m'n zak met denkbeeldige fantasieen haalde?

Mijn ISP is 10 euro lijnhuur, waardoor het abbo al op 37,50 zit. Bij verhuizen van je ADSL (check je AV maar eens na) zit nog eens 100 euro verbonden.

Dat geld moet bij telfort ook ergens vandaan komen.



support en service heb je gelukkig vrijwel niet nodig. En als er al wel wat aan de hand is, dan ben ik over het algemeen zover ingelezen dat ik een groot gedeelte van de storingen bij mij thuis zelf wel kan oplossen.

Jou post ging over de grote kosten. Telfort is aansluitkosten 17 euro. Geen vaste lijn nodig. Internet 20 euro, onbeperkt bellen naar vaste nummers voor 9,95.
Modem huur zit bij de aansluitkosten in tenzij je uitgebreide modem wil. Huur heeft als voordeel dat als modem defect raakt, je zelf geen nieuw modem hoeft te kopen. Opsturen en binnen week heb je nieuwe terug (spreek uit ervaring).

Technisch support is 0900 nummer, maar heb er nog nooit langer dan 10 minuten in de wacht gestaan. (eerlijk toegeven, heb ze pas 3x hoeven bellen... 1x voor mezelf en 2x bij anderen).

Er is helaas een groot verschil tussen kabel en adsl waardoor de prijzen ook anders liggen.

Kabel is de snelheid meer afhankelijk van het aantal gebruikers wat op 1 knooppunt worden aangesloten, de afstand van het huis tot de centrale is vrijwel niet van invloed op de snelheid.

Bij ADSL is de snelheid sterk afhankelijk van de afstand met de centrale. Omdat veel mensen verder weg van de centrale wonen kan hiermee rekening gehouden worden met de prijs. Als iedereen echter de volle 20mbit/s over adsl haalt dan zie je de prijs van adsl vanzelf omhoog gaan. Mensen die 8mbit/s krijgen omdat ze tever van de centrale wonen betalen net zoveel als mensen die 20mbit/s krijgen.

Ook hebben ze het hier over triple play, dus telefoon+tv+internet. Voor zover ik weet gaat tv over adsl nog niet erg goed of je mist dan behoorlijk wat bandbreedte of de kanalen zijn slecht.

Dit zijn allemaal dingen waardoor de prijs bij kabel iets hoger mag liggen. Ga je voor stabiel snel internet dan heb je meer kans bij kabel dan bij adsl, ook met de tv is het zo. Alleen analoge telefonie is bij de kpn nog het beste (daar kan geen voip oid tegenop), helaas is de kpn vaak niet het leukste bedrijf om een abonnement bij af te sluiten.

De huidige kabeltechniek is allang zo dat een aantal gebruikers op een knooppunt nauwelijks een probleem meer is.

En wat ADSL betreft maakt de afstand tot op zekere hoogte iets uit, maar niet zoveel als de meeste mensen denken. Ik zit op bijna 3 KM van de centrale en ik haal meestal rond de 9MBit op m'n 10MBit abbo.
De kwaliteit van de telefoonkabel van de centrale naar je huis is veel meer van belang...

Ik heb jarenlang kabel van @home gehad, en om de zoveel maanden was het weer raak. Huilen met de pet op....
Ik heb nu ruim 2,5 jaar ADSL van Speedxs en geen enkele keer een probleem gehad.

Het fabeltje dat kabel kwalitatief beter zou zijn dan ADSL gaat er bij mij al lange tijd niet meer in. Ze hebben beide hun voordelen en nadelen en het komt erop neer dat de één niet beter is dan de ander (kwalitatief gezien en afgezien van welke provider).

[Reactie gewijzigd door ravenamp op zondag 6 april 2008 19:29]


Oppervlakkig bekeken is dat inderdaad voordeliger.

Mensen die meer betalen voor een echt abonnement weten ook waarom ze dat doen hoor.

Ik heb hele tijd bij xs4all gezeten, maar achteraf weet ik eigenlijk niet waar ik het voor betaald heb. De lijn was net zo betrouwbaar als bij mijn huidige provider. De snelheid lag 3x zo laag als mijn huidige provider.
Verhuizen van xs4all was na 1,5 jaar het te hebben gehad, nog steeds niet mogelijk. Wilde ik de lijn verhuizen, dan moest ik in mijn nieuwe huis eerst een kpn lijn nemen (60 euro aansluitkosten, 10 euro per maand voor 12 maanden minimaal) en dan xs4all verhuizen naar die lijn.
Nieuwsgroepen van xs4all waren behoorlijk bagger en ben blij daar niet meer voor te hoeven betalen bij mijn huidige provider (die heeft ze gewoon niet).

Xs4all tleefoonnummmer meenemen van vaste lijn was 5 euro per maand extra, bij mijn huidige provider gratis. Xs4all was elk belletje over de voicelijn betalen, nieuwe provider alle vaste nummers gratis...
xs4all helpdesk.. 10-15 minuten wachten de laatste tijd, nieuwe provider 10 minuten.

dus.. waar betaal ik bij een "echt" abonnement voor die die 45 euro meer kan rechtvaardigen

De prijzen zijn door elkaar gehaald.

http://www.multikabel.nl/producten/bundels/powerbundel/

De ¤63,50 power bundle (die dus ¤64,95 wordt) is niet alleen internet.

- TV (70 kanalen)
- Digitale Telefoon
- Power Internet

En dan krijg je er ook een ¤299 digitale hardeschijf recorder er als cadeau bij. En de monteurs installeren telefoon en internet gratis (aanbieding geld ook voor bestaande abbonnees).

Het Power abonnement los is momenteel ¤47.95

die ¤65,- is voor triple-play abbo. dus dat betekend digitale tv+telefoon+internet. Daarbij zul jij niet de gehele dag je volle 20Mbit halen (afstand tot wijkcentrale probleem) waarbij ik dat wel met de kabel zal halen (16 Mbit).

Jammer dat jullie een link naar de ziggo gebruikergroep plaatsen waar de tekst van de brief vermeld staat en dan foute info m.b.t. de upload vermelden.

Laat maar komen die verhoging :*)

Wat een winst zeg die snelheden. Nederland IT land, althans, dat wil de overheid graag uitstralen maar de doorvoering van ontwikkelingen en hogere snelheden zoals in Zweden blijven ver achter.

De maatschappijen verdienen veel geld aan Nederland, gezien de hoge dichtheid van internet maar concurrentie op de kabel ho maar. Lachertje eerste klas om eerlijk te zijn.

In Zweden is er voor zover ik weet ook geen concurrentie op de kabel.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op vrijdag 4 april 2008 15:18]


wel weer typisch nederlands om te gaan zeiken. ipv Yay snelheids verhoging, ga je zuur lopen doen en gillen 'meeeh, in zweden gaat het veel sneller'

in plaats daarvan kan je ook even naar de rest van de wereld kijken die achter ons aanhinkelt qua aantal breedband verbindingen, beschikbaarheid en keuze mogelijkheden

Breedband in Europa
De breedbandpenetratie per 100 inwoners was in het eerste kwartaal van 2007:

Nederland: 33
Denemarken: 29 (cijfers uit 2006!)
Finland: 28
Zweden: 27
Luxemburg: 24
Engeland: 23
Frankrijk: 21
België: 21
Duitsland: 20.
Portugal: 15
Ierland: 14
Griekenland: 6
Bron Wikipedia.

64,95 voor 16 mbps.

Tegenover de 29,95 die ik betaal voor 20 mbps. Heb ik er alleen geen televisie bij maar dat kan niet op tegen het verschil van 35 euro lijkt mij.

Telefoon zit er ook bij. (abonnementskosten dan)

[Reactie gewijzigd door Chocominator op vrijdag 4 april 2008 14:43]


En je hebt maar 1mbit upload, tegen 3mbit straks dat is toch echt wel een heel verschil. Verder is kabel internet meestal wat stabieler kwa snelheid dan ADSL zie eerst die 20mbit maar eens te halen. Mijn @home is op 12mbit al net zo snel als mijn vriend zijn Orange 20mbit en upload is een stuk beter, dat is mij het geld wel waard.

Is het niet zo dat bij dat digitale bellen van Multikabel alleen naar andere Multikabel abonees gratis is en normaal landelijk nummer gewoon betalen schiet nogal op als ik niemand ken die ook Multikabel abonnee is dus je hebt niks aan dat telefonie van Multikabel lijkt mij?
Oftewel dat valt dus nog veel duurder uit de kabel.

Inclusief telefonie en televisie.

Ik heb hier totaal geen keuze tussen provider. We begonnen ooit is begonnen met 80kb/s en nu al 16mbit. Vooruitgang :D

¤70 voor 20Mbit down/2Mbit up. Inclusief DTV/telefonie. En tot nu toe trek ik 24/7 de volle 20Mbit weg bij eweka. Daarbij zijn er vrij weinig ADSL abbo's met 2Mbit up (waar ik zelf erg veel gebruik van maak), en al helemaal weinig providers die de beloofde snelheid ook 24/7 halen... Dus in dat opzicht heeft kabel wel behoorlijk wat voor op ADSL.

Ik ben overigens benieuwd of ik die #mbit up nou ook krijg. Dat zou wel eg lekker zijn. (Zeker gezien het tegenwoordig de zelfde kabelaar is...)

Zijn de nieuws servers nog provider afhankelijk? Ik weet toevallig dat de nieuws-servers van @home niet echt 'je-van-het' zijn.

Klik even op het woordje nieuwe in het artikel. Dan had je geweten dat @home, multikabe en casema alle 3 nu onder ziggo vallen en ze samen een nieuwsserver delen.

ontopic:
Dit is leuk maar nog steeds vrij duur. Wel een voordeel van de kabel is dat 16Mbit ook echt 16 MBit is in tegenstelling tot adsl2.

Die van Multikabel kom je alleen op met een abo van Multikabel.. en die heeft ook maar een retentie van een week ofzo..

Dan heb je de nieuwsbrief van een paar maanden geleden zeker niet gelezen? De retentie is naar 15 dagen gegaan. :)

Newsservers zijn prima, altijd volle snelheid, in mijn geval met een 12Mbit lijn 1,48Mb/s constant zonder dips en de rententie is tenminste 30 dagen wat best redelijk te noemen is.

Het enige probleem met @home is dat ze tv en hdtv groepen niet beschikbaar stellen (maar dat is niet zo vreemd omdat ze dat zelf ook aanbieden via de tv hehe)

Maar verder is de rententie en de snelheid gewoon prima te noemen

Dan zou je ook toevallig moeten weten dat @Home al een tijdje een nieuwe nieuwsserver heeft die behoorlijk goed werkt. :)


Maar @home heeft wel hogere UP dan ADSL.
Ik ken géén enkele ADSL ISP die een up levert die hoger is dan 1Mbit.

[Reactie gewijzigd door Raven op vrijdag 4 april 2008 15:19]


Het ADSL2+ protocol kan niet meer 1Mbit upload aan, dus hoger is helaas niet mogelijk. Dit wordt pas weer mogelijk bij de volgende ADSL standaard, en dat zal nog wel even duren...

Dus dan maar wachten op @home, wil wel hogere up :)

[Reactie gewijzigd door Raven op vrijdag 4 april 2008 18:30]


64,95 voor 16 mbps.

Tegenover de 29,95 die ik betaal voor 20 mbps. Heb ik er alleen geen televisie bij maar dat kan niet op tegen het verschil van 35 euro lijkt mij.
Tja, dat vind ik ook, alleen zit ik qua ADSL in een blinde vlek en moet me dus de schompes betalen aan i-net.
Gelukkig doe ik het samen met de buurman zodat het allemaal binnen de perken blijft.
Maar toch
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:56 Vodafone geeft toe dat umts-netwerk KPN beter is
Vorige 13:55 Relic werkt aan opvolger van Warhammer 40.000: Dawn of War
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011