Star Wars: The Force Unleashed ligt op 19 september in de winkel. Alle versies van het spel verschijnen nagenoeg tegelijk in alle werelddelen en worden ondersteund met onder meer een speelgoedlijn van Hasbro.
Eerder werd nog aangenomen dat het spel nog voor de zomer zou verschijnen, maar dat werd nooit door Activision bevestigd. De uitgever heeft in een vrijdag verstuurde verklaring gemeld dat het actiespel in Europa op 19 september zal uitkomen. Amerikanen kunnen al op 16 september aan de slag en in Australië verschijnt het spel een dagje later. De data gelden niet alleen voor de Xbox 360- en Playstation 3-versies, maar ook voor de apart ontwikkelde Wii-, PS2- en PSP-varianten.
"Star Wars: The Force Unleashed is het meest ambitieuze project dat Lucasarts ooit in ontwikkeling heeft gehad", zegt Lucasarts-vice-president Peter Hirschmann in de verklaring. "De combinatie van een nieuw Star Wars-verhaal, nieuwe technieken en nieuwe gameplay zorgt voor meer plezier in het Star Wars-universum dan ooit tevoren. We kunnen niet wachten tot gamers er mee aan de slag kunnen."
Het spel van Lucasarts past bij de ontwikkeling die George Lucas voor de Star Wars-saga in gedachten heeft. De filmmaker liet in 2006 al weten geen Star Wars-films meer te gaan maken, maar het verhaal nog wel te willen uitbreiden via andere media, waaronder videogames. In Star Wars: The Force Unleashed wordt het gat tussen Episode III: Revenge of the Sith en Episode IV: A New Hope overbrugd. De speler neemt, na een korte proloog met Darth Vader, de rol van de leerling van Darth Vader aan en begint dan aan een missie om de laatste Jedi te vernietigen.
| Relic werkt aan opvolger van Warhammer 40.000: Dawn of War | |
| Myspace gaat iTunes beconcurreren met eigen muziekdienst |
Door ![Reactie uitklappen [show]](http://tweakimg.net/g/if/comments/button_down.gif)