Oh ja Natuurlijk Apple heeft helemaal geen dominante positie

en apple pusht ook helemaal nooit geen software.
Volgens mij heeft apple al jaren een dominante positie op het gebied van mp3 spelers (ong 70% van de markt) en zorgt apple er nog steeds voor dat je altijd i-tunes moet gebruiken als je je ipod op een legale manier wil volstoppen met muziek.
En dan nu al die mensen wie een ipod hebben (ong 100 miljoen mensen
http://nl.wikipedia.org/wiki/Ipod) en wie in de meeste gevallen ook een itunes gebruiken, krijgen nu ook de optie om Safari Browser automatisch te worden geinstalleerd. Wat ook nog zo gedaan is dat bij de meerderheid van de mensen wie alleen maar dom verder klikken, geïnstalleerd wordt zonder de mensen het
echt in de gaten hebben. Dus jij denkt niet dat Nelie zich niet over gaat ontfermen

??
Think twice, think better
@bazilfunk
ff voor de duidelijkheid nederland is niet amerika, daar hebben meer mensen ipods dan hier in europa, ook meer ibooks dan in europa, hier in nederland is er nooit geen reclame geweest voor de ipod (door apple zelf dan) maar ook hier loopt hij als een trein. In amerika is het marktaandeel zelfs 90% geweest van alle mp3 spelers daar op de markt! Dit is nu 70% geworden. Ok 70% wereldwijd is misschien te overdreven, maar laat het dan iets onder 50% zijn. Ga maar eens in het ov zitten en tel daar de witte dopjes

(zoals je al begrepen hebt, ik heb geen ipod maar een N73ME als music player

)
[Reactie gewijzigd door Bliksem B op zondag 23 maart 2008 21:05]
@ Bliksem B: ga nou maar eerst eens wat geschiedenis leren voordat je botweg aan het ranten slaat. Dan had je geweten dat de iPod nooit en te nimmer bedoeld en ontwikkeld is als losse mp3 spelers. Dat de rest van de markt dat wel is betekend niet dat alle soortgelijke devices dat dan ook maar dienen te zijn! De iPod is van meet af aan ontwikkeld als mobiele iTunes library. Het apparaatje was en is bedoeld om die iTunes library op je grote Mac over te hevelen op een kleiner ding die je heel makkelijk mee kunt nemen.
Daarnaast mag je ook wel eens wat beter kijken naar andere marktsegmenten zoals die van de PDA. Met jouw beredenatie betekent dat de gehele PDA en mobile devices markt (waaronder dus ook gsm's, smartphones, etc. behoren) illegaal bezig is omdat ze de telefoon en de synchronisatie software aan elkaar koppelen. Wil je een Windows Mobile device synchroniseren dan heb je de meegeleverde ActiveSync nodig die alleen op Windows draait (of je gebruikt de ingebouwde sync functie van Windows Vista) waarbij je alleen kunt synchroniseren met Microsoft Outlook. Wil je iets anders, ja dan heb je dus dikke pech. Gelukkig blijkt in de praktijk dat andere tools prima werken eveeneens als voor de iPods.
Leuk verhaaltje van je maar het klopt van geen kant, nogal grote nonsens.
Overigens vind ik dat de gebruiker ook een verantwoordelijkheid heeft en die ook eens een keer dient te nemen. Niet alles is voor de verantwoording van de software fabrikanten/leveranciers. Met andere woorden, een gebruiker moet eens dat botte verstand gaan gebruiken en die ogen eens open doen en lezen wat er staat cq. wat er zal gaan gebeuren als men op ja/nee/annuleren klikt. Nadenken heet zoiets. Misschien niet netjes om iets standaard aan te zetten maar aangezien de gemiddelde gebruiker een iq van een baksteen heeft geldt imho het spreekwoord "eigen schuld dikke bult". Had je maar even moeten nadenken en kijken. Het is 1 pietlullig vinkje die je uit kunt zetten en wat het probleem ook meteen op lost. Niet zo moeilijk dus. Dat geldt niet alleen voor dit gebeuren maar ook voor de stukken reclame (lees: malware) die je krijgt bij software als Daemon Tools of dat Msg Plus.
@ N.v.t.:
Meeste winkels mogen ook geen Lenovo verkopen of HP Business computers of Hartman tuinstoelen of Peugeot of...
Zoiets noem je merk bescherming. Vandaar dat prijzen voor grote merken ook altijd vast liggen en men daar ook niet mee mag stunten. Als je dat als dealer wel doet ben je je dealerschap kwijt en mag je ook officieel niet meer die producten verkopen. Als je dat wel doet kun je een rechtszaak aan je broek krijgen. Het is wel zo dat iedere winkel zo'n dealerschap kan aanvragen, je moet alleen wel aan de regeltjes voldoen die men stelt. Dat geldt dus niet alleen voor Apple maar voor praktisch ieder merk in de wereld. Om een voorbeeld te geven: Asrock bestaat omdat Asus een budget merk wilde hebben waarmee ze konden stunten en waar ze hun min of meer afgekeurde spullen bij kwijt konden. Een doodnormale gang van zaken in de echte grote wereld.