Hoofdcategorieën

'HTC past software aan om prestatie van toestellen te verhogen'

Door Willem de Moor, woensdag 20 februari 2008 21:54
Submitter: Yzord, views: 26.500

De beloofde drivers om de video-prestaties van een aantal HTC-modellen aan de verwachtingen van hun eigenaar te laten voldoen, lijken voorlopig niet te verschijnen. In plaats daarvan zou HTC trachten met softwarepatches de prestaties te verbeteren.

HTC: drivers not includedVolgens vooralsnog onbevestigde berichten brengt HTC geen drivers uit om tegenvallende prestaties van zijn toestellen aan te pakken, maar zouden softwaretweaks de performance moeten verbeteren. Mocht dit het geval zijn, dan strookt dit niet geheel met de belofte dat video-acceleratie via nieuwe drivers naar HTC-producten komt. Zowel de algemeen directeur van HTC, Peter Chou, als de Europese vice-directeur Florian Seiche zouden namelijk nieuwe drivers in het vooruitzicht gesteld hebben voor een aantal niet nader genoemde modellen.

Het grootste probleem met een aantal HTC-smartphones is de door sommige gebruikers als gebrekkig ervaren 3d- en videoprestatie van hun telefoon. Zo zouden 3d-games niet naar behoren draaien en zouden filmpjes schokkerig weergegeven worden. Oorzaak van de problemen zou een ongeactiveerde 3d-chip in de MSM7200- en MSM7500-chipsets van Qualcomm zijn. Middels een driver, die de hardware direct aan kan spreken, zouden de problemen opgelost kunnen worden, zo stellen de klagers. Even leek het erop, ondanks onduidelijkheid over waar de schuld lag, dat de betreffende drivers er zouden komen. Nu lijkt die hoop echter weer ongegrond. De verwachting onder ontevreden bezitters van de toestellen is dat software-optimalisaties bij lange na niet zo goed zullen presteren als de juiste drivers. In hoeverre die vrees gegrond is moet in maart blijken, als de softwarepatches uitgerold worden.

Volgende 08:59
Vorige 20:33

Reacties

«  1  2  »

Voor een voorbeeld van de problemen dat dit veroorzaakt, zie dit filmpje waarbij een TyTn II vergeleken wordt met een oudere Magician. De Magician blaast de TyTn II uit het water op gebied van frames per seconden met TomTom (en andere toepassingen die van video acceleratie gebruik kunnen maken).

De berichten zijn nog onbevestigd. Het zou inderdaad niet netjes zijn van HTC om zich niet aan de beloftes te houden. Koop je een apparaat met zo'n prijskaartje, kan je alsnog niet alle (beloofde!) hardwarematige functionaliteit gebruiken. :/

[Reactie gewijzigd door The Zep Man]


Ik snap niet dat Qualcomm "to the resque" komt. Zij hebben de chip ontwikkeld, zij hebben er uiteraard drivers voor.

Ik snap niet dat Qualcomm "to the resque" komt. Zij hebben de chip ontwikkeld, zij hebben er uiteraard drivers voor.
Doordat je bij Qualcomm twee aparte producten kan aanschaffen: de chip(set) en de bijbehorende drivers. HTC besloot om de laatste er niet bij te kopen. Zie het vorige nieuwsbericht hierover.

Ik denk dat als het om 'drivers' gaat die in het Windows Mobile drivermodel passen en als ze een keer gebruikt worden in een ander toestel, dat ze heus wel geript worden om een home-cooked ROM mee te maken voor de toestellen die het zonder deze driver moeten doen.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man]


Qualcomm komt niet to the rescue omdat HTC niet heeft betaald voor het gebruik van hardware acceleratie, daarom zitten de drivers er niet bij. Quallcom zit dus gewoon chips te verkopen met verminderde functionaliteit om geld te verdienen. Het is goedkoper dan met drivers, en waarom? Ja dat heet prijsstrategie, net als je 120 GB harddisks kunt kopen, die in feite 200 GB zijn maar die maar 120GB gebruiken.

nouja beter gezegd, je kan 200 GB harddisks kopen, en waarvoor je ook betaald als consument. En er is maar 120GB aanspreekbaar

Alleen kun je zelf die 120GB omtoveren naar 200GB met de juiste software.

De drivers van Qualcomm met video-acceleratie uit ROM-image 1 plukken en die met pijn en moeite in ROM image 2 zetten is voor de meeste toch wel een stapje te ver.

Ik vraag me trouwens af waarom mensen hun HTC niet gewoon inleveren en van het geld een andere kopen. Als ik het goed heb gelezen heeft HTC de specs met video-acceleratie opgegeven, maar levert die dus niet. Lijkt me dat je dan de koop kan wel laten ontbinden.


videokaarten was idd een beter voorbeeld geweest :Y)

hey, zo ziet tomtom er ook op mijn htc touch uit. das shitty dan. ik vond het al altijd zo hakkerig overkomen. dacht altijd dat het lag aan de 200mhz processor van de touch, maar blijkbaar kan een ouder toestel wel fatsoenlijk oevrweg met tomtom... damn

De (normale) HTC Touch heeft een volledig andere chipset. Deze mist (bij mijn weten) geen drivers, maar is inderdaad wat langzamer door zijn 200 mHz processor en beperkt geheugen.

Dat heeft niets met de drivers te maken, anders zouden alle TyTN II's slecht moeten presteren. En dat is niet het geval, zoals op dit filmpje te zien is:

http://www.youtube.com/watch?v=q1rzCAmpt9s

Bij mij draait TomTom ook uitstekend (MDA Vario III). Ik denk dat degene die dat filmpje van jou heeft opgenomen iets op de achtergrond heeft draaien wat de boel vertraagd.

Hmz ik heb dat filmpje eens zitten bekijken, inderdaad een groot verschil.
Maar mijn Eten-x500 met een 400mhz proc, schokt ook best erg tijdens een demo. Bijna net zo erg als die kaiser. Verder heb ik er alleen helemaal geen last van.

Ik heb de demo van tomtom eens bekeken op mijn Tytn II en die schokt precies als op het filmpje te zien is. Ik wist overigens helemaal niet dat het zo vloeiend hoorde te gaan :P

En is het ook niet mogelijk dat een driver voor de Qualcomm chipsets (7200/7500) die er wel is voor andere telefoons, ook werkend te krijgen op HTC toestellen?

Daar zijn ze mee bezig...

Een aantal users van xda-developers.com zijn bezig geweest de video drivers van de LG Viewty aan de hang te krijgen op de tytn2. Maar helaas nog geen sterke verbeteringen.

Heb even gezocht... Kan alleen de thread niet vinden... Ik zoek nog even verder.

//edit

gevonden :)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=339745

[Reactie gewijzigd door Hazzz-E]


in de genoemde XDA thread wordt een cab file gepost met een nieuwe dll. Is deze ook voor de Tytn II geschikt? kan dat niet zo snel vinden

Teleurstellend. Het is net alsof ze goedkopere chipsets hebben aangeschaft waarbij het 3D-gedeelte ongetest of kapot is. :/

Voor een beetje surfen en afspraken bijhouden voldoet de TyTN prima, maar het is toch jammer dat je niet een videostream kunt afspelen zonder dat deze veranderd in een slideshow.

Hij voldoet inderdaad prima, maar zelfs bij het surfen en afspraken bijhouden is de framerate en daardoor de vloeiende ervaring van de interface niet om over naar huis te schrijven, terwijl ook dat hardwarematig geaccelereerd kan worden.
Dat is helaas (bewust?) nagelaten, terwijl de toestellen theoretisch net zo smooth kunnen werken als de iPhone.

Goede reclame voor HTC: maar niet heus. Voor mij een reden om vooral GEEN HTC te kopen. Ik wil liever electronica van een producent die wel een beetje fatsoenlijke support geeft.

Helaas is dat nu net het probleem wat ik bij elke PDA tegenkom (behalve, nee geen fanboy, de iPhone...al is dat nog geen pda te noemen). Support bestaat al jaren uit..."Nieuwe Windows Mobile? Koop ons nieuwe model"..."Wat, bugs? We hebben inmiddels een nieuw model zonder". Vandaar dat ik altijd een beetje moet lachen wanneer men zo lyrisch en enthousiast een nieuw model "wat alles kan" omarmt hier.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold]


Dit is inderdaad al jaren de strategie van HTC. En dus de strategie die bij (vrijwel) alle windows mobile telefoons gebruikelijk is.

Voor mij is HTC altijd de reden geweest om ver van Windows Mobile telefoons weg te blijven. HTC is prut en al hun producten bevatten enorm veel bugs. Zelfde kan trouwens ook van de telefonie afdeling van Samsung gezegd worden. Ook geen bedrijf wat stabiele producten maakt. Maar ja, beide zijn "goedkoop" en 90% van de gebruikers merken weinig van de problemen. En dus verkoopt het. Helaas.

Onzin,

Ik heb hier een MDA compact van HTC welke zoveel te verduren heeft gehad dat ik de behuizing met 2 componentenlijm aan het interne deel heb geplakt. (later kwam ik er achter dat je ook nieuwe behuizingen via e-bay kunt kopen, maar ja, das nu een beetje laat.

anyweg, Ik heb dat ding een keer uit mn handen laten vallen toen ik aan het fietsen was, schoof zo de straat over. Afgezien van krassen op de behuizing niets aan de hand.

En een paar keer gewoon uit mn handen laten vallen terwijl ik stond.
De laatste keer ging het mis, toen klapte hij met een hoek op de stoep. Dat was een losse behuizing en een piepende backlight inverter.

Maar hij doet het nog steeds.

Die dingen zijn megadegelijk gebouwd en vrij hufterproof.

Ieder product heeft bugs tegenwoordig. QC gaat doorgaans ten koste van de noodzaak van het snel uitbrengen van nieuwe modellen. Dat is helaas een resultaat van de huidige maatschappij, waarbij mensen iedere 6 maanden eeen nieuw toestel willen, omdat ze er anders niet meer bijhoren of zo.

Het is toch van de zotte dat men een product dat 6 maanden oud is alweer aan het eind van de productiecyclus zit.

Ieder product heeft bugs, altijd al gehad, maar men maakt het wel heel bont in deze industrie de laatste jaren. Ook wat mobieltjes betreft overigens en dat pik ik niet meer...er is een reden waarom ik een iPhone wil (die meer kan binnenkort) en osx gebruik nu. Weg met de frustraties.

MDA Compact (of hoe ie ook heet, heeft meerdere namen) is inderdaad een erg positieve uitzondering, die heb ik ook :)

Ik heb ;m al jaren en hij zit vol deuken, maar werkt nog prima, ook voor tomtom :)

Overigens heeft deze een snelle processor, veel sneller t.o.v. de nieuwe modellen, iets van 504 of 512MHz ofzo :)

[Reactie gewijzigd door JapyDooge]


"zou, zou, zou, zou".

Kom op zeg, iets minder voorzichtig mag ook wel in dit artikel. De gebrekkige prestaties van die HTC-producten "zouden" niet aan de orde zijn, ze "zijn" aan de orde.

Natuurlijk is het een subjectief iets of je het als een groot probleem ervaart dat je telefoon niet zo flitsend presteert op multimediagebied (I couldn't care less), maar dat neemt niet weg dat ze minder presteren. :z

Ik heb toevallig begin deze week één van de geplaagde modellen besteld. En één ding weet ik wel als dit niet opgelost wordt, is dit meteen de laatste. Onbegrijpelijk dat ze zo met hun klanten omgaan. Er is een blunder gemaakt. Kan gebeuren maar neem dan wel de verantwoording voor je fouten en brij het recht. Echt onbegrijpelijk, hoe praat je dit goed tegenover klanten met honderden of duizenden van deze toestellen waarop hun applicaties ineens niet meer fatsoenlijk gedraaid kan worden. Die verlies je als klant. Ik heb in iedergeval drie klanten met enkele duizenden van dergelijke toestellen.

Als bij het testen blijkt dat de applicaties niet langer op de nieuwe modelen fatsoenlijk gedraait kunnen worden kan je er donders op zeggen dat ze overstappen op een andere fabrikant. Dat zijn miljoenen deals, je kan mij toch niet wijs maken dat dat opweegt tegen die paar miljoen voor driver licenties.

Afgelopen vrijdag nog een driver beloven en nu wordt het uiteindelijk een patch,geen goeie reclame voor HTC.

Ach elk merk heeft wel eens wat. Over een paar jaar zijn er nog maar enkelen die dit nog weten en kopen we een merk waarmee problemen waren gewoon weer.

Lastig mischien voor de personen die er een gekocht of gekregen hebben, maar niet meer dan dat. Een beetje relativeren kan geen kwaad in deze.

Een mobieltje waar je niet mee kan gamen of video af kan spelen OK, maar een PDA smartphone waarmee je niet kan games of video afspelen is bullshit. Een beetje pda is vandaag de dag net zo snel als mijn vorige laptop en voor de meeste zaken zelfs stukken sneller. De htc-pda die ik heb komt uit 2001 en raced deze er dus uit...

Die beloftes zijn ook uit onbetrouwbare bron gedaan en misschien wel door een ontevreden bezitter. Vervolgens zijn deze beloftes door elke mobile-site, inclusief de htcclassaction.org-site overgenomen als een echte belofte van de twee heren CEO's.

Ik heb de HTC Touch Cruise en ik hoop van harte dat er echte drivers uitkomen, maar ik moet het eerst zien, voordat ik het geloof.

Kan er geen driver van een andere fabrikant die dezelfde chip toepast in z'n hardware worden gebruikt? Kwestie van VendorID wijzigen oid? Hoopt HTC misschien dat dit gebeurt? De tech enthousiasts prutsen het toch wel voor elkaar, en de domme consument merkt er niets van.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 08:59
Vorige 20:33
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: