Cisco heeft de Nexus 7000-switch aangekondigd. Het modulaire systeem voor datacenters vormt de opvolger van de Catalyst 6500 en draait een nieuw besturingsysteem: Nexus Operating System.
De Nexus 7000 heeft een switchingcapaciteit van 15 Tbit per seconde en ondersteunt 512-ethernetaansluitingen van 10 Gbit per seconde. In de toekomst zijn poorten met 40 Gbit/s en 100 Gbit/s mogelijk. De Nexus 7000-switch wordt uitgerust met het nieuwe Nexus Operating System. Dit besturingssysteem is voorzien van uitgebreide virtualisatiefunctionaliteit en kan meerdere beheerders bijvoorbeeld hun eigen switching-omgeving geven. Ook kan het Nx-os fouten in het netwerk detecteren en deze herstarten zonder dat alles hierdoor stilvalt.
De beveiliging in de Nexus 7000-switch wordt verzorgd door het nieuwe Cisco Trusted Security-systeem dat op 6 december 2007 werd aangekondigd. Deze software maakt het mogelijk om identiteitscontrole van personen en groepen af te dwingen over netwerken als deze uit switches, routers en draadloze netwerkcontrollers van Cisco bestaan.
In het tweede kwartaal begint Cisco met de levering van de Nexus-switch en deze zal in zijn eenvoudigste vorm 75.000 dollar gaan kosten. De uitrol van Nexus 7000 zet concurrenten zoals Juniper Networks, Force10 Networks en Brocade Communications Systems onder druk, volgens Bob Lalibert, analist bij onderzoeksbureau Enterprise Strategy Group. Cisco's concurrenten hebben minder geïnvesteerd in producten speciaal voor datacenters. Cisco bezit 70 procent van de totale markt voor switches.
[Reactie gewijzigd door wwwhizz op maandag 28 januari 2008 12:38]
Een keuze zal het zeker niet zijn, vergeet niet dat dit ding qua features behoorlijk anders is dan enige switch die ze tot nu toe hebben uitgebracht. Maar qua gebruikers gemak zal het toch vrijwel zeker de standaard cisco cli hebben. De webinterface veranderd toch al met iedere nieuwe switch die ze uitbrengen, en face it, wie wil dat ding nou eigelijk gebruiken ook. ;-)Eerste serieuze reactie: is dat nieuwe OS voor de switch heel anders dan IOS en is het een keuze?
[Reactie gewijzigd door TrailBlazer op maandag 28 januari 2008 12:51]
Nu is dat niet zo gek natuurlijk. de 6500 serie is alweer een slordige 10 jaar oud zo onderhand. Toen leefden we nog in de wereld van 33k6 en 56kflex/90.Dit is echt een stuk meer capaciteit dan de genoemde 6500.
[Reactie gewijzigd door airell op maandag 28 januari 2008 13:23]
Zie:The Cisco Catalyst 3560-E Series also features Enhanced Power over Ethernet support, the capability to power a growing number of devices from a single switch port, enabling greater operational simplicity and flexibility for secure converged networks. Industry first portfolio to scale beyond 15.4W per port delivering maximum solution simplicity for 802.11n access point deployments, as well as other PoE-powered devices such as phones, monitors, digital signs, medical devices, card readers and more.
[Reactie gewijzigd door Bl@ckbird op maandag 28 januari 2008 13:57]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Politiek en recht Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True