Ron Gilbert, de man achter de humoristische spellen Monkey Island en Maniac Mansion, werkt aan een nieuw spel. Hij omschrijft zijn nieuwe game Deathspank als een kruising tussen Diablo en Monkey Island.
De afgelopen vier jaar probeerde Gilbert zijn idee te slijten, maar kon geen gewillig oor bij uitgevers vinden. Hierin is verandering gekomen nu Hothead Games het spel als een serie losse afleveringen zal uitgeven, vertelt Gilbert op zijn blog. Het is nog niet bekend wanneer het spel uitkomt.
In de eerste aflevering van de rpg-adventure, Deathspank: Episode One: Orphans of Justice, wordt de hoofdrol vertolkt door Deathspank, een figuurtje dat ontstond in een van de strips van Gilbert.
Gilbert verwierf onder meer bekendheid met Scumm-engine die hij in 1987 ontwikkelde toen hij bij Lucasarts werkte. Deze engine was een van de eerste engines die een game-engine combineerde met een programmeertaal. Scumm is onder andere gebruikt voor Maniac Masion, The Secret of Monkey Island, Full Throttle en Sam & Max Hit the Road.
Tim Schafer, een oud-collega van Gilbert die bij Lucasarts aan diverse adventures heeft gewerkt, werkt ondertussen ook aan een nieuwe game. Brütal Legend gaat over Eddie Riggs, een roadie van een rockband. Muziek speelt dan ook een grote rol in het spel, waarin de speler zichzelf kan verdedigen met een gitaar en een bijl. Acteur en zanger Jack Black zal de stem van de hoofdfiguur op zich nemen.

[Reactie gewijzigd door j0bro op donderdag 10 januari 2008 13:40]
[Reactie gewijzigd door Crackh34d op donderdag 10 januari 2008 13:51]
[Reactie gewijzigd door Laurens-R op vrijdag 11 januari 2008 01:17]
SCUMM is een engine (interpreter) die gebruikt werd om spellen te maken.Hoe zit het verband tussen scummvm en scumm zelf?
Bronnen:The episodic game follows the thong-tastic adventures of a misguided hero named DeathSpank, a character that first appeared on Gilbert's Grumpy Gamer website in a series of animated comics he penned with long-time creative collaborator, Clayton Kauzlaric.
[Reactie gewijzigd door m0nkey op donderdag 10 januari 2008 14:05]
Daarom staat Scumm dus ook voor Script Creation Utility for Maniac Mansion.Scumm is onder andere gebruikt voor Maniac Masion
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True