Het Amerikaans leger gaat meer Macs aanschaffen. De militairen hopen door diverse soorten computers en OS'en te gebruiken de kans op een succesvolle cyberaanval te verkleinen.
Tegenover zakenblad Forbes laat luitenant-kolonel C. J. Wallington, verantwoordelijk voor de enterprise information systems, weten dat het leger meer Macs in zijn netwerken zal gaan opnemen. De defensiestaf is vooral geïnteresseerd in de Xserve-systemen van Apple. Ook heeft het leger beveiligingssoftware voor OS X laten ontwikkelen, zodat voor gebruikersauthenticatie de computers met bestaande keycard-systemen kunnen worden beveiligd. Tot voor kort draaide de benodigde uitleessoftware alleen op Windows.
Wallington hoopt met het verhogen van het aantal Mac de kans om hackers buiten de deur te houden, verder wordt vergroot. De OS X-systemen zouden veiliger zijn dan computers met Windows als OS. Het Amerikaanse defensie-apparaat werd vorig jaar in grote verlegenheid gebracht, toen bleek dat vermoedelijk Chinese hackers succesvol waren binnengedrongen in computersystemen van het Pentagon. Momenteel bezit het leger naar schatting twintigduizend Mac-computers op een totaal van zevenhonderdduizend systemen. Onduidelijk is nog hoeveel extra Apple-hardware door het Pentagon aangekocht zal worden.
| IBM spant de kroon met aantal patentaanvragen | |
| Kritiek op paspoortkaart voor reizende Amerikanen |
Door ![Reactie uitklappen [show]](http://tweakimg.net/g/if/comments/button_down.gif)