Hoofdcategorieën
Device Settings

Powercolor komt met passief gekoelde Radeon HD 3870

Door Yoeri Lauwers, vrijdag 14 december 2007 11:17, views: 15.298

Powercolor heeft een passief gekoelde Radeon HD 3870 aangekondigd. Met een kloksnelheid van 775MHz en op 1126MHz geklokt gddr4-geheugen zal de HD 3870 512MB SC3 Silence Edition niet onderdoen voor actief gekoelde concurrenten.

Om de warmte van deze 320 streamprocessors tellende gpu af te voeren, heeft Powercolor een flink koelblok op de kaart gemonteerd. De ervaringen met een actief gekoelde kaart leerden ons echter al dat AMD's RV670-chip een flink heethoofd kan zijn, dus het valt dan ook te verwachten dat een goede airflow in de kast gewenst is om de koelvinnen, die met een heatpipe verbonden zijn met de heatsink, in hun werk bij te staan.

PowerColor is van plan de kaart in januari met een ingebouwde hdmi-connector met 5.1-geluidsondersteuning, DirectX 10.1-support en CrossFire X-technologie op de markt te brengen. Het bijhorende prijskaartje is nog niet bekendgemaakt, maar de standaard HD 3870 is op dit moment met een prijs tussen de 180 en 230 euro in onze Pricewatch te vinden.

Powercolor HD3870 SCS3 Powercolor HD3870 SCS3 - Vrijstaand
Volgende 11:39 Adobe maakt messaging-technologie opensource
Vorige 10:23 Sony-camera op te laden door rol-beweging
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Een 3870 met DDR3??? :? Ik denk toch wel dat die onderdoet van een actief gekoeld met ddr4.

Typfout denk ik, maakt imo toch niet uit, aangezien de versie met GDDR4 op dezelfde snelheid loopt.

Dat maakt wel uit, aangezien GDDR4 gemiddeld genomen sneller en zuiniger is per MHZ dan GDDR3.

Het plaatje van de verpakking geeft wel DDR4 aan. Misschien een typfoutje in het bericht.

Op de doos staat gewoon GDDR4 :)

GDDR zou niets onderdoen voor GDDR4 op dezelfde snelheid hoor. Enige verschil is dat GDDR3 wat meer vermogen verbruikt...

Mja, zal vast wel meer dan 2 sloten in beslag nemen als ik het zo zie... Als je dan ook nog extra coolers moet plaatsen in je kast om de warme lucht af te voeren, dan heeft dit niet echt veel nut

Als je dan ook nog extra coolers moet plaatsen in je kast om de warme lucht af te voeren, dan heeft dit niet echt veel nut
Dat ben ik niet met je eens.

Ik heb zelf altijd gedraait met een 6600GT Silencer van Asus. (sinds kort over naar een actief gekoelde vga-kaart) Ook mijn processor heeft een passief koelblok. Evenals mijn voeding.
Om de warmte toch uit mijn kast te krijgen, heb ik gekozen voor 2 maal een 12 centimeter koeler.

De 12cm koelers waren dus absoluut noodzakelijk.. MAAR.. deze draaiden uiteindelijk niet veel harder dan 700 rpm. (bij games tegen de 1100 rpm).

mijn punt:
Bij 'gewoon' gebruik, was de pc dus weldegelijk heel veel stiller dan als ik een videokaart met een actieve fan had gehad. (alleen al omdat die kleine dingen veel harder moeten draaien om lucht te verplaatsen)'

Het heeft dus weldegelijk nut!

------------------
Mja, zal vast wel meer dan 2 sloten in beslag nemen als ik het zo zie...
Dit ben ik helemaal met je eens!
De varianten van Asus (waarbij de warmte met heatpipes naar de bovenkant van de kaart wordt geleid) lijken me een stuk praktischer. Al is het maar door de ruimte naar de rest van je pci(express) sloten toe.

Het zou niet mijn keuze zijn. Maar ik ben dan ook iemand die liever wat prestatie inleverd in ruil voor een stil systeem.

[Reactie gewijzigd door Bseetje op vrijdag 14 december 2007 11:32]


Offtopic:
Het is toch zonde dat 2 sloten in beslag genomen wordt.

Wordt het dan geen tijd om standaard voor moederbord te ontwikkelen die gebaseerd op de koelblokken/gamen/overklokken?

Dat gebeurd toch al? Je moet alleen een keuze maken. Als je een plattere kaart koopt zoals de nieuwe 8800GT dan hou je ruimte over.

Waarom denk je dat het meer dan 2 sloten in beslag neemt?
volgens mij is de totale kaart gewoon 2 slots hoog. Da's vrij normaal voor huidige videokaarten en zeker voor een passieve.

Ondanks dat ik hou van de rust en stilte van een passief gekoeld computersysteem... Ben en blijf ik toch een beetje huiverig tegenover dit soort grote / sterke kaarten die hierin proberen te overleven zonder actieve koeling.

Goed, het zal wel werken, daar niet van... anders brengen ze het niet op de markt... maar toch zal ik nooit op zoiets overstappen...Dan toch liever een waterblok d'r op.

Ze mogen het er wel bij zetten bij het ingebruik nemen dat er een goede airflow in de kast moet zijn. maar toch mooi dat ze dit soort dingen proberen. Er zijn altijd mensen die dit graag willen.

Ik ben anders altijd wel blij met zulke kaarten. Je kan op zulke kaarten vaak heel makkelijk een redelijk grote fan monteren op een laag toerental. Natuurlijk is ie dan niet passief meer. Maar je kan dan vaak aardig overclocken zonder al te veel herrie aan je kop.

edit: typo

[Reactie gewijzigd door Xer0X op vrijdag 14 december 2007 11:31]


Waarom geen actieve koeling? Vraag me altijd af waarom dit moet, een Zalman koeler voor de GPU koelt beter en is geheel onhoorbaar, tenzij je als idoot met je oor naast de PC gaat hangen. I.m.o. kunnen ze beter goede actieve koeling erop knallen net zoals HIS ICEQ

maar je kan nu wel zelf kiezen hoe je hem koelt.
een grote 12CM fan op de goede plaats kan dit ding waarschijnlijk koeler houden met minder geluid als de zalman koeler

Een Zalman koeler is verre van geheel onhoorbaar, tenzij je een idioot systeem hebt dat toch al een bak kabaal maakt. Maarja, wat heb je dan aan stille koeling? :z

Je kan ook aan een GPU koeler een fanmate hangen zodat je die wat trager kan clocken. Doe ik ook met m'n zalman vf700-kloon. Veel beter dan reference koeler, en onhoorbaar.

En voor je zegt dat ik dan een luid systeem heb: passieve chipsetkoeler, CPU-fan geregeld door speedfan tot een quasi onhoorbaar niveau, 2*12mm-koelers geregeld met fanmates tot een eveneens quasi onhoorbaar niveau.

Gevolg is een zeer stil maar toch goed gekoeld systeem.

Bovendien trekt passieve koeling 0 watt, misschien dat dat meetelt?

Ik zie 4 heatpipe-iteinden onder het koelblok vandaan steken, terwijl er aan de bovenkant duidelijk maar 2 in contact staan met de koelvinnen. Betekent dit dat er ook aan de achterkant een koelvin zal zitten?

Als je even verder leest op de site van PowerColor dan staat er:

"This model features a silent heatpipe cooler, providing a totally silent environment for gamers; furthermore, to get better heat dispatching effect, heatpipe and fins are designed to attach on both sides of PCB. This outstanding design philosophy makes ....."

Dus idd aan beide kanten.

Geweldig die foto, je ziet hoe die koel ribben al verbogen zijn. Zo die zo uit doos komen of is die al beetje mishandeld }>
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:39 Adobe maakt messaging-technologie opensource
Vorige 10:23 Sony-camera op te laden door rol-beweging
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011