Hoofdcategorieën

Nforce 680i-chipset definitief niet compatible met Yorkfield-cpu's

Door Hielko van der Hoorn, donderdag 13 december 2007 19:21, views: 19.954

Dat de nForce 680i-chipset problemen had met de nieuwste Yorkfield-cpu’s kwam enkele weken geleden aan het licht. Het blijkt nu dat dit niet op te lossen is met een bios-update, waardoor een cpu-upgrade een nieuw moederbord vereist.

Intel heeft op het laatste moment wijzigingen aangebracht aan de 45nm Yorkfield-quadcoreprocessor om een probleem gerelateerd aan de fsb op te lossen. Helaas kreeg nVidia te laat samples van de gewijzigde processor binnen waardoor de huidige nForce 680i-moederborden niet met de processor overweg kunnen. Kwade tongen beweren dat Intel dit expres heeft gedaan om zo de eigen X38-chipset meer marktaandeel te bezorgen, maar het is de vraag of dit ook daadwerkelijk klopt. Beide bedrijven hebben geen commentaar gegeven op dit gerucht.

Het is nog onduidelijk of de nForce 680i-chipset wel overweg kan met de 45nm Wolfdale-cpu’s. Deze processors zijn gebaseerd op hetzelfde ontwerp als de Yorkfield-cpu's, maar bevatten twee in plaats van vier rekeneenheden. Gebruikers die een nForce-chipset willen gebruiken in combinatie met de nieuwste Intel-cpu moeten wachten op de 780i-chipset, of op een nieuwe revisie van 680i-moederborden.

Nforce 680i-moederbord

Volgende 08:29
Vorige 18:35

Reacties

«  1  2  3  »

Ik vraag me af of jeje huidige 680i moederbord dan zou kunnen ruilen....

Ik eigenlijk ook... Interessante opmerking.

Ik zie op de internationale ASUS site staan dat er nog steeds 45nm support bij staat namelijk...

Ik heb net even een screenshotje gemaakt en www.dejuistetijd.nl ernaast... Als er geen 45nm support opzit wil ik gewoon een nieuw moederbord... (Al zal de kans dat dat daadwerkelijk gebeurt wel niet heel groot zijn) Ik heb nu een P5N32-E SLi 680i.

( http://www.asus.com/produ...l1=3&l2=11&l3=397)

Als ze zeggen dat hij 45nm CPU's ondersteunt moeten ze het ook waarmaken.

We wachten maar af. :)

[Reactie gewijzigd door RappieRappie]


Doen ze ook, alleen niet alle. (wolfdale wel dus)

Dat wat je nu zegt zou heel goed kunnen idd...

De P5N32-E SLi 680i heeft problemen met Quads om boven de 1333FSB te komen heb ik ondervonden. De Dual cores gaan makkelijk tot 400FSB of nog veel hoger. Aangezien de Yorkfield Quads een FSB van 1333 meekrijgen zou het kunnen zijn dat deze CPU op sommige 680i (ASUS) borden vette problemen geven of gewoon niet werken.

Vandaar zou het ook heel goed kunnen dat de 45nm dual cores wel gewoon werken. Omdat je daarmee geen "FSB" probleem hebt. :)

[Reactie gewijzigd door RappieRappie]


Ik begrijp hieruit dat het dus een CPU probleem is, en geen chipset probleem?

Is dit alleen bij overclocken? want de meeste gamers overclock hun dure zwikkie niet.

Er was een CPU probleem. Intel heeft dat opgelost. Maar nu snapt de nVidia chipset het niet meer. Het oplossen van de bug in het ene product zorgt voor problemen in het andere product. (Of anders gezegd: legt een fout bloot in een ander systeem)

Kwestie van pech voor nVidia.

Hoezo fout in een ander systeem? in de intel "auto" was geen ruimte meer om het stuur links te plaatsen door een foutje met het dashboard, toen hebben ze het rechts geplaatst en nu is het nVidia zijn fout dat het niet kan rijden in een auto met het stuur rechts? :/

nVidia heeft gewoon een wijziging in het ontwerp niet kunnen toepassen in de chipset. Heel vervelend. ;(

[Reactie gewijzigd door jappo]


meeste gamers overklokken hun dure zwikkie niet....

Wil de gemiddelde gamer nog enigins een tijdje plezier hebben van hun hardware zullen ze uiteindelijk wel moeten overklokken/ of vervangen willen zij de ontwikkelingen in systeemeisen bij kunnen houden.

Verder is het natuurlijk erg zuur als je een 680i bordje hebt gekocht met in het achterhoofd daar later een yorkfield als upgrade op te prikken en je er nu achterkomt dat je dan ook weeeeeer een nieuw en duur mobo bij moet halen. pfffff ik word er niet goed van!! Ik ben dan ook van mening dat je je 680i bordje gratis/ tegen geringe vergoeding moet kunnen inruilen tegen een nieuwere revisie waarbij dit wel kan.

Ik betwijfel of dat veel hout snijdt... deze issue is alleen met de 45nm quadcore CPUs. Goede kans dat de dualcores wel prima werken. Dan voldoet Asus aan de marketingbelofte (ze beloven nergens 45nm quadcores...)

Als hij wel de dual core 45nm CPU's support heb je idd geen poot om op te staan.

Ik vrees dat je met de specs-pagina niet veel bent tegenover ASUS. Onderaan de pagina staat namelijk het volgende te lezen:
* All specifications are subject to change without notice. Please check with your supplier for exact offers. Products may not be available in all markets.

Ik ben bang van niet... De winkelier ziet me aankomen met een striker extreme van 4 maand oud onder mijn arm, met de vraag of ik hem kan ruilen.

Ontopic

Heeft intel het expres gedaan? Zou kunnen. Maar mischien is Nvidia wel net zo schuldig omdat die nu natuurlijk ook meer nieuwe bordjes gaat verkopen. Vooral de mensen met een sli opstelling zitten natuurlijk vast aan een Nvidia chipset. Nvidia heeft dit natuurlijk ook al veel langer geweten, maar die hebben de consument ook niet gewaarschuwd dat de yorkfield niet gaat werken op een 680i chipset. En net als altijd, over een maand of wat denken de mensen die graag zo'n proc willen... Nou toemaar, dan ook maar een nieuw moederbord. En zo waait de storm wel over over, want je hebt imers geen keus.

Maar balen is het wel voor iederen die zo'n bordje heeft en ondertussen zit te wachten op zo'n proc ( net als mij ). En die dus niet ondersteund gaat worden. Dat word dus kiezen... Of nu een Q6600, of een nieuw moederbord met een Q9450

Natuurlijk niet. Het bord is niet defect en doet wat ie beloofd. 45nm kun je natuurlijk op verschillende manieren intepreteren

De specs van de 680i zijn de volgende:
Supports 1333 MHz CPUs - flexibility to build PCs with today and tomorrow’s CPUs.
Dat betekent dat de QX9650 zo wie zo de snelste CPU is die op deze chipset met volle FSB zal werken. 1600 MHz werkt zo wie zo niet c.q, valt niet binnen de specificaties.

Het is maar de vraag of er werkelijk iets aan de hand is. Ik heb het gevoel dat veel internet sites ook op sensatie uit zijn.

De fudzilla site komt niet echt betrouwbaar over op mij.

[Reactie gewijzigd door worldcitizen]


De belofte dat een mobo 1333mhz CPU's ondersteunt betekent niet dat het ook klopt. Kijk maar naar m'n voormalig mobo, een GA-N680SLI-DQ6. Mooi niet dat dat stabiel ging werken met een QX6850 - achteraf blijkt dat dus aan dit probleem te liggen. Ben dus noodgedwongen naar een GA-X38-DQ6 overgestapt, gelukkig gewoon netjes geld terug gekregen omdat het mobo niet kon wat was beloofd.

tsja nu AMD kaltgestelt is wordt nvidia het volgende slachtoffer. intel heeft grafische chip ambities (larrabee, google er maar eens op) en nvidia is in die zin natuurlijk net zo'n concurrent als amd/ati.

edit: hoezo niet kaltgestelt? intel introduceerde de core architectuur in januari 2006, bekijk het koersverloop van AMD sinds die release hier:

http://finance.google.com...ddm=182514&q=NYSE:AMD


raadsel: wat is de overeenkomst tussen AMD ceo hector ruiz en een kalkoen?


ze halen allebei de kerst niet! :+

[Reactie gewijzigd door nose_breather]


Amd is nog niet failliet hoor, ze zijn alsnog de beste keuze voor low range kwa prijs/prestaties.

Niet dat het leuk is, maar ik kan er ook echt niet mee zitten. Wat een commotie om niets. Hoe vaak moesten we wel niet van moederbord verwisselen omdat er een nieuwe cpu kwam met andere pinlayout. Dat een CPU nu niet ondersteunt wordt komt voor mij op hetzelfde neer. Je kan toch altijd wel je hele mobo/cpu/mem combo wegdoen omdat het anders niet werkt. En daarnaast valt er met de 680i genoeg aan cpu's te kiezen die heel erg snel zijn en nog lang mee kunnen. Die ene tweaker die weer de nieuwste cpu wil uittesten haalt gerust een nieuw moederbord, want die weet niet beter dan dat ie elke maand iets anders koopt en de boel weer verkoopt via vraag&aanbod. Deze mensen hebben er dus geen last van, ook de mensen niet die jaren lang met eenzelfde setup willen doen. En dan nog zou ik het vaag vinden als er perse een Yorkfield cpu in zou moeten... Who cares

[Reactie gewijzigd door BruT@LysT]


Niet dat het leuk is, maar ik kan er ook echt niet mee zitten. Wat een commotie om niets. Hoe vaak moesten we wel niet van moederbord verwisselen omdat er een nieuwe cpu kwam met andere pinlayout.
je zou bijna zeggen: typisch iemand die niet anders gewend is dan intel.

intel behandeld zijn partners/concurrenten gewoon als stront. Dat weten we dus je hoeft er niet verbaasd over te zijn. Maar dat houd niet in dat je het maar gewoon moet pikken altijd. Er is gelukkig nog een alternatief... nog maar net. Jaren zo geweest en nu helaas weer 'nog maar net'.

AMD houd altijd zo lang mogelijk vast aan een bepaalde pinlayout en is heel lang downward compatible, juist om de klanten ter wille te zijn. Nu met de memorycontroller onboard is dat logischerwijs wat minder maar de houding t.o.v. de klant blijft hetzelfde.

[Reactie gewijzigd door ]eep]


Ik geef net zoveel om Intel als AMD hoor, ik kies niet tussen fabrikanten, ik omarm alles wat met pc's te maken heeft. Maar ik kan me er simpelweg niet druk om maken. Dit zijn typisch van die dingen waar het merendeel over de zeik raakt, en het mij als enige totaal niets doet. Ik moet werkelijk moeite doen om me aan dit soort zaken te ergeren. Evenals de monopoly positie van Microsoft, kan me werkelijk niet boeien. Ik denk dat de hele wereld om mij heen me gewoon niets interesseert, zolang ik mezelf maar kan vermaken.

[Reactie gewijzigd door BruT@LysT]


Balen zeg, het stomme is dat ik nog contact heb gehad met Xfx mbt mijn 680i LT moederbord. In eerste instantie had ik wat klachten wat beteft documentatie op de website, voor mij was het nieuw dat een moederbordfabrikant géén cpu support list op zijn website heeft staan en je doorverwijzen naar guru3d om te controleren welke cpu's je mobo ondersteunt.

Uiteindelijk vroeg ik uiterraard naar ondersteuning van de Yorkfield en werd mij toegezegd dat de BIOS update binnenkort beschikbaar gesteld zou worden voor het ondersteunen van deze cpu.

Ticket van de helpdesk van Xfx

JASONH - 2007/11/19] Hi, thanks for your message, we are sorry but the mainboard does not support that CPU just yet but there should be a bios update soon for download from our site. also you can email support@xfxsupport.com. Regards Jason

edit: typo

[Reactie gewijzigd door masterant]


Tjsa, hun weten ook alleen wat ze verteld wordt.
Dus kwalijk kan je 'm niet nemen vind ik.

however am extremely pigheaded at times and got on the phone with NVIDIA as I was curious if the processor could work on their nForce 680i platform. After receiving a beta BIOS (P31- should be available as we speak) we did spot a couple of bugs, yet we had fully working Penryn support which was good enough for our test. Hey; you know how much I love 680i right ? The reason I wanted to test on 680i was based on one fact, overclocking. If there's so much power consumption going on on this 45nm we can surely waste it with an excessive overclock. And actually, we'll show you some impressive stuff today.

en toch hebben ze um werkend op de evga 680i, ik snap het even niet , waarom liggen ze nu te bleren :?

http://www.guru3d.com/article/processor/471/2

Dat is nu juist het hele stomme aan het verhaal. De engineering samples (test versies) van de cpu werkten wel op de 680i. Maar intel maakte op het laatste moment veranderingen en nu zijn de processors die in de winkel liggen niet compatibel omdat nvidia niet optijd op de hoogte is gesteld van de veranderingen.

Of omdat Nvidia de chipset te snel op de markt heeft gebracht met de melding "Yorkfield support"??

Is maar net hoe je het bekijkt.....

De 680i chipset die al een jaar te koop is? De nieuwe 780i loopt inderdaad wat vertraging op om hem wel werkend te krijgen met de nieuwe procs.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 08:29
Vorige 18:35
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: