Hoofdcategorieën

Campagne moet mobiel internet uit het slop halen

Door Dimitri Reijerman, dinsdag 4 december 2007 17:02, views: 10.059

Met een promotie-offensief hopen de mobiele providers in Nederland het gebruik van mobiel internet te stimuleren. Diverse contentleveranciers en mediapartijen hebben zich bij de campagne aangesloten.

Ontdekinternetopjemobiel.nl logoMet de slogan 'Ontdek internet op je mobiel' zal een boekje met informatie over mobiel internet bij een twintigtal tijdschriften worden gestopt. Aansluitend gaat op 6 december de gelijknamige website in de lucht, waarop het dienstenaanbod van uitgevers en mobiele providers wordt geëtaleerd. Aanvullend wordt er ook een voor mobiele telefoons geoptimaliseerde website gelanceerd.

Of de campagne enig effect zal sorteren is de vraag. In de Volkskrant omschrijft T-Mobile mobiel internet als een 'onverkoopbaar' product. De consument zou zich nog te vaak afvragen wat het nut is van internettoegang via een mobieltje. Slechts vijf procent van alle T-Mobile-klanten heeft een abonnement op het flatfee Web'nWalk-abonnement. Tachtig procent zou de langzaamste variant hebben, waarmee door middel van gprs een datasnelheid van maximaal 64Kbps behaald kan worden. Slechts tien procent van alle consumenten zou beschikken over een voor umts- of hsdpa-geschikt toestel.

Volgende 17:20
Vorige 16:12

Reacties

«  1  2  3  »

Tja, ik vind het vrij duur nog, dat is voor mij de reden om het niet de doen :), want ik ben wel tevreden over de snelheid (voor bijv. buienradar oid)

[Reactie gewijzigd door 12013]


Het is wederom een hopeloze poging van de telefonieproviders. Die gasten moeten nu toch wel doorhebben dat Nederlanders en overige Europeanen niet de mobiel gebruiken om toegang te krijgen tot het internet. Daarvoor is de computer. De telefoon is voor bellen en om af en toe een foto te maken.

Mobiel Internet was niks, wordt niks en gaat ook niks worden. In ieder geval niet voor de Nederland die liever 's avonds thuis zit en met gemak naar een computer kan lopen.

En zelf dat foto's maken is volgens mij alleen maar leuk als je dronken bent of even snel iets moet 'overschrijven' :)

Op een PDA is het prima te doen om wat mailtjes te checken enzo, en af en toe wat op te zoeken. het is toch zo traag (en dan bedoel ik voornamelijk de latency, niet zozeer de download snelheid), dat het op een laptop niet echt fijn zou zijn.
zelfs textdingen als MSN gaan zo traag heen en weer, dat het niet echt goed werkbaar is.

Tsja, vroeger dacht men ook dat fotograferen op de mobiele telefoon echt een gigantische flop zou worden. Ik denk dat we wel kunnen vaststellen dat het dat niet is geworden... :9 Ik denk dat op een gegeven moment mobiel internet voor een vast tarief echt wel zal 'inburgeren' in Europa, maar dan moeten de prijzen omlaag en de snelheden omhoog - dus dat kan nog wel even duren.

Ik bedoel: ik reis elke dag ongeveer twee uur met het openbaar vervoer, en ik ben lang niet de enige. Die tijd kun je natuurlijk vullen met het lezen van de Metro, maar ik denk dat veel mensen de voorkeur zullen geven aan mobiel internet... mits het voor een redelijke prijs is.

Fotograferen kun je het natuurlijk nog steeds niet noemen. Snapshots ok maar de meeste telefoons heb je weinig aan voor de serieuzere foto's. Vandaar dat genoeg mensen ook vaak een platte compact camera op zak hebben als ze uitgaan of op vakantie gaan.

Mobiel internet... ik zou niet meer zonder willen. Hoofdzakelijk vanwege email (dat doe ik nu vaker met m'n pda via een push Exchange-verbinding dan met de pc) maar ook om treintijden te checken en het laatste nieuws te lezen (teletekst, BBC, Tweakers). Daarnaast is het voor google maps ook niet verkeerd, zeker niet icm GPS.

Wat de providers nog door moeten krijgen, is dat UMTS een stuk goedkoper moet worden. Want mensen, vooral op deze site, willen wel de laatste flashy triple-band HSDPA-mobiel maar vervolgens leggen zij echt niet enkele tientjes per maand neer voor zo'n snelle verbinding. GPRS is qua snelheid natuurlijk om te lachen en met 10 euro per maand dus eigenlijk veel te duur. EDGE was al iets beter... tot Telfort werd overgenomen en EDGE heel stiekem de nek om werd gedraaid. Jammer want in vele zoniet de meeste andere landen is de techniek standaard beschikbaar.

No way. Wat je op een mobiel doet, kun je geen fotograferen noemen. Je hebt bij 99 van de 100 telefoons geen optische zoom, alleen digitaal, en dat is gewoon geen fatsoenlijke zoom-functie te noemen. Dat is dus geen enkele vergelijking.

Verder; ik gebruik zelf mijn telefoon als modem, met m'n laptop. Dat is, zoals eerder genoemd, werkbaar, maar allesbehalve prettig te noemen, door de snelheid.

Ik zie alleen markt voor mobiel internet ICM een laptop, dan lijkt het me wel handig. Zn insteek kaartje in je laptop of via je telefoon met BlueTooth. Overigens zal deze markt ook niet erg groot zijn....

Ik vind het eigenlijk steeds goedkoper worden:D, Op dit moment betaal je ¤2.35 voor 1 mb!! En voor 9.95 onbeperkt!
Maar goed zoveel heeft een mobieltje ook niet nodig:D Ik ben elke dag online via msn. Check elke dag mijn mail, Kom per maand op nog geen ¤4.- en bezoek ook nog regelmatig een siteje via operamini 4 _/-\o_ .

Vroeger was het inderdaad erg duur. Maar op dit moment valt het denk ik nog wel mee. Daarnaast heb je bijna bij elke high-end mobiel wel een onbeperkt internet abbo nodig.
Tenminste als je alles uit je telefoon wil halen.
Mss dat sommige hiero alleen foto's maken als ze dronken of stoned zijn. Maar als je eeen toestel hebt wat goede foto's maakt (k800, k850, n95, n73) dan kijk je er heel anders tegenover, als je tenminste normaal ook foto's maakt!

Ik zelf ben een gebruiker wie alles doet met zijn mobiel, ben een student, reis veel. Dus voor mij is het ideaal zo'n alles in 1 ding:d. Goed voor mensen wie alleen willen bellen, mss niet ;)

Je kan nou bij Telfort zelfs voor 7 euro een flatfee abbootje afsluiten.

Precies, dat bedrag was voor mij de reden om nu ook onbeperkt mobiel Internet te hebben, en ik vind het prima werken. Redelijke snelheid, en het is super om gewoon Google Maps te gebruiken zonder dat je bang bent voor de datastroom, foto's op Facebook te zetten, wijnrecensies op te zoeken als je in de supermarkt staat, snel wat op wikipedia te vinden, noem maar op.
edit:
Tube Tone, dat is de actie die in ieder geval een paar weken terug nog liep, van 10 voor 7 euro

[Reactie gewijzigd door Superfly]


Als ik het ontdek, ontdek ik het meeste aan mijn rekening.. void.. 404 Saldo not found..

Leuk en aardig, maar jongens.. maak het eens betaalbaar :D 1 euro per kb is zooo... w8 daar zijn nooit tijden voor geweest..

Mwah de gprs uitvoering is goed betaalbaar. Wat voor mij eerder een probleem is, dat de mobieltjes nog niet echt lekker zijn om wat mee te surfen. Ik gebruik 'm nonstop voor e-mail wat goed werkt en om even snel wat op te zoeken maar ik zie mezelf nog niet ff wat lekker op bv tweakers lezen via mn gsm. Tevens zijn de meeste mobiele browser nogal gimped wat lekker surfen ook niet bevorderd.
---edit---
Over diegene die over Opera4mini praten ja ik heb dat geprobeert, en het blijft belazerd, CSS files die de soep in lopen, xhtml dat belazerd reageerd enz. Dus nee, ook opera mini is geen optie ondanks dat het wel al een hele vooruitgang is tov 3.1. Sterker nog, ik vind de standaard Blackberry browser vaak zelfs beter presteren tov Opera Mini.

[Reactie gewijzigd door n4m3l355]


tweakers.net is anders goed te lezen op de speciale mobiele pagina pda.tweakers.net
de pagina heeft vandaag zelfs nog een facelift gehad

Helaas is er geen aparte PDA site voor het forum... Maar dat ligt mogelijk iets complexer..

Veel andere pagina's zijn trouwens ook goed te bereiken door ze via http://www.google.nl/m te benaderen :)
Deze zorgt er voor dat bijvoorbeeld grote afbeeldingen gewoon niet weer worden gegeven c.q. de pagina wordt wat 'mobiel vriendelijker gemaakt'.

Wat mij vooral tegenhield was de browser op de meeste mobiele telefoons, dit is gewoon zeer slecht geïmplementeerd (nokia bijvoorbeeld)

Ik ben geen fanboy maar sinds ik de iPhone heb heb ik gelijk een flatfee abbonement bij t-mobile afgesloten om hiermee mobiel te internetten, websites zijn gewoon normaal te bekijken op dit ding (ook normale websites) al laat de snelheid indedaad nog wel de wensen over. Maar handig is het in ieder geval wel.

daar heb je niet per se een iphone voor nodig hoor. voor windows mobile of symbian zijn ook fatsoenlijke browsers te krijgen, zoals bv opera.

Die vaak niet standaard bijgeleverd en dan ook geld kosten...

De prijs van een iPhone al es gezien?

N73 heeft anders gewoon een normaal browser hoor. Met het pookje kan je ook rondkijken, dus ook lekker handig (natuurlijk is touchscreen wel handiger).
Snelheid is wat mij het meest weerhoudt, 64Kbps heb ik een tijdje gehad maar het is echt hel moet ik zeggen.

Op bijna iedere gsm kun je opera mini zetten, dan ziet het er net zo uit als nu.
Ook gaat het dan snel door server side compressie

OOit van opermini 4 gehoord:D werkt super. en je ziet de pagina eerst als volwaardige site vervolgens kun je inzoomen op een stuk tekst.....
Tja de standaard browsers op een phone zijn idd bar slecht.

Alle providers hebben wel een flatfee internet aanbieding voor ongeveer 10 euro p/maand inmiddels. Het is dus prima betaalbaar momenteel.

Dat zou dan ongeveer een verdubbeling van mijn huidige factuur zijn...
Ik vindt het ook veel te moeilijk lezen op zo'n klein schermpje. PDA's zijn misschien oop dat vlak al een vooruitgang, maar mijn GSM (mobieltje, zoals jullie nederlanders het zo mooi zeggen :P ) (nokia 6131) is hier echt niet geschikt voor.

ach tientje per maand is op zich wel te doen...
iedereen wilt wel de leukste nieuwe mobieltjes waarmee je aan een 30 euro per maand abo vast zit voor 2 jaar... maar onbeperkt internetten voor tientje is weer te duur ?
Als je dat vergelijkt met eerst, 3 euro per MB ofzow dan is een tientje echt een superkoopje !!!

Maar het komt er wel weer bovenop, zonder dat het voor veel mensen echt iets toevoegt. Ik vind een tientje per maand inderdaad te duur, zeker omdat de rest van mijn abbo maar ¤15 kost.

Ik heb een prepaid en betaal nu dus niets voor mijn mobiel.
Beltegoed komt nog uit de tijd dat ik een abbo had (zo'n 3 jaar geleden mee kunnen stoppen).
Ik betaal alleen als ik bel.

Wil ik GPRS inschakelen en daarmee ook internet op mijn mobiel (voor laptop heb ik maar 2MB of het kost extra) dan kostte mij dit ¤6,- per maand. Enkel voor een verbinding die ik bijna nooit gebruikte. Als je weinig belt is dit gewoon zonde van het geld.

Ik ben me best bewust van het nut en de mogelijkheden. Maar zo mogelijk nog meer van de absurde prijzen. |:(

valt ook wel mee: zowel bij vodafone als kpn heb je abo's met min of meer onbeperkt dataverkeer. Niet om daarmee mobiel te gaan p2pen, maar surfen gaat prima.

Mijn bericht is hiervan het bewijs.... :) tytn2 ftw.. :)

De prijs en geheime data limieten zijn duidelijk de dooddoener voor mobiel internet.

Vind het opzich niet duur, met Hi Eindeloos online kan ik toch behoorlijk wat data op redelijke snelheid binnenhalen. Ik gebruik het voornamelijk voor e-mail of om te checken of er nog files staan onderweg.

Maar willen ze dit projectje pas echt laten slagen, zullen ze toch eerst de torenhoge kosten weg moeten zien te krijgen, die in rekening worden gebracht zodra je een van de grenzen ten oosten, zuiden of westen van Nederland overgaat.

Same here, jammer dat Hi in hun AV een koppeling met een laptop verbiedt. Da's nl wel erg handig in bijvoorbeeld de trein.

En toch zie ik al regelmatig hele groepen studenten (waaronder mezelf) hun roosters opvragen via hun smartphones of mails lezen/checken, etc.

Het is natuurlijk wel zo dat een heleboel mensen hier ook werkelijk niets aan zouden hebben en dat maar een beperkt deel van de markt hier nut aan zou hebben. :P

Nou wees blij dat je niet op de NHL zit, want daar krijg je alles netjes in een excel sheet. Heb je niet zo heel veel aan als je mobiel inet hebt. Ok ok.. je kunt wel office suites enz downloaden voor windows mobile, maar het leest toch niet echt comfy :D

Dan krijg jij het tenminste nog uitgereikt, bij ons is het nergens terug te vinden. We kirjgen het 1 keer uitgereikt op papier. En dat is dan nog wel afdeling engineering...

We openen en gebruiken ook regelmatig office suites, de kwaliteit hiervan wordt langzaam aan beter, maar het is vooral wennen geblazen.

Het ergste aan het internetten via je mobiel zijn nog steeds de kosten als je het niet in een abbo hebt zitten. Dan wordt het een tikkie onbetaalbaar |:(

De prijzen moeten inderdaad omlaag. Ik heb een T-mobile Pocket Inet Totaal abo, geweldig. Maar als je dat niet wilt betalen ben je best veel geld kwijt. De browser van een beetje smartphone laad sites met plaatjes, flash en alles in (dat kan natuurlijk uit, maar toch). Dan is zo'n site best groot, en betaal je voor zo'n bezoekje in verhouding erg veel geld.
Pas dan kun je i.c.m. een campagne mensen over de streep trekken om het te proberen. Of doe eens een kortingsweekend?

Het is op dit moment gewoon flink cashen voor de telco's. Als de technieken achter mobiel internet goedkoper worden zal de markt overspoeld raken, dan zal het ook goedkoper worden en zal verbruik er ook niet meer toe doen. Maar dat zal nog wel een jaar of 5 duren.

Ik ken echt niemand die serieus internet op zijn of haar mobiel. Wat moet je nou ook met zo`n superklein scherm... Ik zie wel eens mensen met zo`n koelkast lopen, groter dan die van m`n oma, en daar kan je dan nog een beetje op internetten. Maarja, als zakenventje heb ik niks aan zo`n groot gevaarte, ik heb daar nl geen ruimte voor in m`n broekzak. Dan gebruik ik liever m`n laptop.

Op de moderne generatie telefoons met groot touch scherm (iPhone, viewty, Samsung F700, etc) is internet zeer goed te doen op een groot scherm in een relatief klein toestel.

Voor email/beetje surfen en soms msn'en gebruik ik het nu regelmatig. (tevreden Samsung F700 gebruiker) (de F700 heeft ook nog een volledig querty toetsenbord)

[Reactie gewijzigd door Bosmonster]


nou jongens, bij deze dan even een berichtje vanuit de trein :) . Vanwege mobiel internet lijkt mijn treinreis niet zo lang te duren. Inderdaad, gprs is niet snel maar als je de juiste sites weet is het geen probleem. Nu maar wachten op een iphone die snel mobiel internet ondersteunt want het scherm en de browser werken echt perfect.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 17:20
Vorige 16:12
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: