Hoofdcategorieën
Device Settings

Nieuwe supportdesk Vista krijgt 2000 klachten in een maand

Door Wilbert de Vries, vrijdag 16 november 2007 11:46, views: 20.641

De Microsoft-supportdesk voor gebruikers van Windows Vista heeft in een maand tijd tweeduizend klachten binnengekregen. Het bedrijf noemt dit aantal 'zeer gering'.

De vorige maand geopende supportdesk is Microsofts antwoord op de door de Consumentenbond verzamelde klachten over problemen met Windows Vista. Hoewel de Consumentenbond ervoor pleitte om klagers een gratis downgrade naar XP te geven, wilde Microsoft de problemen liever direct met de gebruiker oplossen.

Omdat de Consumentenbond volgens Microsoft de klagers niet in contact wilde brengen met de softwaremaker, heeft de fabrikant besloten zelf een helpdesk te openen. Bij deze helpdesk zijn in de afgelopen maand tweeduizend vragen binnengekomen die per mail en telefoon zijn beantwoord, zo heeft Microsoft vrijdag bekendgemaakt.

Volgens de softwaremaker kon twee derde van de problemen direct worden opgelost. De andere klagers zijn doorverwezen naar partners, kunnen niet meer worden bereikt of wachten nog op een antwoord. Het merendeel van de problemen die bij Microsoft zijn binnengekomen, had betrekking op drivers voor randapparatuur. Minder dan tien procent van de klagers die de softwaremaker te woord heeft gestaan, bleek een probleem met Vista zelf te hebben, aldus Microsoft.

Volgende 12:36 Guitar Hero 3 domineert gamesverkopen oktober
Vorige 11:17 AMD wil aandelenuitverkoop houden
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

De titel heeft het over 2000 klachten, de tekst over 2000 vragen, dat lijkt me toch een wezenlijk verschil?

Wat ik eruit opmaak is dat de auteur van het artikel wel "2000 klachten" schrijft (ook in het artikel), op het moment dat het "2000 vragen wordt" is het "zo heeft Microsoft vrijdag bekendgemaakt.".
Ik denk dat daar het verschil vandaan komt.

Volgens http://core.tweakers.net/...p-voor-vista-klagers.html) heeft de consumentenbond ruim 5200 klachten gekregen. Microsoft vind de 2000 zeer gering (op zich is valt dat ook best mee natuurlijk, zeker als een hoop gebruikers niet bellen om te klagen maar om een vraag te stellen), maar de vraag is dan maar net hoeveel mensen echt klachten hebben over Vista. Ik vind de geloofwaardigheid van de consumentenbond niet per se bewezen, maar Microsoft zal ook wel proberen om eventuele problemen zo rooskleurig mogelijk neer te zetten. Wat dat betreft is daar nu dus nog steeds geen duidelijkheid over.

Maar uiteindelijk is het storm in een glas water :P. Voor de meeste mensen zal Vista best gewoon z'n werk doen, en de situatie nu is vast niet anders dan bij de introductie van XP. :)

Dat microsoft ziet dat 2/3 van de vragen c.q. klachten te maken heeft met drivers van derden, wil niet zeggen dat MS er zelf geen aandeel in heeft.

Als zij gewoon backward compatibility had ingebouwd voor xp-drivers, was dit hele probleem er niet geweest i.m.o.

Het afwuiven en verwijzen naar partners is misschien wel goed voor de interne rapportages, maar de klant(de eindgebruiker) loopt vaak tegen driversupport aan van de leveranciers(een hp, logitech enz.). Deze gebruikers zullen op deze manier niet goed praten over Vista, hoe stabiel dat programma (in de basis) ook mag zijn.

Em maar een backwards compatabiliteit blijven inbouwen, terug tot aan de allereerste dos versie natuurlijk.

je kunt ook overdrijven. Maar backward compatibel met XP lijkt me niet meer dan redelijk.

das niet handig.. want xp is backward compatibel met groot gedeelte van win2000 en win98.

Als je als vista zijnde backward compatibel zou blijven met xp, houdt dat ook in dat je dat moet zijn met win2000 en gedeelte met win98.. etc. etc...

Denk t niet. Omdat je back. comp. met XP moet zijn betekent niet dat je dan ook 2000 en 98 moet meenemen in de back. compability. Net wat Xenan zegt.

'Maar' 2000 klachten, die komen dus alleen van Vista klanten in Nederland? Dan vind ik 't toch nog wel veel. Want waarschijnlijk is dit een topje van de ijsberg en zijn er heel veel mogelijke klagers (ongeacht of het een simpel probleem is), maar weten ze niet van het bestaan van de helpdesk af ? Hebben ze daar al aan gedacht? |:(
Dit soort dingen(helpdesks, fora, support@bedrijf.xx) moet je altijd maar weten te vinden als consument. En 2000 klachten lijkt misschien niet veel, maar elke klacht is er 1. Wel goed dat ze toch maar een helpdesk hebben opgezet, want dat is toch het minste wat je voor je klanten kunt doen.

Hoezo? Iedereen was aan het zeuren dat XP niet veilig genoeg was. Vista heeft daarom een compleet nieuw drivermodel dat meteen zorgt dat de PC stabieler is. Met backwards compatibiliteit hou je het probleem gewoon. Het is het een of het ander.

Bij Win98 was het WDM drivermodel ingevoerd, een visie waarbij het drivergedeelte van de fabrikant in alle windows versies WDM ondersteunend zou moeten werken. Helaas is daar niets meer van gekomen maar dat zou veel ellende gescheeld hebben.....

Wat de klachten betreft is dat een leuk aantal, ik zou graag ook een indicatie willen zien hoeveel mensen om dezelfde soort redenen nog niet aan Vista zijn begonnen om een totaal beeld te krijgen.

Probleem is eerder met de wat mindere leveranciers/fabrikanten.

Naar mijn idee hebben de betere merken zoals HP & Logitech goeie vista driver support voor hun hardware. toen ik over ging was het eigenlijk alleen mij scanner die geen drivers had. Maarja, die was dan ook al 10 jaar oud en had eigenlijk niet eens support voor Windows XP (Win2k compatibility mode).

Je moet ook geen vista instaleren op een computer met hardware die ouder is dan 2 jaar.

Kijk, hier ben ik het nu eens helemaal mee eens.

Als ik even mijn moeder als voorbeeld neem (typwerk, emailen, surfen, online spelletjes spelen etc.), dan mag ik gerust zeggen dat ze een "gemiddelde" gebruiker is. En zij draait nu al een half jaar ofzo met Vista zonder echte problemen (op een gloednieuwe pc). Enige dat ik kan herinneren wat een probleem was, was de veranderde startmenu, maar dat kon ze zelf nog sneller vinden dan ik :X .

Dusja, natuurlijk zullen er problemen zijn, en natuurlijk zal een deel veroorzaakt zijn door MS, maar toch denk ik dat het allemaal redelijk meevalt t.o.v. vorige Windows releases.

Ja, allemaal standaard werk. Dat gaat prima. Maar een heavy user die veel professionele programa's gebruikt als bijv CS3 van Adobe om maar wat te nomen, plus een hele rits andere SW. Die heeft een groot probleem.

Wat jouw moeder doet is standaard MS zooi gebruiken. Dat gaat prima natuurlijk.

En wat voor problemen zijn er dan met CS3?

Of al die andere SW? Ik gebruik stapels software on Vista, en heb nergens problemen. Labview had als een van de eerste een Vista versie. Newsleecher en Photoshop Element hadden al snel een Vista patch, en draaien ook zonder problemen. Office XP draait als een speer. Spellen als Medieval II, Overlord, Tombraider Legends, Oblivion, allemaal geen centje pijn.

Ik ken nog geen software die problemen heeft met Vista...

Ahem, als er nou één bedrijf is dat bekend staat voor zijn slechte driver support bij de komst van een nieuw OS, dan is het wel HP !!

De titel heeft het over 2000 klachten, de tekst over 2000 vragen, dat lijkt me toch een wezenlijk verschil?
Niet alleen daarover komen bij mij :? :? :?
Maar ook 1 en dezelfde klacht kan 10000 keer gedeponeerd zijn, en dan zeggen we hebben maar 1 klacht gehad.
De cijfers zou ik dan toch iets genuanceerder uitgelegd willen zien,
Buiten dat is het zo dat in NL de mensen de consumentenbond redelijk snel en gemakkelijk weten vinden.
Wie wist / weet allemaal het ingangskanaal bij Microsoft als ie problemen heeft met Vista?
Aanzienlijk minder!
Dit soort getallen zeggen mij wat dat betreft niet veel.

[Reactie gewijzigd door ]Byte[ op vrijdag 16 november 2007 12:14]


In een goede callregistratie worden klachten 'incidenten' genoemd :P En een gemiddelde helpdesk verwijst klanten met vragen eerst naar de FAQ op de site. Even kritisch hoorr. :O

wat een gelul dat er maar 10% over Vista zelf gaan.
Ze gaan ALLEMAAL over Vista, omdat er zaken niet werken!
En de kerntaak van een OS is resources regelen voor hardware, dus ook voor alle randapparatuur, waar Microsoft op zeer grove wijze gigantisch te kort schiet.

Gewoon niet gebruiken die slecht geteste alpha software.

Zo te zien dus een hoop klachten die "bij de verkeerde persoon" terecht komen, gezien dat het merendeel van de klachten over driver-ondersteuning gaat. Klagen moet gewoon bij de hardware-fabrikant, en nergens anders.

Zelf heb ik gelukkig geen problemen met VIsta, op alle computers die ik er mee heb geinstalleerd (stuk of 10).

Nu ben ik benieuwd hoe de consumentenbond hier op gaat reageren...

[edit]
heerlijk, Alt-S, maar soms iets te snel :X

[Reactie gewijzigd door sus op vrijdag 16 november 2007 11:50]


Dat is toch al veel langer bekend, dat dat het hele euvel is van de Vista overstap??
Daarom ben ik dat Vista/Microsoft gebash van de 'normale' consument ook zo zat..

[Reactie gewijzigd door Str1ngS op vrijdag 16 november 2007 11:50]





Misschien dus de drivers van de laptop? Ik gebruik draadloze netwerken thuis, op school en bij een maatje thuis en ik heb nergens last van. Ik start de laptop op (uit sluimerstand lekker snel trouwens) en het netwerk is gelijk gevonden.

Toppie hoor :)

En dat is niet tevens een driverprobleem?

Dat probleem ken ik ook onder Windows XP. Toevallig een Intel Draadloos Kaartje?

Of een goedkope router. Hier in de winkel merken we dat een hoop sitecom-spul niet goed werkt, terwijl de spullen van belkin het zonder problemen doen...

evenals ik, dit had ik al zien aankomen. Bij de computerwinkel waar ik werk is het ook zo dat meer dan 90 % van de vista problemen driver related zijn. Dus dan moet je mensen uitleggen dat ze een nieuwe webcam moeten kopen, want logitech wil geen vista drivers voor hun model maken. |:(

Is dat echt het probleem?
Of is Microsoft te lomp om ervoor te zorgen dat oude drivers eventueel ook geladen kunnen worden?

Dat Microsoft hun driver model op de schop zetten, en daarbij backwards compatibiliteit volledig het raam uit gooien is toch echt hun verantwoordelijkheid. Er was nu juist een bepaalde "rust en stabiliteit" ontstaan door het gebruik van enkele OS-en die allemaal dezelfde drivers ondersteunen.

Via een virtual machine is het voor microsoft zelfs nog goed te doen om oude drivers van low-end spullen te laten werken. Draai de webcam driver in zijn eigen prive ruimte en er is geen probleem. Het kost misschien 10x zoveel processor tijd, maar dat maakt voor de gebruiker niks uit. En de beveiliging scherm je daarbuiten af, mocht dat een probleem vormen.

In plaats daarvan begint microsoft te wijzen naar de hardware leveranciers dat ze hun drivers moeten updaten. Tuurlijk heeft Logitech geen zin meer om voor een end-of-life product opnieuw drivers te maken voor zowel 32 als 64 bit. En nog veel belangrijker: Er is geen reden om een nieuwe driver te schrijven, want de oude werkte prima in de oude omgeving.

Ondersteund Apple dan ook 100% oude apperatuur? (om maar even een vorobeeld te geven)
Microsoft is tot niks verplicht, en waarom zou je ouwe meuk willen ondersteunen?
Laten ze maar ff nieuwe drivers maken, er zijn genoeg bedrijfen die het wel goed doen. Waarom sommige het dan laten afweten...

Leopard ondersteunt alle hardware zover ik weet die Tiger ondersteunt. Mac OS X is gebaseerd op een kernel die volledig open en modulair is. Als je al een driver nodig hebt en geen generic oplossing kunt gebruiken zoals je ook doet bij Linux (bijvoorbeeld USB spullen hebben meestal geen kernel-level driver nodig maar zijn hogerop verdeeld in storage, hid, audio, ... classes) dan kun je die gemakkelijk zelf bouwen.

Je zegt nu wel "gemakkelijk" maar voor de meeste mensen zal dit niet "gemakkelijk" zijn, als 90% driver problemen is zal het deze mensen niet zijn opgekomen dat die drivers er misschien wel helemaal niet meer zijn! Niet iedereen bouwt zomaar even een driver, het idee is juist om het makkelijker te maken.
Deze mensen zullen dus ook zeker niet zelf een driver kunnen bouwen, toegegeven ze kunnen hem wel op internet proberen te vinden.

maar als je kijkt naar een soortgelijke update dus niet de diverse servicepack van Apple ( die je moet betalen, maar dat terzijde) en kijkt naar OS 8 en 9 dan is er ZERO ondersteuning.
Apple laat daarmee zijn gebruikers volledig in de kou staan. Nu valt men daar meer op design en die kopen toch jaarlijks het nieuwste mode kleurtje maar daar gaat het niet om.

Punt is dat Vista (net zoals alle voorgaande windows-versies) gebouwd is om gebruikt te worden met recente hardware. Voor (bijna?) alles wat je nu kan kopen, is een vista-driver beschikbaar.

Wees blij dat MS niet kiest voor een all-time backwards compatibility: dit maakt het ontwerp zo mogelijk nog complexer, en de kans op fouten groter.
Dat dat het upgraden een pijnlijke zaak kan maken is een feit. Maar geloof me: je wil ook niet in een Ford T in het hedendaagse verkeer ;)

Het is uiteraard het goede recht van een bedrijf om zaken niet compatibel te maken. Dan was het wel zo sympatiek geweest als je klanten die daar een probleem mee krijgen de mogelijkheid geeft om te downgraden naar XP.
De combinatie van koppelverkoop van Vista met nieuwe PC's, geen backward compatible drivers in Vista en geen OS downgrade mogelijkheid is echter tamelijk klantonvriendelijk te noemen.

Doe normaal zeg. Doodnormaal dat een nieuw OS niet totaal backwards compatible kan zijn. Waarom heb je anders een nieuw OS?

En het is echt niet zo dat het zo moeilijk is om Vista drivers te maken. In vrijwel alle gevallen is het puur een kwestie van onwil van de driver fabrikanten, en heeft het niets met moeilijkheid te maken.

Kijk naar HP printers. HP gebruikt 1 universele printer taal om al hun modellen mee te laten draaien. Dus als ze 1 printer op Vista hebben draaien, kunnen ze ze allemaal op Vista laten draaien. Alleen de GUI is anders per model.

[Reactie gewijzigd door AHBdV op vrijdag 16 november 2007 18:07]


... al hun modellen ...
Bijna. Alleen als je printer op deze pagina genoemd wordt, kun je die universele driver gebruiken. Anders mag je hopen dat er een aparte Vista driver voor te vinden is.

Blijkbaar snap je het onderscheid niet tussen een universele printer driver, en een universele printer taal.

HP kiest er bewust voor om slechts een kleine selectie in die driver op te nemen. Misschien omdat de interface anders te verwarrend zou worden, misschien voor marketing redenen. Maar zeer zeker niet omdat de overigen om een andere manier aangestuurd zouden worden. Die is namelijk wel degelijk voor al die printers gelijk.

Waarom zou Microsoft haar drivermodel niet mogen herzien? Als je daar bezwaar tegen hebt, had je het product niet moeten kopen. Backwards compatibility is een luxe, maar in principe hebben verschillende OS'en verschillende drivers nodig en is het de verantwoordelijkheid van de hardwarefabrikant om deze drivers te schrijven.

Overigens begrijp ik best dat consumenten met dergelijke problemen het vingertje naar Microsoft wijzen. Hardwareleveranciers moeten ook gewoon geld in het laatje brengen en vanuit dat oogpunt is het natuurlijk veel interessanter om consumenten nieuwe apparatuur te laten aanschaffen, dan om te investeren in hardware die misschien al tien jaar oud is. Zeker gezien Vista nog niet een heel groot deel van de markt gepenentreerd heeft. Maar ja, probeer maar eens aan een consument uit te leggen dat zijn hardware niet werkt onder Vista, maar wel onder XP, en dat het niet Microsofts schuld is.

Je laatste opmerking is natuurlijk helemaal kul. Er is geen reden om televisie in breedbeeld uit te zenden, want het 4 bij 3-formaat werkte prima in de oude omgeving.

Als je daar bezwaar tegen hebt, had je het product niet moeten kopen.

Dus ik kan net zo makkelijk Windows XP kopen als Windows Vista?
90% van alle laptops wordt al met Windows Vista geleverd, en de rest is voornamelijk oude voorraad. Dus ik heb die keuze helemaal niet.

Tegenwoordig is veel randapparatuur redelijk slim opgebouwd, waardoor het als mass-storage device wordt gezien bijvoorbeeld. Maar het is toch erg vervelend als je spullen moet gaan vervangen omdat Microsoft mij geen keus laat tussen Vista en XP.

Er is geen reden om televisie in breedbeeld uit te zenden, want het 4 bij 3-formaat werkte prima in de oude omgeving.
Maar het werkt in *alle* situaties voor de meeste mensen acceptabel. Je kunt 4:3 op een 4:3 of 16:10 TV kijken, maar 16:10 beeld is ook toonbaar op een 4:3 TV. Praktisch alle DVD spelers ondersteunen nog composite, maar ondertussen ook RGB en zelfs HDMI.

@ TheGhostInc

Je zit wel een beetje te overdrijven. Als je een laptop koopt kun je er 1) van uitgaan dat de hardware upto date is 2) de juiste drivers vantevoren al geinstalleerd zijn en 3) het systeem stabiel draait.

Wat houd je dan aan randappartuur over? Een printer (die iedereen in de 5 jaar zeker wel nieuw koopt en die ook echt bijna allemaal ondersteund worden, zelfs door lexmark e.d.) en een webcam, als die al niet geintegreerd zit. Alle externe TV tuners die ik ken hebben zelfs Vista drivers (al zijn die meestal wel alleen maar 32bit)

Dan zul je hooguit een nieuwe webcam moeten kopen (maar zelfs daar valt het mee met de driverondersteuning, webcams van een paar jaar oud hebben ook Vista drivers). Een 30 euro webcam bij een 900 euro laptop (middenklasse) lijkt mij niet echt iets waar je moeilijk over kan gaan zitten doen.

[Reactie gewijzigd door jkommeren op vrijdag 16 november 2007 13:33]


De laatste keer dat ik bij mij in de kast keek (en op het net ) bestaat er in de wereld meer als alleen een printer van 100 euro en een webcam van 30 Euro.
Je hebt dingen als videomontage kaarten, proffesionele geluidskaarten, Designjet printers en zo kan ik nog wel even door gaan.
En dan moet jij mij nog eens uitleggen waarom ik een nieuwe printer moet kopen na 5 jaar als er enkel af en toe een briefje wordt geprint :?
Dat is en blijft jammer van het geld.
Daarnaast zijn er een aantal producten die helemaal niet meer te krijgen zijn, dus dan is het ook lastig om een nieuwe te halen!
In zulke situatie's ben je met windows XP gewoon beter af als met Vista.

@ronnie

De apparatuur die jij omschrijft wordt in 99% van de gevallen in desktops gebruikt, en dan heb je het nog steeds om een heeeele kleine groep gebruikers die ook maar nadenkt over dat soort apparatuur.

Dan komt daar nog eens bij dat dergelijke personen WEL nadenken over wat ze kopen, en zullen dus vantevoren al beslist hebben dat als ze echt hun dikke printer aan een laptop willen hangen dit niet de moeite is met Vista. Bovendien zullen dit nog minder mensen zijn omdat plaatjes die ze daarmee uit willen printen meestal toch op een PC worden gemaakt met dikkere hardware (en dus XP, of de mogelijkheid tot XP).

Voor die 0.01% van de mensen kun je inderdaad zeggen dat ze beter bij XP kunnen blijven, maar dit vind ik nou niet direct iets wat een klacht zou kunnen zijn van een algemene consument, waar het nu dus om gaat.

En over de printer issue: Een gemiddelde printer is bijna net zo duur als de cartridges en kost dus nagenoeg geen geld (verbruik de oude en koop een nieuwe).

[Reactie gewijzigd door jkommeren op vrijdag 16 november 2007 15:26]


En toch kijkt de gemiddelde consument naar de portemonnaie en koopt geen nieuwe apparatuur (printer/webcam) als de oude het toch nog doet.
Dat is gewoon geld weggooien.

En als hij onder XP het wél doet, maar Vista 'opeens' niet, dan ligt het niet aan het apparaat.

Of is Microsoft te lomp om ervoor te zorgen dat oude drivers eventueel ook geladen kunnen worden?
Het is ook nooit goed he? Als MS oude troep in hun OS laten zitten zit iedereen te zeiken dat Microsoft een bloated OS heeft en dat functionaliteit ten koste gaat van backward compatibility. Doen ze dan eindelijk eens iets helemaal nieuws, gaan mensen weer zeiken dat hun oude hardware niet werkt. Wat wil je nou?


Keuze?

Niemand is verplicht om Vista te kopen. Mensen zeggen wel ja je kan niet meer anders.. Bullshit. Kan prima, alleen het kost wat meer moeite. Ja vooruitgang is nou eenmaal een goed proces en daarbij kan het soms vervelend zijn.

Over die backwards ondersteuning voor drivers... Waarom nou weer XP wel erin douwen. In Vista is het hele driver gebeuren op de schop gaan en vernieuwd. Misschien is het nu juist zo ingericht de de backwards ondersteuning in de toekomst beter geregeld is dan het hiervoor was. Dat wil dus zeggen dat als je nu een nieuwe printer koopt hij het volgende OS wel gewoon ondersteund wordt.

Eens moet die overstap gedaan worden, en altijd zijn er mensen "de klos" omdat ze nog met hun HP Deskjet met paralelle aansluiting werken. Hey, get over it en koop een nieuwe, alsof die dingen nog duur zijn ofzo :S Je krijgt er al een bij een pakje boter tegenwoordig man!

Zelfde probleem was er ook bij overstap van win311 naar win95 naar win98 naar winME naar windows 2000 naar windows xp, dus is het toch niet vreemd dat hetzelfde ook voor gaat komen naar Vista.. tja als jij zo naief bent om ander te denken..
En jij geeft precies zelf aan waar het probleem ligt, bij in jouw voorbeeld Logitec.. Het is niet alsof ze wel drivers zouden aanpassen voor MacOS of Linux of welk ander OS..

Zo te zien dus een hoop klachten die "bij de verkeerde persoon" terecht komen
misschien wel, maar het is toch wel zo klantvriendelijk als MS die vragen ook beantwoord. Anders krijg je al snel zo'n kastje-muur verhaal:

MS: nee u moet bij driver fabrikant zijn
DF: nee, vista wordt niet volledig ondersteunt, u moet bij MS zijn om XP te halen
klant: wtf?

Wat dat betreft moet ik wel zeggen dat het distributiemodel van linux (1 pakket, wordt bijgehouden door de leverancier) voor de consument praktischer is. Voor bedrijven die een meer gesloten model erop na houden werkt dit echter niet, maar misschien dat een betere samenwerking tussen MS en 3rd party leveranciers dit probleem zou kunnen oplossen.

@SuperDre: graag even lezen, ik heb het over het distributiesysteem. Je hebt 1 distro waar alles in zit, drivers, office pakket, spellen, alles. Als er ergens iets mis mee is, zorgt de leverancier voor een patch/update, die je dan binnen kan hengelen (zie het als bv de nieuwe versie van winamp downloaden via windows update). De ondersteuning komt hierbij dus vanuit de OS leverancier, en het kastje-muur verhaal wordt hiermee omzeild. Ik zeg niet dat linux beter is voor de consument, ik zeg dat de manier waarop zij hun software distrubueren klantvriendelijker is omdat je maar met 1 partij te maken hebt (ipv OS leverancier, driver leverancier van je printer, van je muis, van......) zie hier als je niet weet wat een distro is.

[Reactie gewijzigd door Bram S op vrijdag 16 november 2007 13:54]


huh? linux praktischer? hell er zijn zoveel distro's en zo veel HW waar uberhaupt geen drivers voor zijn.. Linux is juist het tegenovergestelde (nog steeds), het is NIET praktischer voor de normale consument..
Het probleem is ook simpel op te lossen door de 3rd party leveranciers, drivers maken die wel Vista compatible zijn, maarja dat kost nu eenmaal geld.. Logitec zal ook echt geen drivers meer voor oude HW gaan maken voor Linux..

Onder bijvoorbeeld Ubuntu werkt (bijna) alle hardware die ik ermee heb gebruikt (van oude rommel van 10jr terug tot nieuw spul) vanaf het moment van installatie hoor.
Ik weet dus niet waar je jouw info vandaan hebt, maar die loopt 3jr achter ...

Nou ja, je zegt al (bijna), dus niet alles? Mijn ervaring met Suse versie 10 geloof ik, in elk geval brand new geleverd bij een Linux Bible, was al niet in staat om mijn wireless kaart in een een Centrino laptop te detecteren en te installeren. Moest eerst een nieuwe Kernel gaan compileren 8)7

En dat was pak 'm beet 1 jaar geleden, kon ik fijn 4 iso's van 700Mb gaan downloaden om de laptop volledig aan de praat te krijgen

Hardware fabrikanten zijn verantwoordelijk voor drivers, niet MS, net zoals dat op het Linux platform zo is.

[Reactie gewijzigd door Saab op vrijdag 16 november 2007 13:48]


Ja ja... Microsoft moet dus maar even de complete lijst van hardware en driver ondersteuning van HP, Canon Lexmark en Epson printers bijhouden, en vragen van consumenten daarover beantwoorden? En natuurlijk ook van alle videokaarten etc etc...

Kom nou toch... Je ziet toch zelf ook wel in dat dat volstrekt onrealistisch is? Voor driver kwesties is er maar 1 oplossing... en dat is naar de fabrikant verwijzen.

Ik vind het wel degelijk een slechte zaak dat MS zegt "Ga maar naar jehardware leverancier/fabrikant voor drivers, niet ons probleem"... Het is wel degelijk jullie probleem. Zeker als je nog klanten hoopt te krijgen.
Ik vind het een beetje klinken als "laten we het allemaal wat mooier maken dan het is en vooral de vinger naar iemand anders wijzen, want wij hebben gewoon een goed nieuw stuk software op de markt gebracht waar niks mee is. Het ligt niet aan ons, maar aan de rest van de wereld"

In zakentermen noemt men dit 'delegeren'. In de volksmond 'afschuiven'...

De beta's en RC's zijn al ver voor het verschijnen van Vista beschikbaar geweest.
Dat het drivermodel ging veranderen is al heel lang bekend en is echt een grote verbetering in Vista!
Als de hardware fabrikanten daar geen gebruik van maken dan is dat hun probleem. :X
En ik kan mij ook wel inbeelden waarom hardware vendors geen drivers maken. Het kost hun geld om die drivers te fabriceren, als de afzetmarkt daarvoor te klein is dan snap ik best dat zij dat niet doen.
Er is een nieuwe beter model, neem die maar zullen ze dan zeggen.

gezien dat het merendeel van de klachten over driver-ondersteuning gaat.
Natuurlijk zullen veel klachten over drivers gaan. Of dat dan terecht of onterecht bij Microsoft neer wordt gelegd, is een andere discussie. Wat ik me afvraag is hoeveel % nou werkelijk over drivers gaat? Want Microsoft heeft met de drivers natuurlijk een prachtig excuus ("het ligt niet aan ons, het ligt aan de fabrikanten van de hardware die geen nieuwe drivers ontwikkelen").

wat een beetje doet denken aan de andere standaardsmoes van Microsoft: het is geen bug, maar een feature... :)

Daar heeft de consument wat aan ja "Oh, uw randapparatuur werkt niet meer... gelukkig ligt dat niet aan ons, goedemiddag".

Anyway, ik denk zeker dat 2000 klachten wel meevalt. Men telt nu natuurlijk elke klacht, omdat het zo in het nieuws is, maar als je eens wist wat voor klachten er normaal gesproken via een callcenter binnenkomen (koffie-houdertje etc), dan lijkt mij 2000 wel een aardig gemiddelde en zegt dat niets over het feit of Vista goed danwel slecht is.

Daar heeft de consument wat aan ja "Oh, uw randapparatuur werkt niet meer... gelukkig ligt dat niet aan ons, goedemiddag".
Ook driverproblemen worden via die supportdesk met hulp van de hardwarefabrikant opgelost, dus wat je hier beweert slaat nergens op.

Er staat dat men wordt doorverwezen, dat is toch wat anders dan oplossen.


Is dat zo? Ik heb een probleem, want door de upgrade naar Vista kan ik niet meer printen. Ik bel op, men verwijst mij door naar naar HP oid en die kunnen het natuurlijk ook niet oplossen, aangezien ze geen drivers hebben. Nu ligt dat deels aan HP (voorbeeld), maar zeker ook aan Vista, MS vermeldt het namelijk niet dat vanalles opeens niet meer werkt. Dus dan noem ik dat vrij gemakkelijk van de helpdesk, logisch, maar ietwat te gemakkelijk en in feit zegt men dat dan dus wel.

@vgroenewold: installeer jij altijd alles maar zonder van te voren uit te zoeken of jouw wensen/eisen aan de PC dan nog intact blijven?

Als je net een nieuwe PC hebt én je oude printer wilt blijven gebruiken zit je gewoon met Vista opgescheept ...
Wat moet je dan?
Met je oude PC blijven werken?

Nieuwe printer halen of de fabrikant stalken ;)

@max: Meestal wel, maar ga jij elk component testen om te zien of het nog wel werkt? Punt met Windows was dat dit nooit hoefde, men heeft bij Vista niet aangegeven dat dit wellicht nu wel verstandig is om te doen, men heeft het systeem er gewoon doorheen gedrukt. En daar zit 'em nu net de fout.

@ vgroenewold: Als voorbeeld HP: heeft meer dan genoeg tijd gehad hun drivers op het betreffende Vista platform te testen. Lijkt me dan ook meer dan redelijk volledig naar de fabrikant te wijzen.

Stel ik koop een nieuw moederboard, maar mijn Xeon processor past er niet meer op. Is dat dan de schuld van de processor? Had ik maar moeten kijken naar de sockets..

[Reactie gewijzigd door SoaDmaggot op vrijdag 16 november 2007 12:23]


Hardware is totaal iets anders natuurlijk, uiteraard kijk je of dat bij elkaar past. Maar je mag van een consument en mij toch niet verwachten dat ik, voor ik Vista koop, alle hardware die ik heb staan eerst helemaal ga testen? Ik verwacht van Windows, hetgeen een OS wat zo ingeburgerd is dat het noodzakelijk is te gebruiken, dat men mij hiervoor had gewaarschuwd of iets beters had bedacht als tussenoplossing. Als je MS hierop niet mag aanspreken en alles weer aan iemand anders ligt, dan houdt dit in dat MS alles mag maken wat ze maar willen. Bij de volgende update werkt m'n core2duo niet meer, want dat os heeft toch echt minimaal 4 amd-cores nodig...ik noem maar iets extreems...toch moet ik overstappen, want anders kan ik niet meer de laatste games of whatever draaien...tot hoe ver accepteer je zoiets, want het kopen van allerlei nieuwe hardware voor een nieuw os is toch nog nooit echt voorgekomen, in mijn herinnering. En met zoiets als driver-support, zou dit ook niet moeten vind ik. Als het Windows nu plots retesnel zou maken, of andere prachtige zaken zou doen...is het al wat ok-er.

Iedereen gaat er maar van uit dat alle hardware op een OS dient te werken. Dit is natuurlijk niet zo. MS ondersteund alleen hardware officieel die op de qvl staan.


Ik ben aan het bashen? Sorry hoor, ik geef een paar kritisch kantekeningen bij Vista en de support, that's all, bovendien onderbouw ik mijn argumentatie. Grow up

edit: MS meldt dit inderdaad niet nee, men maakt reclame voor Vista met de boodschap dat mijn productiviteit sprongen vooruit gaat maken etc. etc. En als dit bij veel consumenten dus pas opgaat na aanschaf van nieuwe apparatuur? Wat heeft dat met bashen te maken en niet met kritisch omgaan met geld en verstand?

[Reactie gewijzigd door vgroenewold op vrijdag 16 november 2007 22:13]


Om hier nog even op in te springen op de pagina van windows vista staat een link naar deze pagina:
http://winqual.microsoft....ther1&mg_id=10048VHb1
Daar kun je je hardware opzoeken in een lijst die zou moeten werken met vista :)

En hoe neemt men dan contact op met die Microsoft-Suportdesk?
Zolang je niet bekend maakt dat/hoe het kan zul je inderdaad niet zo veel klachten binnen krijgen...

Microsoft Algemeen (klantenservice en ondersteuning)
020 500 1500

Van de Microsoft NL website, en ze kunnen je daar ongetwijfeld doorschakelen naar het juiste nummer. 1 minuutje klikken ;)

[Reactie gewijzigd door Neok_ op vrijdag 16 november 2007 11:55]


1 minuutje klikken
Wel fijn als je contact met ze op wil nemen om te melden dat je internetverbinding het niet doet... :+

Daarnaast ben ik het wel eens met Joolee: het is maar slecht bekend gemaakt dat Microsoft zelf een helpdesk ingericht heeft voor de klachten die betrekking hebben op Vista. Hoe kan het anders dat de Consumentenbond binnen nagenoeg dezelfde periode ruim 2,5x zoveel klachten kan verzamelen als Microsoft nu heeft? :?

http://www.microsoft.nl/windowsvistahulp

Dit is een maand geleden na dat hele consumentenbondgebeuren al bekend gemaakt.

De consumentenbond moet niet zo belachelijk doen. De support voor Vista is gewoon goed. Het is niet meer dan logisch dat 5 jaar oude apparaten incidenteel niet meer werken. In de meeste gevallen is de XP driver te gebruiken, en wanneer dit niet zo is moet de fabrikant een update uitbrengen. Die zien hier geen brood in, en dan krijgt MS de schuld over slechte support.

Ik gebruik Vista al zeer lang en ik ben nog geen 1 probleem tegen gekomen waarvoor niet een oplossing was. Het enige probleem tijdens de RC dagen was dat er geen driver was voor mijn netwerkkaart. Na goed zoeken kwam ik op een site van MS met "Microsoft Windows XP Legacy Drivers". Hier stond hij tussen en deze werkten hartstikke goed.

Het probleem met de audio kwaliteit is een security noodzaak. DirectSound werkt gewoon op een hele andere manier, om kernel access te voorkomen en voor de soundmanufacturers was dit zeer lastig om goed te laten werken. Vandaag de dag is dit soms nog steeds niet helemaal goed, maar de grote bedrijven hebben zich allang aangepast.

Ik vraag me af welke andere problemen je met Vista kan hebben. Kijk, je moet het niet op een Celeron 1000MHZ met 512MB gaan draaien en dan een potje gaan zitten klagen.

Overigens, ik heb nu Vista SP1 RC0 en deze is sowieso al een erge performance verbetering. Alle bugs waar ik me aan irriteerde (desktop order en folderview options niet onthouden) zijn er nu uit :) ik denk dat SP1 een hoop goed gaat maken...

Sorry dat ik het zeg maar ik heb Vista tijdelijk proberen te gebruiken echter toen ik Autocad probeerde te installeren, werkte het niet, Sketchup dan maar.. werkte niet.. 3dsmax.. werkte niet. Dan nog niet te vergeten dat wel werkte allemaal gruwelijk traag werkte op een nieuwer systeem dan wat ik gewend was was voor mij genoeg redenen om het er vanaf te halen en dan maar mijn legale Vista door een illegale XP te vervangen. Ze denken toch niet dat ik moeilijk moeilijk ga liggen doen met een of andere support desk over een licentie?
Dan over de posting zelf, ik geloof er absoluut niets van dat ze slechts 2000 calls kregen. Ik heb bij een callcenter gewerkt vroeger waar ze tevens support deden leveren voor MS en daar waren net zoveel agents als waar ik werkte en we hadden daar gemiddeld 20.000 calls per week en bij mijn weten is deze afdeling 2 jaar na datum nog steeds aanwezig met evenveel mensen. Nu weet ik niet of ze daar tevens Vista leverde of misschien een ander product van MS maar ik vind het moeilijk te geloven dat ze maar 2000 calls krijgen. 2000 calls per maand zou betekenen dat ze 500 calls per week krijgen 70 calls per dag dat zouden dus 2 agents ± zijn.

de enige vraag di jij je moet stellen is of "werkte niet" de schuld van MS/Vista is ;)
Van zowat elke softwaretitel die je noemt is inmiddels een werkende Vista-versie.
Bovendien is gruwelijk traag zeer relatief en weinig onderbouwd imho/ op recente hardware draait het allemaal prima als je het mij vraagt.

Heel dit gedoe hebben we al zo vaak gezien: bij de introductie van XP, Millenium (ok dat was terecht :+ ), 2000, 98, NT4.... steeds een hoop geklaag over hoe slecht het allemaal wel niet is en oude dingen niet meer werken ;)

Ja het is natuurlijk wederzijds een probleem echter het is absurd dat zeker professionele software van verschillende software huizen zelfs na 1 jaar na datum nog niet functionerde. Verder denk ik dat als je nieuwe hardware koopt (nieuw laptopje, sneller dan de vorige) dat je op zijn minst mag verwachten dat alles lekker loopt, en dat deed het niet. Mijn belevens ervaring tussen twee laptops was dat de oudere met XP beter werkte dan een nieuwe met Vista, en na herinstallatie naar XP deed deze het ook gewoon goed.
Ik denk dan ook dat Vista net zoals Millennium een uitzonderlijk brakke release is dat teveel steunt op toekomstige ontwikkelingen in de hardware dat alles nog sneller wordt zonder rekening te houden met hetgeen wat we nu hebben.

Ja het is natuurlijk wederzijds een probleem echter het is absurd dat zeker professionele software van verschillende software huizen zelfs na 1 jaar na datum nog niet functionerde.
Dat is inderdaad absurd slecht van die professionele software bouwers ja :)
Ik denk dan ook dat Vista net zoals Millennium een uitzonderlijk brakke release is...
Uitzonderlijk brak nog wel! Zonder argumentatie, onderbouwing en dergelijke is dit toch wel een verschrikkelijk nutteloze opmerking. Dit geldt ook voor de vergelijking met Millennium.

Wat is er nu zo brak aan Vista dan, náást niet werkende oude randapparatuur en niet werkende niet up-to-date software? Het feit dat het langzamer draait dan XP op vergelijkbare apparatuur?

Ik kan een probleem noemen waar ik wel last van heb en dat is het trage kopiëren. Dat is echter in SP1 opgelost. Maar om het dáarom nou een 'uitzonderlijk brakke release' te noemen, is m.i. bullshit. Het is gewoon een bug.

Maar jij weet vast meer echte redenen waarom Vista 'uitzonderlijk brak' is, alleen bent waarschijnlijk vergeten die hier te melden. Dus dan mijn vraag; geef eens even wat voorbeelden dan :)

[Reactie gewijzigd door Cloud op vrijdag 16 november 2007 13:45]



@n4m3dinges
Eeeeuh, ik heb een Apple Macbook Pro, out of the box updateje en dr werkte geen reet meer. Safari start niet meer op, mijn xampp werkt niet meer. Verder schenen er ook problemen te zijn met de CS suite van Adobe, of bijvoorbeeld Lightroom.

Daar is nu na 2 maanden, allicht sneller dan Vista, een update voor. Ik heb ondertussen natuurlijk al een losse installatie erop draaien en met wat aanpassingen is het wel aan de praat te krijgen. Maar dat wil niet zeggen dat alles altijd maar zo vanzelfsprekend is!

Als je problemen hebt met Vista, dan kan je het gewoon niet. En programma's die niet meer werken ligt toch echt vaak aan de softwaremaker. En als je in mijn geval nog wel eens wat freeware gebruikt dan kan het wat langer duren voordat je een goed werkende versie hebt ja!

Om over die support voor hardware maar gewoon te zwijgen, zie mijn post stukje hierboven maar.

En ik ben ook denk ik een van de weinigen die geen enkel probleem gehad heeft met Windows ME.

[Reactie gewijzigd door orange.x op vrijdag 16 november 2007 14:48]


Je bedoelt wat er slecht is aan een stuk software dat out of the box dient te worden geupdate naar een SP1 die pas 2 jaar na release beschikbaar is, en na 2 jaar tijd nog steeds een uitgeklede OS tov wat men in de eerste instantie beloofde toen de mensen het kochten?
SP1 staat gepland voor medio volgend jaar (stel juni) en Vista is nu 1 jaar uit (alleen voor bedrijven!), dus waar jij die 2 jaar vandaan haalt is mij echt een raadsel. En wat is er mis met een Service Pack? Het lijkt wel alsof het uitbrengen van patches of service packs tegenwoordig synoniem is met slechte software. Als dat werkelijk zo is, dan is dus alle software op de wereld slecht. Ik zie hier dus echt geen argument in.

Wat ik wel met je eens ben is dat ze niet de verwachtingen van 4 jaar terug waarmaken. Het is inderdaad zo dat bepaalde functionaliteit er nog steeds niet in zit. Maar maakt dat het besturingssysteem Vista wat nú uit is, een slechter besturingssysteem? Nee. Dat zegt alleen iets over het niet waarmaken van verwachtingen en dat is een geheel andere discussie.
Of bedoel je dat het nog steeds niet fatsoenlijk in staat is om te gaan in een w2k omgeving om certificaten uit te delen tbv het netwerk?
Geen ervaring mee, sorry :) Maar zou dus kunnen ja.
Of inderdaad het ontbreken aan support van (ver)ouderde hardware?
Als jij nog steeds vindt dat de support van verouderde hardware door Microsoft gedaan moet worden, is dat jouw probleem. Niet dat van Vista ;)
Of het overmatig gebruiken van systeem resources terwijl een oudere OS met meer functionaliteit hetzelfde wist te leveren?
Wie ben jij om te zeggen dat het feitelijk overmatig is? Dat is jouw mening als je het vergelijkt met je XP ja. Tuurlijk, Vista is zwaarder en gebruikt meer resources (wat elke OS upgrade heeft), maar daar krijg je ook een aantal zaken voor terug. Dat jij die zaken niet weet te waarderen is nogmaals jouw persoonlijke mening en maakt niet per definitie het besturingssysteem slecht. :) Het is een kwestie van "het ervoor over hebben".
De minimale en aangeraden systeemvereisten zijn duidelijk, al had misschien de minimale wel íets hoger gemogen. Dat kan ik toegeven. Echter is daar eigenlijk de "Vista Upgrade Advisor" voor, die je al vóor je upgrade had kunnen vertellen dat je hardware misschien niet snel genoeg zou zijn. Ook problemen met drivers en software weet die Advisor trouwens goed te vinden.
Ik geloof dat er gezien de hoeveelheid klachten van met name de consument dat er getwijfeld hoeft te worden aan de kwaliteit van Vista. De bergen klachten hebben we enkel vernomen ten tijde van Millennium dat overigens ook zeer vertraagd en uitgekleed afgeleverd werd.
De hoeveelheid klachten van 2000 stuks? Of bedoel je de 5000 klachten die bij de consumentenbond binnen kwamen? Ze gingen echter vrijwel allemaal over randapparatuur die niet werkte. Zelfs in het ongunstige geval dat 50% van alle klachten over Vista gaat i.p.v. drivers, zijn het nog steeds maar 1000 om 2500 klachten op alle Nederlandse Vista gebruikers. Ik vind dat niet zo bizar veel hoor, maar dat kan natuurlijk aan mij liggen :)

Dus sorry maar een uitzonderlijk brakke release, kan ik hier niet van bakken hoor.

[Reactie gewijzigd door Cloud op vrijdag 16 november 2007 16:39]


Maar als ik programma's heb die niet werken onder Vista, maar wel onder XP dan is de keus toch makkelijk.
Het zou toch geen probleem moeten zijn om een Vista licentie om te zetten naar een XP licentie? Dat lijkt mij wenselijker als dat ik van zulke dure licentie's moet kopen.
Ik vind het dan ook knap onzinnig dat MS zo moeilijk doet over het downgraden.

Stel dat ze dat wel zouden doen, en men zo an masse dat een beetje gaan zitten downgraden. Nou tot daar aan toe.

Volgende keer dat ze een nieuw OS uitbrengen en mensen hebben, uiteraard, weer problemen ermee moeten ze weer terug... Dan blijft men dus altijd XP gebruiken. Alsof je daar blij mee moet zijn. Op het moment dat XP voldoet voor jou, waarom koop je dan een nieuwe computer. Als je computer echt kaduuk gaat kan ik het begrijpen dat je iets nieuws wilt. Maar het in elkaar zetten van een PC bestaande uit losse componenten is nog altijd mogelijk. En daar kan, jawel hoor, gewoon een XP installatie op komen. Wel moet je dan iets meer moeite doen voor het installeren maar het kan gewoon.

Tis gewoon gezeik van de upperplank!

Als een klant een probleem heeft met je product, dient een leverancier dat op te lossen. Als dat niet lukt met het nieuwste product, geef de klant dan de mogelijkheid om een ouder product te gebruiken waar de klant geen problemen mee had.
Dat MicroSoft hier kennelijk al heel veel ervaring mee heeft, maakt het ontbreken van de mogelijkheid van een Vista naar XP downgrade voor consumenten onbegrijpelijk.

Misschien dat ze alle 968 meldingen van een bepaalde printer die niet werkt als 1 call loggen?

Dat van acad en 3dmax ligt bij autodesk en die hebben daar een hele mooie SP voor ;)

De consumentenbond moet niet zo belachelijk doen. De support voor Vista is gewoon goed. Het is niet meer dan logisch dat 5 jaar oude apparaten incidenteel niet meer werken. In de meeste gevallen is de XP driver te gebruiken, en wanneer dit niet zo is moet de fabrikant een update uitbrengen. Die zien hier geen brood in, en dan krijgt MS de schuld over slechte support.

Het is logisch dat MS de schuld krijgt in de ogen van de consument, jarenlang werd er door andere OS-en dit zelfde verhaal gezegd, echter dan zijn dit k#t OS-en, niet gebruikersvriendelijk, etc...

MS heeft dit over zichzelf uitgeroepen door in het begin een slechte manier te gebruiken om met de hardware te babbelen, hierdoor kan de fabrikant allerlei brakke drivers en hardware ontwerpen, Windows slikte het wel en af en toe een BSOD was niet erg, was de consument toch al gewend.

Nu heeft MS zijn manier veranderd om met de harde waren te babbelen, dan moeten zij hiervoor ook maar de vruchten plukken en nu niet gaan lopen te zeiken dat het aan de hardwareboeren ligt, MS heeft het eerst op zijn beloop laten gaan om zoveel aan zich te kunnen binden, nu wordt de lat hoger gelegd en dan raar vinden dat deze luie hardwareboeren niet het spelletje meespelen.

Nu worden de vruchten geplukt van jarenlang wanbeleid.

Dat je tot nu geen problemen bent tegengekomen is gewoon puur geluk. In het forum heb ik mijn problemen staan. Niks als ellende. http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1256143

Dan heb ik het nog niet eens over drivers ofzo. In het begin even last van gehad maar gewoon mn oude meuk er maar uitgegooid. Vind ik ook logisch dat niet alles meer werkt onder vista. Gelukkig werkt mn 5 jaar oude printer nog.
men zegt: Vista meer functionaliteit.
ik zeg: minder functionaliteit.

Alles wat ik wel kon ik xp kan ik niet meer in vista. (gekeken naar wat ik gebruik) Voor mij is Vista een echte achteruitgang. Sidebars en al die zooi heb ik ook uitgezet. Doe er niks mee. Mn schermpie in mn G15 werkt veel handiger. Okee ik moet zeggen als ik dalijk weer terug ga naar XP (na vista zeer lange tijd te hebben gedraaid) zal ik toch wel enkele features missen. (zijn er maar echt enkele)

In de meeste gevallen is de XP driver te gebruiken
Da's leuk. Als tweaker ben je nog wel bereid om eens wat rond te neuzen en links en rechts wat drivers te proberen. Als n00b wordt je al zenuwachtig van een nieuwe driver voor je printer, laat staan dat je in het wilde weg een aantal (in feite) verouderde drivers moet gaan installeren...

Het probleem met de audio kwaliteit is een security noodzaak.
Het is geen bug, het is een feature :+

Kijk, je moet het niet op een Celeron 1000MHZ met 512MB gaan draaien en dan een potje gaan zitten klagen.
Dus als je je aan de minimumeisen die Microsoft aan een systeem stelt houdt, mag je niet klagen? Hmm.... Waarom zou Microsoft dan die minimum eisen instellen? Want er zijn genoeg mensen die problemen hebben met Vista die ze draaien op een PC die meer dan voldoen aan de minimum eisen van Microsoft.

Natuurlijk, een hoop klachten zijn ongegrond of worden veroorzaakt doordat gebruikers gewoon te weinig technische kennis hebben. Daar zijn het dan ook gebruikers voor: die hoeven niet alle ins en outs te weten van computers of hun besturingssystemen, daar hebben ze ons tweakers wel voor.
Maar je mag je blauwe bril wel afzetten en eens kijken naar de gegronde klachten, want ik vind wel dat je *heel* erg de problemen bagatelliseert...

Ondanks dat al mijn hardware perfect werkt onder vista (op een BTO 17W25 notebook) bevat het OS echt nog wel ernstige bugs. Google maar eens op "Vista, calculating remaining time".

Ik heb een tijdje met vista home premium gedraaid op mijn notebook. Aan het begin ging dit goed maar op een gegeven moment kreeg ik last van de "calculating remaining time" bug bij verplaatsen, copieren of hernoemen. Een bestandje van 64 KB verplaatsen duurde daardoor bijvoorbeeld enkele minuten.
Ik heb contact gehad met de support desk van Microsoft en heb zodoende de hotfix voor het oplossen van dit probleem ontvangen. Deze hielp helaas niks.
Na het installeren van Directory Opus (een zeer goede totale vervanger voor de verkenner) was het probleem wel opgelost. De verkenner in vista is kennelijk niet in staat om het verplaatsen hernoemen en copieren van bestanden fatsoenlijk af te handelen. Gelukkig zijn dit ook helemaal geen belangrijke zaken in een OS |:(
Ondanks het heerlijke Directory Opus gebeurt het verplaatsen en hernoemen van bestanden die rechtstreeks op het bureaublad staan nog wel via de verkenner. Deze in mijn ogen ernstige en ook iritant aanwezige bug was reden genoeg om toch maar weer gewoon XP op mijn notebook te installeren. Dat scheelt iig weer klachten voor de Microsoft desk.

[Reactie gewijzigd door muja op vrijdag 16 november 2007 11:59]



Tja, heel leuk, maar dat helpt lang niet bij iedereen. Ik heb er zelf ook last van en heb me na alle updates en hotfixes nu toch maar voorgenomen om mijn xp-64 licentie weer te gaan installeren.

Verder heb ik eigenlijk niet zo heel veel problemen, maar copieren is toch wel een basis iets en als dat niet werkt wordt je daar wel gefrustreerd door.

Hier ook zoiets. Op een M2A-HDMI bordje van Asus krijg ik met alle updates geïnstalleerd hetzelfde probleem, zo erg zelfs dat Windows niet goed opstart. In de veilige modus lukt dat dan weer wel, maar dat is niet werkbaar. Waar het aan ligt? Alleen al het troubleshooten is vrijwel onmogelijk omdat ik 'm niet in normale modus opgestart krijg. Dus maar terug naar XP.

http://core.tweakers.net/...emen-vista-voorkomen.html

http://www.microsoft.com/...dows/windowsvistaservice/ en klik op contact

[Reactie gewijzigd door Einzeldrossel op vrijdag 16 november 2007 11:56]


Ik werk zelf in de ICT en wordt er zo moe van.

mensen die zeggen "jullie raden ZEKER nog geen vista aan"

of "in vista zitten zoveel kinder ziektes"

Dit is echt onzin.
Mensen die willen een oude printer of scanner aansluiten, of een oud programma installeren.
ja dit werkt idd niet, maar waarom zou je oude software/hardware willen gebruiken?

(als het echt bedrijfsmatig nodig is, dan is het ook geen probleem om een licentie xp aan te schaffen)


"he shit ik koop een core 2 quad extreme, waarom werkt mijn Hp 720c nou niet meer, Jank jank "

[Reactie gewijzigd door Donstil op vrijdag 16 november 2007 11:56]


maar waarom zou je oude software/hardware willen gebruiken
Waarom zou je iets vervangen dat nog prima naar jouw standaarden werkt??

dan hoef je ook geen Vista ;)

Heb je een keus als je een PC in de winkel koopt?

Dat probleem ligt niet bij MS, het ligt bij de fabrikant die vertikt een Vista driver te schrijven.

Het probleem ligt bij Microsoft dat vertikt een consument een XP downgrade optie te geven bij de aanschaf van een nieuwe PC.

Aangezien een fabrikant verplicht is om 5 jaar na aanschaf nog support te geven, is het toch niet meer dan logisch om de verkoop zo snel mogelijk te stoppen ?

wat zou jij doen ?

Hoezo downgrade optie? Het is toch de leverancier en de maker van de pc die Vista er bij bundelt? Je weet toch dat je een pc koopt met Vista er op? Er zijn nog genoeg zaken waar je gewoon een XP pc kan kopen als je dat wilt, zoals bijvoorbeeld Dell. Ik zie niet in waarom MS hier iets mee te maken heeft.
Als je niet blij bent met de aankoop van een product, dan moet je zien dat je het kan inruilen, of anders heb je gewoon pech. Als ik een telefoon koop, en ik kom er na drie maand achter dat hij me niet bevalt, dan heb ik ook gewoon pech.

Het gaat allemaal om het geld of het nu consumenten of bedrijven zijn.
Consumenten die tevreden zijn met hun hardware bijv. scanner vinden het zonde om alleen voor de driver een nieuwe scanner aan te schaffen die exact hetzelfde kan. Het zou een beter idee zijn om nieuwe drivers te koop aan te bieden.

Verder is Vista prima te gebruiken net als XP.

[Reactie gewijzigd door Cobalt op vrijdag 16 november 2007 12:07]


"Waarom zou je oude software/hardware willen gebruiken?"

Misschien omdat het werkt en doet wat je wil?

Ik zit niet te wachten op nieuwe nog slurperende programma's. Ik koop een nieuwe pc om vooruitgang te hebben niet om op dezelfde snelheid te blijven hangen. (bij wijze van)
Als je kijkt naar de nieuwe Nero pakketten. Gewoon dik tegen de 1 gig. Terwijl voor mij een oude nero net zo goed werkt. Of nog beter dvd decrypter van enkele luttele kb's. Ik heb het liefst lichte progjes. Kan ik er tenminste meer aanzetten. Kladblok, VLC en dvd decrypter staan bij mij in de lijst meest gebruikte programma's bovenaan. Net zoals Photoshop CS3 terwijl versie CS meer als voldoende is (voor mij) Snap ik dat de consument dan pissig word.

maar waarom zou je oude software/hardware willen gebruiken?

Werk (meestal) gewoon lekker snel en goed. Gebruik meestal zelfs nog Office 2000.

Je wil niet weten hoeveel custom software er gebruikt wordt. Natuurlijk ga je die allemaal even upgraden.

maar waarom zou je oude software/hardware willen gebruiken?
Naast alle genoemde redenen: omdat niet iedereen het geld heeft om ieder jaar nieuwe hardware te kopen. Jij wel? Bof jij even!

Daarnaast: waarom zou je je oude printer nog weg doen, als je max 10 blaadjes per week print? En je scanner die je 1x per maand gebruikt? En je geluidskaart die je alleen gebruikt om af een toe een MP3'tje af te spelen? Omdat er een of andere fabrikant een nieuw besturingssysteem geschreven heeft?

D1n0 heeft gelijk: ICT-ers zijn over het algemeen niet echt sociaal begaafd. Zowel hadden ze niet zoveel achter computers gezeten... :+

Het aantal klachten zegt alleen wat als je daarnaast het aantal tevreden klanten stelt. 2000 vragen, want het gaat niet eens over klachten per definitie, op 3000 gebruikers is veel, maar op 3.000.000 gebruikers is het weer helemaal niets.

Ook is het probleem volgens mij groter gemaakt dan is het door de consumentenbond. Als het waar is dat twee derde van de klachten direct is opgelost en er een derde doorverwezen is of er niet gereageerd wordt door de vraagstellende partij, dan zijn het in ieder geval voor een groot deel peanuts problemen..

Zeker als je bedenkt dat een aantal van de mensen die niet meer antwoorden, waarschijnlijk al een oplossing voor hun "probleem" hebben gevonden.

Vista draait hier ook gewoon perfect. Het enige probleem is mn logitech webcam die het in samenwerking met mijn 4 GB geheugen niet wil doen. De rest werkt eigenlijk out of the box. Bijna nergens drivers voor nodig. Na de Vista install werkt bijna alles naar behoren.

[Reactie gewijzigd door Hann1BaL op vrijdag 16 november 2007 11:57]


Inderdaad, ik ben benieuwd hoeveel Vistagebruikers er nu in Nederland zijn, dat zou een aardig beeld geven van de problemen. Maar aangezien er slechts 200 vragen daadwerkelijk Vista-gerelateerd zijn, kan ik me niet aan de indruk onttrekken dat de Consumentenbond weer eens de schuld bij de verkeerde legt.


En maar goed ook dat de consumentenbond een groep ICT-leken is.
Het gaat hier om de gewone consument, deze is niet geinteresseerd in veranderingen van de core in een besturingssysteem waardoor oude drivers niet meer werken.
Deze consument wil dat zijn ouwe scanner en printer gewoon werken op zijn nieuwe computer. Microsoft veranderd vanalles en dat maakt Microsoft de schuldige in de ogen van de consument.
De consumentenbond vertegenwoordigd deze belangen alleenmaar.

De meest genoemde "oplossing" in de reacties is de aanschaf van een nieuw randapparaat of van een nieuwere versie van een toepassingprogramma. Je mag aannemen dat dit ook het meest voorkomende advies van PC winkels is (extra omzet en snelste manier om probleem te verhelpen) en dat veel consumenten die suggestie zullen volgen. Dit effect zal in sterke mate de hoeveelheid klachten bij Microsoft verminderen.

Zeker als je bedenkt dat een aantal van de mensen die niet meer antwoorden, waarschijnlijk al een oplossing voor hun "probleem" hebben gevonden.
En daarnaast zal er ook een groep zijn die een "handig neefje" of "handige buurjongen" heeft die gewoon weer XP (illegaal) installeert...
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:36 Guitar Hero 3 domineert gamesverkopen oktober
Vorige 11:17 AMD wil aandelenuitverkoop houden
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011