Hoofdcategorieën
Device Settings

'PSP-versie van Oblivion geannuleerd'

Door Tom Rosens, maandag 12 november 2007 14:20, views: 14.104

Spelontwikkelaar Climax heeft problemen met de ontwikkeling van de PSP-versie van de rpg-titel Oblivion. De release van de draagbare versie van het spel zou daarom naar verluidt niet doorgaan.

Ontwikkelaar Bethesda ontwikkelde eerder al een pc-, Xbox 360- en PS3-versie van het spel. De realisatie van de PSP-variant werd echter uitbesteed aan Climax. De eerste geruchten over de problemen bij Climax doken op in het forum van Bethesda nadat winkelketen GameStop het spel uit zijn lijst met komende releases verwijderde.

GameStop is er zo zeker van dat Oblivion voor de PSP niet uitkomt, dat de winkelketen mensen die het spel reserveerden de mogelijkheid biedt hun geld terug te krijgen, zo meldt Wired.

De role playing game Oblivion verscheen in 2006 op de pc en bood de speler een vrij te verkennen fantasiewereld, waar vele uren in doorgebracht kunnen worden met het voltooien van queesten en het vechten met allerlei wezens.

Volgende 14:54 Radiohead en comScore twisten over albumdownloadcijfers
Vorige 13:40 Iphone-gekte blijft uit op eerste Britse verkoopdag
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Aii, dat is vervelend. Zonde van zo'n goeie game. Ik vraag me af of het technische beperkingen waren die het spel de das heeft omgedaan. Dit moet bijna wel. Volgens mij is er zeker vraag naar. (de omvang van ) Het spel kennende lijkt het me pittig om dezelfde sfeer weer te geven met een psp. Aan de andere kant, met GTA is het ook gelukt...

[Reactie gewijzigd door EQJim op maandag 12 november 2007 14:30]



Nee... totaal niets. Oblivion draait op mijn computer zeer goed. Als je computer vast loopt tijdens het spelen, controlleer dan eens de log bestanden die het spel aan maakt, zoek een oplossing op internet. Er zijn echt heel veel .ini tweaks bekend waardoor je het spel alsnog zou kunnen spelen.

Na een paar kleine aanpassingen draaide het spel zelfs volledig (en goed) op Linux via Wine. :)

Vergeet niet dat de gemiddelde gebruiker dit niet verwacht en vaak ook niet kan die koopt een spel installeert hem en gaat hem spelen ook de console versie crasht nog wel is het grote nadeel van bethesda ze maken prachtige games maar net als de vorige elder scrolls delen zijn ze gewoon niet stabiel en vaak nog erg buggy (begrijp me niet verkeert het is een prachtig spel alle delen zelfs heb ze allemaal gespeelt en ook uitgespeelt velen uren speelplezier maar een crash zat er op zijn tijd wel in wat ik BV met WoW en Diablo 2 gebeurde dit niet waar ik mischien nog wel meer tijd aan heb zitten besteden

Voor de PSP kan ik me voorstellen dat dit problemen oplevert het komt op somige vlakken overeen met een Playstation 1 soms zelfs iets beter maar kom op Elder Scrolls 4 is gewoon een mega zwaar spel je zal wel heel veel moeten aanpassen om dit goed te krijgen of je krijgt een spel als Two Worlds ziet er prachtig uit alleen een framerate van 0,2 als je geluk hebt

Is niet gek aangezien de D&D game voor de PSP nou eenmaal geen tophit is. En bij oblivion zouden ze natuurlijk problemen krijgen met dat de PSP nou eenmaal niet de paardenkrachten van een PS3/PC/Xbox360 hebben dus moesten ze al freeroaming eruit halen.

Laat dat nu juist het speciale aan Oblivion zijn. Zonder freeroaming zou het al goaw een titel als Dungeon Siege worden, van dorpje naar dorpje ploeteren, beest na beest afmaken en hier en daar een puzzle!

Dat er nauwelijks RPG's op de PSP beschikbaar zijn is wel jammer. Dat was voor mij de reden om mijn PSP weer van de hand te doen. Ik denk dat er wel behoefte aan is.

Tja ja en nee! Een PSP is en blijft een mobile device, en je kan er niet vanuit gaan dat je er 2-3 uur voor zit. Dus elke game moet te spelen zijn voor ..20-30 minuten en dan uit te schakelen (ja ik weet dat je hem "standby" kan zetten)

Er zijn een paar RPG's maar te weinig inderdaad daarom vindt ik episodisch spelen zoals Lego Starwars toch beter, je weet wel je hebt iets van 40 minuten reistijd en je kiest gewoon een episode uit en gaat het lekker spelen.

Hoeft niet hoor, hebben ze er ook niet bij GTA eruit gehaald (ook free roaming). Het grootste verschil met de PC / console versie zouden de graphics en dergelijke zijn, en dat er niet zoveel gras / bomen tegelijk zichtbaar zouden zijn.

Je kunt dmv een .ini aan te passen dit simuleren op je PC versie, door gras uit of heel laag te zetten, bomen op lage kwaliteit en lage hoeveelheid te zetten, en de afstand dat cells en objecten geladen worden te verlagen.

Maar qua gameplay hoeven er geen consessies gedaan te worden, lijkt mij.

*edit*
Hier is een artikel te vinden uit het PS Magazine over Oblivion voor de PSP. Met screenshots. Vraag voor bij de screenshots: waarom zijn er geen buitenlocaties? Antwoord: het is (was?) een dungeon exploration game, geen free roaming. Het spel lijkt (leek?) dus totaal niet op de Oblivion zoals die op het moment bekend is. Lees het artikel maar.
laat maar, buitenlocaties hebben ze eruit gehaald :'(. Waarschijnlijk omdat het teveel geheugen vereiste - er moet nogal veel gegevens ingeladen worden.

[Reactie gewijzigd door YopY op dinsdag 13 november 2007 09:44]


Ik vind het ook niet bepaald een game voor een handheld. Het is echt een game waar je een paar uur voor gaat zitten en je goed geluid verwacht. Voor die paar uurtjes in het vliegtuig, of tussendoor op de bank wil eigenlijk games met wat meer actie. :)

Jij hebt duidelijk geen PSP. Geluid en beleving is heel goed te doen (persoonlijk vind ik dat zelfs boven gemiddeld en moet Sony hier alleen de echt gespecialiseerde geluid devices voor laten gaan).

De eerder genoemde paardenkrachten die zullen zeker met de "oudere" versies van de PSP wel eens een re"eel probleem zijn. De hoeveelheid geheugen is dermate beperkt dat waarschijnlijk het in geheugen houden van de actieve fantasiewereld al een behoorlijk opgave is. Toch lukt het spelen als MoH wel om een realistische weergave neer te leggen ... met maximaal 32 spelers.

De eerder genoemde paardenkrachten die zullen zeker met de "oudere" versies van de PSP wel eens een re"eel probleem zijn.
De normale PSP's kunnen ook op 333Mhz werken. Dit wordt ook gebruikt in een paar officiele spellen. Voorwaarde is dat de WiFi niet gebruikt wordt, anders brand je kaart door.

En over dat geluid: je kan echt heel goed geluid uit dat apparaat krijgen. Vooral met een paar goede oordopjes.

[edit]
Hier is een artikel te vinden uit het PS Magazine over Oblivion voor de PSP. Met screenshots. Vraag voor bij de screenshots: waarom zijn er geen buitenlocaties? Antwoord: het is (was?) een dungeon exploration game, geen free roaming. Het spel lijkt (leek?) dus totaal niet op de Oblivion zoals die op het moment bekend is. Lees het artikel maar.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op maandag 12 november 2007 20:16]


Qua hardware zou de Psp er geen enkele moeite mee hebben.
Er bestaat al een mobiele versie van Oblivion, maar dit is slechts schuin van bovenaf gezien, en meer een hack n´ slash dan een rpg, al zijn er enkele rpg elementen behouden gebleven.
Het word nog leuker met Shadowkey voor de N-Gage, semi 3d en al meerdere rpg elementen. Shadowkey

Jammer!

Wellicht dat de graphics niet zo goed zijn als op een PC/PS3/X360, maar de wereld is free-roaming genoeg te krijgen op een handheld.

The Elder Scrolls is een wereld/verhaal/sfeer op zich en dan maakt het ( voor mij ;) ) niet heel veel uit in wat voor vorm het gegoten wordt. Ik had eigenlijk niet veel meer verwacht dan de graphics van Untold Legends o.i.d. Daar is de Free-roaming redelijk. Ik zeg 'redelijk' omdat op je op een handheld gewoon geen PC/PS3/X360 kan evenaren. Dat is simpelweg onmogelijk. Als is het alleen al het beeldformaat. Maar da's heel OT en een heel ander verhaal.

Maar goed, ik weet helemaal niet hoe het spel er uit zou gaan zien en wat voor problemen er zijn waarom het niet uitkomt. Dat wordt me niet echt duidelijk bij het volgen van de linkjes.

Ik zeg nogmaals: Jammer. Ik had me er wel een beetje op verheugd.

Geen screenshot bij dit bericht? :')
Nee even serieus. Jammer wel. Op de pc is het altijd erg gaaf te doen. En een game waar je lang mee bezig bent op een handheld is echt fantastisch.

Uiteraard wel mogelijk op een PSP, maar dan moet je aan een wat uitgeklede versie denken, zoals bijv. bij Test Drive Unlimited het geval is.

Ik heb afgelopen vrijdag een filpje gezien op de PSP en ik vond het wel een beetje tegenvallen..... Ik denk dat dat ook het geval zou zijn geweest als Oblivion uit was gekomen. Dat alle details zeg maar gewoon weg vallen. Dat is jammer.

En ik denk dat de laadtijd ook niet veel goeds zal doen. Je moet wel ff die hele wereld inladen, anders heb je nog steeds niks aan dat free geroam en alles.

Ergo sum; ik zit er niet echt mee.

Die hele wereld word op de PC ook niet ingeladen hoor, dat gebeurt ook in delen. Dat zou bij een PSP versie ook kunnen.

Erg jammer inderdaad. Zoals hierboven al gezegd kan je lekker diep in Oblivion duiken en er uren mee bezig zijn. Zoiets als een goed boek dus. Helaas kan je een goed boek wel meenemen in de trein, maar Oblivion niet. Een lekker diepgaand adventure of RPG op een handheld zou wat mij betreft dan ook een schot in de roos zijn.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:54 Radiohead en comScore twisten over albumdownloadcijfers
Vorige 13:40 Iphone-gekte blijft uit op eerste Britse verkoopdag
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011