Hoofdcategorieën

Canadese studie: downloaders kopen meer cd's

Door Wouter Tinus, zondag 4 november 2007 13:39
Submitter: eekhoorn12, views: 18.208

Een recent gepubliceerd Canadees onderzoek heeft een positief verband gevonden tussen het downloaden van muziek op p2p-netwerken en het kopen van legale cd's. Voor iedere twaalf gedownloade nummers per jaar zouden mensen 0,44 cd's kopen.

Piracy P2P (klein)Hoewel Canadese p2p-gebruikers goede klanten lijken te zijn voor de muziekindustrie, zou er landelijk gezien geen significante relatie bestaan tussen p2p-downloads en de verkoop van cd's. Verder concludeert het onderzoek dat er geen verband is tussen de hoeveelheid legale en illegale downloads.

Het onafhankelijke onderzoek kwam ook tot de conclusie dat geld geen rol van betekenis speelt als het gaat om het kopen van muziek. De prijzen van cd's, noch het inkomen van het huishouden heeft effect op de aantallen die gekocht worden.

Volgende 15:04
Vorige 12:41

Reacties

«  1  2  3  »

Wat is één download? Een nummer? Een single? Een album? Een top 1000?

Wellicht heeft het te maken met het feit dat men niet snel een album koopt zonder deze eerst geluisterd te hebben. Zelden worden alle nummers bijvoorbeeld op de radio uitgezonden.

Of het feit dat mensen die muziek downloaden over het algemeen meer van muziek houden, zich er meer mee bezig houden, en dus meer cd's kopen

Als ik een cd heb waar 20 nummers op staan
5 nummers daarvan zijn Nederlandstalig
1 is er van boten anna en 1 een remix daarvan
2 nummers van "the opposites" die nergens op slaan
En ik heb dan 11 nummers die wel leuk zijn, dan ga ik natuurlijk niet een hele cd kopen.
En voordat er commentaar word gegeven m.b.t het legaal downloaden en op CD branden ;
nothing beats an original, of toch wel?;-)


Hij doelt eerder op die verzamelmeuk die in de jaren 90 nogal populair was. Kende jij niemand die de eerste TMF hitzone's had?

Op albums heb je idd meestal maar 12 nummers maar fans van de artiest kopen het album toch wel...

Koop jij wel CD's dan? Op mijn CD's staan gemiddeld 18 a 20 nummers (en niet alleen verzamel CD's). Alleen 'oude' CD's (Albums die ook nog op LP zijn verschenen) daar staan vaak maar 12 nummers op. Maar deze duren dan ook maar rond de 45 min.

Als je de moeite had genomen om de studie te lezen had je gezien dat er in de abstract vermeld dat:
our results suggest that for every 12 P2P downloaded songs, music purchases increase by 0.44 CDs. That is, downloading the equivalent of approximately one CD increases purchasing by about half of a CD.
(maar de nieuws post mog ook wel wat duidelijker zijn)

Downloads brengen geen extra kosten met zich mee voor de muziekindustrie. Ze leiden wel tot extra aanschaf, wat dus wel geld opbrengt. Je snijdt je dus als muziekindustrie nogal in de vingers om het downloaden te ontmoedigen.

nou, dat nou ook weer niet. als het downloaden te gemakkelijk wordt, of minder illegaal, is het niet ondenkbaar dat ook de kopers van muziek langzaam omslaan.

zelf download ik ontiegelijk veel muziek, maar koop ik ook meer muziek dan een gemiddeld Nederlander. En met af en toe een concertje erbij is de besteding imo fair. Echter de meest afgespeelde cd's heb ik veelal niet legaal, terwijl ik mn legale cd's een stuk minder vaak afspeel. Het is gewoon zo makkelijk, en dat gemak mag af en toe best wat ontmoedigd worden.

Helaas trouwens is dat deels ook omdat de cd's die ik veel luister in de meeste winkels niet te koop zijn, of besteld moeten worden met een lange levertijd.

Die redenering volg ik niet. Voor elke gedownloade CD koopt die downloader een halve CD extra. Dus voor elke 10 gedownloade CD's koopt ie er 5 extra. Dan is de muziek industrie nog altijd wel mooi de omzet van 5 CD's die gedownload en niet gekocht zijn misgelopen!

Ja, maar de vraag is dus of de downloader die tien cd's überhaupt wel had gekocht. Als downloaden niet mogelijk was geweest, dan had ik echt niet al mijn muziek gekocht; dan had ik gewoon minder muziek gehad. Denken dat elke illegale download een potentiële legale aanschaf is, is erg naïef.

Downloaden van albums doe ik vooral om te luisteren zoals ik dat vroeger bij de platenboer deed, ik wil graag grote stukken van de hele CD horen voordat ik tot de aankoop overga. ongeveer 75% van het gedownloade gooi ik snel weer weg, van de overgebleven 25% vind ik dikwijls maar 1 nummer goed.
Uiteindelijk ga ik van 2 tot 5% tot een aankoop over.
Dat is vergelijkbaar met hoe het in het grijze verleden met luisteren bij de platenboer ging.

grappig dat je dat zo aanhaalt.
als je de platenmaatschappijen zou geloven, was je eigenlijk dat je al illegaal bezigbij de platenboer. Immers: je luisterde al naar de muziek zonder er voor betaald te hebben.

Precies, ik download soms hele collecties en dan ga ik vervolgens op zoek naar de cd of plaat. Want de platenmaatschappij denkt als ik 1000 nummers download, dat ik ze allemaal luister en goed vind (meestal heb ik ook 1/3 gewoon dubbel gedownload).

En zoals hier al gezegd wordt: Het is toch leuker om het origineel te hebben van sommige cd's, alhoewel ik eigenlijk liever rechtstreeks van de artiest zou kopen.

Ik kom weer tot de conclusie net als bij ieder ander bericht dat de platenmaatschappijen met een heksenjacht bezig zijn, op zoek naar zondebokken.

Overigens mag een nummertje op iTunes of Dancetunes ook wel gewoon 10 of 20 cent kosten, dan weet ik nu al van mezelf dat ik gigantisch veel zou downloaden daar!

[Reactie gewijzigd door poepkop]



beter voor het mileu een pc die 24uur per dag staat te draaien?? las net dat 2% van de broeikassen geproduceerd worden door ict apparatuur.

Ik vind de kop wel erg suggestief.
n the aggregate, we are unable to discover any direct relationship between P2P file-sharing and CD purchases in Canada. The analysis of the entire Canadian population does not uncover either a positive or negative relationship between the number of files downloaded from P2P networks and CDs purchased. That is, we find no direct evidence to suggest that the net effect of P2P file-sharing on CD purchasing is either positive or negative for Canada as a whole
Ofwel, er is geen duidelijke conclusie te noemen, zowel voor als tegen downloaden van muziek. Dus of er nu direct te zeggen is dat downloaders daadwerkelijk meer cds gaan kopen vraag ik me nog steeds af.

Dat stuk gaat over de gehele bevolking. Binnen de groep van p2p-downloaders is wel degelijk een sterk positief verband gevonden.

De prijzen van cd's, ... heeft (geen) effect op de aantallen die gekocht worden[/quote]
Hier geloof ik helemaal niets van! Als dit resultaat al gevonden is, zouden de onderzoekers eerder op zoek moeten gaan naar een reden waarom dit toevallig zo is, want je maakt mij niet wijs dat een CD net zo vaak gekocht wordt als-ie 10 keer zo duur is.

CD's zijn natuurlijk ook wel goedkoper geworden door concurrentie van internet..

Weer een kromme conclusie lijkt me. Bij downloaders ga je meer muziekliefhebbers vinden dan bij niet-downloaders. Dus dan is het nogal wiedes dat gemiddeld gezien downloaders meer cd's kopen. Dat zegt echter nog helemaal niets over muziekliefhebbers die downloaden vs niet-downloaden.
Het zou pas interessant zijn moest er een historisch onderzoek gebeuren: mensen die vroeger cd's kochten en toen nog niet (konden) downloaden, gaan die nu meer of minder cd's kopen als ze ook downloaden. Overigens is dat nog niet zo simpel, aangezien er heel wat andere factoren meespelen (leven wordt duurder, er zijn andere entertainment takken waar het budget naartoe gaat, inkomens veranderen, etc...).

Je gaat voorbij aan

"The analysis of the entire Canadian population does not uncover either a positive or negative relationship between the number of files downloaded from P2P networks and CDs purchased:

Maw downloaden heeft geen aantoonbare relatie met het aantal cd's wat gekocht wordt.

Weer een kromme conclusie lijkt me. Bij downloaders ga je meer muziekliefhebbers vinden dan bij niet-downloaders. Dus dan is het nogal wiedes dat gemiddeld gezien downloaders meer cd's kopen.
Waarom vind je de conclusie tegelijkertijd zowel 'krom' als 'nogal wiedes'? Merk op dat de alleen geconcludeerd wordt dat er een verband bestaat, de reden waarom het bestaat laten ze in het midden.

Vroeger was er dan wel geen mogelijkheid tot downloaden, toen ging je binnen je kennissen en vriendenkring cassettes uitwisselen (ook een soort p2p maar dan irl). En naar mijn mening zag je daar hetzelfde effect. Mensen die aktief met muziek waren die tapeten wel veel, maar kochten ook veel.

"De prijzen van cd's, noch het inkomen van het huishouden heeft effect op de aantallen die gekocht worden."
Wellicht dat de prijzen voor cd' s in Canada veel lager liggen dan hier.

Ik vind 15 -20 euro voor 1 cd regelrechte oplichting. Een cd-tje heeft sowieso matige geluidskwaliteit en dan daar ook nog is 10x zoveel betalen als waarvoor een cd-tje in de winkel had kunnen liggen?
Dacht het niet

Dat downloaders over algemeen ook de grootste kopers van film en muziek cd/dvd' s zijn was al reeds bekend. In dat opzicht is het recente onderzoek in Canada alleen maar een bevestiging.

Je hoopt toch niet te stellen dat downloads een betere kwaliteit hebben dan gekochte CD's? Je hebt een punt dat veel recente CD's maar matig van geluidskwaliteit zijn, ronduit slecht afgemixt en zeker niet dat wat het medium aankan.

Trouwens ga niet klagen dat de platenmaatschappijen te veel geld aan de CD's overhouden, het meeste blijft achter in de winkel waar je de CD koopt.

mja , je kan zo dingen blijven beweren eh , sommige studie's tonen aan dat p2p muziek downloads nefast zijn voor de industrie, anderen tonen het omgekeerde aan , dus dat het goed is voor de muziekindustrie.

je zal als je goede muziek hebt veel sneller bekend raken door p2p , en ook minder afhankelijk van grote platenmaatschappijen om je muziek te promoten. Door het internet is mond tot mond reclame ineens een stuk sneller en effectiever, om maar niet te spreken dat je een publiek aanspreekt dat een stuk groter is dan in real life.

bij mij was het een positief effect, ik zou anders nooit cd's zijn gaan kopen, maar dat komt ook omdat mijn muzieksmaak apart is , om maar het minste te zeggen.

Persoonlijk vind ik de laatste jaren de trailers van films erg misleidend. Als mogelijkheid is er om de film te downloaden en te bekijken. Bevalt de film mij dan koop ik hem, zo niet dan is het heel simpel om ctrl-alt-del te doen en klaar is Kees.

Zo doe ik dat ook met games maar in mindere mate omdat veel gamers ingame filmpjes hosten op YouTube, wat op zich handig is. Maar zoals ik nu de demo van Crysis bekijk ga ik hem toch eerst downloaden alvorens hem te kopen, omdat ik vind dat de game nog niet voldoet aan de verwachtingen en Nvidia nog steeds zijn drivers niet op orde heeft.

Dus in bepaalde mate kan ik me wel vinden in het onderzoek. Met muziek doe ik toch vrij weinig, aangezien, voor mij althans, de laatste jaren alleen maar rotzooi uit komt met hier en daar iets wat van mijn gading is. Maar ook daar geld, eerst even luisteren via een download en als hij bevalt dan koop ik hem :)

Sorry dat ik het zeg, maar de maatschappijen zien gewoon nog steeds niet in dat het de mooiste marketingstool is. Een DivX is allemaal leuk maar op een full HD scherm is dat niet om aan te zien. Laat ze maar gaan, ze hebben al jaren oogkleppen op en "bedrijven" zoals de RIAA en Brein willen dolgraag anders beweren omdat ze anders geen bestaansrecht meer hebben. Stel je toch voor dat Kuijk morgen geen riant baantje meer heeft, of hoe die ook mag heten.

Lege cd's bedoelen ze zeker? :p

Dan is dit onderzoek gebaseerd op lucht, of op een kleine markt. Want ik koop 10 keer meer cd's, terwijl ik allang niet meer download.

Verder is het bij downloaden altijd maar weer de vraag of de kwaliteit goed is en of je vindt wat je zoekt, en met kopen weet je het zeker en je bent veel sneller klaar.

En dan kan ik nog wel een verklaring geven waarom cd's meer gekocht worden door downloaders. Waarschijnlijk verspreiden zij ook veel meer nummertjes. Lekker onderzoek dus.

Het is onzin om te zeggen dat cd's verkopen om ze alleen maar te uploaden. Wie het net goed kent weet waar hij de spullen kan zoeken, je hebt maar 1 goede upload nodig en binnen een week is het wereldwijd verkrijgbaar.

Maar echte fans kopen cd's voor zichzelf, om zowel de artiest te ondersteunen dan wel wat betreffende de kwaliteit. Voorlopig vind ik het originele .wav formaat nog veruit het beste wat betreft kwaliteit, alleen de jeugd heeft daar weinig boodschap aan omdat die vaak geen high end apperatuur hebben staan en het verder ook weinig boeit wat de kwaliteit is.

Zelf remaster ik analoge opname's naar digitaal, dat wat de maatschappijen ook vrij weinig doen en dan komt daarbij dat er vrij weinig materiaal is van de jaren '40-'90 die vanuit oude LP's of 12inches nooit meer opnieuw uitgebracht worden, In zulke gevallen deel ik mijn collectie met mijn vrienden, we houden allemaal van hetzelfde genre en tsjah, het risico dat er een uploader bij zit is groot, maar zo kan een groot publiek nog wel genieten van oud materiaal ;)

Maarjah, Canada, hoeveel hebben ze zelf aan artiesten voortgebracht ? Vrij weinig, dus is dat referentiekader misschien een verkeerde :) Vraag me uberhaupt af wat de penetratie van internet daar is, aangezien Canada vrij groot is met veel kleine dorpjes die het nog steeds doen met antenne;s op de tv ;)

Over die laatste alinea: maar waar haal je dat allemaal vandaan? Na even zoeken op Google kom ik getallen tegen als 60% en 70%, en dat is ongeveer eenzelfde percentage als de Nederlande breedbandpenetratie.
En over die artiesten: er zijn zeer veel internationaal bekende Canadese bands, en vast nog veel meer nationaal bekende bands. Suggereren dat Canada weinig artiesten voortbrengt slaat nergens op, en ik kan je ook niet helemaal volgen waarom dat überhaupt gevolgen zou hebben voor het 'referentiekader'.

Niemand verwacht van je dat je voor een reactie uitgebreid gaat researchen, maar zomaar uit wilde weg dingen gaan roepen, daar hebben we ook niets aan.

Nee, dit onderzoek is niet gebaseerd op lucht of een kleine markt. Het is gebaseerd op een gestratificeerde random steekproef onder de Canadese bevolking. De n is 2100 wat aanzienlijk is. Een zwak punt van hun manier van sampling is dat het quota-based (je probeert ervoor te zorgen dat er binnen elk stratum een bepaald aantal respondenten zijn).
Verder zeggen de onderzoekers niet dat de resultaten te generaliseren zijn naar buiten de Canadese populatie. Het zegt dus nog niets over de wereldbevolking of de Nederlandse/Belgische bevolking (waar jij en ik bij horen).
Daarnaast nog iets over je logica: je zegt dat het onderzoek is gebaseerd op lucht of een kleine markt WANT jij koopt tien keer meer cd's (meer dan wat?) terwijl je allang niet meer download. Oftewel, OMDAT jij tien keer meer cd's koopt terwijl je allang niet meer download IS dit onderzoek gebaseerd op lucht of een kleine markt. Volgens mij klopt dat niet. Als het onderzoek al representatief zou zijn voor de Nederlandse bevolking dan is het nog steeds niet zo dat jouw individuele gedrag de significantie van het gevonden verband teniet doet.

EDIT: de onderzoekers tonen een significant verband (correlatie) aan. Daarmee is nog niet gezegd wat nu de oorzaak is van dat verband. Correlatie =/= oorzakelijk verband.
Je zou bijvoorbeeld kunnen stellen dat de onderzoekers hun gevonden positieve correlatie te snel uitleggen als een gevonden oorzakelijk verband terwijl zij niet hebben uitgesloten dat het hier om een schijnverband gaat. Desalniettemin is het gevonden resultaat interessant en een uitnodiging tot meer (beter) onderzoek.

[Reactie gewijzigd door 4nGeLuS]

«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:04
Vorige 12:41
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: