Ongeacht dat mensen vaak denken dat Microsoft een boeman is en dergelijke houdt microsoft zich toch regelmatig bezig het verbeteren van de wereld.
Uiteraard wel op basis van winstoogmerk.
Stel je voor, ieder afrikaans kind krijgt een laptop, binnen een aantal jaren hebben ze chips daar, lanparty's en hoppa. 2 problemen opgelost. Minder uithongering en Microsoft verdiend geld aan de verkochte windows licenties.
Idealer kan natuurlijk niet he?
Maar even serieus, Microsoft wilt gewoon de markt stimuleren zodat de markt daar sneller groeit. Ergens is dat wel een slimmer idee dan het geven van donaties. Denk maar aan het gezegde "Give a man a fish and you feed him for a day, Learn the man how to fish and you feed him for a lifetime." wat precies is wat microsoft wilt.
Eerstdaags gaan bedrijven zicht vestigen daar, groeien er nieuwe bedrijven enzovoorts. Al deze bedrijven hebben natuurlijk een besturingssysteem nodig, dus als je ze nu al confronteert met Windows is het dadelijk vanzelfsprekend dat ook daar grotendeels windows XP / Vista gebruikt wordt.
Investeren in de toekomst heet dat, dat zouden we allemaal is wat meer moeten doen

Er is helemaal niet op tegen als Microsoft mee helpt bij het ontwikkelen van de gemeenschap in Afrika en andere landen die niet helemaal bij zijn qua ICT.
Dat neemt niet weg dat het bedrijf sceptisch in de gaten gehouden moet worden, zodra MS een flink deel van de markt in handen heeft stopt ze met de innovatie (kopiëren van anderen) en dat is niet bevorderlijk voor de ontwikkelingslanden.
Het XO project heeft bewust gekozen voor Linux omdat dat meer vrijheid geeft bij de ontwikkeling en omdat dit geen gezeur met licenties oplevert. Ook niet als men vanaf de XO door wil groeien naar een grotere laptop/desktop. Windows XP is dat misschien wel gratis voor de XO, maar bij een grotere laptop zal er gewoon 100EUR (of meer) voor betaald moeten worden.
Als je dus echt wilt investeren in de toekomst, zonder dat er geld uit Afrika e.d. naar de VS stroomt zul je Windows XP (en Apple) links moeten laten liggen. Zodra men in Afrika echter een vergelijkbare levensstandaard heeft weten te ontwikkelen als in 'het westen' dan maakt hij mij ook niet meer uit of er nu wel/geen geld richting de VS stroomt bij de aanschaf van computers en toebehoren.
Zo als de levensstandaard er nu is ben ik van mening dat het veel verstandiger is om zo veel mogelijk gebruik te maken van goede producten met een 100% nul-kostprijs...
Ik snap alleen niet dat Microsoft nu de boel wil omgooien terwijl die laptops met Linux (en zelfs met LinuxBIOS) prima werkten. Daarbij weet ik niet of LinuxBIOS met Windows nou zo;n goede combinatie is als LinuxBIOS met Linux.
Ik ben benieuwd
Er is helemaal niet op tegen als Microsoft mee helpt bij het ontwikkelen van de gemeenschap in Afrika en andere landen die niet helemaal bij zijn qua ICT.
Daar is een heleboel op tegen, want MS heeft nú al veel te veel macht. Die ze ook te kust en te keur misbruiken. Een enkel voorbeeld is 't frauderen met de goedkeuringen van hun OpenXML (waar niks opens aan is) 'standaard'. Zo zijn er nog wel 1000 voorbeelden te noemen.
[Reactie gewijzigd door kimborntobewild op zondag 28 oktober 2007 05:02]
echt niet overal dezelfde prijzen hoor. Er zijn gebieden waar windows ook voor veel minder wordt verkocht (legaal).
Een haat tegen Miscrosoft heb ik totaal niet, en ergens vind ik het wel fijn dat heel de wereld een standaard OS gebruikt.
Maar soms denk ik dat Microsoft teveel verbeteringen wilt doorvoeren op zijn voorgaande OS en de daarop volgende etc. dat de complexibiliteit zwaar leiden onder de functionaliteit. Maar goed daar ging het berichtje niet over.
Dat je Miscrosoft in één zin noemt met wereldverbetering, daar kan ik zeker mee accord gaan, enik zou daar nog wel wat aan toe willen voegen namelijk Korte termijn.
Miscrosoft wilt zijn OS bijdragen zodat, zoals al eerder benoemt, iedere leerling in Africa een vertrouwt gevoel krijgt bij de merknaam Microsoft en daar tergerlijkertijd mee heeft leren werken wat dat gevoel nog sterker maakt.
Stel in 25 jaar zit er een significante verbetering in de economische ontwikkeling van Africa. Inwoners zijn hoger opgeleid, er verschijnt meer industrie en de economie van Africa versterkt in snel tempo.
Daar gaat het rijke deel van de wereldbevolking op inleveren. Dit is natuurlijk het eerst te merken op de beurs en langzaamaan vertaalt zich dat in de detailhandelprijzen.
Naast dat ik verwacht dat veel europianen dat niet gaan accepteren, we klagen nu immers allemaal al zo hard, kan ik me zo voorstellen dat, wanneer Africa met onze hulp over 50 jaar een flinke inhaalslag heeft gemaakt, onze ecomomie zal Afnemen ten goede van de economie in Africa.
Ik ben helmaal voor en maandelijks 400 euro op mijn salaris inleveren tegen de garantie dat er geen honger meer in de wereld bestaat zal ik gelijk ondertekenen. Dan maar geen f*ckin dure GPU ala 600 euro.
Maar ik ben bang dat ze dezelfde redenatie als mij er niet op nahouden. Zij zullen dit vast veel beter bekeken hebben dan mijn einselganger gedachten en ik ben wel benieuwt hoe Microsoft dit ziet.....
Hoop dat ik gezond over 50 jaar mag constateren dat de XO laptop mijn salaris verminderd heeft ten opzichte van de kosten en de wereldecomomie naar een gelijker level heeft getrokken. Mja....
It´s only a Laptop oc, maybe it is just a laptop the way the BigMac only was a hamburger
@mm_the_matrix
Je hebt duidelijk nog nooit gehoord van "leren via de computer".
Wist je dat het duurder is om elk jaar boeken te drukken (die niet tegen water/vuil kunnen) dan eenmalig een laptop aanschaffen.
De laptop is het leermiddel, de pen en papier, de schoolboeken, de manier om te leren lezen en schrijven.
Dat wij hier in het westen bij een laptop alleen maar denken aan spelletjes en internet, betekend niet dat men in afrika er niks aan heeft.
@Onno b
Als je iets had begrepen van economie had je deze reactie niet getypt.
Stel dat de economie in Azië niet was gegroeid tot het punt waar ze nu zitten, denk je dat je nu dan voor 500 euro een complete pc kon kopen?
Als alles in eigen land (of in eigen beheer) geproduceerd moet worden, is het onbetaaldbaar.
Gaat het goed met een land, dan profiteren andere landen daarvan. Handel is goed voor de economie.
Een bodemloze put heeft niemand wat aan.
En waarom zou je salaris omlaag gaan? De nederlandse economie blijft toch wel groeien (misschien niet zo hard als die van China, maar dat maakt niet uit voor je salaris)
"Give a man a fish and you feed him for a day, Learn the man how to fish and you feed him for a lifetime." wat precies is wat microsoft wilt.
Nou, microsoft wil dit juist NIET.
Vergelijk het eens met de situatie dat het linux wordt. Dan is het een vrij besturingssysteem en is het nergens aan gebonden.
Als er overal windows aan zit, dan heeft windows weer een heel continent erbij in de wurggreep van hun monopoly en zal microsoft elke kans aangrijpen om ook hier weer door hun monopolymisbruik je flink te laten betalen zonder je vrijheid ervoor terug te geven.
Ik heb toch liever dat er niet 1 groot bedrijf is wat je toekomst gaat bepalen. Een soort digitale dictatuur.