Hoofdcategorieën
Device Settings

Nintendo Japan start digitale tv op de DS

Door Tom Rosens, donderdag 25 oktober 2007 16:47, views: 9.814

Nintendo gaat in Japan een speciale tv-adapter op de markt brengen waarmee het mogelijk wordt om digitale televisie op de DS te kijken. De adapter gaat omgerekend iets meer dan veertig euro kosten.

De spelfabrikant gaat de speciale adapter verhandelen via zijn Japanse website. Het tv-kaartje moet in het gamecardslot van de DS worden gestoken en is voorzien van twee antennes voor de ontvangst. De kaart past zowel in het oude model van de DS als in de DS Lite.

Tijdens het tv-kijken wordt het bovenste scherm als monitor gebruikt, meldt Tech.co.uk. Het onderste scherm dient al een soort afstandsbedieding. De PSP van Sony heeft een soortgelijke tv-adapter beschikbaar. Ook hierbij is de dienst alleen nog beschikbaar in Japan. Het is niet bekend of een van deze adapters ook in Europa op de markt komt.

DS tv
Volgende 17:21 Standaard voor ultra-hd komt steeds dichterbij
Vorige 16:12 TU Delft wint zonneautowedstrijd voor vierde keer op rij
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Digitale TV op mn DS, lijkt me leuk.. Als ze het hier uitbrengen moeten ze het wel met KPN ofzo doen. Anders heb je alleen Ned 1 2 en 3..


Daarom heet 't ook Digitale TV ;)

je hebt wel 'n otzettend grote adapter nodig voor de smartcard van kpn..
Kunnen ze beter 'n losse unit op wifi gaan ontwikkelen, met stroom uit de ds & 'n oplaadbare batterij ofzo..
@sanderev66: bovendien kan screen info/teletext met txt in je onderste touch-screen..

ether

[Reactie gewijzigd door rj1093 op donderdag 25 oktober 2007 18:51]


Het gaat toch nog steeds via de Ether alleen dan in digitale vorm?

je hebt ook digitale ether.. deze wordt volgens mij bedoelt. ( teminste waarvoor is anders de antenne)

Uit de ether was ook een verkeerde benaming toen van al die nieuws koppen. Denk dat je dat nog bij is gebleven. ;) Ze bedoelde toen met "uit de ether" geen analoge uitzendingen via de ether voor ned 1, 2 en 3, maar nog wel digitaal over de ether.

Dit bedoelde je natuurlijk.

nieuws: Regering: analoge uitzendingen Nederland 1, 2 en 3 stoppen

[Reactie gewijzigd door mad_max234 op donderdag 25 oktober 2007 17:47]


Dat hele "ether" is een verkeerde benaming. Dat stamt echt nog uit de tijd dat men dacht dat alle "ijle ruimte" eigenlijk opgevuld was met een bepaald soort gas: ether. En da's behoorlijk lang geleden. Toen konden de dieren nog praten!

[Reactie gewijzigd door intGod op donderdag 25 oktober 2007 18:52]


Niet dat die adapters in Nederland dan bruikbaar zullen zijn, omdat ze zich hier in nederland niet aan de open standaard houden... (buiten de publieke

En dan nog vraag ik me af of dit in europa een succes zou kunnen worden? tv op je mobiel slaat ook al niet echt aan.

EDIT: als ze het met KPN's Digitenne zouden doen gaat het je 7 euro per maand kosten, denk niet daar veel animo voor zal zijn sander.

[Reactie gewijzigd door Farscape2 op donderdag 25 oktober 2007 16:51]


Het schermpje van de DS is over het algemeen groter dan die van een Mobiel.
En met Homebrew als Moonshell is het goed te doen om Video op je DS te kijken.

[Reactie gewijzigd door sanderev66 op donderdag 25 oktober 2007 16:51]


TV op je mobiel ja... dat is nooit wat geworden.

Maar aan de andere kant, de DS zijn venster is toch wel wat groter dan die van een mobieltje. Daarbij koop je een mobieltje om te bellen en bereikbaar te zijn, je koopt een DS voor vermaak (bijvoorbeeld in de trein oid.) dus daartussen past een tv beter dan bij een telefoon.

Precies, en op de DS is het niet alleen tamelijk klein, de kwaliteit zal ook niet denderend zijn. De antennes moeten bovendien aardig sterk zijn, want rondlopen voor een signaal is niet wat.

Het is leuk en ziet er leuk uit, maar ik vind het niet meer dan een ongerelateerd extraatje :)

Dat gezeik over standaarden is nog tot daaraan toe, maar doe het dan enkel als je weet waarover je het hebt:
1. Er is maar één grote standaard voor digitale tv over de ether: DVB-T. KPN houd zich er prima aan. Nederland 1,2 en 3 zijn dan ook op elke DVB-T ontvanger (zoals deze) te ontvangen. Maar:
2. voor commerciële kanalen moet worden betaald (net zoals je betaald voor je kabel abonnement). Dit wordt gedaan door de datastroom te versleutelen. Voor deze versleuteling bestaan meerdere technieken, uit mijn hoofd 2 grote en nog 1 kleinere. KPN heeft één van die technieken gebruikt voor de versleuteling van de commerciële zenders. Ontsleutelen kan enkel met een smartcard en een apparaat dat de smartcard en de ontsleutelingstechniek ondersteund. Dat heeft niks met "open" of "standaarden" te maken, maar gewoon met het feit dat je in Nederland moet betalen voor een uitgebreid aanbod via de ether.

* dtech is overigens niet tegen open standaarden, maar enkel tegen mensen die bij het minste of geringste om open standaarden schreeuwen, zelfs als daar geen reden of aanleiding voor is

[edit]
Na iets verder lezen zie ik overigens dat het ook gebaseerd zou kunnen zijn op DVB-H. Dat zou ook niet werken in NL, maar dat komt enkel omdat het gewoon niet wordt uitgezonden hier, heeft alsnog niks met het niet ondersteunen van standaarden te maken.

[Reactie gewijzigd door dtech op donderdag 25 oktober 2007 18:22]


Kom maar met bronvermelding, want je praat nogal veel poep.

Ook binnen de implementaties van Conax, Viacces, Irdeto, Seca etc.
Kunnen verschillen zijn die incompatibiliteit kunnen veroorzaken.
Sterker nog, dat gebeurd op dit moment.
Het verkeerd implementeren heet ook wel " Je niet aan de standaard houden "

Voor TV op je mobiel betaal je dan ook een godsvermogen. 50 cent om het nieuws te kijken of 1 euro voor een aflevering jensen bijv.

wat is nou 7 euro per maand?

Jeetje mina, waar je die DS toch allemaal niet voor kunt gebruiken.
Even wat anders, ik dacht dat je voor digitale tv ook een abbo moest hebben met smartcard reader e.d.
Waar prop je die card in? en daarbij, die antenne... ik betwijfel wat het ontvangst e.d. daarvan is.

Alleen in nederland omdat de maatschappijen zich niet aan wereldwijde standaarden houden (of ondanks)
Zonder smartcard kun je in duitslang vrij veel ontvangen zover ik het weet.
Voor satteliet en Digitale kabel gelden het zelfde, alleen de nederlandse markt moet anders zijn omdat de maatschappijen misschien hun wurggrip op de consument wel eens kwijt zouden kunnen raken.

Maar goed, deze ontvanger zou inderdaad in nederland nog niet zo veel zin hebben nu.

Op welke techniek is dit gebaseerd? DVB-T of DVB-H

Dit is gebaseerd op DVB-H... ;)

[Reactie gewijzigd door Emile op donderdag 25 oktober 2007 21:10]


niet dus, dit is gebaseerd op DVB-H.
de DS is te traag om met DVB-T Mpeg2 om te kunnen gaan.

Of Japans eigen ISDB.
Waarschijnlijk is het een hardwaredecoder.

in japan word mobiel DVB-H gebruikt, hier kan zelfs de DS mee overweg.
en gezien hoe goedkoop nintendo is, is dat de juiste keuzen.

[Reactie gewijzigd door stewie op donderdag 25 oktober 2007 20:29]


Net gelezen op een paar websites dat het waarschijnlijk niet uit zal komen in de VS of Europa. Wel jammer vind ik. Maar goed, in Nederland kun je niet zomaar zenders ontvangen. Via de schotel kun je zonder smartcard alleen maar FTA (Free to Air) zenders kijken en daar zitten de Nederlandse publieke omroepen geen eens bij.

En voor Digitenne (wat écht draadloze tv is) moet je een abonnement nemen van ¤6,95 als je de commerciële zenders wil bekijken. Nederland 1, 2 en 3 zijn gratis.

Als dit ook in Nederland komt ga ik zowaar overwegen een Nintendo DS te kopen..

Ik wacht eerlijk gezegd liever op de PSP variant, deze beschikt over een groter en scherper scherm, en heeft tevens de rekenkracht om bijv. met DVB-T om te gaan. Tevens wacht ik nog op het navigatie pakket voor de PSP!

Tv kijken op de mobiel is op dit moment nog te duur, geef het echter een tijdje en ook dat komt wel goed. Tijdje geleden had ook lang niet iedereen een mobieltje... bellen onderweg, wat heb je daar nou aan :P

Ik denk inderdaad ook dat zoiets als dit beter zal werken op een PSP, simpelweg omdat dat scherm groter is en dat de DS wat minder krachtig is. Zelf heb ik echter een DS en ben ik niet geinteresseert om er televisie op te kunnen kijken. DPG Films vind ik vooralsnog voldoende. :)

Dit lijkt wel wat op de Antenne van de Sega GameGear vroeger ! :)
Alleen was dat gewoon via de ether..
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 17:21 Standaard voor ultra-hd komt steeds dichterbij
Vorige 16:12 TU Delft wint zonneautowedstrijd voor vierde keer op rij
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011