Hoofdcategorieën

'Xbox 360 Arcade gaat Core-editie eind deze maand vervangen'

Door Olaf van Miltenburg, woensdag 3 oktober 2007 17:30, views: 26.380

Zowel Amazon als Toys 'R' Us adverteren met een nieuwe versie van de Xbox 360 die eind oktober moet uitkomen. De Arcade-editie zou het nieuwe goedkope model worden en het Core-systeem gaan vervangen.

Xbox 360 ArcadeEind augustus verschenen de eerste geruchten over de Xbox 360 Arcade. Het systeem zou dezelfde prijs krijgen als de Core-editie maar geleverd worden met een 256MB grote geheugenkaart, draadloze controllers en vijf arcadespellen, aldus bronnen van Kotaku. Wat prijs en controllers betreft geven de nu uitgelekte advertenties deze bronnen in ieder geval gelijk. Daarnaast zou de console mogelijk voorzien zijn van een hdmi-uitgang, bericht TeamXbox, aangezien die interface inmiddels zijn weg heeft gevonden naar alle edities op de Core na.

Amazon geeft aan de Xbox 360 Arcade vanaf 23 oktober te kunnen leveren, Toys 'R' Us zal de console twee dagen later aan zijn assortiment toevoegen. In de VS heeft leverancier GameStop de Xbox 360 Core uit het aanbod verwijderd, hetgeen de geruchten dat dit systeem uitgefaseerd wordt lijkt te bevestigen.

Volgende 22:17
Vorige 16:52

Reacties

«  1  2  »

Waarschijnlijk PS3 met een pricedrop. Ook MS die rond dezelfde datum met deze versie komt voor de meer 'casual gamer'. Het zou wel eens een groot eindejaarsoffensief kunnen worden tussen de verschillende partijen.

Nintendo hoeft waarschijnlijk weinig te doen. Die verkopen toch wel wat ze produceren.

Ps3 komt waarschijnlijk met een 40GB Spiderman 3 pack. Die komt waarschijnlijk voor 399 dollar uit.

"Er zijn geruchten dat....."

Dit is nog verre van "Waarschijnlijk".

Nu al zakken naar een prijs van $399 zou zware financiële gevolgen hebben voor Sony, maar moet wel iets gaan doen, want ze verliezen steeds meer terrein op Microsoft.

En het nieuws van uitstel van de ene na de andere game (waarvan UT zeker niet de laatste is voor dit jaar), werkt op dit moment ook niet mee.

In het bron plaatje op Kotaku staat bij de core trouwens ook 'wireless controller'.

Dit zou een redelijke verbetering zijn dan op de huidige Core editie.

Zo zou dit dan verbeterd zijn:

draadloze controllers ipv 1 met bedraade controller.
256 MB geheugenkaart
HDMI uitgang
5 arcadegames
en waarschijnlijk een 65nm chip. die energiezuiniger en minder warm wordt waardoor de fan weer minder lawaai maakt. nieuws: Microsoft levert eerste Xbox 360 met 65nm-processor

Als de berichten kloppen.

Slimme zet van Microsoft want de Core kan eigenlijk niet concureren tegen de "elite" en de "premium" versie want daarbij krijg je gewoon meer waar voor je geld. (desnoods kocht je een premium en verkoop je de harde schijf en alles wat er extra bijzit op markplaats of op tweakers.net en dan ben je nog altijd beter af)

[Reactie gewijzigd door kami124]


Zou deze ook de nieuwe 65nm chip gelijk meekrijgen?

Het zou zo moeten zijn dat alle versies met HDMI (Elite even buiten beschouwing) 65nm chip zouden moeten bezitten. Dat is namelijk het nieuwe moederbord.

Moederbord staat in principe los van de 65nm CPU (of was het de GPU?) Socket zal vast hetzelfde zijn gebleven.

En zoals hierboven al gezegd: er zijn idd HDMI versies die nog niet de 65nm chip hebben, en ik las al over meerdere gevallen van Red Rings of Death met deze Halo editie van de 360.

Ik ga iig pas op aanschaf van een 360 Pro over, als ik zeker kan zijn dat er een 65nm chip in zit...

En zoals hierboven al gezegd: er zijn idd HDMI versies die nog niet de 65nm chip hebben, en ik las al over meerdere gevallen van Red Rings of Death met deze Halo editie van de 360
Heb je daar een bron van? Lijkt me wel handig om die erbij te vermelden.
Overigens niet alle Halo edities zijn voorzien van de 65nm chip. Dat heeft men maar zo aangenomen. Er zullen vast een hoop geleverd worden met de nieuwe cpu maar er zullen er ook een hoop gebaseerd op de 'oude' cpu geleverd worden.

Dat is precies wat ik zei over die Halo editie, maar goed ;). Ik las het ergens op Maxconsole, maar kan de link niet meer vinden. Hier een andere, die overigens weinig duidelijk is.

Gamekings

Ik zag dat in NL ook een Halo 360 te koop is. Zit hier ook al die nieuwe tussen, of is dat voorlopig alleen aan de US besteed?

Alleen boven de lotnr: 0734 heb je kans op de 65nm dus niet alle xbox met een HDMI.

Lotnr. kan je vinden aan de zijkant van de xbox doos. Er zijn tevens ook xboxen in de omloop met 2 stickers erop. De eerste sticker is van 0730 en de sticker erop van 0736.

07 staat voor het jaar en getal erachter duidt het week aan.

Een hele sterke zet van MS. Een veel betere aanbieding dan de oude core paketten die eigenlijk niet werden verkocht. Nu heb je echt een speelklaar systeem waar je uitstekend mee kan gamen voor een prijs die erg dicht in de buurt komt van de Wii. Ik denk dat dit pakket niet aan te slepen is tijdens de feestdagen. Hopelijk is er genoeg aanvoer.

Mag wel hopen dat een beetje verkoper er wel bijvertelt wat de voordelen zijn van een harde schijf bij de 360 256 MB zit zo vol zeker als er al 5 arcade spellen opstaan A 30-40 MB per stuk

Voor de rest heb je wel gelijk een mooi pakket

De arcade spellen staan op een CD/DVD

Ah uiteindelijk gaan ze de meest waardeloze SKU ooit uitfaseren. Xbox360 is groot geworden door het netwerk en extra downloadable content. En dan is een harde schijf toch wel standaard!

Durf ik te betwijfelen. Daarbij, deze vervanger krijgt ook 'maar' 256MB geheugen mee.

Belgische xbox'ers hebben sowieso niets aan die downloads en demo's. Na een paar ben je al door je limiet heen. Zelf zou ik ook niet vaak gebruik maken van downloadable content (demo's). Ergens één missie van kunnen spelen boeit me toch weinig. Als je toch gewoon games koopt is deze xbox gewoon prima.

Je hoeft niets te missen tov de duurdere modellen (hdmi; draadloze controller) en toch heb je een volwaardige machine waar je je savegames en profielen op kwijt kan, voor de prijs van een beetje meer dan een nintendo Wii. Tja, dan weet je het wel denk ik.

Zelf zou ik geen xbox kopen though, gezien de bij bosjes falende pruthardware en het jaarlijkse abonnement om online te 'mogen'. Maar objectief gezien een prima zet, deze xbox

[Reactie gewijzigd door alvi]



Right... 8)7

Kerel, doe eens normaal? Eén zinnetje uit m'n tekst, wat dan nog niet eens echt mijn punt was.

Maakt trouwens niet uit hoeveel percent het is, mijn punt gaat evenzeer op.
(vergelijk: 'iedereen in Afrika lijdt honger' - 'Nee joh, 60% in Afrika lijdt honger' - Dan zijn er nog steeds mensen die honger lijden he 8)7 )

Zelfs al is het 60% (wat ik dus niet geloof) dan nog zijn dat duizenden gamers die geen content of demo's van 1GB/stuk zomaar kunnen downloaden. (want limiet wordt ook opgebruikt door andere content, zoals youtube en gewoon verkeer). Dus nog altijd duizenden gamers voor wie de grote harddisk in principe niet nodig is. Dus mijn punt dat deze xbox een goede oplossing is blijft onverminderd geldig. Waarom extra betalen voor iets wat je niet zal gebruiken? Ik zou het niet gebruiken, zélfs al had ik geen limiet, dus voor mij zou deze xbox ook een prima oplossing zijn. Voor 270 euro, djeezes, daar kopen sommige mensen gsm's voor.

En vooraleer JIJ begint te blaten, kom maar eens met cijfers die die 60% staven. Ik zie dat je opleiding informatica is. In jouw omgeving zullen dus heel wat 'IT-enthousiasts' zitten. Internet is hun hobby, tuurlijk dat de meesten dan echt zullen zoeken naar een limietloos abo, ze zijn er ook in thuis. Maar denk je nu echt dat een modaal gezin daar moeite voor zal doen? Die nemen het eerste het beste wat Belgacom/Telenet hen in de brochure aansmeert. Laat staan dat een gezin met kinderen 40 euro per maand zal betalen voor 'wat internet'. En dáár zitten de meeste (xbox)gamers, dus JA, VEEL gamers hebben hier last van. Ook als beginnende werkende mens ga je niet zomaar die bedragen neertellen.

Uw 40 euro, daar klopt niets van trouwens. En aangezien ik WEL met cijfers kom alvorens iets te posten:
Belgacom ADSL Go ¤ 41.75 /maand (!!!!!!!) Maandelijks inbegrepen volume: 12 GB

[Reactie gewijzigd door alvi]


Kerel, ik zie dat je in Brussel woont en daar zijn idd abbo's ZONDER te krijgen. In de rest van VLAANDEREN (Nederlanders zeggen consequent België als ze alles tussen Maastricht en Duinkerken bedoelen, Wallonië wordt constant vergeten hier) is een datalimietvrij abbo praktisch onvindbaar. Heb genoeg Vlaamse kennissen en vrienden en ze klagen er allemaal over...

Voor de laatste maal; 60% van de Belgen heeft toegang tot een breedband internet verbinding voor minder dan 40 EUR/ maand en ZONDER downloadlimiet!
Please, please, waar, waar ? Link aub. Schakel ik onmiddelijk over. Helaas zal er wel geen antwoord komen, want ik heb heel goed gezocht achter een abo zonder downloadlimiet.

Je kan zo'n core versie toch wel helemaal uitbreiden tot een elite? Of moet daarvoor gehacked worden...

Tuurlijk,

Xbox 360 Arcade: 279,-
HD 120 GB: 150,-
Headset: 20,-
HDMI kabel + AV audio-out: 50,-

Totaal: 489,-

Zo kan je hem dus geleidelijk helemaal uitbreiden. Ik moet eerlijk zeggen dat het me reuze meevalt dat je dan "maar" 40,- meer kwijt bent. Bovendien heb je dan nog een memorystick en 5 spelletjes extra.

Ah kom op, voor 20 euro heb je al een goede HDMI kabel. En als je goed zoekt kan je de HDD ook goedkoper vinden...

Maar dan heb je nog geen digitale 5.1 audio output. Daarvoor moet je eerst een dongle voor de A/V-poort kopen (met gratis hdmi-kabel ;) ). Bij de Elite zit die meegeleverd.

Dat betwijfel ik, de harddisk kan zeker goedkoper en HDMI heb ik niet nodig. Dus dan kom ik zo'n kleine 70 Euro goedkoper uit...ongeveer 420 Euro.


Laten we er toch sterk van uitgaan dat bij deze "super nieuwe" versie die problemen verbannen zijn.
Anders is deze hele actie een grote flop. Dan is namelijk het oude model en het nieuwe model "slecht" in de ogen van de consument en dat kan Microsoft er zeker niet bij hebben.

De processor zit nu wel op 65nm maar de videokaart nog niet. De eerste "nieuwe" xbox'en met RROD zijn trouwens ook al gespot. Ik wacht voorlopig nog even af maar binnen enkele maanden mag er een x-doos mijn Wii komen vergezellen. Halo 3 een PGR4 zijn nu eenmaal games die je niet zomaar links kan laten liggen...

Ze hebben hun fouten nooit echt toegegeven.

Als microsoft hun fouten toegeeft, oplost en in technisch detail vertelt hoe ze die dan hebben opgelost, dan krijgen ze pas weer mijn respect.

Maar MS laat veel Xbox360 bezitters gewoon in de kou staan. Sommige worden gerepareerd, maar gaan later toch weer stuk omdat de hardware gewoon zuigt.

Als ik het niet verkeerd heb dan failen iets van 28% van alle X360's, en niet alleen van de eerste productie batch.
Ik ken 3 mensen met een Xbox 360, 1 daarvan zit met een red ring.

Ik koop dus echt nooit een xbox360

just my 2 cents.

MS heeft nooit cijfers naar buiten gebracht over uitvalratio, dus hoe jij aan die 28 % komt is mij een raadsel. Het is zeker zo dat de 360 meer dan gemiddeld uitvalt maar alle defecte boxen worden netjes opgehaald, gerepareerd of vervangen, en terug gestuurd. Je hoeft er de deur niet voor uit. Dus MS laat helemaal niemand in de kou staan. Je hoeft je de 1e 3 jaar gewoon nergens zorgen om te maken. Dat is behoorlijk lang. Mijn 2 ps2's hebben die 3 jaar nooit gehaald (read-errors).

Daar staat tegenover dat de 360 toch wel het beste spelaanbod heeft op dit moment voor een goede prijs. De Wii heeft ook een leuke prijs maar de goede games ontbreken (nog). De Wii heeft mij iig nog niet echt kunnen overtuigen en ik denk dat ik hem ook skip deze generatie. Misschien dat mijn verwachtingen gewoon te hoog waren.

De Ps3 is als pure gameconsole nog voor veel mensen (te) duur en de toppers qua games ontbreken ook nog op dit moment. Ik wacht nog ff met de aanschaf totdat de prijs zakt en er een echt system-seller op uitkomt. Maargoed dat moment laat helaas nog op zich wachten.

De 360 heeft zijn zaakjes NU al qua games en prijs heel goed op orde. Als je op gamerankings.com kijkt kan je zien dat er al 70 games zijn op de 360 die gemiddeld een 8 of hoger hebben. 70, waarvan er al veel in de budget bak te vinden zijn. Daar laat ie de Ps3 en de Wii toch duidelijk achter zich, Komt natuurlijk omdat hij ook een jaar langer uit is, maar het zijn wel de feiten op dit moment. En uiteindelijk draait het toch allemaal om de games...

Ik wil absoluut niet zeggen dat jij nou ook een 360 moet kopen ofzo, Jij geeft gewoon jouw mening. ik wil alleen maar aangeven dat tegenover het grote minpunt van de 360 (de kwaliteit van de hardware) genoeg grote pluspunten staan. In mijn geval genoeg om dat grote minpunt weg te strepen. Ik heb echt al heel veel verschillende consoles in het verleden gehad van alle merken (de 1e xbox trouwens niet)) maar de 360 staat ondanks dat hij al een keer gesneuveld is toch hoog in mijn favorieten lijstje.



Omdat de anti MS groep dat soort berichten "interessant" vindt. Ik ben ook geen liefhebber van de manier waarop zij te werk gaan met hun software maar van het viertal mensen die ik ken met een 360 waaronder ikzelf heeft niemand er problemen mee gehad tot hiertoe (de mijne is inmiddels toch een anderhalf jaar oud en staat bijna dagelijks op).

Wedden dat deze reactie wel als ongewenst gemod gaat worden?

Als ik het niet verkeerd heb dan failen iets van 28% van alle X360's, en niet alleen van de eerste productie batch.
Ik ken 3 mensen met een Xbox 360, 1 daarvan zit met een red ring.
De vraag is alleen hoeveel er van deze gekraakt zijn!!!

Interessant nieuws dit. Alle Xboxen een HDMI poort en zo meteen ook allemaal 65nm. Qua hardware gaat de Xbox360 straks de PS3 nog inhalen :P

Wanneer zou Sony met een VGA out en 65nm komen?


Onzin. De PS2 en PS3 hebben standaard al VGA via de multi-AV out. De VGA kabel die bij de PS2 Linux kit geleverd wordt werkt ook gewoon op de PS3 voor alle resoluties hoger dan 480i en 576i.

Mijn Samsung LCD TV (LE32T51B) heeft anders gewoon een VGA EN een DVI ingang, en was heel redelijk geprijst (lees: 750 euro in sept. 2006)

Sony werkt al met 65 nm, die stappen straks juist over op 45 nm

Onzin. Zowel de cell cpu als de RSX gpu zijn 90nm. Enkel de Cell is nu langzaamaan 65nm aan het worden. Over 45nm wordt zelfs niet gesproken. Een shrink naar 55nm lijkt me waarschijnlijker.

Kan zo'n machine ook goed H.264 HD-content (720p/1080i) goed weergeven?

Dan moet je bij de Playstation 3 zijn. Maar zelfs de PS3 is heel kieskeurig als het gaat om codecs etc. |:(

Zullen we es proberen er een spelletje mee te gaan spelen? Daar worden ze eigenlijk voor gemaakt weet je...

De PS3 is waardeloos als media center. a) hij zuipt 300W bij het aanstaan (je kat zal dat warme plekje wel leuk vinden) b) geen besturing op de behuizing (je moet je tv aanzetten om in het menu te kunnen duiken om iets te kunnen afspelen) c) leest slecht DVD(R)s wanneer deze licht bekrast zijn (huur DVDs ook dus)

oeps te dronken, zat in PS3 mode, ik weet niet of dit ook geldt voor de X360 ;)

[Reactie gewijzigd door jjkewl]


Wat jij uitkraamt is onzin..de piek belasting van de PS3 ligt rond de 170 a 180 watt.

Dat ie slecht DVD(r) leest is misschien bij jouw persoonlijk, maar ik heb nooit een vastloper gehad op mijn ps3 itt mijn ps2 of DVD-speler.

De Xbox kan in ieder geval wel prima WMV of VC-1 content op 720p of 1080p weergeven

Standaard of moet er dan nog iets getweakt worden?

Standaard mits je een LIVE update hebt. De eerste xdoos 360'jes hadden dit nog niet

ik gebruik mijn 360 als media center extender om 720p (is mijn TV ook) content te streamen vanaf mijn Vista PC, werkt helemaal super, geen haperingen

(is trouwens 720p HD-WMV, weet niet of dis is gecodeerd in H.264?
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 22:17
Vorige 16:52
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: