Hoofdcategorieën
Device Settings

Exact Software wil branchegenoot Longview overnemen

Door Dimitri Reijerman, maandag 17 september 2007 09:17, views: 4.997

Exact Software wil zijn Canadese branchegenoot Longview overnemen. De producent van zakelijke softwareproducten heeft 51,5 miljoen dollar over voor de acquisitie.

Exact Software logoLongview produceert zakelijke managementsoftware, zogenoemde corporate performance management-software. Bekende klanten zijn onder andere Boeing, Cisco, Time Warner, Tupperware en Warner Brothers. Het bedrijf had vorig jaar een omzet van 29 miljoen dollar. In totaal werken er 170 mensen voor Longview.

Exact hoopt de transactie voor 15 november te hebben afgerond. Het bedrijf verwacht dat de overname een directe bijdrage zal leveren aan de winst per aandeel, maar gezien de transactiedatum zal de overname nauwelijks effect hebben op het nettoresultaat over 2007.

Volgende 09:43 EC boekt overwinning op Microsoft in antitrustzaak - update
Vorige 08:39 Nieuwe satelliet gaat Google Earth van betere foto's voorzien
Advertentie

Reacties


Da's niet duur. Waar normaal een keer of 6 de jaaromzet wordt gerekend als overnameprijs is dit nog niet het dubbele. Mankeert Longview soms iets dat hier niet genoemd is?

wow ik werk bij exact, en ik wist hier niets van af. even op de interne pagina gekeken, en vandaag staat er pas een persbericht op de site.

Dit soort dingen mogen ook niet eerst bij het personeel bekend gemaakt worden, dat mag niet zodat er niet gehandeld kan worden met voorkennis.

Alle dingen die gevolgen kunnen hebben voor de beurs moeten via een persbericht aan de hele wereld bekend gemaakt worden.

De AFM kondigt bij overnames een periode (een week of zo) van te voren aan dat er zowiezo niet gehandeld kan worden in die aandelen als er sprake is van een overname. Daarnaast is handelen in aandelen in exact ook niet handig omdat aandelen van een bedrijf die een overname pleegt toch vaak zakt.

De kans dat je niet gepakt wordt tijdens handel met voorkennis is zo klein, tegenwoordig wordt alles geregistreerd en ben je altijd te traceren. Binnen een bepaalde tijd sta je al voor de rechtbank/gerechtshof.

[Reactie gewijzigd door blade181 op maandag 17 september 2007 12:02]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 09:43 EC boekt overwinning op Microsoft in antitrustzaak - update
Vorige 08:39 Nieuwe satelliet gaat Google Earth van betere foto's voorzien
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011