Hoofdcategorieën

Nieuw spamrecord gevestigd in augustus

Door Hielko van der Hoorn, maandag 3 september 2007 21:46
Bron: Computer Idee, views: 16.383

Vorige maand is een nieuw spamrecord gevestigd in Nederland: ruim 93 procent van alle verstuurde e-mails bevatte spam. Het vorige record van 92 procent, dat stamde uit februari 2007, werd hiermee verbroken.

Blikjes spamVolgens CleanPort, het bedrijf dat de gegevens verzamelt, was de vakantie de voornaamste reden voor het hoge percentage spammails. Omdat veel mensen op vakantie zijn geweest, zijn er ook minder legitieme mails verstuurd. Hierdoor heeft het percentage spam een recordhoogte bereikt.

Naast het recordpercentage spam over de hele maand augustus werd in het laatste weekend een tweede record gevestigd. In dat weekend was maar liefst 97 procent van alle e-mails spam.

De spammers maakten minder gebruik van attachments zoals pdf- of Excel-bestanden, maar daarentegen werden traditionele mails met tekst en plaatjes weer populairder. Ook de hoeveelheid e-card-spam nam toe. Daarin wordt de ontvanger aangespoord om op een link te klikken door te zeggen dat er een kaartje op hem wacht.

Volgende 08:44
Vorige 21:09

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

Spam op sites als YouTube heeft ook een enorme opgang genomen de laatste tijd. Het is bij de wilde spinnen af.

Nou ik ben er mee eens hoor. De ben sinds oktober 2006 lid van YouTube en heb sindsdien nooit spam ontvangen. En nu in de laatste week heb ik er twee ontvangen. Ik hoop niet dat het erger wordt, want dan moet ook YouTube maatregelen nemen.

ik geloof dat mcdronkz doelt op de reacties op de filmpjes...
daar verschijnen tegenwoordig waanzinnig veel "CAMS AT HOME" of "GET ENLARGEMENT" achtige reacties op alle filmpjes...

dit valt eenvoudig op te lossen natuurlijk door een captcha (of zoiets) achtige code ter bevestiging toe te voegen

helaas, enkele tijd geleden stond er op T.net dat ook dat principe door bots al kan gekraakt worden.
ik vrees dus voor een succesvolle implementatie van dat systeem

In theorie en soms praktijk kan het idd gekraakt worden. Maar je gemiddelde spammer heeft niet de hard/software om dat te doen.

Dat er mensen zijn die sloten kunnen kraken betekend niet dat we nu al onze deuren moeten voorzien van een speciaal beveiligingssysteem.

dit valt eenvoudig op te lossen natuurlijk
Zeker
door een captcha
Nee. Je schreef toch oplossen? Oplossen = bij de bron aanpakken. In dit geval het IP adres van de spammer natrekken (vaak een zombie computer), en melden bij de ISP. De ISP kan dan de klant afsluiten. Klant kan dan de computer opschonen, en hopelijk gaat deze dan nadenken (de klant natuurlijk, maar wellicht ook de ISP, die zou bijvoorbeeld 50 euro heraansluitkosten in rekening kunnen brengen).

Op die manier haal je niet alleen 1 spammer van YouTube af, maar zorg je ook dat die machine ook niet verder kan spammen op andere blogs, forums, of mailboxjes.

Nogmaals: spam pak je aan bij de bron. Een filter, hoe slim geprogrammeerd werkt niet. Het doet spam niet afnemen, het maakt het alleen maar hardnekkiger.

[Reactie gewijzigd door J.J.J. Bokma]


In dit geval het IP adres van de spammer natrekken (vaak een zombie computer), en melden bij de ISP. De ISP kan dan de klant afsluiten. Klant kan dan de computer opschonen, en hopelijk gaat deze dan nadenken (de klant natuurlijk, maar wellicht ook de ISP, die zou bijvoorbeeld 50 euro heraansluitkosten in rekening kunnen brengen).
Het probleem is dat een ISP dit niet altijd doet, dat de klant gewoon naar een andere ISP toe gaat of dat de ISP misbruik zal maken van de 50 euro heraansluitkosten (bijvoorbeeld door constante anonieme tips over spamgegdrag van je eigen IP adres).

Er zijn een paar ISP's die wel hun klanten (gedeeltelijk) afsluiten bij het versturen van spam. Echter, voor de rest staan ze de gebruiker gewoon toe om zijn eigen mailserver te draaien. Helaas wordt deze aanpak niet bij alle ISP's gehanteerd.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man]


Sinds kort is er ook de mogelijkheid om een 'comment' te rapporteren aan een moderator. Dat heeft wel geholpen, maar het blijft natuurlijk onnodige handelingen/kosten met zich meebrengen.



Blijkbaar heeft Multikabel een zeer strak spamfilter, heb er hier afgerond nul :9

Mee eens, ik heb eigenlijk nog nooit 1 spammail gehad via multikabel.

Heb je zowieso wel eens een normale email ontvangen? :9
Nee, multikabel heeft dat goed door hoe dat werkt met spam, ik heb er ook nooit last van gehad.

YouTube waarschijnlijk :P

Ik snap niet hoe al die spam op youtube komt, echt strontirritant.

Via duizenden computers die overgenomen zijn door spammers. Als mensen hardnekkig blijven proberen te filteren, dan zal dat probleem blijven bestaan. Als die computers 1 voor 1 echter afgesloten en opgeschoont worden sla je 2 vliegen in 1 klap: a) je sluit een spamzombie af, en 2) je laat de klant zien dat ook zijn/haar computer besmet geraakt is.

Spam stopt zodra ISPs direct computers afsluiten die deel uitmaken van een zombie netwerk. Liefts vragen ze ook heraansluitkosten aan hun klanten (zeg 50 euro). En ISPs kunnen daar hulp bij gebruiken: dus spam melden.

De spamfilters bij ISP's houden een boel tegen, maar die tellen natuurlijk wel mee in de tellingen.

Uiteraard, want die gebruiken ook bandbreedte, en uiteindelijk betaal jij dus er aan mee.

ik heb nog wel wat penis enlargement aanbiedingen voor je liggen, als je het idee hebt dat je wat mist? :+

Mijn god 93%! nooit geweten dat dat zo hoog lag.
Zou best wat bandbreedte schelen als al die spam niet verstuurd zou worden. Maarja je doet er niks an

Ik heb een heleboel email adressen geclosed en krijg opeens toch spam omdat spammers voor elk email adres een pipe (|) teken zetten die ik vervolgens ook weer moet closen. Echt irritant. Overigens hebben we spam maar aan 2 soorten mensen te danken:

1. De sukkels die erop ingaan
2. De sukkels die hun pc laten hacken

Ik zeg: dichtgooien port 25, wereldwijd!! (op voorwaarde dat ie in een control panel door de eigenaar wel geopend kan worden)

Ik weet niet hoor maar ik zou toch zeggen dat het in eerste instantie aan de spammers zelf ligt. :/

1. Geen idee hoeveel mensen er daadwerkelijk erop ingaan.
2. Het gros van deze "sukkels" heeft niet eens door dat zijn pc gehacked is. Maar om dit dan gelijk als vrijbrief te gebruiken om maar lekker te gaan spammen.

Eens met Zym0tic.

Waarom wordt altijd de schuld ergens anders gelegd?
Degene die spam verstuurd is fout, niet de gene die er op reageert, dat kun je hoogstens dom noemen.
De mens die een virus op zijn pc heeft gekregen is ook niet fout, dan is het ook degene die dat virus gemaakt heeft. Tegenwoordig word de schuld echt bij de verkeerde gelegd. Erg jammer...

Poort 25 wereldwijd dichtgooien is ook niet handig, ik wil toch wel graag mail kunnen blijven versturen en ontvangen. Daar is poort 25 wel voor nodig.

port 25 is alleen nodig voor verzenden indien je *zelf* een mailserver draait. Mijn mail gaat over een andere port, omdat mijn hosting provider op een andere port smtp heeft draaien.

Ontvangen gaat over een andere port, dus daar heb je geen last van.

Maar, ken je dat verhaal: eerst moest port 25 dicht, want dat zou spammers tegenhouden, toen moest ook port X dicht. En toen ook port Y.

Ondertussen zitten er miljoenen computers in een botnet, dat men voor een paar duizend dollar kan huren om te spammen, of grote sites plat te liggen, of nog meer computers over te nemen....

bij de meeste ISP's staat poort 25 naar het internet toe. Enkel naar de eigen ISP mailserver open (in belgië toch) !

Ik ben het juist wel eens met Teddie_,

Hoewel de "fout" in eerste instatie natuurlijk bij diegene die de spam verstuurd ligt, ligt de echte oorzaak toch echt wel bij die paar % van de ontvangers die daadwerklijk ergens op klikken.

Stel dat niemand op spam zou klikken/reageren/etc, dan zou niemand meer spammers inhuren omdat dat alleen maar geld zou kosten (geen nieuwe klanten dus geen inkomsten, en voor de spam betalen ze). Dan hebben de spammers dus geen inkomstenbron meer, en kunnen ze hooguit wat doelloos gaan spammen...maar zonder inkomsten gaat de lol daar ook vrij snel van af lijkt me.

Dus ik ben het er wel me eens, het probleem van vandaag is nog steeds die ene onwetende huisman/vrouw die op die aanbieding klikt :(.

Stel dat niemand op spam zou klikken/reageren/etc,
Ja, en de afgelopen 20 jaar of zo is wel duidelijk geworden dat dat niet gaat gebeuren. Stel dat ik hier een knopje had en spammers kon opblazen. Allemaal erg leuk dat stel, maar al dat stel heeft er inmiddels wel voor gezorgt dat spam alleen maar toegenomen is, in plaats van afgenomen.

Het idee was ooit: stel dat we een filter kunnen maken dat alle spam tegenhoud. Nu blijkt dat Plan for spam al 5 jaar niet te werken, en ik vrees dat het nooit gaat werken.
het probleem van vandaag is nog steeds die ene onwetende huisman/vrouw die op die aanbieding klikt
Er al eens aan gedacht dat die klikkers dondersgoed weten wat ze aan het doen zijn, en er gewoon geen reet om geven dat jij er last van hebt?

Tjah, je gaat je inderdaad wel eens afvragen hoeveel er nu op die spam berichten gereageerd wordt. Blijkbaar genoeg mensen, want al die spam berichten sturen zal ook wel geld kosten lijkt mij, daar tegen over moet natuurlijk wel wat winst zijn vanuit die bedrijven. Ik hoop een nieuwsbericht tegen te komen waarin wordt gezegd hoeveel mensen er op spam reageren en een schatting met hoeveel winst dat bedrijf ervandoor gaat door deze berichten. (contact gegevens van de mensen die daar op reageren zijn natuurlijk ook welkom :P )

hoeveel er nu op die spam berichten gereageerd wordt.
Een tijd terug zag ik ergens een paar procent genoemd worden (ik dacht 3%).
al die spam berichten sturen zal ook wel geld kosten
Klopt, dat gaat tegenwoordig meestal via een botnet. Ik heb prijzen genoemd gezien van een paar duizend USD om een botnet voor een spamrun te huren. Ik heb geen idee hoeveel spam er daardoor daadwerkelijk aankomt, en hoeveel winst, maar ik betwijfel of er jaren en jaren mensen een testje doen met spam, en daar alleen maar verlies op draaien.
According to a survey released Tuesday, 11 percent of computer users have bought something touted by spam, and 9 percent have been ripped off by spam scams.
http://www.techweb.com/wire/security/165701661
Eight Percent Have Bought Products Promoted Via Spam
http://www.lockergnome.co...oducts-promoted-via-spam/
How many people actually fall victim to these stock tips? A spammer can make a 5 to 6 percent return in just a few days from stock hyped via spam, according to a recent study conducted by researchers at Oxford University and Purdue University. The researchers also found that spam recipients who invest in those same stocks lose about 7 percent of their investment.
http://www.infoworld.com/.../HNspamunstoppable_1.html

Je vergeet:

0. Sukkels die het niet bij de bron aanwillen pakken maar filteren (port 25 dicht valt daar ook onder).

Ik zeg: bij de bron aanpakken: dus zombies uit het netwerk *direct* verwijderen. Dat kan als mensen in plaats van hun ogen sluiten melding maken van misbruik.

Dit heeft volgens mij veel te weinig zin.
Je moet dit namelijk wereldwijd doen om dit te laten werken!
Dat gaat nooit lukken.
Een veel beter systeem is toch een soort verificatie in het mail protocol waaruit blijkt dat het IP van mailserver bij een bekend domein hoort.

Door dit in de rootservers te verwerken zal dit ook echt doorgevoerd moeten worden.
Dat is volgens mij de enige oplossing de goed gaat werken.

Ja, en 100% van de spambots draait Windows. Daar hoor je niemand over hier op Tweakers. Mensen klikken op een linkje. So what? IE downloadt de malware, het wordt automatisch uitgevoerd en we hebben er weer een lid bij. Vervolgens heeft de Malware administrator rechten en kan ongestoord sockets openen.

Ik kan me herinneren dat Bill Gates een aantal jaar iets gezegd had over spam bestrijding. Hij wilde gaan werken met keys, waarschijnlijk die alleen met Outlook en Exchange zouden werken. Maar zijn OS is het grootste probleem, misschien moet ie dat is fixen. Laten we hopen dat Vista het beter doet dan XP.

als ik kijk op mn werk, dan hebben we ongeveer een 450 spammails per uur. Dit zijn dan mails die IMF en de spamfilter op onze firewall eruithalen (wat toch zeker 95% van de spam dekt). Daarbij zijn mails die naar meerdere mensen maar 1x tussen te vinden.

Even ter info: er werken zo'n 150 man/vrouw, dus zonder filteren zou iedereen 3 spammails per uur krijgen. (lijkt niet veel, maar dat zijn er wel 72/dag)

Lekker dan.
Allemaal extra kosten die de winst aardig drukken...

[Reactie gewijzigd door JanvdVeer]


je zou haast met een nieuwe type mail systeem op de markt willen komen waarbij het dus NIET mogelijk is om _onzichtbaar_ mail te zenden.

93% :| Dat is wel heel erg veel! Waar halen ze eigelijk precies dat cijfer vandaan?
Als ze weten dat het zoveel is, dan moet het toch ook wel lukken om die 93% tegen te houden. :Y)

Ik experimenteer momenteel met Spamgrid (http://www.xs4all.nl/~brunoj/aia/spamgrid_whatis.html) welke zo'n 70% filtert, maar K9 (http://keir.net/k9.html) filterde zo'n 95%. Ik denk dat de meeste filters toch wel in staat zijn om een procentje of 90 te filteren.

De cijfers worden denk ik met resultaten van goede spamfilters (steekproeven) vastgesteld.

Ook de hoeveelheid e-card-spam nam toe.
90% daarvan ging naar Femme :)

voor de ontwetende: Oppertweaker in de lappenmand :)

[Reactie gewijzigd door Greyh0und]


Misschien een interessantere vraag? hoeveel procent van die 97% komt daadwerkelijk aan en hoeveel procent daarvan krijgt een klikje (AKA de reden waarom SPAM nog steeds zo'n succesvol en populair medium is om pillen en poedertjes aan de man te brengen)

Inderdaad interessante vraag, maar spam blijft irritand, en toch geeft het reclame!

Het grootste deel van m'n spam zijn lijsten van producten zonder indicatie van website, telefoon of wat dan ook. Gewoon een rijtje met de bekende productnamen. Lijkt me eerder treitermailtjes dan serieus zaken doen.

Het irritantste van spam is het pesterige karakter ervan en de lafheid van de verzenders.

99% van al het internetverkeer wereldwijd is spam. Ik word helemaal gek van dat gespam, dit is gewoon ongelooflijk erg :| Ik kan wel rekenen op ~30 nieuwe mailtjes, elke ochtend als ik m'n mail even check, dat wel.

Zelfs via Youtube krijg ik nu ook elke dag wel een spambericht. Dit MOET echt ophouden.

Nou ik denk dat je het heb over het wereldwijde e-mail vekeer. Als je net http://tweakers.net/nieuw...erkeer-is-BitTorrent.html dan denk dat je wel snapt dat je niet helemaal goed zit

Als 't spam dát ik krijg verdwijnt linea recta in de spambin :P

Moet zeggen dat de yahoo filter aardig op niveau is wat dat betreft....heel soms pakt ie een legitiem mailtje als spam, maar dat zijn dan mailtje die door aanmeldingen op fora oid worden aangemaakt...
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 08:44
Vorige 21:09
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: