Tja, de xbox 360 heeft ook nogal wat negatieve publiciteit te verwerken gekregen vooral vanwege stabiliteit.
Ik denk dat dit voor de meeste non-tweakers niet het argument is om al dan niet voor de X360 of de Wii te kiezen. Veel non-tweakers zullen dit niet eens weten.
Nintendo heeft met zijn Wii sinds het begin al een wat breder publiek aangesproken dan Microsoft met de Xbox serie. De games zijn toegankelijker voor mensen van alle leeftijden (dus 5-99), terwijl MS lineup zich wat meer richt op adolescenten en 'jonge volwassenen', meerendeels mannen (zeg 12-35).
Wij hebben thuis zowel een Wii als een Xbox360 staan, en in de praktijk blijkt dat de Wii een veel 'socialere' console is: we doen er vaker in groot gezelschap spellen mee (Wii Sports of Wii Play bijv), terwijl de X360 meer gebruikt wordt bij Solo of Duo gamen (alleen of met z'n tweetjes).
Iedereen vindt de Wii eigenlijk leuk: gamers en 'niet-gamers'. De games spreken jong en oud, man en vrouw aan. Ik heb al van meerderen van mijn kennissen, zowel mannen als vrouwen, na een sessie bij ons gehoord dat ze ook een Wii gaan aanschaffen, en enkele hebben al daad bij woord gevoegd
Dat is denk ik het belangrijkste verschil tussen het succes van de Wii en X360: de categorie mensen die door de games aangesproken wordt.
Ik ben een lange tijd sceptisch geweest wat betreft Nintendo en hun games (en wat betreft hun meeste single player games ben ik dat nog steeds), maar ik moet zeggen dat ze met de Wii echt een unieke 'hit' neergezet hebben qua sociale funfactor.
[Reactie gewijzigd door Cheetah op donderdag 23 augustus 2007 11:21]
er staat nu anders wel
weer een nieuw xbox 360 probleem prominent op de veelgelezen non-tweaker site nu.nl :
http://www.nu.nl/news/120...w_problemen_met_Xbox.htmlREDMOND - Microsoft heeft opnieuw problemen met de spelcomputer Xbox 360. Een onderdeel van het draadloos racestuur kan oververhit raken, waardoor er rook uit het apparaat kan komen. Dat maakte Microsoft donderdag bekend.
Dan heeft de Xbox 360 wel weer iets 'vernieuwends' tov van de Wii, racen met echte rook (van de banden) toegevoegde waarde ivm met 'realisme'.
In het kader het is geen foutje, maar een feature.
Maar goed zoals bovengaande al vermeld, andere consoles, andere doelgroepen.
Kun je dat ook meteen als uitleg geven aan je aandeelhouders.
Dit is geen probleem van de Xbox360 zelf, dit is puur en alleen het monsterlijk dure racestuur.
Ik ben benieuwd waar dat ding gefabriceerd wordt.
Weet dat sommige Xbox360 onderdelen of zelfs het apparaat zelf uit China komt, en vanochtend hoorde ik op de radio dat gefabriceerde Mattel speelgoed uit China kapot was en/of gevaarlijk was (laatste weet ik niet).
Dit bevestigd maar eens WEER dat China troep produceert.
China is nog steeds een laag-lonen land en ze focussen op zoveel mogelijk export, en niet op kwaliteit.
reken er maar op dat china zelf dit streng zal aanpakken, als dit zo doorgaat en bedrijven zich terugtrekken dan gaat die economie weer hard achteruit.
Terwijl die nu het hardst groeit
Jij hebt geen idee hoeveel producten eruit China komen. Maar goed, de media laat natuurlijk weer alleen de probleem gevallen zien. De spullen die geen problemen hebben; dat weet geen hond.
Wat ik wil zeggen is dat China ongelooflijk veel produceert en daarbij maken ze veel prut, maar procentueel gezien is dit toch een klein gedeelte op het totaal. Veel merk dingen komen daar ook uit en daar is vaak niks mis mee.
DingieM,
Alle waar is naar zijn geld, ook in China. Als een inkoper alleen voor de laagste prijs gaat zal hij dat uiteindelijk betalen.
Ik doe regelmatig zaken met Chinese firma's. Er zitten bijzonder professionele tussen, en ook een aantal zeer slechte. De kunst is om verder te kijken dan de prijs.
Dat Mattel slecht speelgoed importeert is de schuld van Mattel, niet van de Chinezen. Je krijgt wat je bestelt !
Daar heeft hij helemaal gelijk in. Ik doe ook al zo'n 12 jaar zaken met het verre oosten.
Laten we als voorbeeld een lamp nemen. Ik kan deze voor USD. 0.18 kopen, de kwaliteit is goed. Echter, ik ben op zoek naar een prijs van USD. 0,12. Uiteraard kan dit, maar let op, de kwaliteit is echter ook maar USD. 0,12 waard !
Dit bevestigd maar eens WEER dat China troep produceert.
Je vergeet voor het gemak dat de meeste (ook high-end) PC hardware tegenwoordig gewoon uit China komt?
Een beetje bevooroordeeld lijkt me.
