Channels
Powered by True

Onderzoekers ontwikkelen slimme kleding met biosensors

Door Hielko van der Hoorn, maandag 30 juli 2007 19:17
Bron: Science Daily, views: 10.241

Onderzoekers van de universiteit van Arkansas hebben twee biosensors ontwikkeld die geïntegreerd kunnen worden in ‘slimme’ kleding. Met de technologie zou bijvoorbeeld een hartaanval vroegtijdig gesignaleerd kunnen worden.

Taeksoo Ji, links, en Soyoun Jung, Universiteit van ArkansasDe sensoren zijn gemaakt van organische halfgeleiders en bevatten nanotubes om de gevoeligheid te verhogen. Het voordeel hiervan is dat deze flexibel zijn, goedkoop geproduceerd kunnen worden en gemakkelijk geïntegreerd kunnen worden in kleding. Samen met een draadloze verbinding kan de kleding gebruikt worden om belangrijke gegevens direct door te sturen naar medische professionals. Zo kunnen problemen vroegtijdig gesignaleerd worden en kan er preventief ingegrepen worden. De door de onderzoekers ontwikkelde sensoren kunnen de lichaamstemperatuur en het ademhalingsritme in de gaten houden. Op welke termijn we kleding die gebruik maakt van deze technologie kunnen verwachten, is onduidelijk.

Volgende: Geen creditcard meer nodig voor Nederlandse Paypal 20:12
Vorige: Investeerders steken miljoenen in site voor burgerjournalisten 19:15

Reacties

«  1  2  »

Het is misschien een beetje TE gevoelig? Misschien is het nogal overdreven om voor elk signaal dat die sensoren oppikken een bericht te sturen naar een dokter. Dat lijkt me wat te ver gaan.

Verder is het wel een goed idee voor mensen die al een medisch verleden hebben, mensen met een verhoogd risico.

Desalniettemin zie ik dit over twintig jaar nog niet massaal gedragen.

Massaal niet. Maar wat dacht je van sporters, mensen met een zwak hart, et cetera? Het zou een hoop doden kunnen voorkomen.

overdreven?... mensen hebben een soort panic button naast hun bed wanneer er iets mis drijgt te gaan (hartritme stoornissen en die meuk). Zij drukken of erg laat, of helemaal niet. Doctors die dit van te voren kunnen constateren zijn eerder bij de patient, die in mijn optiek zorgen dat de persoon (mocht het tot een hartstilstand komen meer overlevingskans hebben.

Kijk het als een monitoring voor een belangrijke server, gelocaliseerd in een belangrijk bedrijf.

"ALARM! U bent te dik!!"

* Jejking ziet de gegoede burgerij al lopen met die kleding, én het schaamrood op de kaken :).

Maar als je dat spul in een maatje 56 integreerd, dan heb je geen sensor nodig om te 'voelen' of je dik bent.. :+

Dus als je dik verliefd bent ofzo komt de doktor op bezoek, nuttig!

Wel voor soa-voorlichtingen...

Of drugs gebruikt hebt... }>

Het klinkt heel hoopvol

Ik zie een scenario voor me in de trend van dat er overal accespoints hangen en dat wanneer er een kledingstuk een signaal afgeeft dat iemand een hartaanval heeft dit kledingstuk gaat piepen of iets dergelijks.

De drager kan dan annuleren, doet hij dit niet dan is het een noodgeval en worden hulpdiensten ingeschakeld.

Dit in combinatie met de toename van hartdefibrilatie apparatuur die je steeds vaker tegenkomt op stations e.d., lijkt het me opzich wel een reeel toekomstbeeld. Misschien dat gebouwen die beschikken over dergelijke apparatuur eveneens een seintje krijgen dat er iemand out is gegaan bij hun in de buurt.

Desnoods, zou je er ook nog een beloning voor kunnen geven als men een hulpbehoevende helpt, zodat het ook uit economisch aspect te verantwoorden is.

Best leuk, ja, maar toch vooral als tech speeltje.
Als instrument om de volksgezondheid te verbeteren lijkt het met een heleboel kanonnen op muggenjacht gaan. Er zijn zat maatregelen te bedenken die zonder veel kosten een veel groter effect hebben. Denk aan maxima op vet, zout en suiker in voedingsmiddelen bij voorbeeld, of verkeersluwe binnensteden.

@pocketgamer: ik bedoelde maxima in voedingsmiddelen, niet per dieet. Je kan best bepalen dat voor een gemiddeld consument er niet meer dan x gram zout en y gram vet in een zak chips mag zitten wil je bij gemiddeld eetpatroon niet te hoog uitkomen. Heb je meer van iets nodig dan kan je je eetpatroon er op aanpassen. Zo eet ik een zak chips als ik hevig zwetend een berg ben opgestrompeld.

[Reactie gewijzigd door TheekAzzaBreek]


vaste waardes aan zulke dingen klinken leuk maar mensen hebben heus niet altijd evenveel voedingstoffen nodig. ik moet gigantisch veel eten voor mijn gezondheid(1m80 en 50 kilo wat zeer ongezond is) terwijl de meeste mensen met mijn eetgewooontes al snel overgewicht krijgen kom ik er niet tot nauwelijks mee aan. en om nou voor iedereen uitzonderingen te maken wordt ook wel lastig. en hoe wou je het meten allemaal?

Stoot je met je slimme trui net de verkeerde aan in 't café, registreert je slimme broek dat je hard moet rennen!

Practisch.

Het wachten is eigenlijk op een potable hospitaal. Dan kun je wanneer je kleding alarm afgeeft meteen in bed gaan liggen en de hartbewaking aansluiten. :+ En natuurlijk hartmassage laten toepassen door zo'n vol automatische hartschokkert.

[Reactie gewijzigd door jostytosty]


Ik denk aan: The Tuxedo :)

Dit is wel handig voor mensen die eigenlijk te ziek zijn om veilig naar buiten te gaan, zeg maar als laatst wens. Nu zou dat kunnen met een extreme controle op het lichaam en een ambulance die dan meteen ter plekke is.....

Ik vind het een (potentiëel) enorme stap voorwaarts. Te laat gereanimeerde mensen lopen risico op orgaanschade (waaronder natuurlijk zuurstoftekort in de hersenen).

Als deze kleding ervoor zou kunnen zorgen dat de mensen meer op tijd gereanimeerd zouden worden zou dat misschien een hoop ellende kunnen schelen.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende: Geen creditcard meer nodig voor Nederlandse Paypal 20:12
Vorige: Investeerders steken miljoenen in site voor burgerjournalisten 19:15

Powered by True
RSS VNU Media logo
© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden
Uitgever van: