Hoofdcategorieën

Grootste videotheek toont voorkeur voor blu-ray

Door Olaf van Miltenburg, maandag 18 juni 2007 14:33
Bron: Blockbuster, views: 29.543

Blockbuster, 's werelds grootste keten van videotheken, verhoogt het aantal Amerikaanse filialen dat blu-ray-titels aanbiedt van 250 naar 1700. Het besluit zou ingegeven zijn door de vraag van klanten.

Blockbuster filiaalVia internet blijft Blockbuster zowel hd-dvd- als blu-rayfilms verhuren, en ook de 250 videotheken die al hd-titels aanboden, blijven dat in beide formaten doen. Volgens Matthew Smith van divisie merchandising van Blockbuster kiest de keten niet zelf voor een van beide kampen, maar weerspiegelt de beslissing de vraag van de consument: 'Hoewel het nog te vroeg is om te zeggen welk formaat de standaard gaat worden, blijven we de verhuurcijfers van klanten scherp in de gaten houden zodat we onze voorraad daar op aan kunnen passen'.

Volgens de keten worden er aanzienlijk meer blu-ray-titels verhuurd in de 250 filialen dan hd-dvd-films. In mei bleek dat ook wat verkoop betreft blu-ray aan de winnende hand is. Het beperkte aanbod van hd-dvd-titels zou ook meespelen bij Blockbusters keuze voor het concurrerende formaat. De beslissing van de filmverhuur-gigant betekent een flinke tegenslag voor het hd-dvd-consortium. Die reageerde dan ook geïrriteerd met de verklaring dat de keuze kortzichtig was en alleen ingegeven door het succes van films die exclusief op blu-ray uitkwamen, zoals Spiderman 3 en Casino Royale. 'Ik denk dat een keuze proberen te maken voor een formaat op basis van zo'n korte periode niet echt meten is wat de consument zegt', aldus Ken Graffeo, voorzitter van de groep.

Volgende 17:49
Vorige 13:50

Reacties

«  1  2  3  4  »

PS3 aan het werk!

Voor als het nog niet duidelijk was, dan is dat het nu wel. Wachten tot Universal ook BR gaat uitgeven en HD-DVD heeft eigenlijk geen bestaansrecht meer. Ik geloof niet dat goedkopere spelers daar nog iets aan gaan helpen.

Blijft alleen nog de vraag of de HD-films uberhaupt interessant worden voor 'de massa'.

Voor als het nog niet duidelijk was, dan is dat het nu wel. Wachten tot Universal ook BR gaat uitgeven en HD-DVD heeft eigenlijk geen bestaansrecht meer. Ik geloof niet dat goedkopere spelers daar nog iets aan gaan helpen.
Dat was anders wel een van de redenen waarom in de video-oorlog V2000 en Betamax het niet redden tegenover VHS. Prijs is altijd een heel belangrijk aspect bij dit soort standaard-oorlogen, en deze strijd is daarom dan ook nog lang niet gestreden.

[Reactie gewijzigd door beantherio]


de strijd waarom de vhs heeft gewonnen is een hele andere reden.tijdje geleden nog op tv geweest.dit had er puur mee te maken dat de rest geen porno op hun banden toestond en vhs dit wel toestond.dit zie je nu ook weer met hd-dvd en blue-ray.maar we zullen zien als de geschiedenis zich herhaalt :9

Het porno verhaal is een mythe. De strijd ging in de eerste plaats tussen VHS en Betamax. Video2000 kwam in feite veel te laat.

Betamax was technologisch superieur aan VHS maar had enkele enorme tekortkomingen. Zo was de maximum opnametijd in NTSC gebied beperkt tot 1 uur waardoor langspeelfilms niet opgenomen konden worden. Daarnaast waren er kleine verschillen in de plaatsing van de audiokoppen tussen merken onderling waardoor er desync ontstond bij audio. Daarnaast werd het formaat te lang gesloten gehouden door sony waardoor de prijs niet snel genoeg zakte en er te weinig concurentie was tussen de afspeelapparatuur.

Later heeft men ook nog geprobeerd om een nieuwe tape uit te brengen die dubbel zo lang kon opnemen, maar ook hier ontstonden weer compatibeliteitsproblemen. Sommige nieuwe apparaten konden de oude tapes bijvoorbeeld niet afspelen.

Al deze problemen hebben bijgedragen tot het falen van Betamax.

Je kan het proberen.. maar die mythe is zo leuk, die krijg je er echt niet uit hoor.. hoe vaak je het ook uitlegt! ;-)

Tijd voor de mythbusters :+

Of het een mythe is zijn de meningen duidelijk over verdeeld. Feit is wel dat het onzin is dat porno nu een doorslaggevende rol gaat spelen.

Toen de strijd tussen VHS/Betamax gevoerd werd was er geen breedband internet, nu is dat er wel. De meeste porno word toch echt gewoon over een lijntje gehaald, en word niet op schijfjes verkocht.

De meeste porno word toch echt gewoon over een lijntje gehaald, en word niet op schijfjes verkocht.
heb je Bron? Ben wel benieuwd namelijk naar de cijfertjes ;)

Dudes als ik downloaden in 2 jaar zo een terabyte aan pron. Reken zelf maar uit :+

Twee jaar? Ik doe dat in een half weekje campzone :+

[flauw]Ik kan je wel een bron geven, maar ik vrees dat ik niet als 'Gemiddelde Nederlander' mag meetellen ;)

Geintje hoor[/flauw]

[Reactie gewijzigd door SanderNB]


Ik denk dat prijs een minder grote rol speelt dan je zou denken. Iedereen weet dat prijzen gaan dalen, omdat iedereen terugkijkt op DVD en hoe snel de prijzen daarvan gedaald zijn.

Verder weet iedereen dat HD video een flinke portemonnee vereist omdat niet alleen de speler maar ook de beeldweergave kostbaar is.

Dus als het tóch al duur is, kan ik me voorstellen dat de keuze voor een meer 'vernieuwend' formaat makkelijk gemaakt is (vernieuwend als in: uitzicht op hogere toekomstige capaciteit, harde coating met betere krasbestendigheid etc).

Vanuit de computerwereld is Blue Ray aantrekkelijker omdat er direct al branders zijn en de schijfjes een lange archieflevensduur hebben.

Voor de videokwaliteit: 1080p is natuurlijk absoluut de bom. Ik heb nog nooit zo'n gave filmervaring gehad als het kijken van Children of Men in 1080p.
Dit maakt de apparatuur de moeite waard (HD-DVD of Blue Ray maakt hierbij niet uit) dus vraag naar HD spullen zal toenemen.

Sony heeft behalve de PS3, ook nog columbia, sonypictures, MGM en Tristar (zeer grote film distribiteurs) als grote troef. Maar Sony kan via zijn multimedia (Breedbeeld en audio apparatuur) afdelingen de voordelen van blu-ray beter laten uitkomen. Sony en Phillips zullen niet snel met een HD-DVD speler op de proppen komen. Maar hebben Sony en Phillips samen in Nederland wel meer dan 50% van de markt in handen (zowel beeld als audio).

Omdat beide formaten gebruik maken van AACS beveiliging worden beide formaten dus even vaak 'gekraakt'.

Uiteraard speelt Sony het speletje zeer slim. Niet (geheel) overwacht heeft Sony Spiderman 3 en de nieuwe James Bond alleen op Blu-ray uitgebracht.

Geen van de HD-DVD (Microsoft, Intel, NEC en Toshiba) is eigenaar van een dilm distributie netwerk. Echter de oprichters van het blu-ray formaat (Sony en Phillips) zijn dan wel.

Ook het feit dat via de PS3 de verspreiding van de blu-ray erg hard gaat zal BR een grotere boost geven. Via via horen gebruikers dat flims op de PS3 er erg goed uitzien, wat als sneeuwbal effect heeft dat nog meer BR nor meer gebruikers zal krijgen.

Overigens hebben V2000 en Betamax destijds verloren omdat de filmhuizen voor VHS kozen (voornamelijk de XXX industrie). Die markt is tegenwoordig totaal anders. Naar verwachting zal Sony een hoop films op BR gaan her-releasen.

Ofwel via de PS3 en HD releases alleen op BR is Sony BR flink aan het pushen, maar wie pushed HD-DVD naar de consument?

Philips heeft al heel lang geen eigen film-distributie bedrijf meer. polygram is al jaren geleden een keertje verkocht..

Het is wel degelijk interessant voor 'de massa', maar je moet wel even kijken naar waar het is, in america zijn er al heel veel zenders die ook in HD uitzenden, daar is inburgering van HDTV ook veel verder dan hier in europa het geval is. En als je eenmaal HD content hebt gezien op je mooie HDTV (ook al istie HDReady) dan is het toch wel even slikken als je weer ineens dvd(/sd) content ziet..

En als je eenmaal HD content hebt gezien op je mooie HDTV (ook al istie HDReady) dan is het toch wel even slikken als je weer ineens dvd(/sd) content ziet.
Nou, je kunt het ook overdrijven. Misschien is dat het geval op hele goede, van origine al in HD, opgenomen DVD's op een FullHD scherm. Maar hoeveel mensen hebben een FullHD scherm en hoeveel échte HD-DVD's zijn er dan?
De meeste zijn geremasterd. Ik vind persoonlijk de qualiteit tussen HD en non HD-DVD's wel meevallen. Waar velen aan voorbij gaan is dat het toch eigenlijk om de filmbeleving gaat en minder om de zogenaamde super pixel kwaliteit?
Ik vergelijk het een beetje met de puristen uit de high-end audio wereld. Die luisteren meer naar hun apparatuur dan naar muziek. Ik zie het een beetje dezelfde kant opgaan met dat HD gedoe. Althans dat is mijn mening.

[Reactie gewijzigd door regmaster]


Zo kan je 't inderdaad zien. Het is puur een kwestie van kosten-baten analyse. Als je bereid bent te betalen voor de extra kwaliteit die HDTV (onomstotelijk) levert, dan ben je ;( fan, zo niet, dan niet.
Met audio is het precies zo. De grote massa neemt genoegen met een simpel audio-setje van maximaal een paar honderd euro. Maar de echte liefhebbers zijn bereid enkele duizenden (of meer) neer te leggen voor een topsysteem, die ook topprestaties levert. Als ik het geld zou hebben, zou ik niet twijfelen, helaas heb ik geen enkele duizenden euro's loszitten voor zo'n systeem ;(

Je hebt niet eens FullHD (1920x1080) nodig om het verschil te zien tussen dvd en HD-content, op 1280x720p is het verschil al echt heel erg groot.. Zeker bij grotere tv's (of projectoren) is het gewoon bijna een noodzaak...
Er is wel een verschil met geluid, bij geluid is het vaker voor een leek minder goed te horen, omdat ze het geluid toch niet zo hard kunnen zetten ivm buren etc. Bij beeld ligt dat toch een stuk anders, je ziet meteen het verschil (op een beetje fatsoenlijke tv).. Kijk anders maar eens naar hier de verschillen tussen HD en dvd:

http://www.avsforum.com/a...1102&page=1&pp=30

Idd. DVD en 720p is een enorm verschil. Ik persoonlijk vind wel dat 720p en 1080i een heel stuk minder spectaculair is. Nu is het wel de moeite aan het worden om een 1080i scherm te kopen maar voorheen was dat prijs/kwaliteit verschil echt niet de moeite.

In de VS loopt HD veel beter dan in europa omdat tv in de VS in NTSC wordt uitgezonden. Dan is het verschil tussen NTSC en HD wel heel erg groot. Tussen PAL en HD is het verschil al moeilijker te zien (afhankelijk van je TV natuurllijk, maar de meeste mensen hebben geen 50" plasma/lcd aan de muur hangen :) )

Toch geinig om te zien dat het nu weer heel anders is dan voordat de PS3 uit kwam. Toen lag HD-DVD op alle fronten voor. Ben benieuwd wie er gaat winnen en al helemaal wanneer er beslist wordt wie er heeft gewonnen en standaard wordt.

Maar ik meen me te herinneren dat Video2000 ook nog lang te huur was terwijl nagenoeg niemand zo'n apparaat had.

Ik dacht eerst ook dat HD-DVD het zou worden.

De grote vraag is m.i. of er ook snel BR branders en goedkope schijfjes zullen komen. Als dit niet het geval is dan kan het nog wel eens zo zijn dat BR alleen het standaard filmformaat wordt maar dat HD-DVD de standaard zal worden voor "homebrew".

Maar dan andersom - BR branders bestaan al (al zijn ze duur, net als lege BR discs), HDDVD nog niet ;)

Ik bedoel ook meer dat ze betaalbaar worden.

De aanname is dat beschrijfbare HD-DVD schijfjes en branders in principe goedkoper te produceren zijn dan bij BR. Ik denk dat BR al aardig op weg is om de HD film-standaard te worden. Maar dit wil m.i. niet gelijk zeggen dat dit ook gaat gelden voor andere vormen van gebruik van optische media met een grote data-capaciteit.

Ik weet niet of er wel 1 partij gaat 'winnen'. Mischien dat het beide wel flopt

nou kan ik mij gistern een post herrinnneren van DISC ROT, voor BR
Ben benieuwd, of de schijven de zelfde levens vatbaarheid hebben als de RW-CD die dat ook ooit eens had.

Nu maar hopen dat niet al die schijfjes gaan roesten lees deze maar

Als je het forum leest waar dit nieuws vanaf komt lijkt het er toch sterk op dat het slechts een rotte batch betreft.

Bovendien ging het ook niet om 'roesten', aka 'oxideren'. Kan eigenlijk ook niet daar het hier ging om een proces onder de berschermlaag (waar geen zuurstof kan komen).

Het is zo gemaakt dat er geen zuurstof kan komen, maar het is ook zo gemaakt dat het niet kan rotten ;)

Tja, als je dan per ongeluk een lak of lijmlaag gebruikt waar ook zuurstof inzit krijg je alsnog oxidatie. Een beetje in de trant van Lithium-Ion accu's kunnen eigenlijk ook niet spontaan ontbranden als ze netjes gebouwd worden.... Nee, maar als er een foutje gemaakt wordt krijgen wel wel spectaculaire beelden. :D

Als er een schaap over de dam is...

Ik denk wel degelijk dat er een winnaar komt. En dit zal imho toch binnenkort wel zichtbaar zijn.

Ben benieuwd wanneer we reclame tegenkomen die strijden met elkaar...

[Reactie gewijzigd door The Milkman]


mijn ouders hebben nog nooit gehoord van Blue-ray of HD dvd...laat staan dat ze weten dat onze TV 720p aankan of dat we een appart apparaat nodig hebben voor Blue-ray/HDdvd....
Zoals velen andere consumenten gaat deze ontwikkeling totaal langs ze heen en te snel.
Pas op het moment dat één kamp zodanig aan het winnen is dat er veel publiciteit ontstaat zal de doorslag komen.
Nu heeft echt iedereen een DVD speler en iedereen weet wat het is, dat maakt het zo moeilijk te vervangen door een onbekend product.

Ik vraag me dan ook af waarom ik niet massa's reclame zie voor 'de nieuwe standaard, betere kwaliteit: Blue-ray/HDdvd!!!" ..... mjah

omdat het ook geen enkele zin heeft nu miljarden dollars te besteden aan het winnen van bekendheid bij een publiek dat _niet_ behoort tot geintersseerden in nieuwe technologieen of 'early adopters'...

mensen die nu tevreden zijn met hun DVD-speler (die ze misschien net hebben aangeschaft) zijn dat ook de komende jaren en geen enkel probleem om hen te voorzien in hun behoefte ....

Tegen de tijd dat die toch vooruit gaan kijken, en geinteresseerd raken in HD, of misschien een nieuwe grote aankoop gaan doen en denken aan een nieuwe televisie zal er waarschijnlijk sowieso een opvolger voor zowel HD-DVD of Blu-ray zijn, die bepaalde succevolle innovaties wél meeneemt, maar bv ook precies die wensen vervult die de huidige consumenten missen in zowel HD-DVD alswel Blu-ray...

Uiteindelijk is het ook voor een groot deel van de leveranciers redelijk uitwisselbaar welke formaten de betere zal blijken, vrijwel iedereen heeft zijn vingers ook in beide formaten (zowel de hardware leveranciers, authoring firma's alswel de filmdistributiemaatschappijen) ...
Belangrijk is vooral de 'innovatie-waarde en wat er uit gebruikersonderzoek blijkt wlke behoefte een hoger meerwaarde heeft bij de consumenten...

dat is zo'n beetje een rol die ook CD-I speelde begin jaren negentig, tegenover de later ontwikkelde DVD, die veel minder 'interactief' was dan zijn voorganger maar daarbij veel effectiever in zijn specifieke gebruik was als redelijk 'statischeentertainment-beelddrager'

Net even gecheckt en meisjes van 15 weten ook niet wat Blu-Ray is. Als ik HD-dvd noem, zeggen ze 'dat is toch soort van cd waar superveel op kan'. Reclame zou idd goed zijn, want deze meisjes zitten nogal wat achter hun PC, maar kennen geen van beide 'standaarden' eigenlijk.

en meisjes van 15 gaan een HD-DVD speler en/of Blu-Ray speler kopen? :?

Dan schrik je je ook dood:
"Pappa, mag ik alsje-alsje-alsje-alsje-alsjeblieft een HD-DVD speler en een HD-TV voor mijn verjaardag."

en Papa heeft geld te veel? :+

En hoe was het ook al weer toen de DVD speler net uit was? En wat met de CD?

Toen was er een duidelijke keus: plaat of CD / VHS of DVD. Da's op dit moment veel onduidelijker. Maar zoals al vaker gezegd: we zitten nog in de opstartfase ... maar afwachten hoe dit verder verloopt.

De consument is hier vooral de dupe van, kunnen ze niet gewoon 1 formaat ontwikkelen (zonder dat er niets mis mee is (disc rot)) en dat dan op de markt brengen.
Nu langs de andere kant kan je ook denken, nu heeft de consument de keuze... anders hadden we die helemaal niet. Het zal altijd een mes zijn dat aan 2 kanten snijd. :'(

Ik denk eigenlijk niet dat hier alleen maar nadelen aan zitten voor de consument.

Als het zo doorgaat dat zal BR redelijk snel en overtuigend winnen. In dat geval kan over ~1/2 jaar door iedere comsument een duidelijke keuze gemaakrt worden.

De vraag is ook of het veel sneller gegaan zou zijn als er 1 formaat was. Voor BR geldt volgens mij dat men hier enorme haast van heeft gemaakt door de concurrentie van HD-DVD. Misschien had men wel niet zoveel haast gehad als er alleen maar BR geweest was.

LoL. Je verwacht dat Sony mee helpt met 1 formaat ontwikkelen. Zou wel wat nieuws zijn voor die gasten. Sony probeerd nog altijd heel de wereld te veroveren met hun standaard (Was al zo met het flash geheugen).

.... en zo komt er een sneeuwbaleffect richting Blu-Ray.


Meer vraag --> meer aanbod --> meer vraag --> etc.
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 17:49
Vorige 13:50
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: