Hoofdcategorieën

Uitstel voor AMD Phenom-processors

Door René Wichers, vrijdag 15 juni 2007 18:49
Bron: The Inquirer, views: 23.357

Opnieuw slecht nieuws voor het AMD-kamp: de Barcelona wordt door insiders niet voor september verwacht, en inmiddels zou duidelijk zijn dat ook de Phenom-chips op zijn vroegst in november zullen verschijnen.

AMD logo met drop shadow (kleinst) Eerdere berichten plaatsten de lancering van de Phenom-chips in het derde kwartaal, maar volgens een roadmap waar The Inquirer de hand op wist te leggen, zullen de eerste cpu's pas in november of december op de markt komen. De processors voor multisocketsystemen hoeven zelfs niet voor volgend jaar verwacht te worden, schrijft de site. Van de Phenom FX-80 en de voor dualsocketsystemen geschikte FX-90 is ook nog niet bekend wat de kloksnelheid zal worden: AMD zou op frequenties van 2,2 tot 2,4GHz rekenen maar precieze cijfers ontbreken. Ook van de FX-91 is niet meer bekend dan dat de kloksnelheid tussen 2,4 en 2,6GHz zal liggen en dat deze als enige in een Socket 1207+ zal passen. Alle andere genoemde chips dragen AM2+-schoeisel.

Volgens de Britse site zullen er dit jaar drie Phenom-chips verschijnen: de GS-6550, de GP-7000 en de GP-7100. Daarbij geeft de 'G' aan dat er Phenoms bedoeld worden, de 'S' staat voor een tdp van 65 watt en de 'P' geeft aan dat de betreffende chip 89W verstookt. Begin volgend jaar moeten dan de GP-6800 en de GS-6650 verschijnen, en dan komen er ook drie modellen uit met een 'E' in hun naam, wat wijst op een tdp van 45 watt: de GE-6600, de GE-6500 en de GE-6400. De chips uit de 7000-serie krijgen vier rekenkernen per processor aangemeten, waar de 6000-chips het met twee cores moeten doen. Dat verschil moet enigszins goedgemaakt worden door hogere kloksnelheden: waar de 7000-chips op tussen de 2,0 en de 2,4GHz zullen draaien, zal de 6800 ergens tussen de 2,4 en de 2,8GHz uitkomen. De 6650 moet een klok tussen 2,2 en 2,6GHz meekrijgen, en de 6550, tenslotte, zal ook weer tussen de 2,0 en de 2,4GHz op de teller zetten.

Volgende 19:40
Vorige 18:30

Reacties

«  1  2  3  »

De benaming lijkt weer op dat van Intel. Netzoals met de Athlon O+

Hopelijk zijn de prestaties van de CPUs ook hetzelfde. Dan wordt het weer een stuk makkelijker voor de consument. Dus GE-6600 die dezelfde prestaties leverd als de E6600 van Intel.

Hoewel het aan de ene kant makkelijk zou zijn zou het wel betekenen dat niet echt een Core 2 Duo killer heeft.

[Reactie gewijzigd door Mentox]


ik denk eerder dat intel het meer van amd heeft omdat die er eerder mee was.. 2500/2600+ etc.. en kom je tog bij de 6000+ en alleen omdat intel dan een proc heeft met de naam E6600 heeft amd op eens niet meer recht om zijn volgende chips ook zo te noemen ?

ja, die 1600+ en 1800+ enzo die waren vooral niet bedoeld om aan te geven dat een 1800+ ongeveer even snel was als een Pentium 4 op die kloksnelheid...

Het hele verhaal wie wat van wie jat is sowieso zinloos in deze industrie, jarenlang hebben de chipfabrikantne op last van de overheid van de VS elkaar licenties moeten gunnen voor technieken en dat gebeurt nog steeds. AMD gebruikt nieuwe Intel techniek, en vice versa. Daarom zit AMD ook zo dicht op IBM: die hebben niet zo'n verdrag met Intel en kunnen dus nieuwe gaafheid ontwikkelen die Intel niet automatisch ook mag gebruiken.
Iedereen jat van iedereen. D'r zit zelfs nog hier en daar wat Cyrix (Ciryx?) techniek in moderne i386 processoren, als ik me niet vergis.

Waar haal je al die wijsheid vandaan? Ik geloof er namelijk niets van wat je zegt. :?

AMD heeft dit categorisch ontkend. Het is de rating naar de MHz'en van de klassieke Athlon CPU's en niet die van Intel. Al kwamen die destijds redelijk overeen...afhankelijk van FBS.....goede oude tijd :P

FBS is Factor of Bullshit Shouting?

Of bedoel je toch FSB? ;)

Oh, en dan is een T7600 zeker sneller dan een E6400? en een E4400 zelfs maar bijna half zo snel? De waardes bij intel, zeggen zeer, zeer weinig over de snelheid.

The Inquirer, ik ben benieuwd hoe waar dit is... Als het zo is, dan heeft AMD toch wel een groot probleem (niet dat ze dat nu nog niet hebben, maar toch). VOlgend jaar komt Intel weer met een nieuwe proc, en tot die tijd moeten ze met deze CPU hun verlies van de afgelopen tijd compenseren. ;(

Laten we hopen op het een of andere vrijgevige supergrote bedrijf...

@Mentox: Ik denk het niet, de X2 6000+ is al net zo snel als een e6600, en deze CPU's worden quadcore

[Reactie gewijzigd door Jakkus]


In het artikel staat anders dat de processors uit de 6000 serie 2 cores krijgen, en 7000 4 cores. Dus de GE 6600 is dualcore.

Het nieuws zorgt er wel steeds voor dat ik steeds minder vertrouwen heb in de marktpositie van AMD. Ook al is de processor goed, betwijfel ik of ze alle verliezen van de afgelopen tijd te boven kunnen komen.

Jammer maar het zat er aan te komen natuurlijk. De geheimzinnigheid en het uitblijven van concrete cijfers over kloksnelheid gaven al aan dat er iets mis was.

Volgens mij wordt AMD nog voor het einde van het jaar overgenomen door een investeringsmaatschappij om eens orde op zaken te stellen. Want de problemen blijven maar komen en financieel kunnen ze dat niet aan.

[Reactie gewijzigd door hellsnake]


Volgens mij wordt AMD nog voor het einde van het jaar overgenomen door een investeringsmaatschappij om eens orde op zaken te stellen. Want de problemen blijven maar komen en financieel kunnen ze dat niet aan.
En dat is een goede zaak?
Dergelijke investeringsmaatschappijen is het maar om 1 ding te doen en dat is heel snel heel veel geld verdienen en dan de boel weer verkopen.
Een kleine voorspelling:
- opdeling van AMD in 2 of 3 takken: GPU (ATI), CPU en flash geheugens.
- afstoten van verliesgevende segmenten.
- productie opvoeren van winstgevende segmenten (low-end spul en flash)

Gevolg is dus dat je als bedrijf know-how kwijt raakt en een buffer, doordat je je gaat toespitsen op een klein stukje van de markt. Op de korte termijn zul je daardoor best nog wel even wat geld pakken, maar op de langere termijn zul je hopeloos achter komen te lopen op de concurrentie, doordat ontwikkeling ("verlies gevende" tak) op een laag pitje is gezet of afgestoten.

Ik denk dat iedereen wel kan inzien waarom dat slecht is voor iedereen, behalve de investeringsmaatschappijen.

Ja hoop het ook, ziet er niet rooskleurig uit voor AMD, Zeker niet nu Intel straks weer met nieuwe processoren komt. Wilde wachten met het kopen van een nieuwe pc totdat AMD met nieuwe processoren komt, maar dit gaat mij te lang duren. denk dat het toch een E6850 wordt die op 3Ghz loopt :)

Hier ook.. Zit stiekum te kijken voor upgrades zoals o.a. de C2D of Q2D hopende dat
AMD nog net op tijd is om zijn "killer CPU" aan mij te verkopen...

Ben bang dat het mij te lang gaat duren. :(

Toch wel beetje jammer dat het weer allemaal op zich laat wachten.
Denk dat amd nu toch wel een aantal klanten gaat mis lopen nu bekend is dat het nog langer gaat duren.
En vraag me ook af of de winst die ze evt zouden boeken tenopzichte van de Core duo enz
nog wel waar kunnen maken Intel zit immers ook niet stil.

My 2$

jij bent duur mijn mening kost meestal maar $0.02 :)


Welke markten stel je dan voor?
Op de videokaartenmarkt doen ze het ook niet zo goed.

Flashgeheugen? Waren ze altijd groot in, maar juist afgestoten om zich op processoren te gaan concentreren. Overigens was AMD traditioneel ook vrij sterk op de embedded-markt, en zeker met hun 9W Sempron kunnen ze daar ook wel weer wat marktaandeel bijkrijgen.

[Reactie gewijzigd door mae-t.net]


Ook al heb ik een lichte voorkeur voor AMD, ik begrijp de heisa rond die Sempron op 9 Watt niet zo goed.
Intel heeft namelijk een dual core op 9 watt, de ULV Merom U7500 (zie: http://balusc.xs4all.nl/srv/har-cpu-int-c2.php)

Dat klinkt mooi en simpel.
Elke markt heeft concurrentie. En als je daar als zwakke beginner instapt zijn de korte termijn vooruitzichten meestal bar slecht. Je moet dus wat kapitaal hebben om die periode door te komen.

Die K8L/K8-h/Barcelona core is juist een monster chip voor highend gezien zijn enorme bandbreedte en snelle multimedia afhandeling.

Dat neemt niet weg dat intel domineert op integer gebied met core2, terwijl het afwachten is op welke kloksnelheden amd versus intel gaan uitkomen, daar dit toch in grote mate gaat bepalen wie de snelste chip bakt.

AMD maakt nu al reclame voor de Phenom, lijkt me sterk dat ze de campagne al een half jaar van te voren beginnen... Als je campagne wilt blijven doorvoeren totdat het produkt uit is kost je klauwen vol met geld wat je niet terug gaat verdienen de eerste 2 jaar.

AMD maakt nu al reclame voor de Phenom, lijkt me sterk dat ze de campagne al een half jaar van te voren beginnen...
Of ze proberen een hype te creeeren, zodat iedereen naar de winkel rent op het moment dat de processor uitkomt. Jammer genoeg (?) werkt dat met processors toch een stuk slechter als met software en gadgets zoals de iPhone...

Als we nou eens gewoon afwachten tot ze op de markt zijn en dan oordelen, wachten op een cpu heeft nooit nut, want na een paar maanden is er toch weer een snellere en betere cpu van welk merk ook.

Dus of je hebt veel geld over voor altijd maar het nieuwste of je koopt altijd een minder snelle cpu voor weinig, die voor de gemiddeld gebruiker nog steeds super snel is.

De enige keer dat ik nagenoeg 100% cpu van mijn dual core, dual opteron kom is bij real-time video editing, wat ik door laat lopen in de nacht, verder heb ik meer memory dan cpu problemen.

«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 19:40
Vorige 18:30
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: