Hoofdcategorieën

Rusland blokkeert blogs om etnisch conflict in te dammen

Door Harm Hilvers, vrijdag 8 juni 2007 21:49
Bron: VNUnet, views: 10.236

De Russische overheid heeft een groep nationalisten de toegang ontzegd tot het gebruik van de populaire Livejournal-weblogsoftware, zo heeft de leider van de groep 'Action Against Illegal Immigrants' gezegd.

Russische vlagDe etnische spanningen zijn ontstaan na enkele bloedige incidenten in de stad Stavropol, waarbij een Tsjetsjeen en twee Russen het leven lieten. De AAII-leden gebruiken het weblog voor de verspreiding van oproepen om antimigrantenprotesten op touw te zetten. Sinds kort lukt het de AAII'ers echter niet meer om berichten op hun weblog te plaatsen, aldus leider Alexei Mikhailov. Verder is Mikhailov van mening dat de AAII-website de afgelopen maanden nauwlettend in de gaten is gehouden door de Russische autoriteiten: het was onmogelijk om een protestactie op te zetten tegen de Tsjetsjenen in Stavropol vanwege de massaal aanwezige politie. De organisatie zegt tegen geweld te zijn.

Rashid Nurgaliev, de Russische minister van Binnenlandse Zaken, heeft laten weten dat dergelijke politie-acties ook online nadrukkelijk zijn toegestaan, om zo potentiële onruststokers van hun acties te weerhouden. Verder heeft de Russische president Poetin in januari al aan de geheime dienst laten weten dat extremistische en racistische groeperingen zouden moeten worden uitgeroeid.

Volgende 22:06
Vorige 21:25

Reacties

«  1  2  »

toch een vorm van censuur waar iedereen zo bang voor is.. Rusland is eigenlijk op het slechte pad hiermee.
maarja, dit is zo'n geval van afwegen, gaat de vrijheid van meningsuiting voor aan het beledigen van anderen (zoals nu ook de discussie in NL)......

Aan de ene kant vind ik het wel wat hebben, de staat roeit extremisten en racisten uit. Maar aan de andere kant is dit zeer gevaarlijk.... het mes snijdt aan twee kanten...

"gaat de vrijheid van meningsuiting voor aan het beledigen van anderen"
dan kan je de reacties op flabber en dergelijke tienersites ook maar beter afzetten :)

Nouja het lijkt mij dat de Russische overheid het in dit geval goed bedoelt. Het doel is het stopzetten van de geweldadige acties van de AAII, geen slecht streven. Wel moet je vraagtekens zetten bij de effectiviteit van het blokkeren van zo'n weblog: Een alternatief is op Internet altijd snel gevonden.

Het blijft dwijlen met de kraan open, zoals ook bij illegaal downloaden.

Edit:
@ verschillende mensen hieronder: Het mag dan een vorm van censuur zijn, maar laten we het concept censuur eens in een breder perspectief plaatsen: er wordt zo veel gecensureerd tegenwoordig, met name in de media: overdag wordt bloot gecensureerd in de meeste landen. Zo ook obscene gebaren, gevloek, et cetera. Is dit een slechte zaak? Op zich niet. Soms is censuur wel slecht, namelijk waar het bijvoorbeeld gaat om het censureren van informatie of meningen en opvattingen van mensen.
Maar in dit geval gaat het om het aanzetten tot geweld en samenzwering. Het lijkt me prima om dit te censureren, want niemand heeft er iets aan en het geeft geen meerwaarde. Maar zoals ik al zei: of het effect heeft is een ander verhaal.

[Reactie gewijzigd door Roger525]


Censuur is censuur, het begint altijd met dingen waar niemand nee tegen kan zeggen, zoals blokkeren van kinderporno, beschermen van kinderen, vechten tegen terrorisme.

Maar als de infrastructuur vanuit de overheid om de media en communicatiemiddelen te censureren eenmaal ter plaatse is, is het steeds makkelijker dingen in de ban te doen. Dat is het gevaarlijke; op een gegeven moment zien we het dan zelfs als normaal dat dingen gecensureerd worden.

De grens tussen censuur en 'het volk dom houden' is heel smal. Laat mensen maar zelf weten wat ze lezen en hun eigen meningen bepalen. Dat is democratie...

Erg slechte ontwikkeling, censuur op het internet is niet de oplossing, daar de communicatie toch wel verder gaat alleen nu ergens anders. Daarnaast is iedere vorm van censuur een beperking van vrijheden van mensen, en dit zou niet toegejuigt moeten worden.

Zeker niet in Rusland aangezien laten we eerlijk zijn meneer poetin niet echt het voorbeeld van de Democratisch gekozen leider is die de belangen van zijn volk altijd op eerste plaats heeft staan. Daarnaast zal hij nergens voor terug schrikken als het komt tot hemzelf of zijn maatjes aan de macht houden.

Dit zegt overgens niet dat ik het gedrag van die extremisten goedkeur, maar Rusland kan je al vraagtekens zetten bij "vrije meningsuiting" en Democratisch gekozen bestuur dit soort maatregelen zijn dan niet echt bevordelijk voor de ontwikkeling daarvan.

[Reactie gewijzigd door reb65]


Een kleine kanttekening: Poetin is wél democratisch gekozen. Hij regeert alleen niet democratisch. En onder veel Russen wordt gediscussieerd of de reden daarvan nu is of hij de belangen van zijn volk op de eerste plaats heeft staan of niet, aangezien hij wel degelijk allerlei uitwassen van de jaren negentig heeft aangepakt, of dat hij echt alleen op de macht uit is. In het eerste geval heeft hij de verkeerde methoden gekozen voor op zich lovenswaardige doelen (dat zou hier heel zo kunnen zijn), in het tweede geval moeten we ons misschien nog grotere zorgen maken dan we nu al doen.

Verder heeft de Russische president Poetin in januari al aan de geheime dienst laten weten dat extremistische en racistische groeperingen zouden moeten worden uitgeroeid.
Ja hoor, dat zal lukken. Ik geloof toch echt dat meer haat zaaien alleen nog maar meer haat kweekt, dus hoe meer ze zich er tegen gaan verzetten hoe meer er van die knapen erbij komen.

Wat betreft het blokkeren van de website: Ik denk dat dit niet per se slecht hoeft te zijn als er duidelijk dingen worden overlegd die mensen aanzetten tot geweldpleging.

Vergis je niet in de macht van de Geheime dienst daar, die heeft een iets andere rol dan in Nederland en heel wat meer touwtjes in handen.

Natuurlijk zullen ze nooit in staat zijn om het volledig uit te roeien maar ga er maar vanuit dat er de komende tijd veel mensen vanwegen het lid zijn van dergelijke groeperingen zullen worden opgepakt of "verdwijnen" of ze bij zo'n groepering horen is dan weer een tweede.

[Reactie gewijzigd door reb65]


Klopt, maar dan moeten ze dus ook censureren dat dat soort dingen gebeuren.

In een democratische regering word doorgaans niet geaccepteerd dat op die manier conflicten of problemen worden opgelost. De russen zal het zelf mischien niet veel boeien, maar de wereld politiek wel en die kritiek resulteert uiteindelijk in imago schade. Iets wat Rusland niet echt nodig heeft wanneer ze meer willen betekenen in de wereldeconomie.

Gebeurt in EU ook:
nieuws: Europees overleg over monitoren internet in strijd tegen terrorisme
Nederland werkt wat dat betreft aan een procedure die het mogelijk maakt radicale of terroristische sites te blokkeren. In het Coalitieakkoord stond al het streven vermeld de doorgifte van bepaalde boodschappen en informatie via internet te verbieden. Daarnaast blijkt de Nederlandse overheid te zoeken naar wegen om 'bepaalde content minder prominent aanwezig te laten zijn'. Het rapport noemt als voorbeeld een initiatief gericht op de moslimgemeenschap om op internet het debat aan te gaan over de positie van de islam in Nederland waardoor een 'pluriform aanbod' van informatie zou ontstaan.

[Reactie gewijzigd door miranon]


De regering wil het kunnen. Vooralsnog lukt het ze niet eens mensen voor de rechter te krijgen. Ik zal je niet lastig vallen met een link naar een treffend voorbeeld, maar er zijn genoeg voorbeelden van uiterst extremistische sites waar een aangifte tegen klaarligt, en die om onverklaarbare reden blijven liggen bij het OM, soms twee jaar lang.

Mooie praatjes, geen resultaat.

(Je zou haast denken dat het enkel verziekingsbeloften gebleken zijn..(ik verwar twee artikelen))

[Reactie gewijzigd door burne]


dit is allemaal geen censuur maar terrorisme bestrijding. voor demensen die roepen dat het sensuur is, weten jullie hoeveel allochtonen er vermoord worden door rascisten in Rusland?

ooit een aanval van rascisme op je gehad? weet je hoe rassen discriminatie voelt?

Rascisme in rusland (het europese deel) is buitensporig geworden. Nog maar net een documentaire gezien op een franse post (red. White Terror op La Une). Kijk anders maar naar wat er vorige week (27 mei) is gebeurt voor de betoging voor homorechten in rusland. Of schuim youtube maar eens af

Dat er ingegrepen wordt alvorens burgeroorlog ontstaat of nog meer onschuldigen sneuvelen is maar normaal. Niets met censuur te maken.

MENSEN WORDEN DAGELIJKS VERMOORD VOOR RASCIALE REDENEN IN RUSLAND!!!

[Reactie gewijzigd door snelleeddy]

«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 22:06
Vorige 21:25
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: