Hoofdcategorieën
Device Settings

Flextronics neemt oem-leverancier Solectron over

Door Olaf van Miltenburg, woensdag 6 juni 2007 19:55
Bron: Flextronics, views: 4.413

Flextronics heeft vandaag bekend gemaakt concurrent Solectron over te nemen. De grootste Amerikaanse leverancier op het gebied van electronics manufacturing services legde 3,6 miljard dollar neer voor het bedrijf.

Solectron Flexitronics logo's Door het samengaan ontstaat volgens Flextronics een bedrijf met werelwijd de breedste capaciteiten op het gebied van ems. Electronics manufacturing services staat voor het ontwerpen, testen en ontwikkelen van elektronische componenten voor oem's en het bieden van reparatiediensten hiervoor. Solectron was de grootste aanbieder van aftermarket-diensten in de sector en mocht onder andere bedrijven als Dell, Cisco en HP tot zijn klantenkring rekenen. Flextronics opereert door de overname in 35 landen, met 200.000 man personeel en met een verwachte omzet van meer dan 30 miljard dollar. De grootste concurrent van het bedrijf is Hon Hai Precision Industry - beter bekend als Foxconn - die vanuit Taiwan opereert en onder meer voor Intel, Apple en Microsoft produceert.

Volgende 20:44 Zango verliest zaak tegen anti-spywarebedrijf
Vorige 19:22 Microsoft: 'Gratis Visual Studio Shell voor partners'
Advertentie

Reacties


Ik heb ooit een futuroloog van IBM horen spreken over de toekomst van het bedrijfleven.
Die stelde dat er steeds minder multinationals gingen overbljiven, die steeds meer macht en rijkdom zouden hebben.

Overnames zie je tegenwoordig steeds vaker gebeuren
Dit ligt dus in de lijn van de verwachtingen van die vent, die het lang geleden heeft voorspeld. Hij voorspelde ook dat lokaal de markt steeds meer gaat versnipperen.

[Reactie gewijzigd door g4wx3 op woensdag 6 juni 2007 20:28]


Oh, die gast heette Marx.

@LiReC: Merci.

[Reactie gewijzigd door nXXt op woensdag 6 juni 2007 21:34]


nXXt: goede aanvulling en 100% correct ;-)

Flextronics en Foxconn zijn echte concurrenten, die elkaars voerende merken willen afpakken. Daarintegen is een grote klant van Flextronics een heroverweging aan het maken. Kortom, bundeling van krachten en knowhow in deze 'overall-logistiek' bedrijfstak is een goede zet van Flextronics. Ben benieuwd, het is in elk geval indrukwekkend om te zien hoeveel er vanuit Nederland (daar zit een grote logistiekcentre) geexporteerd wordt naar andere EU-landen.


Zou kunnen Alex, alleen Flextronics zit in 't Limburgse Venray en hebben nog een grote loods in de buurt van de Duitse grens nabij Gennep. Kortom, misschien dat alles uit eindelijk richting Diemen gaat of hier bij de grens blijft.

Hopelijk wordt de werkwijze nu ook wat verbeterd, heb via mijn werk vaak reparaties mogen aanvragen bij solectron. 7 van de 10 keer ging er wel wat mis of mocht de klant weken op zijn spullen wachten.

Edit: Typo

[Reactie gewijzigd door Brackpc op donderdag 7 juni 2007 01:22]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:44 Zango verliest zaak tegen anti-spywarebedrijf
Vorige 19:22 Microsoft: 'Gratis Visual Studio Shell voor partners'
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011