De fout die jij maakt is dat LCD en Plasma er hetzelfde uitzien (in de laatste regel impliceer je dat, zelfde scherm voor minder geld)
Plasma is echter wel degelijk beter. Het enige nadeel is / was dat de resolutie niet echt hoog kon, hij heeft echter meer kleuren, beter "zwart" en energieverbruik is vrijwel gelijk (gemiddeld genomen).
Nu krijg je dus eindelijk een volwaardig plasma scherm! Zoals ook op de GoT staat, het modelnummer voor Panasonic wordt 42PY700 voor de 42" en 50PY700 voor de 50", die zeer binnenkort leverbaar is (binnen enkele weken).
De Pioneer variant was simpelweg onbetaalbaar (8000 euro, 50" weliswaar) deze kosten de helft, wat ze zeer aantrekkelijk maakt

Qua prijs verschillen de 42 en 50 inch niet zo veel, het is dus maar net wat je wilt
Voor iedereen is er een markt, jij doelt op de mensen die goedkoop een scherm willen, Matsushita op de high-end markt. Ik denk dat zij de juiste keuze hebben gemaakt, aangezien de LCD markt goed verzadigd is, maar zij nu het enige betaalbare 1080p plasmascherm hebben, met Pioneer als enige concurrent (die 2x zoveel vraagt). In het LCD scenario hadden ze meerdere concurrenten en een prijs die op zou moeten wegen tegen de allergoedkoopste merken.
Een ander groot minpunt wat weinig word besproken is dat plasmaschermen na 5 jaar gebruik, gemiddeld, al hard achteruit begint te gaan met de lichtopbrengst, daar waar je geen last van heb met LCD.
Verder vind ik de derde generatie LCD schermen van Samsung er beter uit zien, persoonlijk, en zijn de kleuren mooier/warmer geworden tov. de eerste generatie. Daarbij komt dat onlangs ook Philips zijn plasmalijnen heeft opgeheven vanwege de duurdere kosten in het maken van en de mindere aftrek tov. LCD.
Ik denk dat plasma nog even zijn weg zal vinden naar de consument maar langzaam maar zeker gaat verdwijnen op den duur, aangezien het ontwikkelen daarin door steeds minder partijen word gedragen dus duurder voor de paar merken die er nog in verder gaan. Tevens kunnen ze niet op tegen de prijzen van LCD, een belangrijk aspect voor de consument.
Ik heb zelf de nieuwe 52inch Samsung gekocht voor 3200euro, wat ik een nette prijs vind met wat je er voor terug krijgt.
Een ander groot minpunt wat weinig word besproken is dat plasmaschermen na 5 jaar gebruik, gemiddeld, al hard achteruit begint te gaan met de lichtopbrengst, daar waar je geen last van heb met LCD.
.
Sure...
Met 60000 branduren (dat is dus halfwaarde tijd van maximale licht opbrengst) die deze tv's halen en gemiddeld 4uur per dag tv kijken (haal ik niet hoor). kun je nog altijd meer dan 40 jaar kijken voordat de helderheid halveert.
Deze staat bij mij nu op 50%, dus dan zet ik geleidelijk in die 40 jaar gewoon naar 100%.
De eerste 40 jaar zal ik er dus nog geen last van hebben, maar toch denk ik dat ik deze tv dan niet meer heb..