Hoofdcategorieën
Device Settings

Olpc-fabrikant gaat 200-dollar laptop verkopen

Door Harm Hilvers, zaterdag 31 maart 2007 11:08
Bron: Ars Technica, views: 16.805

Quanta, het bedrijf dat de XO-laptops voor het One Laptop Per Child-project bouwt, heeft aangegeven dat het een variant van de mobiele computers later dit jaar voor een bedrag van 200 dollar aan de man wil gaan brengen in ontwikkelde landen.

Het doel van het Olpc-project is om kinderen in ontwikkelingslanden een goedkope laptop aan te bieden, zodat ze via internet en de meegeleverde software nieuwe kennis en vaardigheden kunnen opdoen, en zo hun land – op termijn – verder kunnen helpen. De laptops worden verkocht aan de overheden van ontwikkelingslanden, die ze vervolgens verder verspreiden binnen hun land. Vanuit ontwikkelde landen is ook interesse getoond in de laptop, met name vanwege de lage prijs. Quanta heeft daarom nu bij monde van directeur Michael Wang laten weten dat zijn bedrijf een, versie van de XO-laptop ook aan de inwoners van die landen gaat aanbieden. Het bedrijf gaat daarom de 'Emerging PC'-afdeling in het leven roepen, die deze plannen verder gaat uitwerken. Een voordeel van deze beslissing voor het Olpc-project en daarmee de ontwikkelingslanden kan zijn dat de productiekosten voor het apparaat lager worden, zodat de XO voor minder geld van eigenaar zal kunnen wisselen.

OLPC / $100 laptop (enhanced)
Volgende 11:08 Asus overweegt notebookdivisie af te splitsen
Vorige 23:09 OCZ usb-drive werkt ook als sd-card en cardreader
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Super idee, voor 200 dollar ga ik er zeker één kopen :) Dit ding uitstekend geschikt voor het nodige tekstverwerken / IRC / IM / Surfen en dat voor zo weinig geld. Ook is ie erg energie zuinig. Enige upgrade die dat ding nodig heeft is wat extra opslag, maar voor 25e heb je en 4GB usb stick eraan :)

Of leuk als terminal zijnde, maar ik dacht eigenlijk dat er twee prijzen zouden zijn, 1 voor 3e wereld en 1 voor ons. Zodat wij als het ware de 3e wereld sponseren, en dat ze daar goedkoper kunnen uitvallen.

Appelgroen ;)

Was reactie op W.Docter.
Nog niet goed wakker blijkbaar.

Er zijn ook 2 prijzen, het is namelijk de bedoeling dat de ontwikkelingslanden 100 dollar voor dit apparaat gaan betalen terwijl de westerse wereld 200 dollar moet ophoesten.

inderdaad, kben net opzoek naar een zeer lichte file server. Gewoon (zoals al vermeld) wat extra geheugen en hopla, we zijn er mee weg.

Of lekker wardriven :))

Misschien krijgt deze computer wel net zo'n trouwe schare fans als de Commodore Amiga. Uit de Amiga wordt door veel mensen nog veel plezier gehaald, al dan niet verhakt en verzaagd.

als je een fileserver nodig hebt, kan je veel beter naar een SOHO NAS kijken. Deze laptop zal met een zeer kleine harddisk zijn uitgerust en er zal dus maar erg wijnig overblijven om als fileserver dienst te doen.
Voor dat geld heb je ook een kleine NAS waar een 500 of 750GB disk in kan.

Als ie ook in een andere kleur verkrijgbaar is dan dat gifgroen ga ik 'm ook kopen. Leuk voor msn/skype. En je helpt er ook nog mensen mee :)

Deze kleur is juist mooi :P

Nou, met deze kleur zal ik 'm nooit mee in de trein nemen. Of ik moet een bivakmuts opdoen.

Dus mocht je binnenkort iemand in de trein zien zitten met een knalgroene OLPC en een bivakmuts op: it's me :P

Maar het is wel een vrolijk kleurtje :)

das het punt je kunt hem niet kopen:
OLPC project founder Nicholas Negroponte says that OLPC has no plans to make XO laptops, which are "designed for the poorest and most remote children in the world," available to ordinary consumers in developed countries. OLPC plans to sell the laptops in bulk to governments, which will then distribute the hardware to school children.
tenzij je misschien nog op school zit...

Quanta, het bedrijf dat de XO-laptops voor het One Laptop Per Child-project bouwt, heeft aangegeven dat het de mobiele computers later dit jaar voor een bedrag van 200 dollar aan de man wil gaan brengen in ontwikkelde landen.
Jouw quote is dus niet relevant.

uhm lijkt me wel
OLPC project founder Nicholas Negroponte says that OLPC has no plans to make XO laptops, which are "designed for the poorest and most remote children in the world," available to ordinary consumers in developed countries. OLPC plans to sell the laptops in bulk to governments, which will then distribute the hardware to school children

Dit heen en weer quoten helpt niemand, dus ik heb het bronartikel op Ars Technica even gelezen, en de kernpunten even op een rij gezet:
  • Jelmer is vergeten te melden dat zijn quote uit het bronartikel komt, wat voor de nodige verwarring zorgt.
  • Hieruit blijkt dat Harm Hilvers dit artikel op Ars technica verkeerd gelezen heeft.
  • Quanta computers wil 200 dollar kostende laptops gaan produceren, geinspireerd door het OLPC project. Er is dus geen sprake van dat de OLPC verkocht gaat worden in ontwikkelde landen.
  • Ik had mij gebaseerd op wat er in het artikel op tweakers.net stond, vandaar mijn initiele reactie.

Als men dit apparaat in de markt zet als een extra computer om snel en gemakkelijk mee te Skypen/IM'en en te e-mailen/internetten (voor zover dat te doen is op 800x600) zou het best wel eens een succesvol apparaatje kunnen worden.

Overigens worden de specificaties nu een stuk belangrijker, dus voor de nieuwsgierigen onder ons:
  • 433 MHz AMD Geode processor
  • 256MiB RAM
  • 1GiB Flash drive
Zoals uit de specs blijkt is dit geen multimedia monster, maar dat is voor de eerder genoemde taken ook niet echt nodig.

Belangrijk detail over de gebruikte AMD Geode processor is dat op dit moment de GX gebruikt wordt, welke _veel_ trager is dan zijn LX broertje. Maar gisteren vernam ik dat in de (nabije?) toekomst toch overgeschakeld zal worden naar de LX.

Ik heb echt het idee dat dit een hype gaat worden: het is goedkoop, mooi, functioneel en ook nog eens voor een goed doel.
Weet iemand wat het OS zal zijn. Ik dacht Linux dit soort een enorme boost voor hun zijn.

Ze gebruiken onderdelen van Red Hat's Fedora Core 6.

Voor meer info zou ik zegen kijk eens op laptop.org

Als FC7 uit is, zal vrij snel naar die base overgeschakeld worden. Dat base system zit veel dichter bij wat nodig is voor OLPC (met als belangrijk onderdeel python 2.5)

Open Linux Python Computer :+

yup:

"We are using components from Red Hat's Fedora Core 6 version of the Linux operating system; we are tracking the main kernel fairly closely."
zie hier

Zou inderdaag lekkere boost zijn voor de opensource in te algemeen.

Deze laptop is goud voor docenten, stagiares in een omgeving waar weinig computers zijn. Hier kan je heerlijk je verslagen op typen. Gamen kan ik wel thuis op me vaste systeem doen. Als dit bij ons ¤200 gaat kosten neem ik er zeker een af.

Duidelijk nooit geprobeerd om een beetje stuk op een XO te typen :) Voor ons volwassenen is dat toetsenbord echt veel te klein om normaal mee te werken (imo).

Dat is toch wennen... Een laptop toetsenbord is toch al kleiner. Er zijn zat mensen die een kleine 12" laptop willen. Die toetsen zullen echt niet groter zijn.

.. een kleine 12" laptop .. Die toetsen zullen echt niet groter zijn.
Klopt niet.
Mijn Toshiba Portege M400 (12", ultra portable) heeft toetsen van normale grootte.
De plaatsing van de functietoetsen en andere speciale toetsen is anders, krapper op elkaar, het numeriek bordje ontbreekt, maar verder is er geen verschil met een desktop toetsenbord.

@GremliN-Online: dit is echt anders dan een laptop toetsenbord. Een vingertop van mij is toch redelijk wat groter dan een toets, en dat ben ik op 'normale' laptops toch nog niet tegekomen. Gelukkig zit er wat spacing tussen de toetsen, anders kon je er als volwassene helemaal niks mee.

Verder zijn, als ik mijn beide handen naast elkaar heb, die ook breder dan het toetsenbord, dus met 2 handen tegelijk typen is er niet bij.

Als ze dat nou meteen hadden gedaan en een deel van de winst gebruikten om de laptops voor de ontwikkelingslanden echt goed koop te maken..
$100,- is hartstikke veel geld in die landen.

Zullen ze ook doen.

100 euro productiekosten -> 200 euro verkoopprijs = 100 winst.

Deze winst is altijd goed voor het project, hoe je het ook wendt of keert, dus kunnen de kosten voor de arme kindjes op termijn omlaag :)

Voor 200 dollar wil ik ook wel één aanschaffen, echter staat in het artikel dat deze laptop alleen word verkocht aan ontwikkelingslanden. Dus ik betwijfel of wij het wel mogen/kunnen kopen.

Wat betreft de kleur, beetje Tweaker haald dat ding uit elkaar en spuit het appelgroene kleur mooi piano zwart }>

In het artikel staat juist dat ze er nu mee bezig zijn om hem ook in de westerse wereld te verkopen.

Dat lijkt mij ook wel een goed idee, ands zie je dat ding verkocht worden op eBay voor grof geld. Daarbij, je sponsort er dan ook nog een andere laptop mee!

Ik denk er wel een te willen hebben!

Als je het goed gelezen had, staat er dat er op dit moment de laptop alleen aan ontwikkelings landen word verkocht.

Maar doordat er veel animo voor is in de ontwikkelde landen willen ze hem daar ook gaan aanbieden voor een hogere prijs.

Voordeel hiervan is dat hij goedkoper zal worden voor de ontwikkelings landen :)

Het idee is mooi, maar ik denk dat deze laptops massaal zullen worden doorverkocht aan westerse handelaren en de winst terecht zal komen bij een select groepje mensen. Zo zit die cultuur daar in elkaar.

Dit gaat denk ik wel meevallen. Er komen aardig wat beveiligingen in, waardoor de laptops onder andere op afstand onklaar kunnen worden gemaakt.

Juist omdat er redelijk wat op maat gemaakte dingen in zitten is hij beter te beveiligen.

En juist nu de laptops ook in het westen verkocht gaan worden is het minder aantrekkelijk omdat de marges daardoor dalen. (van de andere kant loop je nu niet per definitie met een 'gejatte' laptop rond als je zo'n groen ding hebt).

De "echte" OLPC laptop zal kind-gebonden zijn, en kan dus niet zomaar verkocht worden. Hij wordt dan simpelweg op afstand uitgezet, of hij disabled zichzelf na een poos geen contact gemaakt te hebben met de schoolserver.

niet altijd voor de regeringen aldaar...
Het concept is super, ga er zeker achteraan, maar ik vind het belangrijker dat er voldoende op voorraad zijn voor de doel-landen dan voor ons; ik wil er best een maandje op wachten als dat betekend dat er van mijn overige 100 dollar alvast een laptop naar een ontwikkelingsland gaat.

Quanta procudeert ~1/3 van alle laptops in de wereld. Die hebben echt wel genoeg capaciteit :)

Vraagje: Is het eerste exemplaar al afgeleverd of begint dit project op het oled keyboard te lijken? Het initiatief is goed maar het duurt ondertussen wel ernstig lang.

Nee, het zit nog in de Beta stadium, nummer 2 dacht ik zo. Er zijn wel al pre-versie geleverd aan een aantal bedrijven

En dit is toch echt wel iets heel anders dan het oled keyboard.

Niet aan alleen bedrijven, maar ook aan individuen die werken aan het project. Zelf heb ik er al een bijvoorbeeld, voor mijn werk aan de "Write" activity.

Ik weet dat Opera er een heeft :)

hopelijk vervangen ze de logge firefox die er nu op draait dan met een opera voor embedded systems.

Nope, want een voorwaarde voor software die op de XO wil komen, is dat het F/OSS software is.

Nee, dat is geen voorwaarde.
Er is zeker al 1 regering die Opera erop wil en dat is geen probleem.
je kunt pakketten samenstellen, en Opera valt gewoon onder 1 van die pakketten.

Klik hier voor een interview met Hakon Wium Lie van Opera over oa de OLPC project

En is hij fijn te gebruiken? Zou het iets voor de gewone westerling zijn dat ding aan te schaffen of ben jij blij dat je hem na je werk in een hoek kunt zetten?

@_Pussycat_: ik zou hem zeker niet aanschaffen voor iemand ouder dan 16, daarvoor is ie gewoon te klein, en dat werkt heel vermoeiend.

Wat dacht je dan?

Tuurlijk ga je iets uitvoerig testen en nakijken voordat je besluit om er een paar miljoen te maken, zo lang duurt dit nog niet hoor.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:08 Asus overweegt notebookdivisie af te splitsen
Vorige 23:09 OCZ usb-drive werkt ook als sd-card en cardreader
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011