Hoofdcategorieën

HTC toont Vista-umpc

Door Yoeri Lauwers, dinsdag 27 maart 2007 09:35
Bron: HTC, views: 33.958

HTC is met zijn smartphones en pda's geen onbekende meer onder tweakers en nu heeft de fabrikant een eigen umpc voorgesteld. De ultramobiele computer is uitgerust met Vista Business-software en voorziet in gsm-, gprs-, edge-, umts- en hsdpa-communicatie.

Achter het aanraakgevoelige scherm - met een beelddiagonaal van zeven inch - gaat een volwaardig qwerty-toetsenbord schuil. Voor draadloze communicatie is de HTC Shift, want zo heet het apparaat, aangewezen op wifi-netwerken en Bluetooth-verbindingen. Over de aanwezige processor wordt geen informatie gegeven, maar wel wilde HTC al kwijt dat de Shift voorzien zou zijn van 1GB ddr2-geheugen, 128MB rom-opslagruimte en een 30GB grote harde schijf. Ook de afmetingen zijn nog niet bekend, maar HTC claimt dat de umpc niet veel groter zal zijn dan 'een paar dvd-hoesjes'. Uit de beschikbare foto's blijkt wel dat het apparaat niet tot de dunsten in zijn soort zal behoren.

HTC Shift

Volgende 11:21
Vorige 09:18

Reacties

«  1  2  3  »

prachtig ding, heb jammer genoeg net de htc tytn een maand :9

nu wachten tot die rom uitkomt :9~

het is gewoon een ultramobile pc.... dus geen telefoon ;)

t lijkt overigens net of er ineens een flinke rage begonnen is met die UMPC's :D (niets op tegen :7 )

en voorziet in gsm-, gprs-, edge-, umts- en hsdpa-communicatie
Iets zegt me dat je er wel mee kunt bellen ;)

Bellen met een telefoon van het formaat "een paar DVD-hoesjes" :')

Dan toch wel met een BT headsetje hoop ik :P

hu ja - zijn die hoesjes dan naast elkaar, achter elkaar of op elkaar geplaatst :? ik vermoed het laatste :+

dit wordt echt de toekomst. Ik kan niet wachten tot er een UMPC op de markt komt met mijn gewenste specs.
(dit komt overigens al aardig in de buurt!)

Alleen moeten ze nog iets vinden om zo'n apparaat makkelijk mee te nemen.
Want een 'paar dvd-hoesjes' in je jas of blouse zie ik niet zo zitten.

mijn gewenste specs zullen zich vooral in de categorie euros bevinden. Ik heb namelijk geen zin om met >1000e in mijn binnenzak te lopen.

een beetje leuke pc met vergelijkbare specs kost tegenwoordig ook nog maar 300 euro.
Het schermpje is slechts 7" dus voor <400 euro moeten UMPC's zeker met dergelijke specs op de markt kunnen komen!

Hier ga je eraan voorbij dat het extreem klein maken van alle onderdelen de prijs zo hoog maakt. Een miditower PC van 300 euro krijg je niet voor hetzelfde geld in een 15x10 cm vormfactor gepropt.

Het schermpje is slechts 7" dus voor <400 euro moeten UMPC's zeker met dergelijke specs op de markt kunnen komen!

Grapjas, meen je dat nu serieus, en dat word ook nog +2 inzichtvol genoemd, krijg bijna de slappe lach,
als je bij de price watch gaat kijken kom je niet eens een laptop tegen voor die prijs, de eerste die je tegen komt zitten boven de 500 ¤ en dan verwacht je dat een umpc daar nog eens meer dan honderd euro onder gaat zitten, keep on dreaming.

Sure dude, keep on dreaming.
De beste "UMPC" die je naar mijns inziens op dit moment kunt kopen is een FlyBook V33iU en die kost al ¤ 2290.-
En de Asus R2H kost je ook al minimaal ¤ 600

Jij loopt liever met een ouderwetse mainframe rond?
Dan is de prijs wel gerechtvaardigd? :P.

dat zeiden ze bij windows telefoons ook...

lekker in word typen en photos bewerken ow...

Hij is gewooon te klein voraal scherm 7" minimum 12"
Tablet laptop 12" is veel beter dat ding "een overgegroeide PocketPC"

UMPC zjin te groot om in een zak te stoppen en te klien om wat nuttings mee doen...

Heb je gelijk in, heb ook liever een 12" laptop ofzo, je moet het toch mee sjouwen. Dan beter iets nuttigs mee sjouwen ipv zo'n te klein ding.

Mannen tasjes zijn de toekomst ;)

Back to the seventies dus. Polstasjes waren toen heftig 'in' voor mannen

dit neem je gewoon mee als een ultra portable laptop, hooguit met een nog kleinere tas. voor de broekzak zijn er PDA's.

Maak daar nou geen grapjes over, ik heb nog steeds niet het ideale gadget tasje gevonden :P

Alleen moeten ze nog iets vinden om zo'n apparaat makkelijk mee te nemen.
Want een 'paar dvd-hoesjes' in je jas of blouse zie ik niet zo zitten.
En als ze dat ding kleiner maken loop je vast weer te miepen dat het scherm en het toetsenbordje te klein zijn. Je kunt moeilijk wonderen verwachten... een opblaasbare laptop ofzo?

Koop dan gewoon een PDA, maar je wilt er natuurlijk weer op kunnen Photoshoppen en gamen ofzo....

openklapbaar toetsenbord in combinatie met oprolbaar scherm ;)
Ik denk dat je de komende maanden (en zeker jaren)je perceptie van wat kan of niet wat aanpast aan de realiteit :D

Misschien moet je dat zelf even doen :) Zie de post van Deamvoid: jouw idee van het concept achter UMPC klopt niet. Voor ultra-portable gebruik zijn er de PDAs en smartphones.

Dat "een paar DVD hoesjes" is een slechte vertaling van "a pair of DVD boxes", twee dus. En dit soort apparaten zitten doorgaans in A4-formaat koffers of portfolios, niet in een binnenzak.

UMPC's zijn ook niet bedoeld om altijd mobiel op te werken, op het werk/thuis hang je een monitor en bluetooth keyboard/muis aan.

Hoezo een slechte vertaling?

Van Dale:

paar1 (het ~, paren)
1 tweetal bij elkaar behorende zaken of schepselen
2 twee bij elkaar behorende mensen
3 klein aantal

Ziet er toch best correct uit.

sry voor off topic... maar het Engelse 'pair' is qua betekenis niet hetzelfde als het Nederlandse 'paar'.

Pair in het Engels betekent altijd een tweetal.
dictionary -> pair

Dit kan natuurlijk weer herleid worden naar het oerhollandse steenkolen Engels. Als in 'how do you go', 'hoe gaat het'.

Dus ik sta achter dreamvoid... :)

Maarja
UMPC ik vind ze wel ok. Hoog gadget gehalte maar meer ook niet.

Het is het net niet denk ik...

Dan is de vertaling toch correct? Misschien niet de mooiste, maar het dekt de lading.

Omgekeerd heb je helemaal gelijk, het Nederlandse "een paar" vertalen met "a pair" hoeft niet correct te zijn. Overigens komt steenkolen engels pas in beeld als je van nederlands naar engels vertaalt, niet van engels naar nederlands ;)

Maar ik houd het hierbij, je had helemaal gelijk dat dit een off-topic discussie is :+

Nee, de vertaling is verwarrend. Bij een 'paar' denk je aan 2,3,4 of 5.
Waarom nou niet gewoon 2 zeggen als dat veel preciezer is?

En de allerlaatste zin is natuurlijk totaal overbodig als de dikte al wordt 'aangegeven'.

Een paar is toch nog altijd 2? :)

Zoals je dus kan lezen, volgens van Dale kan een paar ook enkele zijn en dus niet per definitie 2

Als jij zegt: "Er zijn maar een paar mensen op mijn verjaardag geweest". Dan kunnen dat er makkelijk 3 of 4 geweest zijn lijkt mij.

ik denk dat papier en een potlood de toekomst is. ;)

Je grapt er wel om, maar serieus teveel mensen boeid het dus echt niet of ze papier verspillen of niet.

De toekomst is juist om zoveel mogelijk digitaal te doen en zoveel mogelijk bomen met rust te laten. Wat je nu nog dikwijls ziet in kantooromgevingen is dat mensen even 150 paginas uitprinten op door te lezen / bladeren. Want ja, dat leest iets prettiger dan vanaf een tft.

En we blijven kappen.

Een overgroot gedeelte van het gebruikte papier is gewoon gerecycled papier. Daar wordt geen boom extra voor gekapt.

En zolang papier fijner leest dan een beeldscherm, blijf ik ook gewoon even een uitdraai maken. Want heel eerlijk, ik zie mezelf niet met een markeerstift op een beeldscherm tekenen.

En we blijven kappen.
Vind ik ook, daar moesten we maar eens mee kappen.

Papier wordt gemaakt van bomen. Dit gebeurt in een fabriek die energie nodig heeft. Daarna wordt dit papier tot jou gebracht. Hiervoor is ook energie nodig.

Doe nou niet alsof papier printen niet belastend is voor het milieu. Dat heet zelfbedrog.

"Want heel eerlijk, ik zie mezelf niet met een markeerstift op een beeldscherm tekenen."
Probeer de wondere wereld van opmaak eens.

Ik word niet pissed van mensen die veel printen, maar wel van mensen die veel printen én doen alsof er niks aan de hand is. Hypocrisie ten top.......

ja, nu nog Linux drivers of een Apple versie met OS X :)

een 'paar dvd-hoesjes' zie je juist wel zitten :)


Wil je een witte case met Ubuntu?
Koop een x360 :))
Maar dat wandelt nog moeilijker dan deze umpc.

Tis een beetje weggooien van je rekenkracht voor fancy graphics...tis een mobile office, geen mode show 8)7

t' hoeft er niet uit te zien als win3.1, maar vista is wel overkill...

Het is 2007, get used to it.

Als het je niet bevalt, zet je het toch gewoon uit? :Z

Wel jammer dat er niet meteen een GPS ontvanger in zit zoals de R2H van Asus. Deze heeft echter geen GPRS/3G ondersteuning.

Misschien had Asus wel een partijtje overboord gevallen GPS ontvangers opgekocht want veel van hun telefoons/pdas hebben ook al GPS ipv 3G.

"...zou zijn van 1GB ddr2-geheugen, 128MB rom-opslagruimte en een 30GB grote harde schijf."

wat is dan precies dat 128 MB ROM geheugen, de laatste keer dat ik een definitie van ROM heb gezien was dat gelijk aan een harde schijf.

Waarschijnlijk zal Vista in de ROM zitten.

ROM maakt onderdeel uit van opstartsequence in dit ding, er staat BIOS enzo in opgeslagen en in deze umpc nog wel meer, geen idee wat allemaal.

@maasluip
vista is echt wel meer als 128MB |:(

Als je over de definitie van ROM begint, dan lijkt me niet dat je daarbij de harde schijf als eerste noemt. ROM stond toch voor Read Only Memory en dat is niet echt wat je van een harde schijf verwacht toch? Dat je tegenwoordig een ROM ook kan flashen is dan bijzaak, want je flasht niet steeds je harde schijf als je een klein bestandje hebt aangepast.

misschien iets voor een windows sideshow?
dan zou het wel de max zijn, ff 128mb flashgeheugen starten in 4 sec en je hebt gewoon een mediacenter/email/internetbakje dat extra zuinig is

Misschien zal er wel een vorm van PocketPC in staan, aangezien dit een apparaat van HTC is en tevens als telefoon gaat dienen (ga ik tenminste vanuit gezien de ondersteuning van GSM, 3G). Op deze manier hoef je niet eerst een aantal minuten te booten als je zou willen bellen :D

[edit]niet meer nodig

wat is dan precies dat 128 MB ROM geheugen, de laatste keer dat ik een definitie van ROM heb gezien was dat gelijk aan een harde schijf.
Ik heb geen idee op welk moment de hardeschijf Read Only Memory was maar ik denk dat we niet op jouw definities moeten vertrouwen. :7

De ultramobiele computer is uitgerust met Vista Business-software en voorziet in gsm-, gprs-, edge-, umts- en hsdpa-communicatie.
Voor draadloze communicatie is de HTC Shift, want zo heet het apparaat, aangewezen op wifi-netwerken en Bluetooth-verbindingen.
Zijn al die eerstgenoemden geen vormen van draadloze communicatie? Dit ding is dan overigens wel ultra universeel, als er ook nog infrarood op zit, dan zou ik niet zomaar een draadloze communicatie techniek kunnen bedenken die er niet op zit.

portofoon en andere analoge radiocommunicatie :)
satelliet-telefoon
wireless USB

doe mij er maar een met satelliet telefoon :D
alleen zal dat wel weer een "paar dvd hoesjes" in grootte toevoegen, vooral als de antenne ingebouwd is.

Nee hoor,

een paar DVD hoesjes + een paar DVD hoesjes = een paar DVD hoesjes. ;)

what about wifi ? :Y)

Is er informatie over de levensduur van de batterij? Het lijkt me dat dat grote scherm en de hard disk samen aardig wat stroom zullen verbruiken, en dat is weer niet zo gaaf.


Ik weet dat dit als grap bedoeld is, maar bij laptops is de situatie in elk geval op het moment andersom: Vista zet out-of-the-box veel meer stroombesparende functies aan. Door veel tweaken in de ACPI settings kan je met enige moeite een Linux distro op hetzelfde stroomverbruik krijgen. Ik ben er op mijn notebook dagen mee bezig geweest om S3, speedstep en het automatisch dimmen van de helderheid werkend te krijgen onder Ubuntu.

Groot scherm? Waar werk jij op? 4" oid? En HDD? Ik zie 128MB rom opslachruimte. Misschien dat die wel kan worden ingezet als een soort van robson geheugen zodat je HDD niet altijd hoeft op te spinnen.

Maar EINDELIJK zeg. Een UMPC met GSM functionaliteit. Was dat nou zo moeilijk te bedenken?
Opvallend is dat een het een telefoonfabrikant is die het uiteindelijk doet.

Is dit toevallig niet dezelfde umpc als het nieuwe topmodel van T-mobile wat binnenkort uitkomt om hun zwaarste model (de mda pro) te vervangen?

De Ameo ?

Nope, die draait op Windows Mobile 6. En is kleiner :P

Tis idd ook een HTC maar dan wel de HTC Advantage

Ik zou niet willen weten hoe de Vista op de Ameo zou kunnen draaien. (Als dat al lukt).

GSM functionaliteit zonder te kunnen bellen?

Overigens lijkt het mij niet fijn om met 'een paar dvd-hoesjes' aan je oor te lopen....

Dit soort apparaten gebruik je met (bluetooth) headset, net als de huidige PDA's trouwens.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:21
Vorige 09:18
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: