Hoofdcategorieën

Speculaties over mogelijkheid overname Take Two

Door Yoeri Lauwers, dinsdag 20 maart 2007 15:09
Bron: BusinessWeek, views: 12.063

Er wordt wel eens gezegd dat alles te koop is als maar genoeg geld op tafel gelegd wordt. Take Two, de ontwikkelaar achter de Grand Theft Auto-serie, zou eventuele kopers echter actief gaan opzoeken, zo menen analisten.

De spelontwikkelaar maakte onlangs bekend dat zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering uitgesteld is, maar dat namen de investeerders het bedrijf niet kwalijk. Zij reageerden zelfs enthousiast op geruchten over de mogelijkheid dat Take Two zelf een overnemer zou gaan zoeken om de moeilijke periodes tussen twee GTA-releases draaglijker te maken. Begin maart kondigde een groep aandeelhouders gezamenlijk aan dat ze een nieuw management team zouden gaan installeren. Al snel volgden daarop geruchten over mogelijke overnames, waarbij de naam van Electronic Arts als kandidaat genoemd werd.

Een ander scenario dat volgens analisten tot de mogelijkheden behoort is er een waarbij Take Two opgesplitst wordt in afzonderlijke delen. In dat geval zou de Rockstar Games-afdeling - verantwoordelijk voor Grand Theft Auto - als belangrijkste tak over kunnen blijven, waarbij Electronic Arts alleen de 2K Sports-divisie over zou nemen. Michael Pachter, analist bij Wedbush Morgan Securities, is echter van mening dat alle speculatie misplaatst is en dat het simpelweg om een aantal aandeelhouders gaat die de directie even willen wakkerschudden. Hij doet de forse koersstijging ten gevolge van de geruchten dan ook af als 'onzinnig' en waarschuwt voor de gevolgen als aandeelhouders hun vergissing in gaan zien.

GTA in-game-advertising

Volgende 15:56
Vorige 14:47

Reacties

«  1  2  »

laat het geen EA worden die het overneemt, a.u.b.

kom op jij wil toch ook ieder jaar een nieuwe GTA en uitbrijdingen met de nieuwste top 40 muziek en echte reclames om het realtistisch te maken.

Weet je het verschil tussen gameplay en audio en grapics.

Laten we als voorbeeld NBA spellen nemen. De Live serie ziet er altijd leuk uit, maar qua gameplay ruk en wordt nooit echt verbeterd. Speel Live sinds 96 en er zitten nog steeds gekke dingen in, dat na 11 jaar.

NBA 2K7 is bijvoorbeeld vele malen beter dan Live 07. Even wat quotes:

"It’s rare that EA Sports leaves the door so incredibly wide open for another franchise to take home the championship trophy, but this year they’ve done exactly that."

"NBA Live 07 which largely feels like a step in the wrong direction. "

"It's visually appealing, but somewhat bankrupt in the gameplay department."

Wat cijfers:
Site/Live 07/2K7
TeamXbox/7.1/8.8
IGN/6/8.8
Gamespot/6.5/8.2

Doe mij maar minder mooi en mindere muziekjes dan kut spelen.

Of microsoft Game studios :Z

Tja ze zullen wel iets minder inkomsten hebben gehad uit die laatste GTA editie dan gehoopt door al dat gedoe in de VS waar het alleen in sex shops verkocht mocht worden en een giga hoge leeftijds ranking mee kreeg.

ik sluit me aan bij de start poster, laat als je blieft dit niet in de handen van EA komen die gasten weten echt niet wat spel maken is.

Het is niet dat GTA geen bugs heeft...

En waarom ga jij ervan uit, dat er zo'n EA haat is vanwege enkel het aantal bugs?

Ik heb geen hekel aan EA vanwegen de bugs, ieder programma heeft bugs. Met dat betreft is het meer de mannier waarop EA daarmee omgaat.

echter mijn grootste kritiek naar EA komt doordat zij allemaal kleine fabrikanten opkopen die verschrikkelijk goede games maken mbt gameplay en innovativiteit en vervolgens de titel van die games gebruiken om in korte tijd veel geld te maken met games die kwalitatief nog nieteens een shaduw zijn van de versies die voor de overnames werden uitgebracht.

Om het heel oneerbiedig te zeggen ze vern*^&#ken game titels.

ea weet wel wat spellen maken is maar ze weten echter niet wat game-engines zijn... ze zouden voor de grap battlefield 2 (of die opvolger) moeten herschrijven op de quake engine (loopt ie gelijk op Linux)

Neeeee! NIET Electronic Arts! ;(

Gelukkig is nog niets zeker.

Laat EA het AUB niet overnemen anders gaat het pas echt downhill gan qua gameplay :(

OMG geen EA alles wat die lui in handen krijgen vern**ken ze. Omdat ze grootheidswaanzin hebben. Ze denken echt wij zijn EA en alles wat we maken is toch wel leuk. En het boeit niet wat de gamer er van vind of wil. En wat betekenen de woorden Patch en support eigenlijk ?

De Laatste NFS is nog slechter dan deel 1.



Geef het dan maar aan Sony? Noem mij één producttak waarin Sony "goedkoop" is... (En nee, het beconcurreren van je partners met een Blu-Ray speler die toevallig ook wat spellen speelt telt niet mee. En ja, het uitbrengen van een gameconsole die voorzien is van een onnodige film-afspeel-functie en daardoor 2x zo duur wordt weer wel :))

In dat geval zou de Rockstar Games-afdeling - verantwoordelijk voor Grand Theft Auto - als belangrijkste tak over kunnen blijven, waarbij Electronic Arts alleen de 2K Sports-divisie over zou nemen.
Oftewel, EA wil niet de negatieve publiciteit van Rockstar (Bully, GTA Hot Coffee Mod) overnemen, maar alleen de knowhow van 2K hebben.

Want voor vrijwel ieder 2K spel heeft EA een tegenhanger, dus voor de uitbreiding in hun games-portefeuille hoeft EA het niet te doen.

Ja laten we met z'n alle flamen op elk bedrijf dat leider in z'n markt is! Grote bedrijven die wereld dominatie op het oog hebben! Evil I tell you, pure evil!

Ze maken allemaal bagger! We kopen het wel, we spelen het jaren, maar het blijft bagger!

Er word niet geflamed omdat het de marktleider is maar omdat ze relatief slechte producten op de markt weten te zetten.

Klikt wel als een huge pile of bullshit wat je daar nu verkondigd. EA levert relatief slechte producten.

EA heeft een enorme hoeveelheid verschillende producten en daar zitten hele goede producten onder. Ik noem de Fifa reeks, ik noem de NFS reeks, ik noem de Sims reeks, ik noem de Tiger Woods PGA Toer reeks, ik noem Battlefield, ik noem het nog uit te komen Spore, Crysis, C&C3 Tiberium Wars..

Nee je hebt gelijk EA brengt inderdaad alleen relatief slechte producten op de markt!

sugt....

ja, nfs carbon was echt een wereldhit :+
zelfs toen ik hem gedownload had heb ik het image er binnen een uur vanaf gekeild (dat was dus inclusief installatie)
c&c3 is inderdaad goed
spore is van uhm... maxis als ik me niet vergis, published! by EA
crysis is van uhm... crytek, published! by EA

noem eens 1 serie die is opgekocht door EA en er beter van werd... ik kan er geen noemen.

(battlefield 2142 is imo geen verbetering, enkel een full mod die net voor de deadline van ET:QW uitkwam vol bugs glitches en andere ongein... (en inderdaad, die deadline van qw werd ook niet gehaald ^_^))

volgens mij is EA een uitgever... en niet een programmeerhuis... Oh.. oh ja.. ;-)

Volgens mij is het ook een kwestie van smaak, vind je NFS carbon niet leuk.. betekent dat niet dat het slecht is.

Als een groot deel van de gamers dat zelfde gedacht heeft kunnen we toch stellen dat die niet zo goed was? :7

Ik vond carbon ook maar zwak, elke nieuwe NFS is zwakker dan z'n voorganger (of gewoon hetzelfde met een kleine aanpassing). Alleen most wanted vond ik dan weer eens een positief uitstekertje in de reeks :9

EA melkt de koe der Sims, Need for Speed and many more iets te veel uit naar mijn zin.

Meestal is het eerste deel erg leuk en daarna begint het niet innovatieve uitmelken van de }:O

Doe je huiswerk! EA heeft zowel een uitgevers divisie als een aantal studios :)

M'n banden piepten al als ik met 80 van baan verwisselde met een lichte beweging.. nee niet slecht.. er zijn nog geen woorden voor uitgevonden maar anders LOL!!!111oneoneone

c&c3 is inderdaad goed
spore is van uhm... maxis als ik me niet vergis, published! by EA
crysis is van uhm... crytek, published! by EA

noem eens 1 serie die is opgekocht door EA en er beter van werd... ik kan er geen noemen.
je noemt het zelf al... Command and Conquer franchise.

@sagher

de C&C franchise is er niet echt beter op geworden. de eerste delen gingen nog wel, maar bij generals is het echt huilen.

1:) de gla is eigenlijk geen echte partij in een multiplayer game

2:) diverse bugs worden niet opgelost.

3:) het is onmogelijk om met 2 personen tegen 5 of 6 hard army's te spelen. het spel crashed voordat je de eerste geslacht hebt.

nee hoor. C&C is echt beter geworden van EA

jammer genoeg geven de grootste van grote bedrijven ons zo veel mogelijkheden om ze te bashen.

De support is bij de grootste vaak het slechts, de marge's te hoog, de producten niet innoverend meer, en de concurrentie niet krachtig genoeg meer om hun wel innovatieve producten netjes op de markt te krijgen.

De support het slechtste?

EA geeft goede nederlandstalige support, helemaal als je dat vergelijkt met andere game bedrijven.

Bij alle andere support afdeling die ik heb gemaild duurde het weken voordat je een antwoord krijgt of helemaal niet.

leider ja, als ze alles overnemen en alsnog bagger games maken zijn ze alsnog leider, betekent dat dan dat de games goed zijn ?

als ze maar de Gta-serie in ere houden !
best jammer dat door 1 zo'n moraalridder in amerika een bedrijf zo kapotgemaakt kan worden,
als je een beetje normaal kijkt drijft gta ook alleen maar de spot met amerika
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:56
Vorige 14:47
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: