Volgens het Vara-programma Kassa kan Microsofts Xbox 360 krassen op spelschijfjes veroorzaken. Microsoft stelt echter dat het probleem bij de gebruikers ligt, die de spelcomputer niet altijd op een stabiele plek neerzetten.
Op het internet wordt al enige tijd op verscheidene sites melding gemaakt van het probleem. Kassa kreeg circa 200 meldingen van Nederlandse Xbox 360-gebruikers. De wijze waarop Microsoft met klachten hierover omgaat, loopt nogal uiteen, zo meldt het consumentenprogramma. Sommige gebruikers konden hun Xbox 360 omruilen tegen een ander apparaat, anderen kregen nul op rekest - waarbij sommigen te horen zouden hebben gekregen dat 'het beleid van Microsoft is dat de Xbox geen krassen maakt'. Slechts een enkele klager zou erin zijn geslaagd om beschadigde games vergoed te krijgen.
Hardware.info heeft op verzoek van Kassa de spelcomputer aan een test onderworpen, maar slaagde er niet in het probleem op een stabiele ondergrond te reproduceren. Wel ontdekte de site dat spelcomputers met dvd-loopwerk van fabrikant TSST eerder voor krassen zorgen bij een onstabiele positie dan apparaten die zijn voorzien van Hitachi-mechaniek. Dat zou weer te wijten zijn aan het ontbreken van minuscule stootkussentjes rond de lens. De site wijst erop dat de krassen cirkelvormig over het schijfoppervlak lopen, waardoor opeenvolgende datasectoren beschadigd raken, en een onleesbare disk vaak het gevolg is.
Volgens advocaat Richard de Lange mag van een 400 euro kostend apparaat verwacht worden dat deze niet zo snel mankementen vertoont en wat beter tegen trillingen is bestand. Hij stelt dat het wellicht een taak van de Consumentenautoriteit is om Microsoft op de vingers te tikken. Volgens Koen Crijns van Hardware.info is Microsoft bang om precedenten te scheppen en is het bedrijf daarom niet al te scheutig met het vergoeden van beschadigde games, of überhaupt toe te geven dat de oorzaak van de problemen in de Xbox 360 zou kunnen zitten. Kassa is nog op zoek naar meer slachtoffers, en dan met name lieden die ervan zijn overtuigd dat hun Xbox 360 stabiel geplaatst was toen het probleem zich voordeed.
Ben ik niet helemaal met je eens.Lijkt mij dus een typisch geval van rtfm.
Ik heb ook nog een foto van de beschadigde schijf gemaakt alvorens ik deze terugbracht naar de winkel
Het is geen 'tsk tsk' geluid. Heb een Saturn, PSX, 3DO, noem maar op, allemaal CD-bases consoles die dit geluid echt niet maken. Het is echt een hard krassend/krakend geluid waar ik zelfs af en toe van schrik.dat tsk tsssk tsk geluid hoor je bij veel cd-rom/dvd spelers.
Niet 'verbruikt', ze zijn gewoon om de een of andere reden defect gegaan.Daarnaast 4 xboxen verbruikt? Hoe doe je dat? Dan ga ik toch echt aan gebruikersfouten denken. Hoe spring je met je dvd'tjes om?
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True