Hoofdcategorieën

Gamesmoralist Jack Thompson beschuldigd van wangedrag

Door René Wichers, woensdag 7 februari 2007 10:17
Bron: GamePolitics, submitter: n00bje, views: 17.530

Advocaat Jack Thompson, die zich tot doel heeft gesteld om geweld en zedeloosheid uit games te verbannen, heeft zich 'onprofessioneel' gedragen. Hij is door het Hooggerechtshof van Florida ter verantwoording geroepen en loopt de kans om zijn licentie kwijt te raken.

Jack Thompson Thompson is beschuldigd van vijf gevallen van 'professioneel wangedrag'. Zo was hij betrokken bij de zaak over een drievoudige moord waarbij het spelen van Grand Theft Auto als motief werd opgegeven, die in de staat Alabama gevoerd werd. Thompson, die een licentie heeft om in Florida als advocaat op te treden, had een 'gastvergunning' om zijn werk in Alabama te kunnen doen maar zag die ingetrokken worden. Zo stuurde Thompson, ondanks een uitdrukkelijk verbod, meer dan dertig e-mails naar rechter James Moore.

In de mailtjes aan Moore stelde hij dat GTA-makers Take Two 'waarvan je wist dat ze dieven en leugenaars zijn, jouw criminele vriendjes zijn' en beschuldigde hij de rechter van het voeren van een schijnproces. Verder zou Thompson diverse malen buiten de rechtbank uitspraken over advocaten van Take Two hebben gedaan, 'met geen ander doel dan ze in verlegenheid te brengen, ze verdacht te maken en ze te vernederen.' De volledige aanklacht beslaat veertig pagina's en zal door een speciale aanklager van het hof behandeld worden. Een datum voor de hoorzitting is nog niet vastgesteld, maar Thompson heeft de tegenaanval al ingezet: hij heeft een motie ingediend om eventuele disciplinaire straffen op te schorten, en hij heeft het hof verzocht om een bemiddelaar aan te stellen.

Volgende 10:34
Vorige 23:50

Reacties

«  1  2  3  »

[Nelson Muntz voice]HA-HA [/Nelson Muntz voice]

gewoon oplsuiten dat soort lui.
Bram, regel jij dat even?

Volgens mij is Mr. Thompson gewoon boos omdat-ie GTA niet uitgespeeld krijgt. En wat krijg je dan? Agressie, en boze mailtjes :Y)

Hij moet zich ontspannen. Door bijvoorbeeld een 'dame van de nacht' op te zoeken. Daarna natuurlijk wel haar omver rijden en het geld terugpakken.

word jij niet betaald dan?

[Thompson Mode]Aangezien het aanrijden van een 'dame van de nacht', en haar daarna bestelen, een mogelijkheid is, na deze dame op legitieme wijze bezocht te hebben, pleit ik voor uitsluitend pin- en chip-mogelijkheden bij alle prostituees in GTA.
[/Thompson Mode]

Hij wil nu ook GTA op de Xbox 360 verbieden

Das mooi, hopelijk komt het dan eerder uit op de PC!

Agressie en frustratie kan je toch heerlijk afreageren in spellen als GTA? Ik zie het doemscenario niet.

De grootste wapen industrie ter wereld, de grootste porno industrie ter wereld, seks is slecht en geweld in games schaad onze tere kinderzieltjes!

Het blijven maffe kerels die Amerikanen! :9

Nee, het is simpelweg dat amerika zoveel tegengestelde extremen heeft, en een heel stuk minder mensen die een beetje een tussenweg proberen te vinden.
De regering word meestal gevormd door de mensen die niet over sex praten, en legitiem wapenbezit (en ook veel verkopen aan andere landen) goed vinden, aangezien het bijdraagt aan de veiligheid van hun eigen land. Je hebt dan ook de kleinere minderheden die voornamelijk met vernedering hun ver uiteenlopende ideeën aan de man proberen te brengen, en die maken voornamelijk gebruik van de media om alles lekker te overdrijven.

Eindelijk wordt die gevaarlijke gek tot de orde geroepen. Ik zeg gevaarlijke gek, omdat als hij zijn zin zou krijgen het de creativiteit van gamedevelopers enorm zou inperken, wat weer slecht is voor de economie, aangezien de game-industrie (qua geld) momenteel groter is dan de filmindustrie.

Bovendien beschuldigt hij zo onderhand developers van 'medeplichtigheid' aan moorden, die veroorzaakt zouden zijn door het spelen van hun games.

Precies. Tegenwoordig is geweld grotendeels een standaard basis van een spel. Wat voor spellen houd je over als je alle spellen waar geweld in voorkomt verbant? Juist, saaie puzzelspellen en dat soort meuk. Zelfs Super Mario zou dan niet meer mogen, want je gebruikt immers geweld om die lieve paddestoeltjes kapot te meppen.

De volgende genre's zouden sowieso afvallen als je geweld in games verbant:
- Actie spellen -> komt altijd geweld in voor
- Adventure -> komt 9/10 keer geweld in voor
- (MMO)RPG -> draait ook 9/10 keer om geweld
- First/Third Person Shooter -> is een en al geweld, anders had dit genre niet eens bestaan.
- Sport -> komt ook steeds meer geweld in voor
- Fighting -> is geweld

Als je al deze spellen gaat verbannen dan gooi je een complete industrie op zijn kop, een industrie die groter is dan de filmindustrie (waarom verwijten ze btw alles naar games, films zijn net zo geweldadig/of zelfs geweldadiger???)

Ze moesten die kerel afschieten. :z

Je vergeet er nog een paar

Vele strategy games die over historische dingen gaan bevatten vaak geweld (Rome total war, RoN,Civ series etc)

bovendien is 'geweld' nogal subjectief, wat de een geweld vindt, vindt de ander geen geweld.

Eerlijk gezegd vind ik bijvoorbeeld dat spelletje wat pesten verheerlijk veel gevaarlijker, omdat dit veel dichter bij de dagelijkse gang van zaken ligt is de kans van gedragsnavolging veel groter.

Het meeste groffe geweld in spelletjes is echter een parodie op geweld, overdreven en niet realistisch

- First/Third Person Shooter -> is een en al geweld, anders had dit genre niet eens bestaan.
_______

Je vergeet een speciale mode in The Bible Games. Een aangepaste versie van Wolfenstein 3D waar je ipv soldaten dood moet schieten, geiten moet bekogelen met een of andere gun waardoor ze in slaap vallen.

Was het antwoord van id-Software tegen Nintendo omdat de laatste partij steeds software van developers aan liep te passen (omdat het te geweldadig zou zijn).

Dus nee niet elke FPS is geweldadig ;)

Maar wel lullig, stel je voor dat zo'n schaap daardoor te laat op een afspraak komt :)

Wat voor spellen houd je over als je alle spellen waar geweld in voorkomt verbant? Juist, saaie puzzelspellen en dat soort meuk.
Nou, Test Drive: Unlimited bijvoorbeeld. En die is toch echt wel gewelddadig goed :)

Absoluut niet, het zou een ramp zijn als Jack Thompson van het toneel zou verdwijnen.

Jack is een incompetente herrieschopper, die overal over zeurt maar niets voor elkaar krijgt, en absoluut niet serieus genomen dient te worden. Met Jack Thompson als 'vijand' hoeft de gamesindustrie zich nergens zorgen om te maken.

Als hij verdwijnt, neemt een ander z'n plaats in. De kans is groot dat dit een -veel- competentere advocaat zal gaan worden, die -echt- dingen voor elkaar gaat krijgen. Dan heeft de gamesindustrie pas echt een probleem.

Laat Jack maar lekker zitten. Zien we af en toe nog een leuk Penny Arcade stripje over hem ook.

Bedoel je dat Jack Thomson eigenlijk een stroman is, betaald door EA & TakeTwo?

Dat zou veel verklaren. Plots wordt alles helder!

aangezien de game-industrie (qua geld) momenteel groter is dan de filmindustrie.
ik gok dat dit niet waar is maar het gaat zeker niet op als de pornofilmindustie er ook nog bij geteld word..

Vergis je niet, er is namelijk ook nog een filmindustrie in India..en die is vele malen groter dan hollywood..

nja, die man moet toch ook beseffen dat de strijd die hij probeert te voeren altijd verloren wordt...
De jongeren tot de 23 zijn opgegroeid met deze "goddeloze" games, en die vormen toch eigelijk de nieuwe lading zakenlui, rechters, advocaten en ondernemers. Dus op steun van die hoek hoeft hij neit zo hele veel te rekenen.

Verder heeft hij het bedrijfsleven ook niet echt achter zich, er gaat zeer veel geld om in de gamewereld, zowel software als hardware! En ik zie het niet echt gebeuren dat alle geldverdieners opeens zeggen dat er geen bloed en bloot meer mag (WoW met viooltjes dealen zeker...).

Ik hoop voor deze man dat hij een paar kromme ouders en gezinnen helpt te verbeteren met hun perspectief op fulltime gamen, maar meer hoeft van mij niet.

Volgens mij is ie gewoon gestoord.

Dit was ook wel te verwachten als je kijkt naar wat hij allemaal doet... de paus is zo'n beetje de enige die het met hem eens is. En er was nog een britse politicus, maar daar blijft het ook wel bij.

de paus?

die durft,
vlak voor de tweede wereld oorlog heeft de paus nog officieeel de wapens van mousolini gezegend die er vervolgens in afrika inboorlingen met speertjes mee uitroeide.... en dat soort zieke praktijken gaat zelfs te ver voor game makers.

niet te vergeten zijn tijd bij de hitler-jugend

edit:
Ratzinger heeft inderdaad bij de hitler jugend gezeten :o

maar goed, zolang de paus mensen verbied condooms te gebruiken en op die manier moedwillig een slachting van ongekende omvang onder de afrikaanse bevolking teweeg brengt kan hij maar beter even zijn mond houden.

Volgens mij is dat niet dezelfde paus ;)

Ik zag net op IGN dat er een Manhunt 2 komt, kan die daar weer over gaan zijken.

Die gast moet curssussen 'Hoe zet ik mezelf gigantisch voor lul' gaan geven, kan ie volgens mij meer mee verdienen als TakeTwo bashen / advocaatje leef je nog spelen


Afbranden? toe maar, teveel games gespeeld misschien? }>
:Y)

He, he....
Eindelijk pakken ze hem eens aan.
Dit soort moraalridders behoort meestal tot DIE groep van mensen die zelf graag "coffee patches" installeert, om de diepere zin van GTA te kunnen ontdekken... ;)
Met recht kun je ze ENGERDS noemen... }:O
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 10:34
Vorige 23:50
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: