Hoofdcategorieën

Peugeot gaat Suse en Vista naast elkaar gebruiken

Door Yoeri Lauwers, dinsdag 6 februari 2007 17:24
Bron: Tiscali, submitter: noMSforme, views: 25.753

Autofabrikant PSA Peugeot Citroën wil zijn computerpark uitbreiden van 75.000 naar 100.000 desktops. Zowat tachtig procent daarvan zal Windows Vista gaan draaien, terwijl de resterende desktops van Suse Linux voorzien zullen worden.

Christophe Therrey, algemeen directeur van de Franse Novell-divisie, stelt dat dit niet alleen het grootste contract van Novell is, maar ook het belangrijkste voor Linux op de desktop. Het gaat namelijk niet om een specialistische toepassing, maar om Linux-gebruik voor algemene kantoortoepassingen. De beslissing om de meerderheid van de desktops van Vista te voorzien, zo snel na de lancering van het besturingssysteem, is bovendien een fikse opsteker voor Microsoft. Veel bedrijven wachten immers liever een aantal service packs af voor ze tot de migratie naar een nieuwe Windows-versie overgaan.

Dat voor een combinatie van Vista en Suse gekozen wordt, is bovendien interessant in het licht van de recente overeenkomst tussen Microsoft en Novell. De Free Software Foundation zal er vermoedelijk minder blij mee zijn, aangezien die organisatie onlangs nog bekendmaakte te overwegen om Novell uit te sluiten van de Linux-club en het de softwareontwikkelaar onmogelijk te maken nog een Linux-distributie te verkopen, geheel tegen het open karakter van Linux in. Minder positief nieuws voor Microsoft is de beslissing om OpenOffice.org te gaan gebruiken als kantoorpakket, in plaats van Microsoft Office. Voor e-mail wordt bij Citroën en Peugeot op dit moment Lotus Notes gebruikt en dat blijft zo, aldus Therrey.

Volgende 20:10
Vorige 17:16

Reacties

«  1  2  »


Je hoeft het niet te lezen hoor! Niemand die je dwingt.. :Y)

Christophe Therrey, algemeen directeur van de Franse Novell-divisie, stelt dat dit niet alleen het grootste contract van Novell is
25.000 pc's, waarvan 20% op linux = 5000 systemen
Grootste contract? ik moet eerlijk zeggen dat me dat toch wel verbaast

In de bron staat dat het om 20.000 computers gaat. 20% van het gehele computerpark dus.
Moet zeggen dat ik 20.000 ook aardig wat vind alleen jammer dat aan de andere kant M$ er 80.000 voorziet.

Edit: Flaimbiat? leek me toch een terechte reactie op densoN's opmerking/vraag

Als je gewoon leert om MS ipv M$ te gebruiken..

20% van 100.000 is 20.000 desktops. Da's het aantal waar het om gaat.

Prachtige reclame voor OOo, trouwens en geweldig voor IBM dat Lotus Notes gebruikt blijft worden. Ik zou zeggen een redelijk mooi resultaat voor het Linux kamp, zelfs als er nog meer Windows machines draaien daar...

Correctie met dank aan de reactie hieronder :)

80% van 100.000 is volgens mij 80.000

80% + 20% is dacht ik 100% :*)

citaat:
...
20.000 exemplaren gaan draaien op Suse Linux. Het gaat om fat clients , met OpenOffice.org als kantoorsuite, Firefox als browser en Lotus Notes als mailclient. Novell zal ook nog 2.500 Linux-servers leveren.
...
bron:
http://www.tiscali.nl/content/article/cmult/165643.htm

Waarschijnlijk is er dus gekozen om dat deel wel op windows te laten draaien omdat ms office (naar mijn idee) makkelijker te implementeren is in een terminal server omgeving.

Waar ze deze omgeving sowieso niet hebben (de fat clients) is er dus gekozen voor een open pakket.
Als OOo zich dus verder ontwikkelt, en volwassen wordt (het is in mijn ogen een goed product, ZEKER voor die prijs), dan kan het een volwaardige concurrent worden, en zal het misschien bij de volgende upgrade ronde bij Peugeot het enige office pakket zijn.


@Beemster: je zou kunnen proberen om Microsoft gewoon af te korten met MS. "M$" wordt gezien als flame (alsof ze alleen uit zijn op geld), zeker in het verband waarin jij het zet.

hmmm, peugeot moet dan ecth serieus snelle pc's hebben staan. zoals we weten hebben meeste bedrijven niet de nieuwste systemen en helemaal niet 100.000 nieuwste pc's

zo'n hele zware pc heb je niet nodig voor vista hoor.
je hoeft niet meteen een dx10 kaart erin te hebben om het goed te laten lopen.
alleen aan 256mb geheugen heb je volgens mij niet genoeg.

Nee, Vista (met Aero) heeft een DX9 kaart nodig. Dat jij graag een DX10 kaart wil hebben om aan je ... te komen en om Vista nog meer te laten uitblinken staat daar los van.

Nope DX10 heb je maar games nodig
Maar een ding is zeker dat AIGLX/XGL/Beryl drait op intel chipset 815/910 enz en Areo niet :Y)

correctie: de Intel GMA950 is zelfs speciaal ontworpen om te voldoen aan de eisen die MS stelde voor Aero. Ook Intel's X3000 gaat prima werken met Aero.

Vista komt enkel op 80% van de nieuw aan te schaffen pc's (als ik het goed lees).

Zoals je kunt lezen komen er 25.000 PC's bij.
Dat zullen waarschijnlijk wel de nieuwste zijn.

Dat zegt het niet! Het zegt dat het totale aantal computers van 75.000 naar 100.000 gaat. Echter kunnen ze wel 80.00 nieuwe aanschaffen en dus 55.000 van de desktops die ze nu hebben weg geven/gooien! Op die manier wordt het aantal desktops dus verhoogd, echter worden er meer als 25.000 aangeschaft!


Ik denk niet dat jij weet waar je 't over hebt!..

Bij mij draait windows 2000 vlekkeloos op 'n bak met 450mhz maar windows Xp kan je wel vergeten om dat lekker soepel te kunnen draaien, laat staan Vista.

Bedoel je daarmee dat vista goed draait op een pc waar je via VMware XP en 2000 tegelijk goed kan laten draaien? :Y) :+

Vista draait prima (met ui van win 2000) op 1 ghz 512mb ram machine toch Suse(of andre linux disrto) op zo'n systeem draait veel beter

De Free Software Foundation zal er vermoedelijk minder blij mee zijn, aangezien die organisatie onlangs nog bekendmaakte te overwegen om Novell uit te sluiten van de Linux-club en het de softwareontwikkelaar onmogelijk te maken nog een Linux-distributie te verkopen, geheel tegen het open karakter van Linux in.
Wat is dat nou voor een kinderachtige zet? Heb je een linkje?

De Novell-Microsoft deal lijkt de goede bedoelingen van Linux tegen te werken. Er wordt nu gekeken in hoeverre dit legaal is volgens de licentie waaronder Novell gebruik maakt van Linux code.

De truc die Novell / Microsoft nu uit probeert te halen met de GPL is ongeveer hetzelfde als een slimme eindgebruiker die de EULA van Microsoft weet te omzeilen. Verwacht dan ook niet dat Microsoft zegt.. "he, netjes, je hebt ons goed te pakken genomen!" en het daarbij laat. Zo geld het ook andersom. ;)

Niet iedereen deelt blijkbaar de mening van Novell dat Suse beter is als Vista :9

FRS blijkbaar wel. En als er iemand op de centen is...

Niet iedereen deelt blijkbaar de mening van Novell dat Suse beter is als Vista
En zeker niet die mensen die weten dat het beter is dan.

Zowieso vreemd dat ze voor een combinatie van twee nogal verschillende besturingssystemen kiezen; niet alleen vanwege de banden tussen Microsoft en Novell, maar ik bedoel vanwege de intercompatibiliteiten.. Linux en windows gaat niet altijd even soepel samen, laat staan windows Vista en Linux. En dat binnen een groot bedrijf..

Dit incompatibiliteit ligt aan de systemen die er gebruikt worden.
Ze gebruiken nu OpenOffice.org, dus die incompatibiliteit valt al af. Als ze nu weinig tot geen andere systemen hebben die geen Windows specifieke software nodig heeft, is de keus een stuk makkelijker geworden.

Daarbij, voor elk nieuw stuk (web) software wordt nu een betere compatibiliteit afgedwongen. Dit is veelal een plus :)

Je kan het ook vanaf de andere kant bekijken: het voordeel is juist diversiteit.
Dat is niet per direct gelijk aan incompatibiliteit. De problemen waar gewone gebruikers tegen aan lopen hoeft binnen een groot bedrijf absoluut geen struikelblok te zijn voor bijvoorbeeld communicatie. Ze kunnen er zelfs meer kanten mee op als het bij hun eisen en wensen past.

Mischien ook leuk om te melden dan Novell daar ook 2.500 linux servers bij levert :)


Ik denk eerder dat dit voor alle werkstations is. Dus 2.500 server op 100.000 werkstations. (oftewel 1 server per 50 gebruikers)

Euh, die Linux servers kunnen ook perfect windows-pc's als clients hebben, hoor, en dan zou er 1 linux-server draaien per 40 gebruikers (maar waarschijnlijker is dat de servers een dedicated functie krijgen en dus een veelvoud van dat aantal gebruikers moeten serveren).

Wat dacht je van dealerlokaties?

Gros van de servers wordt door de dealers wereldwijd gebruikt, voor zowel Citroën als Peugeot. Alles is redundant uitgevoerd.

ooit gehoord van zaken als clustering, failover, backuplocaties? Hoe hard de markt ook inspeelt op consolidatie en virtualisatie, redundantie blijft het sleutelwoord als het om servers gaat. Ik ben bij een bedrijf als Peugeot dan ook niet echt verbaasd als ik lees dat er 2500 servers geleverd gaan worden.

volgens mij zetten ze office compleet buiten de deur ?

wie weet hebben ze veel kantoren over heel de wereld die allemaal wel graag een leuk kantoor servertje willen?

en wie weet hoeveel MS servers er worden vervangen voor het bedienen van de overige 80.000 pc?

ik kan me namelijk ook niet voorstellen dat die 100.000 werkplekken allemaal in 1 gebouw staan.

k kan me namelijk ook niet voorstellen dat die 100.000 werkplekken allemaal in 1 gebouw staan.
Servers staan voornamelijk in Frankrijk, de werkplekken wereldwijd, bijvoorbeeld bij Citroën Nederland in Amsterdam en Peugeot Nederland in Utrecht.

Tja het lijkt mij dat het gros van de bedrijven de nieuwste windows op hun nieuwe pc's en daarbij wat linux gaat draaien.
Er wordt hier weinig bijzonders gemeld.

Het belangrijkste stukje nieuws, waarom er Suse en Linux gebruikt wordt, wordt compleet overgeslagen hier in het stuk op Tweakers. Dit verklaart echter wel een hoop:
De Suse-desktops zullen vooral gebruikt worden in de administratie van de fabrieken. Deze machines worden verspreid over de verschillende vestigingen. Er is dus niet één locatie die als Linux-gebied zal dienen. Voor de dealers of de arbeiders op de werkvloer zijn geen Suse-machines voorzien.
De huidige machines en applicaties die bij Peugeot in de fabrieken draaien zijn vrijwel zeker linux/unix/bsd applicaties die al jaren op deze manier werken. Hoogstwaarschijnlijk zijn, met een hoop gepruts, hier uiteindelijk onderhoudsintensieve windows machines voor gezet die hier eigenlijk niet geschikt voor waren. Voor dit soort machines is een linux distributie veel meer geschikt, omdat deze veel dichter op de machine software kunnen komen.

Bovenstaande gebeurt erg veel en vaak bij grote bedrijven. In Nederland gebeurt dit ook nog erg vaak, bij oudere/zwaardere industrie.

En daar bovenop komt dus ook nog dat de normale medewerkers van Peugeot nooit de Suse machines zullen gaan zien.

Hmm, je spreekt toch een beetje het artikel tegen daar
Het gaat namelijk niet om een specialistische toepassing, maar om Linux-gebruik voor algemene kantoortoepassingen.

Op T.net wordt juist gezegt dat ze wél voor desktop toepassingen worden gebruikt
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:10
Vorige 17:16
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: