En dat scheelt mensen! Straks compiled alles via de Build Service en zijn we af van het "Wel pakket voor X, geen pakket voor Y". En dat het zelf dependencies oplost is natuurlijk helemaal geweldig.
Dit soort dingen zorgen ervoor dat acceptatie van Linux makkelijker wordt. Een soortgelijk iets maar dan voor drivers is ook in de maak zodat drivers onder Linux minder werk is voor fabrikanten. Als de kernel dan veranderd dan past de DriverBuilder de paketten aan zolang dat mogelijk is. Scheelt de fabrikanten heel erg veel werk/tijd/geld. Yeahaaaaaaaa!!!!!!!!!
openSUSE is qua paketten flink opgeschoond in versie 10.2 en bij 10.3 zal dat ook wel gebeuren. Al deze dingen worden gewoon naar de build-service verschoven omdat dat toch piece a cake is. Nu nog een grafische source-selector en we zijn qua software-installatiegemak rond

. (Bart heeft gisteren grafisch progje gebruikt voor compilen vanuit tar.gz en dat werkte vlekkeloos.......)
Tot nu toe werkt het al goed. Bugje hier, bugje daar en af en toe halve compilaties maar het vordert gestaag mede omdat openSUSE-project het gebruikt voor het compilen en met zoveel pakketten gaat het debuggen vrij snel

Ik denk dat het weinig bijdraagt eigenlijk. Diegene die met meerdere architecturen werkt heeft ook de know-how in huis om dit te kunnen doen. Anders is het wel wat raar dat je het in je hoofd haalt om meerdere architecturen te hebben. Het enigste wat dit doet is juist voor die (geavanceerdere) gebruikers een extra tooltje dus leveren om alles makkelijker af te wikkelen.
Maar uiteraard wel leuk dat SuSE wat bijdraagt aan de gemeenschap mbv een leuk tooltje.
Vaak vinden ontwikkelaars het na een rmp voor Fedora, een RPM voor openSUSE en een deb-je het wel goed geweest en kan je als je iets anders gebruikt (of iets ouders/nieuwers) op zoek naar naar een 3rd-party. Straks hoeft de ontwikkelaar het maar de BuildService in de stampen en hij is gelijk klaar voor alle distro's/versies. Scheelt de ontwikkelaar een hoop tijd en de consument ook......
Ik hoop dat het zo goed gaat werken dat je straks alleen nog maar aan hoeft te geven welke repositories je wilt gebruiken en dat de software dan zelf uitzoekt welke map het moet hebben......imagine that. Iedereen die dezelfde url's gebruikt (of selecteerd

). Op dit moment werken donwloads.opensuse.org en software.opensuse.org ook al als balancer van alle verschillende FTP's dus dat kan makkelijk nog een stapje verder als de BuildServer in vol gebruik is.
Naast het feit dat het irritant is om voor allerlei distributies pakketten in elkaar te zetten zoals Bartotten al aangeeft, is het niet altijd zo dat de ontwikkelaars zelf voor de pakketten zorgen. Vaak genoeg zijn dat apparte vrijwilligers die een apkket bouwen en dat weer sturen aan de ontwikkelaars.
Wanneer men dit systeem bijvoorbeeld nou eens koppelt aan de CVS SourceForge, dan wordt het voor de ontwikkelaars een stuk makkelijker en sneller een release klaar te stomen.
Huh? Waarom stap je dan niet over op Gentoo? Dat is precies dit systeem. En iedereen verklaart Gentoo-gebruikers gek omdat ze hun pakketten zelf laten compileren.
Blij dat SuSE mee op de boot springt, zo zijn gentoo-gebruikers niet langer de buitenbeentjes in distro-land!
Sinds wanneer bouwt dat ding dan ook pakketten voor andere distributies? Past het ook alle pakket X aan als afhankelijkheid Y veranderd? Dit systeem gaat veel verder het Gentoo systeem.
Gentoo update/install systeem (portage) is open source en kan in principe draaien op elk systeem. maar er zijn dan wel wat ogen en haken die dan moeten worden weg gewerkt.
en ja portage(Gentoo) houd rekening met dependencies
maar goed we praat nu wel over appels en peren.