From now till then, the annual growth will stay just the right side of respectable, maintaining double-digit average increases of 10.1 percent.
Dat kan wel zijn dat ze bij Philips zelf ook markt analisten hebben werken, maar zoals je in het artikel kunt lezen is er al sinds 1994 een constante stijging.
Al verwachten ze wel dat deze stijging langzaam afneemt, toch is dit een heel positief teokomstbeeld voor de semi-conductor en eigenlijk totale chip markt.
Als je kijkt naar ASML waarvan de order-portefeuille helemaal vol zit en enkele andere halfgeleider(fabricage) bedrijven dan is de zet van Philips een aparte.
Maar wie zegt dat een tegenvallende opbrengst de werkelijke reden is geweest voor Philips om uit de semiconductor markt te stappen. Met het hierdoor vrijgekomen vermogen kunnen ze in een andere markt waarschijnlijk veel meer omzet binnenhalen of hun merk versterken tegenover andere concurenten. Je ziet het de afgelopen jaren steeds vaker dat bedrijven die te groot zijn geworden zichzelf weer opsplitsen (of dochterbedrijven verkopen) om zich meer op hun "core business" te kunnen richten (Ahold, Philips (uit de navigatie), KPN etc)
Dat kan wel zijn dat ze bij Philips zelf ook markt analisten hebben werken, maar zoals je in het artikel kunt lezen is er al sinds 1994 een constante stijging.
Mwoah, in 2001/2002 zijn er toch zware klappen gevallen, in het kader van de algehele malaise indertijd. De stijging die je op de lange termijn ziet bestaat uit grote toppen en heftige dalen. Andere markten zijn stabieler en dat is voor aandeelhouders in het algemeen wenselijker. Halfgeleiders waren toch echt niet de belangrijkste producten van Philips, waardoor de stappen die genomen worden binnen zo'n markt niet altijd de beste zijn binnen die markt, maar wellicht wel voor een totaal concern.
Als je kijkt naar ASML waarvan de order-portefeuille helemaal vol zit en enkele andere halfgeleider(fabricage) bedrijven dan is de zet van Philips een aparte.
Valt wel mee, het werd ook min of meer door de markt gevraagd. Motorola heeft hetzelfde gedaan met hun halfgeleiderdivisie, dat is Freescale geworden. Wat je zegt, het teruggaan naar core business is momenteel weer "in".