Sun Microsystems heeft gisteren de langverwachte nieuwe versie van Java Platform Standard Edition (Java SE) vrijgegeven: versie 6 met de codenaam Mustang. Nieuwe features omvatten onder meer een betere performance en ondersteuning van scriptingtalen.
Door de aanwezigheid van deze feature kunnen ontwikkelaars vanaf heden Java-code mixen met die uit andere talen, zoals PHP, Python, Ruby en JavaScript. In het verleden was het altijd zo dat Sun wilde dat Java de oplossing was voor alle ontwikkelproblemen, aldus chief Java SE-engineer Mark Reinhold, maar developers wilden juist graag gebruikmaken van de hun bekende talen om hybride applicaties te ontwikkelen. Op Suns website is een verzameling scriptengines te vinden die gebruikt kunnen worden in combinatie met Java SE 6. Verder is door Sun gewerkt aan de performance van de Java HotSpot-virtual machine en de garbage collection. Volgens Bill Curci, manager productmarketing bij Sun, zou de nieuwe Java-technologie minstens 10 tot 15 procent sneller moeten zijn geworden.
Java SE 6 is voorzien van ondersteuning voor Windows Vista, dat enkele weken geleden aan bedrijven is beschikbaar gesteld. Tijdens de ontwikkeling van dat nieuwe besturingssysteem hebben Java-engineers zich meerdere malen in moeilijke bochten moeten wringen om api's goed geïmplementeerd te krijgen, maar in de definitieve versie van Windows Vista werkt alles op de juiste wijze. Microsoft en Sun hebben onder de noemer 'Project Tango' samengewerkt aan het beter interoperabel maken van Java- met Microsoft-technologie. Dit is onder meer zichtbaar in de nieuwe Java API for XML Web Services 2.0. Daarnaast heeft Sun nieuwe tools gebouwd die gebruikt kunnen worden voor het diagnosticeren, beheren en monitoren van Java-applicaties.
Java SE 6 is de eerste versie van de de Java-software die op een open wijze is ontwikkeld: wekenlang werden er 'weekly builds' op het web geplaatst en hebben ruim 160 bedrijven en 330 externe ontwikkelaars meegewerkt aan het verbeteren van de Java-code. In totaal heeft de community 750 bugs gemeld en zijn er meer dan 300 patches geleverd. Ontwikkelaars die direct aan de slag willen gaan met de nieuwe Java-technologie kunnen zestig dagen gratis gebruikmaken van het Sun Developer Expert Assistance-programma. Verder heeft Sun een nieuwe versie ontwikkeld van de NetBeans-ontwikkelomgeving, die onder meer voorzien is van de nieuwe GUI Builder, codenaam Matisse, en support aan boord heeft voor de nieuwe features van Java SE 6.
Die is al niet meer echt onderhoudbaar... wat dacht je van een mix van: HTML, CSS, JavaScript, Ajax, JSP, Struts, Maven, Spring, Hibernate. Dat is toch de grootste wens van ongeveer 99% van de bedrijven (iig als je de vacatures bekijkt). Owh en natuurlijk UML....Ik vind het een beetje vreemd om hybride applicaties te gaan ontwikkelen, lijkt me de onderhoudbaarheid van software niet echt ten goede komen.
Leuk, maar werkt het ook goed onder Linux?maar in de definitieve versie van Windows Vista werkt alles op de juiste wijze
Dus moet ik concluderen dat als je HTML kent (en geen Java) je dus ook JSP kent. Voledige flauwekul wat mij betreft. Mijn punt is dat alle door mij opgenoemde Talen/dialecten onderling verschillend zijn (hetzij licht, hetzij zwaar) en door deze allen te mixen het geheel niet overzichtelijker wordt.Html en Jsp zijn eigenlijk hetzelfde
Als het geen Java is dan is het iets anders (tis maar net hoe je het beestje wil noemen). Laten we zeggen het heet JSP-code ... iig als er niet iets afwijkends van HTML in zou zitten dan zou ik het dus ook onder IIS moeten kunnen laten lopen. Bovendien is je opmerking over "omgaan met JSP" ook weer compleet er naast geschoten. Wat mij betreft zijn er miljoenen Nederlanders die met hun auto om kunnen gaan, maar hoeveel Nederlanders kennen hun auto ? Er zijn ook mensen die kunnen omgaan met een Java-compiler. Zodra ze een Java bestand krijgen kunnen ze het compileren. Ze kunnen dus omgaan met Java, maar kennen doen ze het wat mij betreft niet.Bij normale bedrijven zit er geen java code in jsp's.
Dat kan nog eens interessant wordenJava-code mixen met die uit andere talen, zoals PHP, Python, Ruby en JavaScript
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Politiek en recht Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True