Channels
Powered by True

BitTorrent tekent meer Hollywood-deals

Door Harm Hilvers, vrijdag 1 december 2006 12:09
Bron: BitTorrent, views: 15.642

BitTorrent heeft enkele dagen geleden een persbericht de wereld ingestuurd waarin te lezen valt dat het bedrijf overeenkomsten gesloten heeft met enkele Hollywood-studio's en televisieserieproducenten over de verspreiding van hun digitale content.

Onder de betrokken bedrijven zijn onder meer 20th Century Fox, Kadowa Pictures USA, Lionsgate, MTV Networks, Paramount Pictures en Starz Media, wat betekent dat films als Saw III, Mission: Impossible III, en series als 24, Prison Break, City of Men en South Park tegen betaling gedownload zullen kunnen worden. Voor het downloaden van een episode van een tv-serie zal één dollar betaald moeten worden en onbekend is nog hoeveel er voor een film betaald zal moeten worden. Het is de bedoeling dat een film beschikbaar komt als hij ook op dvd te koop zal zijn. Nieuwe afleveringen van een serie zullen worden vrijgegeven op dezelfde dag als waarop ze voor het eerst worden uitgezonden. De meeste films zullen als koop- en huurobject beschikbaar gesteld worden en tv-series kunnen alleen gehuurd worden.

BitTorrent logoBitTorrent voegt zich met het sluiten van deze overeenkomsten in het rijtje van Amazon, Apple, AT&T en Microsoft, die ook videodownloadservices aanbieden. Wal-Mart, Time Warner en Sony willen de komende maanden ook dergelijke diensten gaan uitbaten. Het is niet voor het eerst dat BitTorrent een overeenkomst tekent met een Hollywood-studio. In mei van dit jaar was het bedrijf al met Warner Bros tot overeenstemming gekomen over de verspreiding van door die filmstudio geproduceerde content. In juli volgden vervolgens deals met Hart Sharp Video, Egami Media, Koch Entertainment en The Orchard. De online winkel van BitTorrent waar alle content te downloaden zal zijn, zal in februari 2007 gelanceerd worden.

Volgende: HP-bestuurders beschuldigd van fraude 12:44
Vorige: Telenet koopt UPC België 11:18

Reacties

«  1  2  3  »


Southpark afleveringen gratis mag verspreiden
Het mag niet, maar de makers vinden het alleen niet zo erg!

Makers zijn eigenaars, dus als ze het niet erg vinden is dat hetzelfde als het toestaan, in mijn mening dan.

En dat klopt dus niet, makers zijn niet eigenaars, vaak zijn de opdrachtgevers eigenaars. De film maatschappijen als voorbeeld.

De film komt op de gratis versie van Bittorrent beschikbaar en dan denken ze dat mensen gaan WACHTEN op de DVD om het vervolgens voor geld te downloaden.
Maar goed, er zullen ongetwijfeld van die moralistische zeikerds zijn die daar ook daadwerkelijk op gaan wachten.

Zoals mijn goede vriend Ali van de Shoarmaboer Sphynx altijd zegt : Gratiiiish!? Gratish ish gut!

BitTorrent??? is dat geen dochteronderneming van Brein :)

zeker op de Siriusdreef 22-28
waar je alle corrupte bedrijfjes hebt onder 1 dak:
-brein
-buma-stemra
-cedar
-stichting De Thuiskopie

Voor de zoveelste keer, al die stichtingen zitten daar helemaal niet. Dit is het adres van het KvK kantoor waar al die stichtingen staan geregistreerd.

in elk geval buma-stemra en brein, dat weet ik zeker. (een ex-werkgever had aan de overkant z'n kantoor, en ik ben in dat pand ook wel eens geweest voor een solicitatiegesprek - niet bij een van de genoemde partijen overigens).

Ik gebruik BitTorrent omdat er films en series ZONDER DRM op te vinden zijn! Ik ben niet van plan mijn uploadlimiet te verspillen aan het delen van DRM-crap...

Wellicht is het een optie om foute packets te gaan verzenden, dat doen de platenboeren nu tenslotte zelf ook! Revenche is a terrible thing to waste!

Waarom zou ik m'n schaarse upload daaraan wasten? Dan seed ik liever goeie packets van drm vrije torrents zodat iedereen alles snel binnen heeft. Lijkt me revanche genoeg :)

1$ per aflevering is toch echt niet veel als je het mij vraagt, dat heb ik best over voor een uur leuk tv kijken - naar ik neem aan zonder reclame. Al heb ik daar twijfels bij of dat lang zonder reclame blijft.

Films & Series met DRM? Of met verplichte pauzes in voor reclame ;) ?

Ik zie in het persartikel niet echt technische info staan
Most film titles will be available for purchase on a Download-to-Own (DTO) basis or for rent on a Video-on-Demand (VOD) basis, while TV content will be available for DTO only.
Iemand die hier wat meer uitleg over kan geven?

wat voor 'n uitleg wil je hebben.

Virtuele naar RL conversie:
DTO --> DVD kopen in de winkel. Zitten daar reclames of verplichte pauzes in?
VOD --> DVD huren in de winkel. Zitten daar reclames of verplichte pauzes in

Bij VOD zal er idd wel een DRM verhaal aan vast zitten zodat je 'm maar 1 keer kunt bekijken.

d'r zal altijd wel DRM op zitten.

Overigens staat in de tekst die KimG schrijft dat series DTO only zijn en het Tweakers.net artikel dat series VOD only zijn. Tenminste één van de twee heeft het dus mis.

$1 voor een aflevering van een serie is eigenlijk nog helemaal niet zo verkeerd, is het dan ook nog in zeer goede kwaliteit (H264, HD en AC3) is... :Y)

[brein-denk-modus]Een serie duurt 20 minuten, daar passen 5 liedjes in. $1 is SCHANDALIG goedkoop, damn those pirates!
We sleuren ze voor de rechter!

De laatste prison break die ik keek was toch echt 40 minuten :9 :Y)

Ik zou die dollar zeker betalen voor een nieuwe aflevering van prison break elke week in high quality, MITS het niet om een drm versie gaat die je maar 1 maal kan kijken.

Prison break owns! ;)

Alsjeblieft geen h264.
Kan misschien wel goede kwaliteit zijn (alhoewel ik de eerste goede kwaliteits h264 release nog moet zien, meer blokjes dan in de DVD...), maar het is CPU-onvriendelijk en totaal niet af te spelen op 90% van de PC's zonder gebruik van PowerDVD (betaald) i.v.m. hardware versnelling of CoreAVC (betaald) waarmee je ook nog eens aan een hoog geheugen/cpu gebruik zit.

Geef mij maar .TSjes. Werkt op iedere PC (na 1999 iig) en is ook nog eens betere kwaliteit.

Eigelijk is die 1$ NIET duur, als je bekijkt dat je al 50 euro betaald voor 1 seizoen van de simpsons.

17 seizoenen * 50 euro = 850 euro

320 afleveringen in totaal = 320 euro.

Not expensive at all :)

maar de dvd's koop je, deze afleveringen huur je
tv-series kunnen alleen gehuurd worden

Most film titles will be available for purchase on a Download-to-Own (DTO) basis or for rent on a Video-on-Demand (VOD) basis, while TV content will be available for DTO only.
TV-series koop je dus, foutje van de vertaler.

Ik zie het ja.. Lezen is blijkbaar niet m'n sterkste punt >_< Dan valt 1 euro nog steeds wel mee.. maar ik ga geen series huren. Dan betaal je 850 euro voor alle afleveringen van the simpsons, maar dan moet je ze wel binnen een bepaalde tijd kijken. 850 afleveringen van The Simpsons kijken binnen, laten we zeggen een week, is toch wel iets te veel van het goede.

0 Euro is nog goedkoper dan 320, laat staan 800 :D

Ik blijf het duur vinden.

Met BlackFriday heb ik wel wat TV-series op DVD gekocht. Series zoals '24' waren te koop voor $16 per seizoen, en dat vindt ik tenminste een redelijke prijs voor 24 afleveringen met bonus materiaal.

Ze moeten juist eens af van het feit dat on-line duurder is dan off-line. Ze hebben absoluut geen extra kosten eraan, de afleveringen zelf zijn vaak al lang digitaal, dus ze kunnen gemakkelijk een automatisch transcoding proces gebruiken.

12-15 afleveringen seizoen met bonus op DVD = $12
20-24 afleveringen seizoen met bonus op DVD = $16

Internet downloaden zonder bonus $0.50 per aflevering ofzo, waardoor een seizoen respectievelijk $6.50 of $11 is voor een 13 of 22 aflevering show (vele shows vallen in deze categorie op tv.com).

Of doe een prijs systeem: dag van uitzending $1/aflevering, en elke maand erna $0.05 goedkoper, tot de bodempijs van zeg $0.50 is bereikt na 10 maanden, waarin de DVD zeg na 6-10 maanden op de markt komt.

Dan ben ik tevens ook wat sneller overtuigt van DRM. Ik heb persoonlijk minder bezwaren tegen DRM als de prijs gewoon veel beter is. Dat is hetzelfde dat reclame me niet zoveel intereseert zolang ik de serie/film daardoor gratis kan bekijken.

Maar meer betalen voor minder, wat ze dus nu nog steeds doen via downloads kan er bij mij niet in. Voor muziek kan ik het me nog indenken, weinig mensen kopen namelijk alle nummers op een CD album, maar niemand gaat normaal één of twee afleveringen kopen van een TV-serie seizoen, of dat moet dan toevallig de aflevering wezen dat de PVR/DVR geen ruimte meer had :+

Ben benieuwd hoe dat dan gaat werken. Drm bestanden worden gratis aangeboden op een publieke tracker en de licentie moet je vervolgens aanschaffen ofzoiets :?

Daar zat ik ook aan te denken. Want... als je via BT verspreid moet voor andere te kunnen seeden het bestand dus identiek zijn.

Met andere woorden, het licentiebestand voor de DRM. kan dan ook niet aan jouw PC gekoppeld zijn en gemakkelijk worden verspreid?

Misschien is het wel iets dergelijks als CSS, dat heeft meerdere keys waarmee dezelfde content ontsleuteld kan worden. Maar dat werd ook gekraakt ;)

Het is dus
a) DRM-vrij (onwaarschijnlijk)
b) 1 licentiebestand/sleutel voor alle klanten (niet echt handig van ze)
c) iets als CSS (ook niet slim)
d) Gewoon over HTTP via BT's website te downloaden, met wel een unieke sleutel per klant (en dus alleen BT in naam).

wat mij het beste lijkt, is dat je een SMS'je stuurt waarmee je en SMS'je krijgt die dan $1 kost en zo een unieke code ontvangt die dan gelijk met hun server wordt gesynchroniseerd. als jij dus die torrent wilt downloaden voer je je code in op de download site, en als alles goed gaat kan je hem doorsluizen. :9 easy as that

TV series voor ¤1 wil ik best kopen, zolang het DRM-loos is tenminste. Films kijken doe ik wel in de bios, of ik koop ze op DVD..Als ik al een film download dan is het eentje die niet of nauwelijks meer is te krijgen.

Ik vindt het ook niet duur (zeker niet als het ook nog eens HD is), maar wil het ook DRM-loos.
Het probleem echter is dat DRM eigenlijk al geaccepteerd is, doordat het grote deel van de kopers geen idee heeft wat DRM is, of dat nou wel of niet op de content zit en wat de beperkingen zijn. Maar er zijn nog genoeg torrentsites waar jij gratis jou serie kan binnenhalen zonder DRM ;)
Wel kopen als je er van genoten hebt he :9 :Y)

1 dollar per episode van een serie lijkt mij een hele mooie en goede prijs :)

Als de kwaliteit minimaal de scene standaard is en zonder drm zie ik het best een succes worden.

En als men toch een vorm van drm erop gaat gooien (welke dan ook) dan is het bij voorbaat gedoemd te mislukken omdat men dan niet kan 'concurreren' met de 'illegale' versies. En daar zouden de maatschappijen zich op moeten focussen: de concurrentie t.o.v. de illegale versies ipv zinloze geldverspillende heksenjachten op verspreiders.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende: HP-bestuurders beschuldigd van fraude 12:44
Vorige: Telenet koopt UPC België 11:18

Powered by True
RSS VNU Media logo
© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden
Uitgever van: