Hoofdcategorieën
Device Settings

Surveillancesoftware herkent agressiviteit

Door Mick de Neeve, zondag 29 oktober 2006 20:03
Bron: New Scientist, views: 15.575

De University of Texas meldt met beeldherkenningsprogrammatuur succes te hebben in het onderscheiden van agressief gedrag, zo schrijft New Scientist. Met name is de software in staat om vriendelijk gedrag, zoals handenschudden of een omhelzing, te differentiëren van agressieve handelingen zoals duwen en slaan. Volgens projectmedewerker Sangho Park is het de bedoeling van dergelijke programmatuur om het surveilleren met behulp van camerasystemen te vereenvoudigen, en biedt het een verbetering op bestaande software, die in de hoofdzaak 'abnormaal' gedrag herkent, zonder dat dat verder wordt gespecificeerd.

Surveillancecamera Het systeem van Park en zijn collega Jake Aggerwal analyseert elk frame van cameraopnames en pikt daar clusters van pixels uit die een primitief model van het menselijk lichaam vormen. Vervolgens wordt het 'samenspel' tussen de clusters geanalyseerd en wordt de actie geclassificeerd. Daarbij wordt naar verschillende factoren gekeken. Bij handenschudden bijvoorbeeld, moeten de handen niet alleen dichtbijeen zijn maar ook synchroon bewegen. De wetenschappers hebben ruim vijftig verschillende interacties tussen mensen nauwgezet beschreven en gecodeerd, waarmee ze hun systeem aan het werk zetten dat vervolgens de meest waarschijnlijke interactie uit beeldmateriaal berekende. Volgens Parks wezen tests uit dat de nauwkeurigheid op 80 procent gesteld kan worden.

Volgens beeldverwerkingsspecialist Mark Everingham van de Britse universiteit van Leeds is er nog wel het een en ander te verbeteren aan het systeem van Parks en Aggerwal. Zo moet de camera een zijprofiel van de handelingen opnemen en kan het daarnaast geen voordeel trekken uit de eventuele aanwezigheid van meerdere camera's - iets waar Parks mee bezig zegt te zijn. Everingham ziet naast automatische surveillance nog wel een andere toepassing: het zoeken in filmdatabases naar vechtscènes, of andere soorten menselijke interactie die de kijker interesseert.

Big Brother in '1984'-film
Volgende 08:28 Microsoft start Office-antipiraterijprogramma
Vorige 18:56 'AMD's positie bedreigd door gebrek aan productiefaciliteit'
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Moet je niet mee op een gabberfeest gaan staan met zo'n pakketje :)

Doet me denken aan de eerste keer dat er beelden van Dynamo Open Air werd uitgezonden op het nieuws: iedereen maar aan me vragen: waren jullie aan het vechten daar??
Een beetje slamdancen/trashen/pogoen wordt dan zo verkeerd herkend!

Dus als je naar elkaar gaat staan zwaaien op 1 meter afstand dan wordt je neergeknuppeld door security omdat de computer dacht dat je aan het vechten was. Lekker weer!

Daarom zijn ook autonome apparaten nog steeds afhankelijk van mensen, als controle.

de stormvloedkering bij Rotterdam werkt anders helemaal autonoom. Er mag niet eens een mens ingrijpen!

Dat zegt íe toch ook?
Die agenten reageren op de camera's.
En controle? Die werkt bij die mensen meestal niet, of juist andersom. Zo van: "De camera registreerde een potentieel gevaarlijke handeling; wij sprongen gelijk in de bres, wisten wij veel dat er slechts naar elkaar gezwaaid werd"

wij geven elkaar ook wel eens schouderklopjes.....

Dan pakt een crimineel een mes, loopt naar je toe, gooit zn arm achter in je nek en knuffelt je adem uit je longen. Steekt vrijwel ongzien een paar extra gaten in je onderlichaam en verdwijnt in de menigte.

Vrij zinloze software imho. Bij echte rellen zijn ze toch al direct op geweld voorbereid. Zoals in en om voetbal stadia.

Laat ik het zo stellen. Ik kan me niet voorstellen dat dit kostenbesparend kan zijn.

Het is ook niet handig als vervanging van het huidige bewakingssysteem, maar wel als aanvulling. Menselijke controleurs kunnen nooit alles tegelijk in de gaten houden. Als zo'n camera alarm slaat, dan kan men snel een eventueel gevecht op het beeld roepen. Met gewone camera's zou de bewaking het pas zien als het beeld van de betreffende camera aan de beurt is op het beeldscherm.

Puur een hulpmiddeltje op de reactiesnelheid te verhogen :)

Het probleem is juist de automatisering. Gewoon meer politie op straat in plaats van achter de schermen. Minder mensen achter een bureau werkt veel beter voor de veiligheid.
De enige functie van camera's is in ondersteuning van de opsporing nadat iemand mishandeld is. Dat is nuttig, maar het lijkt me toch primair de bedoeling dat mishandeling wordt tegengegaan. Investeren in automatisering is dan de verkeerde weg.

Niet als die politiemensen te bang zijn om nog in te grijpen als er iets voor hun neus gebeurt. Serieus, als daar twintig breedgrijnzende mannen een dametje in elkaar staan knuppelen, zal de brave man in het blauwe uniform ook een ommetje maken en een fietser zonder licht beboeten in de plaats.

Met een dergelijk bewakingssysteem kan op het juiste moment de juiste hoeveelheid mankracht gestuurd worden naar de juiste plaats.

Ik denk dat dit vooral handig zou kunnen zijn om "verdachte" acties 's avonds te herkennen (vooropgesteld dat de software dan ook z'n werk kan doen). Overdag is het (zoals Mei aangeeft) misschien een hulpmiddel om plekken/camera's aan te geven waar de bewaker op moet letten.

Als je dan 200 camera's in het centrum plaatst, kan de software alarm slaan als hij iets verdachts ziet, waarna een beveiligingsmedewerker kan kijken of er echt wat aan de hand is. Zo hoef je geen heel team 's avonds in te huren om alle camera beelden te bestuderen, maar zou je genoeg hebben aan enkele mensen.

En als iemand met een mes op je afloopt blijf je gewoon stil staan. Het meet Agressiviteit dat is heel iets anders als cool iemands hard er uit snijden.

Dit kan een seintje geven aan het beheer waardoor een lul achter de beeldschermpjes meer (2x?) beeldschermpjes kan zien. Zodat zijn collega andere nuttige dingen kan doen.

Ik wil dit wel. Ben geen agressief persoon ^^

Het gaat toch ook niet om kostenbesparing?
Het gaat om beteugeling van mensenmassa's.
Big Brother NextGen dus.

Als je met iemand aan het stoeien bent, dan word je opgepakt voor mishandeling.

Zonder aanklacht kunnen ze weinig zover ik weet.

@ Alle reacties hierboven over op wat voor manieren je dan onterecht opgepakt kan worden:

Als het ingezet gaat worden (dat is nog maar de vraag, tis nog in expirimentele fase) dan denk ik niet dat ze het volledig geautomatiseerd gaan gebruiken. Ik denk eerder dat ze, om het aantal mensen te verminderen alleen de beelden aan de bewakers laten zien waarvan het systeem denkt dat dit aggresief is. Die kan er dan beveiliging op afsturen, of het weggooien, omdat het geen vechtpartij is. Hiervoor moeten ze het systeem natuurlijk wel vrij scherp afstellen.

agree,

als het 1 op 2 mensen kan besparen op een meldkamer zou het syteem al geslaagd zijn.

of bijvoorbeeld aan een camerasysteem op een school o.i.d, geen geld om alle videos te bewaren op een recorder (hardware te duur), dus maken ze elke 30 sec een screenie, maar als dit "algoritme" alarm slaat, word er wel een video gemaakt van een aantal minuten..

dit zal denk ook geen volledig autonoom systeem worden in de nabije toekomst, maar als aanvulling of feature van een normale cctv installatie heeft t wel toekomst...

Maar laten ze die mensen dan op straat inzetten ipv ze dan meteen weg te bezuinigen zoals meestal te doen gebruikelijk!
Stel je voor dat het jouw vader is die wordt wegbezuinigd!

Ach ja, het is wel knap gemaakt. Maar of ik er blij mee ben, is iets anders. Ik vind persoonlijk, dit is een beetje offtopic, dat er in onze maatschappij veel te krampachtig over geweld wordt gedaan. Termen gebruiken zoals abnormaal gedrag en een beetje duwen onder geweld scharen zeggen een hoop.

Ik vraag me af hoe ongewoon geweld is -natuurlijk zijn er wel uitspattingen, die niet gewoon zijn, zoals het doden van iemand, maar dat ga je niet tegenhouden met dit systeem-, zover ik weet is de mens nu eenmaal een redelijk geweldadig wezen en zeker de westerse mens. Ik vraag me af wat er gebeurt als we die neiging steeds meer gaan onderdrukken. Goed of slecht, wie gaat ons dat vertellen? Ik vermoed de tijd. Dit soort uitvindingen helpen mee aan het onderdrukken. Ik ben er niet zo kapot van in iedergeval. Ik bedoel wat is het probleem als twee mensen willen vechten? Dat hoeft toch niet meteen vast gelegd en berecht..

Het probleem is eerder als een iemand wilt vechten en de ander heeft zoiets van weetje eigenlijk heb ik daar helemaal geen zin in. Dan is het opzich wel redelijk aangenaam als dat gezien en eventueel voorkomen kan worden.

Als je wilt vechten, en je maat heeft ook zin in een stevige knokpartij, dan spreek je tezamen af in je achtertuin (daar ziet geen mens je), en dan kan je doen en laten wat je wilt. Geen mens die er iets om geeft.

De realiteit is vaak iets anders. Een of andere gestoorde gast heeft te diep in het glaasje gekeken, en gaat gewoon inslaan op de eerste beste die hem niet aanstaat.

hmmm 1 of andere gek.

Lijkt me dat personen ter plaatse de beste aanpak zijn voor raddraaiers met teveel drank op. Een camera die dat ook ziet is 2x dezelfde informatie.

@Eklerks
Jouw post geeft precies aan waarom dit soort systemen worden ontwikkeld. Niet iedereen is namelijk zo.

Het is natuurlijk wel handig voor camera's bij benzine stations of misschien in hotels en restaurants of misschien wel casino's zodat personeel door de computer gewaarschuwd kan worden op eventuele ongeregeldheden.

Je hoeft natuurlijk niet te rekenen dat dit systeem in een voetbal stadion werkt of zoals de foto bij een concert.

Is geen concert maar een scene uit de film 1984. Je weet wel, die van 'Big Brother is watching you'.


Het boek staat hier:

http://www.online-literature.com/orwell/1984/

Ik denk dat het vooral bedoeld is voor plekken waar normaal GEEN controle is door te weinig mankracht. Zo kan je namelijk met relatief weinig mankracht een groot gebied in de gaten houden en een deel van de misdaden herkennen die normaal niet gezien zouden worden. Vooral handig in grote steden waar nogal eens veel geweld wilt voorkomen lijkt mij.
Everingham ziet naast automatische surveillance nog wel een andere toepassing: het zoeken in filmdatabases naar vechtscènes, of andere soorten menselijke interactie die de kijker interesseert.
Waarom krijg ik nu het idee dat het vooral om bepaald soort scenes gaat die als enigsinds pikant geclassificeerd kunnen worden?

Waarom krijg ik nu het idee dat het vooral om bepaald soort scenes gaat die als enigsinds pikant geclassificeerd kunnen worden?
Raar, dat idee kreeg ik er nou ook meteen bij. Dirty minds think alike ... :+

Omdat het Amerikanen zijn die er mee bezig zijn? Omdat de VS het meest hypocriet is als het om erotiek gaat?

Zo nu dit nog erbij en dan zijn we dr helemaal :)

http://www.gadgetizer.com...how-to-make-a-sentry-gun/

Eigenlijk best beangstigend dat die met een exacte replica van een P90 is gemaakt, zo past er ook een echte op...

Kijk dat zijn nou nog eens nuttige replies waar je echt wat aan hebt :+

of andere soorten menselijke interactie die de kijker interesseert.
:D
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 08:28 Microsoft start Office-antipiraterijprogramma
Vorige 18:56 'AMD's positie bedreigd door gebrek aan productiefaciliteit'
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011