Hoofdcategorieën
Device Settings

Zeventien 20" en 21" lcd-schermen getest

Door Hielko van der Hoorn, donderdag 26 oktober 2006 20:10
Bron: X-bit labs, views: 29.093

Bij X-bit labs is een uitgebreide review verschenen waarin zeventien 20 en 21 inch lcd-schermen worden vergeleken. Getest worden drie schermen van Acer, drie schermen van BenQ, drie schermen van NEC, vijf modellen van Samsung, twee modellen van Sony en van ViewSonic wordt één scherm meegenomen. Van elke monitor worden de belangrijkste eigenschappen besproken en wordt er gemeten hoe goed de kleurenreproductie is, hoe het staat met de responstijd en wat de contrastratio is. De responstijd is gemeten bij een groot aantal verschillende kleurovergangen waardoor een goed beeld ontstaat van de snelheid van het scherm. De meeste lcd-fabrikanten specificeren alleen de tijd die nodig is voor een grijs-naar-grijs-overgang, maar voor andere overgangen kan een heel andere waarde gelden.

Uit de tests blijkt dat de schermen van Samsung vaak goed scoren. De goedkopere modellen in de vergelijking worden gevormd door 20” monitoren met een TN+Film-panel. In deze categorie zijn de Samsung SyncMaster 203B, 204B en de 205BW de toppers. Een stapje hoger op de ladder vinden we de schermen die gebruik maken van MVA-panels. In deze categorie wordt de Samsung 215TW als winnaar aangewezen, hoewel wordt opgemerkt dat de NEC MultiSync 20WGX2 en de Acer AL2032WA ook prima schermen zijn. Het scherm dat als beste uit de bus komt is de NEC MultiSync LCD2190UXi, een semi-professionele monitor met een uitstekende kleurenreproductie en veel features. Helaas is het scherm ook erg duur, waardoor de monitor voor thuisgebruik minder geschikt is.

NEC MultiSync LCD2190UXi
Volgende 20:23 Apple iPod blijft voorlopig marktleider
Vorige 18:46 Windows Vista RTM-datum opgeschoven vanwege bug
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Samsung is dus de betere.
Maakt dell met hun befaamde LCD's ook gebruik van een samsung LCD ?

Maakt dell met hun befaamde LCD's ook gebruik van een samsung LCD ?
Bij sommige monitoren wel(de 1000:1 monitoren), en bij sommigen niet.

Ik vind dat er veels te veel nadruk wordt gelegt op de contrastomvang, het menselijk oog kan dit helemaal niet aan.

contrast geeft het verschil weer tussen de 2 uiterste standen van een pixel: volledig wit en volledig zwart. hoe hoger het contrast, hoe dichter de zwartwaarden liggen bij die van een scherm dat uitstaat. Bekijk maar eens een Samsung 931BF met een contrast van 2000:1 en een volledig zwart beeld zie je bijna niet meer of het scherm nu op staat of af. dan vind ik dat er nog veel te veel geroepen wordt over kijkhoek en brightness

Ik vind dat er veels te veel nadruk wordt gelegt op de contrastomvang, het menselijk oog kan dit helemaal niet aan.
Right. Nog nooit geprobeerd foto's te bewerken op een LCD/TFT scherm zeker?

Het is lastig om de kleuren van een foto goed te beoordelen als 'zwart' niet 'zwart' is, en 'wit' niet 'wit' (hoewel dat laatste minder een probleem is bij LCD's). Dit is waarom veel mensen die foto's bewerken nog CRT's gebruiken: daar is zwart wel echt zwart, er is immers geen backlight.

Ik ben zelf sinds enkele maanden in het bezit van een SyncMaster 203B (¤ 279)en ben er uitermate tevreden van.

Ik ben blij dat de Samsung 203B tot de toppers behoort, ik heb er namelijk net één besteld.

Ik vind het alleen erg jammer dat de Europese versie van de 203B niet in het zwart leverbaar is.

Dit heeft vaak te maken met de TCO goedkeuring van een monitor. Het had te maken met de contrast ratio tussen LCD paneel, en het frame. :?

Ik kan me vergissen, maar 'even' de TCO eisen erop naslaan is net zoiets als een wetboek proberen te lezen. :r Kan ik niet echt aanraden.

..Een stapje hoger op de ladder vinden we de schermen die gebruik maken van MVA-panels. In deze categorie wordt de Samsung 215TW als winnaar aangewezen, hoewel wordt opgemerkt dat de NEC MultiSync 20WGX2 en de Acer AL2032WA ook prima schermen zijn..

Alleen is de 20WGX² geen (P-)MVA maar een AS-IPS, een paneltype dat verder geen enkele fabrikant lijkt te gebruiken jammer genoeg.

edit:
Nog een fout, de 215TW is ook geen MVA maar S-PVA, al is dat verschil niet erg groot.

Ik blijf het wel bijzonder knap vinden van Samsung, want dit concern maakt zo ontzettend veel beeldschermen en andere elektronische apparatuur, terwijl ze ondanks de productiecapaciteit (veel produceren) toch goede producten neerzetten met een acceptabele duurzaamheid.

Neem voor de grap maar eens een kijkje op de site, dan zul je zien hoeveel soorten beeldschermen (types) ze maken. Destijds (4 jaar gelden) heb ik bewust voor een Samsung CRT gekozen, vanwege de duidelijke schermen en een ontzettend lage pixelpitch van 0.20

Prijs/kwaliteit zijn Samsungs zeker wel te adviseren.

Ik blijf het wel bijzonder knap vinden van Samsung
Het is een cliche dat waar is: in ZKorea wordt gruwelijk hard en lang gewerkt. Vooral bij Samsung. Ze betalen goed, maar eisen het maximale van hun werknemers. Dan moet je (letterlijk) denken aan desnoods tot twee uur 's nachts doorwerken en om zes uur 's ochtends weer beginnen.
Dat je dan je slaapmat op je werk laat spreekt vanzelf. ;)

Tuurlijk, ze zetten die schermen in o.a. Thailand in elkaar, maar de techneuten zitten dus in Korea, en een goed ontwerp van de technologie is het halve werk.

Beetje raar dat ze Sony schermen hebben meegenomen in de test? Want Sony is er toch mee gestopt? voor Desktop pc's monitoren maken...
En waarom niet de Acer AL2051W, want die geeft zoveel mooier beeld dan anderen :P (heb ik zelf) overigens heeft deze dus een MVA+Film technology panel (in het begin zei men dat het een TN+Film panel was, maar dat was niet mogelijk met die enorme kijkhoeken :P)

Het is altijd handig om een paar schermen mee te nemen als referentie. Als je namelijk al ervaring hebt met een bepaald scherm, kan je zien of andere schermen in de betreffende catagorie beter of slecher scoren.

Ik had eerlijk gezegd liever ook meerdere merken gezien. Bijvoorbeeld dit lijkt mij ook een prima scherm : http://shop.powerline.nl/s/iinfo.php?art_code=MO152594
vooral die 2000:1 spreekt mij aan (al zegt dat natuurlijk niet alles ;)

Die contrastverhouding wordt bereikt dmv truucjes, de 'echte' contrastverhouding is volgensmij maar rond de 700:1, zie daarvoor ook [20" TFT en groter] De Ultieme TFT - Deel 12.

Ik blijf mooi kijken hoe lang mijn CRT (Iiyama VM 454) het uit zingt.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:23 Apple iPod blijft voorlopig marktleider
Vorige 18:46 Windows Vista RTM-datum opgeschoven vanwege bug
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011