Hoofdcategorieën

Apple introduceert MacBook Pro met Core 2 Duo

Door Yoeri Lauwers, dinsdag 24 oktober 2006 16:29
Bron: Apple, submitter: Bakbeest, views: 22.639

Met veel pracht en praal zijn de nieuwe Macbook Pro-laptops in de Apple-store verschenen. Opmerkelijkste nieuwigheid is het gebruik van Core 2 Duo-chips die volgens de marketingjongens bij Apple tot 39% sneller zijn dan hun voorlopers met Core Duo-processors. De Macbook Pro is verkrijgbaar met een Core 2 Duo op 2,16GHz of 2,33GHz in zowel een 15"- als 17"-uitvoering. Met de btw inbegrepen is de goedkoopste versie in Nederland al beschikbaar vanaf 1989 euro. Niet alleen de processor kreeg een upgrade: de nieuwe modellen zijn voorzien van een dubbele hoeveelheid werkgeheugen, zijnde 1GB voor het goedkoopste model en 2GB voor de duurdere exemplaren, en extra opslagcapaciteit, te weten 120GB en 160GB voor het duurste exemplaar, naast de snellere FireWire 800-poort die nu voor het 15"-model ook standaard is. De ingebouwde videokaart is een ATi Mobility Radeon X1600 met 256MB GDDR3-geheugen aan boord.

Uitbreidingsmogelijkheid is voorzien in de vorm van het nieuwe ExpressCard/34-formaat, dat PCMCIA/Cardbus moet gaan vervangen. Vanzelfsprekend zijn de Macbook Pro's voorzien van Mac OS X 10.4.8 en ondersteunen ze Windows met behulp van Boot Camp. Voor wie zelfs een schermdiagonaal van 17 inch niet volstaat, zijn de 'draagbare' computers voorzien van een dvi-uitgang die desgewenst met een 30" Apple Cinema Display verbonden kan worden. Het topmodel - de 17"-versie met een 2,33GHz-chip - moet 2799 dollar opbrengen en is voorzien van 2GB werkgeheugen en 160GB opslagruimte en weegt ruim drie kilo.

Macbook Pro
Volgende 21:12
Vorige 16:19

Reacties

«  1  2  3  »

Desktopreplacement lijkt me? Ivm stroomverbruik van videokaart en cpu!
15-inch MacBook Pro
60-watt-hour lithium-polymer battery (with integrated charge indicator LEDs) providing up to 5 hours of battery life(1)

17-inch MacBook Pro
68-watt-hour lithium-polymer battery (with integrated charge indicator LEDs) providing up to 5.5 hours of battery life(1
Volgens mij is de batterytime zwaar overschat, als je dit beest een beetje gebruikt mag je blij zijn dat je 2 uren haalt :Y)

Wat bedoel je daarmee?

Omwille van het 17 inch scherm zou ik idd zeggen dat het meer voor desktop gebruik is. Maar de CPU en videokaart zijn beide gemaakt voor mobiel te zijn en deze verbruiken echt nietveel stroom.

edit: zie datie ook in 15 inch bestaat dus niet direct bedoeld als desktop replacement. 5uur battery life time is echt heel mooi!

Desktopreplacement lijkt me? Ivm stroomverbruik van videokaart en cpu!
Je kan 'm met een kik van de muis op een zuinigere mode zetten. Dan gebruikt ie gewoon 1 core, en doet ook minder op de GPU. Da's meestal de setting die ik gebruik als ik in de trein zit. Op de zaak zet ik alle registers natuurlijk open.

(okay, dat is wel met de vorige uitvoering van de 15" natuurlijk)

Ik denk dat dat wel mee zal vallen. Die tijden zijn natuurlijk berekend op idle, als het system niks doet. Volgens mij underclockt de cpu zichzelf dan en ook andere onderdelen, zoals de videokaart. Hierdoor verbruikt het hele systeem vrij weinig stroom en ik denk dat je op die manier wel aan 5 uur kan komen.

hij gebruikt maximaal iets minder dan de adapter levert natuurlijk.

en maximaal is met volle schermsterkte, een dvd-branden met een spinnende hd, het geheugen vol, zowel de gpu als de twee cpu's op 100% load, usb en firewire apparaten van stroom voorzien en de expresscard maximaal benutten.
:Y)

Met de btw inbegrepen is de goedkoopste versie in Nederland al beschikbaar vanaf 1989 euro.
Nou, is die prijs niet gestegen tov de vorige MBP's met Core Duo...? Sorry, vergeleek met de education store :o nog steeds duur, maar je krijgt ook waar voor je geld.

Jammer dat er nog geen nieuwe macbooks zijn, maar deze update was eerder dan verwacht. Zolang ik voor de kerst een zwarte MB kan bestellen, is het goed :Y)

Voor een prijs van 2799 dollar verwacht ik er eigenlijk wel een wat betere videokaart in. Het is geen slechte videokaart, maar voor dat bedracht had ik er liever de nieuwste GeForce Go in gezien.

Ook vind ik het prijsvershil nogal groot, voor die verschillen die er tussen zitten, namelijk 1Gb meer memory en meer HDD space en een iets snellere processor voor 800 dollar meer.

Verder blijven het mooie laptops wat design betreft :P

edit: ik zie dat er ook meer memory dus op zit als je de duurdere versie neemt, dat had ik over het hoofd gezien.

http://www.apple.com/macbookpro/specs.html

Dit vind ik dus jammer.

Ik vond het voordeel van Mac dat ze alle tijd dezelfde hardware bleven verkopen en op die manier de prijs van de Mac stabiel bleef voor door te verkopen tweedehands.

Ik vrees er nu dan ook voor dat veel mensen hun macbook pro core duo gaan dumpen om deze te kopen...
(de mensen die windows op hun toestel draaien..)

en aangezien dan het aanbod groter wordt dan de 'vraag'
(vermoed ik) gaan de prijzen fel zakken.

Het is inderdaad uitermate spijtig dat ze nieuwe modellen introduceren. Ik was nog net van plan mijn originele Mac te verkopen, je weet wel, met 128KB ram en zo, voor bijna de nieuwe prijs en dan dit.

Het is een schande, mijnheer. Allemaal voor het geld.

Wat hij zegt is anders wel waar.

Een G5 iMac was, een jaar na aankoop, kon je nog steeds gemakkelijk verkopen aan 75% van de orospronkelijke prijs. Bijna geen waardeverlies.

Dit moet je niet proberen met een gewone windows/linux-pc.

Door de overstap naar Intel, zijn er meer updates, en daalt de waarde veel sneller, bijna net zo hard als bij gewone pc's.

Spijtig voor de verkoper, een goede zaak voor de 2de handskopers!

[...] gaan de prijzen fel zakken.
icm
Dit vind ik dus jammer.
Whiskey Tango Foxtrot?

Het moet niet gekker worden...

Apple = de fabrikant
Mac = de computer
MAC = Media Access Control

Ik vind van jouw reactie maar 1 ding:

PRO :D

Wat is nu het probleem? Lagere prijzen :?

Overigens past Apple al heel lang zijn producten aan met snellere procs, geheugen, HDDs etc. etc. Dat is echt niet iets van de afgelopen paar jaar.

neen het probleem is dat vroeger de verkoopwaarde hoger lag dan nu..

inderdaad goed voor 2dehandse kopers zoals mij maar.. erg voor de kopers.

dit gebeurde inderdaad al een lange tijd met gewone PC's maar dit had men tot kort niet met een Mac...

Ik geloof er weinig van dat veel mensen hun MacBook Pro met Core Duo processoren gaan verkopen om dezelfde laptop met Core 2 Duo, wat grotere harddisk en een FireWire 800 poort aan te schaffen. De mobiele versie van de Core 2 Duo laat niet zulke grote performance-boosts zien als bij de desktop varianten; in algemeen gebruik ligt dit op ongeveer 11% (39% is marketingpraat van Apple) bij gelijkblijvende kloksnelheid.
Voor dat kleine beetje meer hou je toch gewoon je recente MacBook Pro; ik iig zeker. En mijn iMac G5 heb ik ook niet de deur uitgedaan omdat er opeens een Intel-versie uitgebracht werd, en daarbij heb je veel meer baat omdat je ook nog Windows kunt draaien (voor je collectie spelletjes, etc).

Geachte Tweakers redactie,

Waarom krijgen we in hemelsnaam dit soort reclame berichten? We gaan toch ook niet alle nieuwe computer modellen van HP, Dell, IBM, etc etc als nieuws opvoeren?

Dat de nieuwe Mac's ook de nieuwe Intel cpu's gebruiken is geen nieuws dat hier een plaats verdient.

<div class="b4" style="position: relative; color: black; border: #C6C1B4 1px solid; width: 80%; padding: 5px; font-size: 12px;">Admin-edit:
Spelfouten en/of ander commentaar m.b.t. nieuwsposts horen thuis in het
Tweakers.net Frontpage Algemeen Forum.
</div>

Ik geef hem wel gelijk. Ik zie hier ook niet de nieuwste HP of Dell laptops voorbij komen. Waarom dan de voorkeursbehandeling voor Apple. :?

Met name dit zinnetje: "Met de btw inbegrepen is de goedkoopste versie in Nederland al beschikbaar vanaf 1989 euro." Dit lijkt toch een soort van reclame.

Hmm je hebt enigzins wel gelijk, maar Apple owned gewoon.

Nee gekkigheid, maar ik denk dat het is omdat Apple niet veel laptops heeft en 1x in de zoveel tijd een upgrade doet. Als je elke HP laptop of w/e hier neer wilt zetten is het pointless omdat er daar ZOVEEL verschillende van zijn. Dus denk dat het gewoon met de exclusiviteit (spelling? :P) heeft te maken.

zo veel series heeft HP of DELL nu ook niet hoor, als je natuurlijk elke variant binnen een serie gaat aanduiden...

nieuws: Dell introduceert dual en quad Opteron-servers\" target=\"_blank\">[URL=http://tweakers.net/...l en quad Opteron-servers</a>
Alle "interessante" nieuwe producten worden als nieuws gepresenteerd. Hoewel het vaak nergens om gaat, is dat dus wel degelijk gebruikelijk.

jah maar dat is omdat het nieuw is dat dell AMD gaat doen...

Je hoeft het niet te lezen hoor, ik kan niet voor ze spreken maar misschien deelt de "Tweakers redactie" jouw afgunst niet

Misschien ben ik een wat oppervlakkigere en minder veeleisende lezer maar ik vind deze post juist wel interessant.
Mijns inziens heeft de redactie een heel aardig gevoel voor wat nieuws is en wat niet.

De meningen hierover zijn dus verdeeld ;-)

Daar is Jo-hannes hiet niet helemaal mee eens. Sommige notebooks zijn gewoon een nieuwsitem waard, en anderen absoluut niet. zo zijn er ook echt wel nieuwspostings van andere notebooks zoals bijvoorbeeld deze:

nieuws: Details Dell XPS M1210-laptop verschenen

En wat maakt deze laptop dan zo bijzonder? Ik bedoel, de specs zijn niets schokkends. Een 17 inch scherm, hebben zoveel merken, de cpu is ook standaard evenals het geheugen. De grafische kaart is zelfs lichtelijk veroudert en het gewicht van 3kg is ook niet iets om voor thuis te blijven. Het enigste wat ik leuker vind aan een deze laptop tov andere laptops is het design, de alu look en het dunner zijn. Maar of dat nou ruim die 1000 euro meerprijs van andere laptops met gelijkwaardige specs waard is, denk het eigenlijk ook niet.

Maar of dat nou ruim die 1000 euro meerprijs van andere laptops met gelijkwaardige specs waard is, denk het eigenlijk ook niet.
[offtopic]
Je zou eens moeten leren rekenen... Hoe je aan die 1000 euro komt? Geen idee. Ik kom er iig niet op.

goed, we vergeten even:

backlit keyboard met ambient light sensor, waardoor de helderheid van de keyboard verlichting ingesteld wordt naarmate het donkerder wordt.

trackpad met 2-finger scroll, en 2 finger alternate click (ik ken geen andere touchpads die zo handig werken

Slot loading DL-DVD±RW. Slot loading regeert om de doodsimpele reden dat er weer minder klepjes, uitsteekseltjes of ander _breekbaar_ spul aan/in je laptop zit.

Firewire 400 & 800. In veel Wintel dozen zit hooguit een mini-firewire aansluiting (waar je dus bijvoorbeeld je iPod niet aan kan opladen), Apple biedt fullsize FW400 en FW800, in een behuizing die dunner is dan 95% van de andere laptops (misschien zelfs wel 100%).

Dual-Link DVI. Ik ken niet zo gek veel laptops waar ik een 30" TFT scherm aan kan hangen. In de meeste gevallen heb je het met VGA en heel misschien S-Video wel gehad, en soms komt DVI-I voor. Dual Link DVI komt echter nauwelijks tot niet voor bij non-Apple laptops.

En verder vergeten we voor het gemak ook even dat deze machines behalve hardwarematig compleet, ook softwarematig erg compleet zijn. Apple levert een oplossing af, niet een machine met een 3rd party OS en een bult trial versions.

Goed, iedereen mag voor zichzelf bepalen of hij/zij wel of niet met OSX kan of wil werken, en daar zullen de meningen ook onvermijdelijk over verdeeld zijn. Maar als je geen persoonlijke voorkeur voor Windows danwel OSX hebt en je moet objectief kijken, dan zie je dat qua out-of-the-box-experience, gemak, usability en prijs Apple een erg mooie oplossing aflevert.

Last but not least: Apple heeft niet als doel om Wal-Mart te spelen en tegen bodemprijzen zoveel mogelijk hardware te slijten. Apple heeft een trouwe userbase, die groeiende is, vooral omdat Apple de best mogelijke oplossingen wil bieden, en een meerprijs is dan geen probleem. En eerlijk is eerlijk, ook Apple maakt fouten (iPod dirty secret, MacBook die nog wat knullige kinderziekten had), maar in de regel genomen ligt de kwaliteit bij Apple erg hoog

Gut, dit is de meerprijs van 1000 euro méér dan waard. Wijs waar.

ik heb eens een o zo machtige uber macbook pro vergeleken met een toshiba van een beter caliber

toshiba had 512mb videogeheugen en betere grafische processor.
had 160 Gb
had 2Gb Ram
meer aansluitingen van what so ever soort
en ook een 17" (trubrite?) scherm
snellere dvd brander
ieeeets tragere porcessor (denk 5%) ook intel core Duo
en weegde evenveel ongeveer

dit allemaal voor een zacht prijsje van 1200¤ MINDER dan de macbook pro 17"
relatief 1600¤ tegenover 2799¤

Ach, kijk es naar het aantal mensen die hierop zitten te wachten???

Wereldwijd, zijn er duizenden Apple fans, die aan het wachten waren op deze updates (waaronder ik)
Sites zoals macrumors.com, appleinsider, macnn, hebben honderden tot zelfs duizenden comments op artikels over macbook updates.

Ik moet de eerste dellrumors.com site nog tegenkomen...

Mac heeft een enorme fanbase, waar de gebruikers trouw blijven ana hun merk. Bij Dell is dit veel minder, en koopt men gewoon de pc van een goede prijs/kwaliteit, en kijkt men veel minder naar het merk.

Ik heb trouwes net mijn nieuwe 17" Core 2 duo Macbook pro'tje besteld :Y)

Oh wat grappig:

1. nieuws: Dell en Alienware komen met nieuwe AMD Live!-pc's
2. nieuws: Details Dell XPS M1210-laptop verschenen
3. nieuws: Asus begint volgende maand met levering leren laptop
4. nieuws: Acer kondigt laptop met hd-dvd-ondersteuning aan
5. nieuws: Lenovo brengt X41T convertible tablet-pc uit

Doe nu niet alsof Tweakers dit alleen doet bij Apple. Daarbij is dit imo niet voor jou om te bepalen hoe en/of wat Tweakers als nieuws plaatst, ik vind je reactie zelfs wat onbeschoft... :o

Zoals je kunt zien gaat dat allemaal over nieuwe pc's/laptops. Hier gaat het over een zeer bescheiden update.

2 hele verschillende zaken.

Zoals je kunt zien reageer ik op: Waarom krijgen we in hemelsnaam dit soort reclame berichten? We gaan toch ook niet alle nieuwe computer modellen van HP, Dell, IBM, etc etc als nieuws opvoeren?

Dus ik kom met berichten van nieuwe computer modellen van andere merken. :z

Sowieso heeft Apple een behoorlijke switch achter de rug, ik vind zulke berichten best gepast om te zien wat Apple-Intel nu precies aan het uitvoeren is... maar goed dat is mijn mening.

EIINDELIJK...

hier wachtte ik al lang op :o !

Kijk de systeem samenstelling en prijs (vergelijk met de oude macbook core duo:

Nu heb je een 160gb HD, 39% EN 2GB intern standaard meer performance voor de zelfde prijs :o

nice


Grote jongen ben jij als je een laptop voor die prijs kunt vinden met:
Al die specificaties, met dat gewicht, en vooral ook dat design.

Altijd dat zelfde verhaal dat Apple te duur is, ga nou maar eens narekenen

Nou ikwilhet jij snapt er duidelijk niks van...

Elke laptop-fabrikant houdt de batterijduur een beetje in een "positief" daglicht. Bij de MacBook stond dat geloof ik op 6uur maximaal. Als ik alleen een mailtje verstuur e.d., dan haal ik de 5,5uur... lang niet verkeerd, en héél dicht bij de aangegeven batterijduur.

Bij normaal gebruik houdt de batterij het nog zo'n 3,5uur uit op de MacBook Pro. Bij zwaar gebruik nog ongeveer 2-2,5uur... maar dan heb ik het over lekker stevig Photoshoppen e.d.

Is de 12" (of 13" breedbeeld, whatever) geschrapt in het 'pro' segment? Ik zou namelijk erg graag een iets kleinere krachtpatser zien verschijnen, maar nu hebben ze de 15" en 17" voor de 2e keer uitgebracht, zonder ook maar één keer het kleinere model genoemd te hebben.

Het grootste verschil tussen de 13" Macbooks en de grotere MacBook pro's is de grafische kaart...

En waarvoor heb je die nodig??
Spellen, videobewerking, 3D modelling en andere grafische toepassingen.

Allerlei grafische dingen dus, en ik denk dat de meeste grafische ontwerpers, liever werken op een groot scherm.

De markt zal te klein geweest zijn wrs ...

Daar ben ik hiet niet helemaal mee eens. Sommige notebooks zijn gewoon een nieuwsitem waard, en anderen absoluut niet. zo zijn er ook echt wel nieuwspostings van andere notebooks zoals bijvoorbeeld deze:

nieuws: Details Dell XPS M1210-laptop verschenen


+ een snellere super drive, + een grotere harde schijf, + meer geheugen

Mja, iets wat je allang bij kon kiezen als je dat wilde.

Het is iig iets totaal anders dan een nieuw product...

Een MacBook Pro zal vanaf z'n eerste dag nooit een nieuw product worden. Dit design gaat namelijk al een aantal jaar mee ;) toch is er veel veranderd.

En je hebt wel gelijk dat je het er allemaal bij kon kizen, maar nu kost het je niets meer.

ook dit hoor ik vaker... maar Apple heeft geen nietszeggend nummertje dat ze ophogen bij een nieuwere release. Het ding heet MacBook Pro, en als er een nieuwe revisie komt heet ie nog steeds MacBook Pro. Dell pakt de D600, verhoogt hier en daar wat, en voila daar is de D610. Wow, D610... NIEUW!!! Apple heeft met name aan de 15" best gesleuteld, maar het ding heeft nog dezelfde looks en dezelfde naam... is het alleen daardoor geen nieuwe machine?

net alsof dat nieuwswaarde heeft heden ten dagen...
Trouwens, zit er nu verdorie eindelijk eens een 16x dvd burner in die mac? mn recente macbook (black) moet het met 8x doen terwijl die dingen al 100 jaar op 16x te leveren zijn.. :/

Van een Core Duo naar een Core 2 Duo is toch echt wel van een 32 bit CPU naar een 64 bit CPU. Daarbij moet je niet vergeten dat OS X voor een groot deel al 64 bit geschikt is.

die hebben ze idd volgens mij geschrapt en daar in de plaast voor de ibook serie wat uitgebreid en zwaarder gemaakt.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 21:12
Vorige 16:19
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: