Spellenmaker Electronic Arts heeft een verklaring uitgegeven waaruit moet blijken dat Battlefield 2142, dat deze week in Noord-Amerika is verschenen, geen spyware bevat. Volgens de website Shacknews zou BF2142 informatie over het surfgedrag van de gebruiker verzamelen en die naar de spellenmaker versturen, maar dat wordt nu in alle toonaarden ontkend: de shooter legt het IP-adres van de gamer vast met als enige doel om gelocaliseerde advertenties te kunnen vertonen, en verder wordt alleen in-game informatie verzameld. Met deze 'impression data' kunnen adverteerders bijvoorbeeld nagaan hoe lang hun reclame in beeld is geweest. 'De advertentiesoftware kijkt niet naar cookies, logingegevens of de browserhistorie', bezweert EA, 'en bestanden die niet direct met het spel te maken hebben worden genegeerd.'
In een interview over de BF2142-advertenties legt Justin Townsend van het verantwoordelijke reclamebureau IGA Worldwide uit hoe zijn bedrijf reclame wil maken: 'We zijn niet op zoek naar een dialoog met de gebruiker, dus we hoeven niet te weten wie hij is. We willen alleen zorgen dat de juiste commercials bij het juiste IP-adres terechtkomen. Daarom wordt wel vastgelegd op welke tijdstippen een speler online is: als we bijvoorbeeld met een campagne mannen tussen 19 en 34 willen bereiken, zorgen we dat de advertenties op weekdagen tussen zes en negen uur 's avonds worden weergegeven.' Er is wel begrip voor de 'hardcore bezwarenmakers', maar volgens Townsend zijn de inkomsten uit gerichte advertenties keihard nodig om next-gen games te blijven ontwikkelen. Het grootste probleem lijkt momenteel de privacyverklaring in de EULA van het spel te zijn: die wordt pas getoond als BF2142 al goed en wel aangeschaft en uitgepakt is. Wie zijn IP-adres niet met de gamefabrikant wil delen, heeft dus weinig andere keus dan het spel in de kast te laten liggen.
Volgens mij heb je ook de keuze het produkt terug naar de winkel te brengen. Volgens mij zijn in Nederland de regels en privacyverklaringen in een EULA totaal niet rechtsgeldig. Mede omdat je in Nederland altijd goed op de hoogte moet kunnen zijn van het produkt dat je koopt en de inhoud van de koopovereenkomst. Nu zie je dat pas na aanschaf en dat geldt daarom in Nederland volgens mij niet.Het grootste probleem lijkt momenteel de privacyverklaring in de EULA van het spel te zijn: die wordt pas getoond als BF2142 al goed en wel aangeschaft en uitgepakt is. Wie zijn IP-adres niet met de gamefabrikant wil delen, heeft dus weinig andere keus dan het spel in de kast te laten liggen.
Reken maar dat als je lang genoeg stennis maakt menig winkelier uiteindelijk overstag zal gaan, al is het alleen maar om van die vervelende klant af te zijn. Zelfs al heb je het recht niet eens, wat hier overigens idd wel het geval isEr is een groot gat tussen recht hebben en recht krijgen, en ik moet nog maar zien of alle winkels netjes je geld terug geven als je om deze redne je spelletje terugbrengt met een geopende verpakking
Ik krijgt zo het idee dat je zelf een winkelier bent..Ruilen is geen recht maar een gunst
niet doet wat je ervan verwacht
Klopt, maar het gaat hier dan ook niet om ruilen maar om het ontbinden van de aankoop. Bij dit produkt zit een license agreement waar je in Nederland gelukkig niet stilzwijgend mee akkoord gaat als je het product koopt. Je moet van tevoren op de hoogte worden gebracht van een dergelijke overeenkomst. Indien dat niet het geval is, en je krijgt de overeenkomst pas voor je kiezen bij het openen van de verpakking of de installatie, dan kun je volgens mij gewoon de koop ongedaan maken. De verkoper heeft immers niet genoeg moeite gedaan om jou van de overeenkomst op de hoogte te brengen. Zie ook BW7 artikel 17 lid 2.Ruilen is geen recht maar een gunst
ja.... zoals de activation key!Het zou EA wel sieren als ze een stickertje op de doos doen met het een en ander aan info voor de consument.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Apple Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True