Hoofdcategorieën

Eerste foto's nForce 680i-moederborden verschenen

Door Ralph Smeets, zaterdag 14 oktober 2006 17:40
Bron: AnandTech, views: 32.580

Op het forum van AnandTech is een foto verschenen van een LGA775-moederbord van eVGA dat gebruikmaakt van de nForce 680i-chipset van Nvidia. Deze chipset moet de nForce 590 SLI Intel Edition vervangen. Daarnaast zal de nForce 570 SLI door de 650i-chipset vervangen gaan worden. Volgens DailyTech zouden deze chipsets niet erg populair zijn onder de makers van moederborden, omdat de FSB van de chipsets niet erg ver overgeklokt kan worden. Enkele wijzigingen in de geheugencontroller van beide chipsets zou dit probleem moeten oplossen. Voor de rest zouden de nieuwe chipsets identiek zijn aan de versies die ze vervangen.

nForce 680i-moederbord (450px)
Volgende 23:26
Vorige 15:46

Reacties

«  1  2  3  »

De 680 is toch gewoon een 590 setup met C55 bridge ipv c19.

De c19 had niet graag dat je hoge FSB's draait, maar dat zou de c55 toch oplossen?


Afwachten zeker, met een foto zijn we niet veel.

Als ze identiek zijn, wat is dan het nut ervan om ze te vervangen :? en hij kan dus niet eens ver overgeclocked worden, tenminste minder dan de 590... beetje vreemd?

Hij kan dus wel verder overgeklokt worden, door de wijzigingen in de geheugencontroller. Verder zijn ze wel identiek.

Inderdaad alleen de geheugen controller die veranderd is. (Linkje uit de OP.)

Verder lijkt het me een erg interessant bordje om dadelijk een nieuwe setup mee te gaan maken ivm Win Vista. Moet het nú nog doen met een Chaintech Apogéé ;)

En de foto staat gespiegeld imho, lijkt me in deze opstelling een beetje lastig passend te krijgen

Waarom gespiegeld? Ik zie niet waarom hij niet zo passen eigenlijk :X .

Als het een BTX-bord was, dan was het gespiegeld. Maar dit lijkt gewoon ATX te zijn.

Als de foto gespiegeld is, zou nVidia hun opdrukken dus in spiegelbeeld drukken? Kijk voor de lol eens naar de opdruk op de voet van die koeler. :+

de auteur heeft het op de 5xx borden, die niet je niet ver kon overklokken, maar het artikel is een beetje knullig geschreven (stijlfouten) waardoor je het anders kunt begrijpen.

dus als ik het goed begrijp kan je dus de 6xx beter overclocken dan de 5xx en daarom worden ze vervangen?

Inderdaad, het stukje is behoorlijk knullig geschreven. Verwiijswoorden zoals 'ze' en 'deze' waarvan niet duidelijk is waarnaar het verwijst.

Lezen!! Daarom word hij juist vervangen, omdat de 590 niet zover kan oc en de 680 juist dat problem oplost, en meer ook niet want verder zijn ze het zelfde. ;)

Tip!

Misschien ff de linkjes volgen die er bij staan.

@multipasser

volgens DailyTech is dat idd zo. alleen moet dat natuurlijk nog wel getest worden enzo

@pluimpje2

lees ff het stukje van DailyTech :D

Zo te zien niet echt veel ruimte meer voor een flinke processorkoeler...

Dat komt volgensmij meer door het perspectief van de foto.

Dat zou ook niet nodig moeten zijn met dit bord. Compleet passief gekoeld.

Hij heeft het over de CPU, jij hebt het over de chipset (jullie lullen praten een beetje langs elkaar heen ;) .

Maar een Zalman 9500 of een TT Big Typhoon lijkt mij wel te passen hoor :)

En nog een verschil......Hij heeft 3 PCI-Express 16x sloten :)

Is dat ook een nieuwe feature van de chipset :? of zitten er 2 in de northbridge en 1 in de southbridge :?

Naar mijn weten ondersteunde de chipset twee maal 16x dus misschien is het eentje van 16x, en nog twee van 8x. Misschien kan die ene ook op 16x als je maar twee van de drie sloten gebruikt

een PCI-e slot dat op 4 keer draait en de lengte heeft van een x16 slot om zo een (bijvoorbeeld) x1600 te gebruiken voor PhisX berekeningen :D

PCI-e sloten met lagere bandbreedte dan x16 toch de lengte van een x16 slot geven wordt ook al veel gedaan met de Intel 965 chipset bijvoorbeeld

ik denk 3 pci-e sloten voor:

SLI videokaart setup
en 1 voor TATATA
PhysX

ik denk dat het net gaat passen of dat je de koeling van je kaarten aan kunt gaan passen

is de 590 al in gebruik dan? welke moederborden zijn nu te koop met die chipset?

Daar zijn als sinds mei/juni moederborden van te koop, van vrijwel iedere fabrikant.
Ok alleen voor de AM2 CPUs van AMD, maar daar is ie dan ook voor gebouwd

Nee hoor. Uit het artikel: "Deze chipset moet de nForce 590 SLI Intel Edition vervangen". En die borden zijn er echt nog niet hoor.

genoeg voor amd socket am2 dan voor intel procs nog niet volgens mij.

Laat ze eerst eens een 590 Mboardje uitbrengen voor slot 775

wat een sexy bordje zeg!
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 23:26
Vorige 15:46
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: