Ik ben ook Belg, en ik heb ook geen problemen met de diensten van de overheid. Maar ik ben dan ook een Tweaker.
En daar ligt het probleem denk ik een beetje. Om deze diensten te kunnen gebruiken moet je werken met een token, of met je EID. Echter zullen veel mensen het princiepe van een token niet snappen, of geen zin hebben om eenmalig 2 weken te wachten op het token tot het verzonden is. Met de EID moet je dan weer een kaartlezer hebben, en zorgen dat je browser de nodige certificaten van je EID kan gebruiken met de website.
Ik denk dan ook dat veel mensen vervolgens geen zin meer hebben in het configureren van alles, omdat ze de kennis niet hebben, of omdat ze geen zin hebben. En dan zijn die mensen wellicht negatief over de online diensten: "Veel te moeilijk", "Duurt te lang", "Lukt niet". Vervolgens gaan deze mensen ook van mening zijn dat de overheid beter geen extra implementaties meer doet met betrekking tot de online diensten, want ze kunnen het toch niet gebruiken.
Ik ben in ieder geval tevreden gebruier van de online diensten van de Belgische overheid. En ik merkte laatst dat de CM (een Belgische mutialiteit/ziekenfond) ook reeds online diensten aanbiedt met behulp van het token of de EID

.
Ik dacht dat overheidsdiensten zoals deze niet alleen voor tweakers zoals jij bedoeld waren, maar ten dienste staan voor de ganse bevolking.
Indien het tevredenheidspercentage dient afgerekend te worden op de 'tweakers' in het land, nu ja, dan hadden ze mijn belastinggeld wellicht beter kunnen spenderen.
Natuurlijk ben ik VOOR online implementaties voor vanalles en nog wat. Hoe meer hoe liever. Maar dat ze dan de implementatie van het gegeven op een degelijke, gebruiksvriendelijke manier uitwerken, zodat iedereen er kan van gebruik maken.
Je haalt het voorbeeld van EID aan, nog zoiets. Ik heb mijn EID-kaart al redelijk lang, daar wij een van de eerste steden waren waarin dit uitgereikt werd. Ik heb heel lang verplicht met een A4tje op zak moeten lopen met mijn adresgegevens omdat de politie niet was uitgerust met de middelen om mijn kaart te lezen, en dus niet kon verifiëren waar ik vandaan kwam. Vind je dat normaal? Dit is het zoveelste voorbeeld van een goed idee, waarbij de implementatie te wensen over laat.