Hoofdcategorieën
Device Settings

Overnamegeruchten nVidia jagen beurskoers omhoog

Door Yoeri Lauwers, donderdag 5 oktober 2006 11:22
Bron: Reuters, views: 32.147

Geruchten over de acquisitie van nVidia door Intel, die al snel na de overname van ATi door AMD de kop opstaken, zijn nieuw leven ingeblazen. Analisten melden in een bericht van persagentschap Reuters namelijk dat geruchten de ronde doen dat Intel vannacht een overname bekend zal maken. Zoals het grote bedrijven betaamt aangezien het koersgevoelige informatie betreft, zijn zowel Intel als nVidia niet bereikbaar voor commentaar, maar voor de aandeelhouders brengen de geruchten in elk geval alleen maar positieve effecten met zich mee. De aandelen van nVidia stegen met 2,32 dollar tot 30,62 dollar nadat de geruchten weer op het web verschenen. Analist Bill Lefkowitz bevestigt dat er gespeculeerd wordt over een eventuele aankondiging van Intel waarin bekendgemaakt zal worden dat het nVidia aan zijn portefeuille toevoegt.

Andere analisten zijn dan weer van mening dat de prijs die voor nVidia betaald moet worden te hoog is om een overname realistisch te maken. Met een marktwaarde van om en bij de tien miljard dollar zou Intel bijna dubbel zo veel moeten betalen als wat AMD voor ATi moest neerleggen. Bovendien produceert Intel nu al grafische chips en zou de overname van nVidia dus minder effect hebben dan de koop van AMD, dat met de overname van ATi de grafische markt kon betreden. Het nieuws dat Intel nVidia alsnog zou overnemen, kan des te verrassender genoemd worden omdat gisteren nog aangekondigd werd dat de cpu-fabrikant tien miljoen dollar in PowerVR, dat zich bezighoudt met het ontwerpen van grafische chips voor video encoding en decoding, zou gaan investeren.

Volgende 11:31 Financiële topman Apple weg na beursschandaal
Vorige 10:36 'Mediagebruik jongeren traditioneler dan gedacht'
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

Waarom is nVidia 'duurder' dan ATi als ATi een veel groter marktaandeel heeft dan nVidia :?

nVidia draait misschien langer mee dus zou het kunnen dat zij veel meer technologische kennis + patenten in huis hebben dat ATI.
Ook is het mogelijk dat nVidia meer verschillende producten ontwikkeld en minder risicovol is.

Edit: Vergeet niet dat nvidia voodoo 3dfx heeft overgenomen. Dat was geen kleine speler.

ATI is toch echt veel ouder dan nVidia

Nvidia is januari 1993 opgericht, en ATi in 1985.

edit: vergeet niet dat ATi Tseng labs overgenomen heeft. Op het moment van overname ook een grote speler.

Wel leuk, ik bewaar uit nostalgie een ATI Small Wonder Graphic Solution uit 1988 :+

Hell... Van die kaart heb ik nog een user manual & mogelijk zelfs een floppy met oude MSDOS utils liggen. Een dergelijke kaart zat vroeger in mijn XT :)

Wel grappig, vroeger zat de kaart in een XT, nu zit de XT achter de kaart :P

Als ik me niet vergis, dan is 3dfx niet overgenomen in de klassieke zin van het woord. Het bedrijf was er zo goed als aan, mogelijk zelfs al in faling of vereffening, en nVidia heeft de intellectuele rechten op de technologie gekocht. (Waarschijnlijk/vermoedelijk zijn er ook ontwikkelaars van 3dfx bij nVidia aan de slag gegaan.) Een echte overname aan marktwaarde was het dus niet. Eerder "van de gelegenheid profiteren".

Voor zo ver ik het weet is dat AMD alleen een deel van ATi heeft overgenomen :7 niet helemaal dus

ik heb er hier ook zo een :P

Ook een deel van ATi?

Mischien op het gebied van videochipsets, alhoewel ik dat wel betwijfel, maar wat dacht je van de chipsets voor moederborden?

In Amerika is Nvidia een nummer 1 aandeel in de grafische industrie (Bron : Reuters) met een winststijging van het 1e half jaar van 18%

ATI is dus niet de de marktleider (qua aandelen dan) en heeft maar een winststijging van 9%

Lijkt mij dus duidelijk dat voor beleggers nVidia meer waard is dan ATI.

(Bron : Reuters)

De ontelbare Intellaptops met ATi grafische kaart meegerekend? Of enkel de aankoop van losse kaarten...

De ontelbare Intellaptops met ATi grafische kaart meegerekend?
uiteraard wordt alles meegerekend, dus ook de onboard graphics van nvidia :)

eefst maar eff afwachten of 't idd zo is,

mare, hoe kom jij erbij dat ati een groter maakt aandeel heeft dan nvidia (vooral in de chipset markt is nforce Pro een behoorlijk grote speler.

mare, nvidia te duur, neuh, wat dat bedreft is intel net om dagelbert die trekken gewoon een pakhuis open.

wat ik me vooral afvraag is of de opvolger van VIIV strax zomaar eens op een nforce chipset gebaseerd zou worden.
(aangezien de grafische prestatie van intel chipsets niet geweldig zouden zijn).

NVidia is de laatste grote grafische speler die overgenomen kan worden. Intel heeft meer geld dan AMD. Ik denk dat deze twee redenen zeker ook mee spelen met de prijs.

De beurswaarde van Nvidia is groter dan die van Ati. De overnameprijs is vaak een simpele rekensom van: aantal te overnemen aandelen x huidige koers plus opslag. Daarom is Nvidia dus meer waard. Heeft weinig met marktaandeel te maken.

Vergeet ook niet dat er bij zo'n overname ook nog een bedrag goodwill zal betaald worden.

De huidige koers heeft natuurlijk wel enig verband met het marktaandeel...

Omdat de specs van de GeForce 8800 GTX gewoon héél goed zijn: klik!.

Omdat het marktaandeel niet de enige variabele is dat iets zegt over wat een bedrijf waard is. Zonder iets na te zoeken, zou je alleen al verwachten dat Nvidia de grotere (een andere variabele die iets zou kunnen zeggen over wat een bedrijf waard is) van de twee is, aangezien men op meer markten actief is dan alleen de 3D-versnellers.

Het gaat niet over "duurder", maar over duurder: de prijs die daadwerkelijk betaald zal moeten worden door Intel voordat ze nVidia in hun groezelige vingertjes hebben: Met een marktwaarde van om en bij de tien miljard dollar zou Intel bijna dubbel zo veel moeten betalen als wat AMD voor ATi moest neerleggen.

Nvidia is inderdaad veel duurder, te duur voor AMD. Daarom dat AMD het met zijn 2de keuze ATI moest doen.

En waar baseer jij op dat ATi de "tweede keus" was? Amd zal echt niet gedacht hebben "we willen Nvidia overnemen, maarja te duur 'dus dan maar Ati' ". Dat is natuurlijk een reden van niets, je neemt niet zomaar een groot bedrijf over.

Don't feed the troll !

Aval0ne is een gewoon een grote nvidia fan.
Dat "tweede keus" gedoe is alleen maar gebaseerd op fanboy emoties.

Iemand die objectief naar ATI en Nvidia kijkt weet dat beide bedrijven zeer competatief zijn. Bv. wat betreft kwaliteit en marktaandeel. Maar wat voor een CPU fabrikant veel belangrijker is, is dat ze wat betreft innovatie en technologische kennis, ook zeer aan elkaar gewaagd zijn.

Maar zoals zo vaak weerspiegeld de beurswaarde dat soort feiten niet. ATI staat wat dat betreft te laag en Nvidia te hoog.
ATI was daarom zeer aantrekkelijk om over te nemen voor zowel Intel als AMD.

Wall Street logica: marktaandeel is waardeloos als je er niet of nauwelijks in slaagt om winst te maken.
ATI heeft een gross margin (ken de Nederlandse term niet) van ergens in de twintig. Nvidia zit onderaan in de veertig.
Dat heeft een ongelooflijke impact op de finale winst: Nvidia is op dit moment een echte money machine. Bij Ati houden ze net het hoofd boven water.

Geen wonder als je kijkt naar de relatieve oppervlakte van hun chips. Een R580 is 360mm2. Een G71, met een slechts een beetje lagere performantie, is slechts 190mm2. Maar ze worden wel min of meer voor dezelfde prijs verkocht.

In de boardrooms worden discussies gevoerd die net iets anders zijn als op forums als dit hier. :) Veel minder geleuter over net iets betere image quality, veel meer over performance/mm2. Want met dat laatste wordt het geld verdiend. En dat heeft Wall Street dus ook begrepen.

Mooie opmerking maak je daar, maar waarom presteren NVidia's dan zo slecht per MM,

Waarom maken die nerds bij NVidia zo'n klein chippie? Best kansloos want groter == meer transistoren == meer performance (als je ze goed achter elkaar plaatst)

Ik vind dat je post een beetje nergens over gaat ;)

Het gaat ze niet om een hoge performance maar een hoge winst! Zoals elk bedrijf

Wat nou als ze langzamere kaarten goedkoper kunnen produceren en zo meer winst kunnen maken? Is de keuze snel gemaakt toch...

Het nieuws dat Intel nVidia alsnog zou overnemen, kan des te verrassender genoemd worden omdat gisteren nog aangekondigd werd dat de cpu-fabrikant tien miljoen dollar in PowerVR, dat zich bezighoudt met het ontwerpen van grafische chips voor video encoding en decoding, zou gaan investeren.
Dit stukje snap ik niet, straks geeft Intel 10 miljard uit om nVidia te kopen, en dan zou een investering in PowerVR dat wellicht zeer nuttige informatie binnen Intel kan brengen geen 10 miljoen waard zijn?

Dat klinkt voor mij als een BMW kopen en er geen airco in laten zetten.

Edit: Typo

Ik had wel verwacht dat dit zou gebeuren...

dan had je er over moeten bloggen, the inquirer had dat (indien een verhaal van meer dan 3 kantjes met veel gissen naar mogelijke feiten) ongetwijfeld geplaatst. daarna nemen sites als slashdot het meestal wel over. en had je reactie hier meer impact. :Y)

:Z

(achteraf kijk je een koe in de kont...)

Het was natuurlijk te verwachten maar dit begint intressant te worden, de strijd tussen Intel en AMD begint steeds grotere vormen aan te nemen. We zullen zien wat de toekomst gaat brengen!!

Ik hoop dat als het een overname wordt dat dat niet het einde is voor de SLI ondersteuning op AMD platformen, en dat er dus nog wel nForce chipsets voor AMD komen

Daar kun je eigenlijk wel op rekenen. Intel is nogal agressief in dat soort dingen.

SLI vind ik nog niet eens zo'n probleem, waar ik alleen bang voor ben is dat de Opteron werkstations straks niet meer zo optimaal gaan samenwerken met de nVidia kaarten. Ik heb bij voorkeur namelijk een Opteron voor dual/multiprocessor setups aangezien die net iets efficienter werken met 1 < processoren. En iets anders als nVidia is niet echt een optie voor mij aangezien de rest van de fabrikanten geen fatsoenlijke driver support voor Linux bieden.

Maargoed, misschien dat de Xeon werkstations nog wel de moeite waard zijn om naar te kijken, ga ik toch nog niet upgraden :)

Tuurlijk heeft de overname wel effect, die kaarten van Intel valt "niet" mee te gamen. nVidia chips zijn juist daarvoor ontwikkeld.

Ook bakt nVidia die CAT/CAM kaarten, en intel staat oa bekend om hun goede workstations. Ik denk dat een combinatie van beide bedrijven heel erg veel effect gaat hebben.

Mits Intel-nVidia natuurlijk aantrekkelijker blijft dan AMD-ATi... :)

Vergeet niet dat ATi met de FireGL serie ook al jaren de CAD sector bedient. HP stopt bijvoorbeeld net zo gemakkelijk een ATi FireGL als een nVidia FX in hun workstations.

Wat veel mensen ook niet weten is dat heel veel servers uitgerust zijn met ati videochips. Dit zijn dan misschien goedkope chips, maar het zijn wel grote aantallen.

Hp wel ja, maar een bedrijf dat ze koopt kiest nog altijd 9 van de 10 keer voor nVidia. Niet om snelheid, maar omdat de software gewoonweg beter is en daar draait het bij dat soort kaarten om.

Ik denk vooral door het aandeel qua moederbord chipsets. En mischien is het bedrijf ook wat groter.

+ Nvidia zit volgens mij ook meer in de profesional video mark met zijn Quatro kaarten.

Dit vind ik niet echt "handig". Het is geen flame maar zelf ben ik erg gesteld op de combi van AMD-borden en NVidia-GPU's. Ik vraag me dan ook terdege af of ik zometeen, verhoudingsgewijs, niet meer geld kwijt ga zijn voor een dergelijke combi ten opzichte van een Intel-bord met een NVidia-GPU.

misschien moeten we het niet in de GPU's maar in de chipset zoeken? NForce chipset = loeiheet. Intel & Ati chipset = lauw. Met de komst van de stroomzuinige Conroe / Core2Duo, die maar een fractie van de warmte van een stoere Netburst produceert, hebben trouwe Intel CEO's (die hun spaargeld ongetwijfeld in olie-aandelen belegd hebben) in een nostalgische bui besloten dat er snel veel meer warmte geproduceert moet worden door het systeem. :+ De overgang is gewoon ook te groot, daar kan de klant nooit aan wennen. Je hoort met die zuinige pc's vaak niet eens dat ze aan staan, schande! }>

Euhm. Ok, even voor de duidelijkheid; loeiheet betekend beter dan lauw? Of wat is de bedoeling? :?

de toekomst gaat brengen dat de prijzen de lucht in gaan vliegen :'(

Als Intel nVidia over zou nemen en Intel daardoor betere integrated chipsets zou gaan maken, kan dit weer oneigenlijke concurrentie vormen voor het merk nVidia.

Ze kunnen nooit zoveel verbeteren aan hun eigen grafische chips dat een prijs van 10 miljard gerechtvaardigd is lijkt me.
Als Intel nVidia zou aanhouden als apart merk c.q. bedrijf, wat zou Intel er mee opschieten?

Het bedrijf nVidia is nu al 10 miljard waard. De grafische tak van Intel zal ongeveer hetzelfde waard zijn. Echter, dankzij Vista worden de eisen die aan low end grafische kaarten gesteld worden flink opgeschroeft en de Intel chips kunnen daar maar moeilijk voor gebruikt worden.

Intel dreigt dus marktaandeel te verliezen aan ATI en nVidia. Door nu nVidia over te nemen en (laten we zeggen) een 7300 on board aan te bieden kan Intel niet alleen haar eigen marktaandeel veilig stellen maar ook ATI uit die markt schoppen. Het gecombineerde marktaandeel van Intel en nVidia kan dus stijgen ten koste van ATI in plaats van dat Intel marktaandeel zou verliezen.

8200 waarschijnlijk dan :P

Bah...
Dit vind ik allemaal geen goede zaak.
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:31 Financiële topman Apple weg na beursschandaal
Vorige 10:36 'Mediagebruik jongeren traditioneler dan gedacht'
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011