Hoofdcategorieën

IPI: 'Filmpiraterij treft gehele economie'

Door Harm Hilvers, maandag 2 oktober 2006 21:07
Bron: IPI, submitter: BramBo, views: 19.388

Het Amerikaanse Institute for Policy Innovation (IPI) heeft een rapport gepubliceerd waarin betoogd wordt dat filmpiraterij niet alleen de entertainmentindustrie raakt, maar dat de gehele economie er negatieve gevolgen van ondervindt. Wanneer films niet langer gekocht worden of in de bioscoop gekeken worden, lopen dus niet alleen de filmstudio's geld mis, ook andere sectoren worden daardoor indirect geraakt. Wanneer mensen bijvoorbeeld minder naar de bioscoop gaan, wordt er bijvoorbeeld ook minder popcorn gegeten en cola gedronken, waardoor ook die sectoren last ondervinden van piraterij. Volgens het IPI kost filmpiraterij de Amerikaanse economie jaarlijks in totaal 20,5 miljard dollar aan omzet.

Verder hebben de onderzoekers becijferd dat filmpiraterij ervoor zorgt dat Amerikaanse werknemers jaarlijks 5,5 miljard dollar minder salaris krijgen. Medewerkers in de filmindustrie hebben 1,9 miljard dollar minder gekregen, terwijl hun collegae in andere industrieën het met 3,6 miljard dollar minder moesten stellen. Wanneer er geen filmpiraterij zou bestaan, zou de Amerikaanse economie ruim 140.000 banen rijker zijn, zo menen de onderzoekers. Verder zorgt het illegaal downloaden en verspreiden van films ervoor dat de overheid op alle niveaus belastinggeld misloopt, in totaal 837 miljoen dollar tot nu toe. Het IPI meent dan ook dat de overheid zou moeten optreden tegen piraterij, om zo de economie een boost te geven.

Filmblikken met losse filmHet rapport is geschreven op basis van cijfers van de Motion Picture Assocation of America (MPAA) en is vooral bedoeld om de beleidsmakers op Capitol Hill te informeren over de 'echte' effecten van filmpiraterij. Ondanks dat het IPI stellig beweert de wetgever niet inhoudelijk te willen beïnvloeden of te sturen, doet het ontbreken van een tegengeluid in het rapport anders denken. Het is dan ook maar de vraag in hoeverre de beweringen en aannames van het naar eigen zeggen onafhankelijke IPI correct zijn.

Volgende 21:42
Vorige 19:11

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  8  »

Maar langs de andere kant verdienen ze dan weer aan verkoop van lege cd-dvd's, cd-dvd writers, enz.

En je houd geld over voor andere zaken om leuke dingen te doen. Kortom, het komt ook op een andere manier de economie in.

Als de cola en de popcorn daar niet gegeten of gedronken wordt dan gebeurt dat thuis wel.

Daarnaast worden de eisen voor home cinema ook steeds hoger van de mensen dus komen er ook steeds duurdere sets.

Zoals al vaker gezegd ieder nadeel heb zijn voordeel.

Als de cola en de popcorn daar niet gegeten of gedronken wordt dan gebeurt dat thuis wel.
Waarschijnlijk nemen ze aan dat je ook pirated cola en popcorn tot je neemt. :)

De popcorn en cola uit de supermarkt is een stuk goedkoper dan die woekerprijzen die ze in de bioscoop durven te vragen.

Er is tevens een gigantische markt die apperatuur verkoopt om het bioscoop effect thuis te krijgen. Qua etenswaar zijn de volgende modellen populair (zelf ook beide gekocht voor minder dan $35 per stuk)

Bioscoop popcorn machine
Hot Dog machine

Van dezelfde fabrikant 'Nostalgia Electrics' zijn er ook talloze andere modellen te koop, nacho & cheese, suikerspin, geschaafd ijs, chocolade fondue, etc. Waar ikzelf nu voor aan het sparen ben is een Thuis-Bioscoop bankstel. Wie wil er dan nog in hemelsnaam in de rij staan voor een bioscoop?

Veelgehoorde nadelen bioscoop:

- Prijs!
- Last van andere bezoekers
- Wachttijd, reistijd en het vaste schema van de films (en geen pause mogelijkheid)

Alle voordelen zijn zo goed als verdwenen met de huidige kwaliteit van thuis-bioscopen.

Wat betreft prijs:

Een bioscoop kost hier $8.50 in de avond ($6.75 voor middag), een grote popcorn $5.75, een beker drinken $2.75. Avondje uit met z'n tweeën is dan ongeveer $30 met belasting erbij.

Voor $14.95 kan ik bij Hollywood Video ongelïmiteerd DVDs huren voor een maand (twee tegelijk), een zakje met maiskorrels kost $0.99 wat genoeg is voor 10 grote bakken met popcorn. En een 2-liter fles merk-cola kost $1.25.

Ja, het is echt de piraterij die het doet |:(

En je vergeet de verplichte reclame die je zowat moet kijken voor de films in de bioscoop, maar tegenwoordig krijg je dat ook gratis erbij op je legale films die je koopt in de winkel. Dus wat doen mensen? Die gaan lekker legaal downloaden via bijvoorbeeld Limewire/Bittorrent/nieuwsgroepen en noem maar op, films zonder reclame en de ondertiteling die jij nodig hebt.

Last van andere bezoekers
Ik ga nog steeds regelmatig naar de bioscoop maar dit is voor mij het meest ergelijke in de bioscoop vandaag de dag.
De jeugd van tegenwoordig (nu voel ik mij meteen een ouwe lul) kan niet stil zijn en moet, ondanks de waarschuwingen, toch nog steeds zijn mobiel aan laten die dan lekker af gaat tijdens de voorstelling. Uiterest iritant.

Een film downloaden is dan geen piraterij ? Pas wanneer je hem op cd zet ?
Of omgekeerd...als je hem op een cd/dvd brandt, is het opnieuw legaal, omdat je daarop belasting betaalt ?

Maar volgens mij gaan mensen echt niet minder naar de bioscoop omdat ze films kunnen downloaden en/of kopiëren op dvd hoor.

Wie vroeger enkel films op tv (via zenders) keek, zal er nu misschien eens eentje downloaden. Big deal.
Wie vroeger wel eens een VHS tape kopieerde, kopieert nu misschien een DVD.

Maar een echte bioscoopganger geniet nog altijd evenveel van de typische sfeer met het grote scherm, de plakkerige vloer en de beker popcorn hoor.

In Nederland is bezit van een (kopie van) een film legaal, ongeacht de bron

Wanneer films niet langer gekocht worden of in de bioscoop gekeken worden, lopen dus niet alleen de filmstudio's geld mis, ook andere sectoren worden daardoor indirect geraakt. Wanneer mensen bijvoorbeeld minder naar de bioscoop gaan, wordt er bijvoorbeeld ook minder popcorn gegeten en cola gedronken
nieuwsbericht: filmindustrie schaadt andere markten!

wanneer mensen naar de bioscoop gaan en popcorn eten en cola drinken schiet er minder geld over voor de andere markten zoals bv: kleding, voedingswaren etc etc. de regering zou er dringend werk van moeten maken om popcorn en cola in de .......

maw: BLABLABLABLABLA meeeehhhhh

Juist.

Plus: De aardappelrooimachine zorgt ook voor het werkloos blijven van 100.000-den landwerkers.

Bioscoop industie: Houd op met zeiken en geef me die download service voor de nieuwste films.
Moeten er dan bioscopen dicht? Jammer dan. Klant is koning.
Nu verdienen jullie niets aan me....

!SCHOKKEND NIEUWS!

De overheid heeft samen met de NMa, OPTA en Brein na lang onderzoek uitgevonden dat geld maar 1 keer uit te geven is. Dit zorgt ervoor dat alle industrieen lijden aan het succes van anderen. De overheid is bezig met de oplossing: 2 keer uitgeefbaar geld.

En computers.

Zolang ik geen filmpje of liedje meer kan downloaden hoeft die PC/Mac van mij ook niet meer...

Toen ik de term MPAA weer voorbij zag komen vond ik het hele artikel opeens minder belangrijk, het zijn geen onafhankelijke cijfers....

Het rapport is geschreven op basis van cijfers van de Motion Picture Assocation of America (MPAA) en is vooral bedoeld om de beleidsmakers op Capitol Hill te informeren over de 'echte' effecten van filmpiraterij.
Idd, een zogenaamd 'onafhankelijk' onderzoek, maar de cijfers zijn door de MPAA aangeleverd en slechts 'doorgerekend' door de IPI. de MPAA rekent per download altijd de verkoopprijs door als 'misgelopen inkomsten', terwijl er dat natuurlijk niet zo is. Zo heb ik zelf al een aantal MP3 albums gedownload, die ik nooit zal/zou kopen. En omgekeerd heb ik door het downloaden nieuwe artiesten leren kennen & waarderen en heb ik juist meer omgezet gegenereerd (ja, echt waar, CDs gekocht !) dan zonder het downloaden.

Alsof ze echt voor elk gedownload'e film $ 20 mislopen |:( Wilde de filmindustrie 21 jaar geleden ook niet de videorecorder verbieden omdat het zogenaamd de doodsteek zou zijn ? Bill Gates is juist groot geworden door de piraten-kopietjes van MS-DOS :7

Zonder filmpiraterij verdienen de filmstudio's veel meer geld. Bij gevolg gaan ook de acteurs veel meer geld verdienen. Die geven dat weer uit aan cocaine en we weten allemaal dat terrorisme door de drugshandel bekostigd wordt.

Door filmpiraterij bestrijd je dus terrorisme. De MPAA is dus een terroristisme bevorderende organisatie en moet dus verboden worden.

Zo, nu kinderporno nog en films kopieren is het nobelste wat je kunt doen op deze wereld.

Onlangs is er nog een onderzoek geweest dat mensen juist alleen die dingen downloaden die ze toch nooit zouden kopen en is gebleken dat er geen verlies gemaakt wordt maar gezien de verkopen juist meer winst.

Ik kan mij alleen moeilijk voorstellen wat dit als invloed op de economie kan hebben.

"Wij van WC-eend adviseren tegen het gebruik van andere middelen en methodes om het toilet te reinigen!"

-1 te flauw, ik weet het.

Volgens mij verdienen de dvdbrander en lege media fabrikanten anders goud geld

De filmindustrie gaat gewoon net zo lang door met zeuren totdat iedereen gek word en muziek gewoon koopt...
Jammer dat je geen berichten filter kan instellen op tweakers... standaard alle filmindustrie klaag berichten blocken... :P

Nou ja, zo ver mijn 'zeur' reply. :)

jub, daar ben ik voor, ik ben die MPAA, brein en andere shit wel beu.

Je kunt er (helaas) beter van maken:

De filmindustrie gaat gewoon net zo lang door met zeuren totdat iedereen die momenteel wel alles koopt gek wordt van de beveiligingen :r en muziek gewoon koopt download.

Nog erger! De filmindustrie gaat zolang door met mekkeren tot Jan Modaal hun boodschap ook voor waar anneemt. Roep iets lang genoeg, en veel mensen zullen het voor waar aannemen...

Is die opmerking niet al +/-68 jaar oud??

De filmindustrie gaat gewoon net zo lang door met zeuren totdat iedereen gek word en muziek gewoon koopt...
De filmindustrie ligt echt niet wakker hoe goed muziek verkocht wordt hoor.

Wordt er een beetje :r van.
Wanneer stopt dit soort onzin nu eens eindelijk....
en maar graaien en maar graaien.
Rupsjes nooit genoeg zijn het!


Wanneer stopt het domme commentaar van mensen zoals jij eens, die gewoon blijkbaar te dom zijn om de werkelijke gevolgen te kunnen begrijpen, en alleen maar denken aan hun eigen portemonee..
Altijd maar stelen stelen stelen zolang ze maar niet hoeven te betalen..
dus jij vindt 5EUR voor een singel normaal?
jij vindt 30~40 EUR voor een flutfilm normaal?
jij vindt 40~50 EUR voor een spel normaal?

in welke wereld leef jij? ik zal mijn zuurverdiend geld wel in iets tastbaar investeren, zoals de nodige kleren en eten. en huishuur.

trouwens, ik betaal heffing op mijn dvd's (waar ik orgineel alleen backups op zette, maar aangezien ik toch betaal voor MIJN dvd's en cd's) heb ik ook het RECHT om deze data te copieren. als ik dit recht niet heb, schaf dan de heffing af!

de film"indrustrie" moet eens dringend stoppen met zagen en het probleem zelf aanpakken; de prijs!

en eventueel kwaliteit is ook wel intresant. al die flutfilmen en series van tegenwoordig.... de moeite niet om een dvdschijf voor te verspillen!

Medewerkers in de filmindustrie hebben 1,9 miljard dollar minder gekregen, terwijl hun collegae in andere industrieën het met 3,6 miljard dollar minder moesten stellen. Wanneer er geen filmpiraterij zou bestaan, zou de Amerikaanse economie ruim 140.000 banen rijker zijn, zo menen de onderzoekers.
OK, dus die mensen zouden dan én een verhoging krijgen én er zouden 140.000 meer banen bijkomen (met ook die verhoging :?
Dat lijkt me wel iets teveel.

Ik denk dat ze toch wat teveel verzinnen.

Daarbij, hoeveel écht leuke films zijn er dit jaar uitgekomen?

Ze moesten in Amerika eens blij zijn dat er minder cola en popcorn geconsumeerd wordt met al dat overgewicht.

Het lijkt me een beetje overdreven dat de gehele economie er slechter van zou worden.

De consumentencentjes worden toch wel uitgegeven...en komt het dus weer in de economie.

Ja precies, doordat mensen geld op de filmindustrie besparen kunnen ze juist meer aan andere sectoren uitgeven! ^O^

De MPAA is gewoon jaloers.

inderdaad ik vind het ook behoorlijke onzin. Volgens mij wordt dit berkent op een manier dat alles wat nu gedownload wordt anders gekocht zou worden. Als ik nu iets illegaal download (jah :o sorry ik doe het ook wel eens ssst) dan is dat meestal omdat ik er het geld niet voor over heb. Als er dus een film is die ik vet graag wil zien of hebben. Dan weet ik zeker dat ik hem in de bioscoop ga bekijken of kopen en niet download. Volgens mij komt downloaden niet in de plaats van film in de bios bekijken/kopen, maar erbij. Sterker nog ik koop soms wel eens dingen omdat ik het eerder gedownload had en vet vond, maar dan op betere kwaliteit wilde en er officieel van wilde kunnen genieten.

Precies, het is niet zo alsof iedereen door de piraterij die paar euro's of dollars per maand ineens gaat oppotten :)

Natuurlijk kán het wel wat schelen, als er bijvoorbeeld in plaats van voornamelijk Amerikaanse films te kijken in Amerikaanse bioscopen met Amerikaanse werknemers de mensen ineens allemaal buitenlandse producten of diensten gaan afnemen, dan kan het inderdaad minder gunstig zijn voor de economie :)

Maar zomaar doen alsof dat geld in het niets oplost is onzinnig :)

nee hoor, de arme maisboeren in zuid-amerika en de houthakkers van het regenwoud kunnen nu minder bomen omhakken omdat wij minder popcorn eten en daarom gaan ze zich nu bezig houden met het aanleggen van drugsplantages.

stop de filmpiraterij en we hebben een drugsvrije wereld én meer geld én meer banen én minder moorden door mensen onder invloed, dit is toch gewoon een win-win situatie voor IEDEREEN :+

Helemaal mee eens!! En dat geld dat ze besparen (en elders uitgeven) zouden ze eens moeten sparen. Amerikanen geven te veel geld uit, gebaseerd op de fictieve waardestijging van de huizen.

http://www.bankrate.com/brm/news/sav/20060308a1.asp
http://www.economist.com/...tory.cfm?story_id=3839554

Dus als ik een film niet zou downloaden zou ik wel naar de bios gaan? :?
DREAM ON!

Ligt beetje in het zelfde straatje als Symantec die willen dat windows niet veiliger word :)

Als jullie nu allemaal je computer niet meer zelf repareren worden computerwinkels ook rijker!

Je eeste zin: top!

Dat stukje over symantec haalde je hele post naar beneden imho.

Als MS graag symantec uit windows wil weren wil ik ook dat zij garanderen dat ze 100% zeker alle rollen kunnen vervullen die derden virus scanners nu niet meer kunnen vervullen. (inclusief de wegvallende functionaliteit door het verdwijnen van anti virus bakkers), maar dat doen ze niet.

Microsoft maakt een product, hun hoeven niemand anders toegang te geven tot hun product... Het is alsof je een koekoeksklok maakt waar je daarna nog het vogeltje zelf in wil zetten... Dan moet je toch iets anders kopen / doen? Microsoft heeft gewoon een eigen product, en wil zelf dat goed maken... gelijk hebben ze.
Anders kunnen ze net zo goed stoppen, dan wint er niemand!!

En waar gaat het geld heen dat de mensen besparen met naar de film gaan / films kopen?

Naar de hardware van de computer? :)

En waar gaat het geld heen dat de mensen besparen met naar de film gaan / films kopen?
Dikkere internetverbindingen om sneller te kunnen downloaden? 8-)

Ik ben er heilig van overtuigd dat een consument zoveel spendeert als ie kan spenderen (de Amerikanen dikwijls zelfs méér) ..als ie 't niet aan de bioscoop spendeert, dan hebben andere sectoren daar zeker baat bij !

Je hebt niet goed gelezen, het gaat er juist om dat er mensen geld mislopen in aanliggende sectoren.
Niet dat ze juist profiteren van het downloaden...

Jij bedoelt te zeggen dat als jij een film gedownload hebt dat jij met een 40 euro aan briefjes naar de achtertuin loopt omdat te gaan verbranden :+
Dat is namelijk de enige manier dat de economie het echt mis loopt.
Als jij namelijk van dat geld een paar liter extra benzine koopt dan hebben de olie boeren daar baat bij en komt het toch nog in de economie.
Misschien ook een deel bij de oliesjeiks in S Arabie maar die kopen dan weer een extra boeing prive vliegtuig en dan komt het toch weer in de US economie!
Dus uiteindelijk is de cirkel weer rond.
De economie loopt dus geen geld mis enkel de Film idustrie klaagt dat ze geld mislopen.
En toch hoor ik regelmatig dat een nieuwe film alle rekords heeft gebroken met opbrengsten. Dus zo slecht kan het nog niet gaan.
«  1  2  3  4  5  6  7  8  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 21:42
Vorige 19:11
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: