Hoofdcategorieën
Device Settings

Games helpen jong en oud met overleven

Door Mick de Neeve, maandag 2 oktober 2006 12:28
Bron: Yahoo News, views: 28.520

Getuige twee artikelen op Yahoo News hebben zowel jong grut als ouden van dagen baat bij het spelen van games, zowel als remedie tegen ziekte als voor het behoud van geestelijke en lichamelijke gezondheid. Aan oudjes wordt, onder meer in het licht van de vergrijzing, in toenemende mate aandacht besteed door gameontwikkelaars; zo vonden reeds spellen als Nintendo's Brain Age via een uitgekiende marketingcampagne (waarbij onder meer president Bush het spel voor zijn zestigste verjaardag kreeg) hun weg naar een gretig gamepubliek op leeftijd. Bij zieke kinderen zou het spelen van games een positieve invloed op de gesteldheid hebben.

Computer granny Het spelen van games door ouderen is het onderwerp van een aantal studies, onder andere aan de universiteit van Texas, waar onderzoek wordt gedaan naar het ontwerpen van 'therapeutische gedragsomgevingen' voor de babyboomergeneratie. Volgens onderzoeksleider professor Mihai Nadin, die met zijn 68 jaar ook niet meer de jongste is, wijzen de eerste resultaten uit dat ouderen dankzij gaming langer fit en actief kunnen blijven, en het hen bovendien helpt met anderen in contact te blijven. Tevens zou het helpen dementieverschijnselen langer de baas te blijven. Nadin droomt ervan de mogelijkheden van virtual reality uiteindelijk zodanig te benutten dat hij oudjes een middagje mee kan nemen voor een partij virtueel golf, zwemmen of zelfs boksen.

Aan de andere kant van het leeftijdsspectrum blijken kinderen met kanker en andere vervelende ziektes via games geholpen te kunnen worden om beter met hun ziekte om te gaan. Het spel Re-Mission van HopeLab is hier opvallend te noemen: deze 'first person shooter' neemt de patientjes mee op een virtuele reis door het lichaam, waarbij ze de kankercellen aan flarden kunnen schieten. Het spel zou kinderen helpen om te aanvaarden dat ze ziek zijn en ze daarbij strijdlustig maken - wat van significante invloed kan zijn om de ziekte de baas te blijven. Onderzoek zou hebben aangetoond dat spelers van het spel beter in staat zijn om met hun ziekte om te gaan. Re-Mission wordt gratis ter beschikking gesteld aan kankerpatienten.

Re-Mission
Het 'kankerspel' Re-Mission
Volgende 14:45 Wetsvoorstel VS nekt internetgokbedrijven
Vorige 12:05 Vodafone start vandaag met HSDPA
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

*Welcome to Gameservers.net CounterStrike Server II
*Papa_Doc_1932 Has entered the game
*Papa_Doc_1932 killed Kaap with headshot
*Papa_Doc_1932 is on killing spree!

:+

Niet iedereen heeft baat bij spelletjes, vooral ADHD kinderen kunnen beter buiten spelen oid.:
http://www.youtube.com/watch?v=TTwgNhX4BSo

:+

Shit zeg je zou maar op die wijze je emotionele huishouding niet in orde hebben. Je had op zn minst die clownsmiley weg kunnen laten (zeg ik mede als clownofoob ;()

Schoon opgezet, vermits mijn achterneef ADHD heeft! en die wacht geduldig, hij mag wel ni langer dan een uur op de pc of gehebt een probleem (opgedraaid)

Die kun je beter preventief ruimen bedoel je ^_^

Geloof het of niet: maar wetenschappelijk is aangetoond dat kinderen met ernstige pijnklachten minder morfine nodig hebben tijdens het spelen van (FPS)video-games...heeft iets te maken met afleiding...

what you pay attention to, is what you become aware of.

Als je zit te gamen heb je je hoofd niet zo bij de pijn,
vrij logisch dus dat ze minder morfine nodig hebben :)

En porno werkt niet?

Euhhhh, kinderen met ernstige pijnklachten? ;)

Of al die kinderen moeten wat ouder zijn, maar er zullen toch echt wel wat jongere tussen zitten hoor!

Het grote probleem bij oudere is vaak dat ze de pc als eng mee maken.
Heb eenpaar jaar geledenin een game winkel gewerkt en ja dan zieje bijna nooit oudere mensen (mensen op leeftijd 60+)
Die een spel kopen.
Ik heb het 1 keer mee gemaakt dat een vrouw van 78 een spel kwamkopen omdat ze die met haar klein kind wilden spelen. (en jawel ook op internet)

Er zijn tegenwoordig zat spellen die je hersens trainen je je motoriek.
Punt is dt die spellen minder snel aanslaan bij te tegewoordige ouderen is dat deze mensen vaak hetnut ernietin zien of gewoon het niet snappen hoe het werkt (of het niet willen snappen)
Het is natuurlijk moeilijk om iemand die al 15 jaar mens erger je niet speelt het zelfde spel online te laten spelen. Puur omdat dit een veranderend patroon geeft aan deze persoon van doen.
En dat vinden ouderen MEESTAL eng. (er zijn ook groepen ouderen die emailen msnen en zuma games spelen) alleen is deze groep aanzienlijk kleiner.

Speel jij ook nog maar een paar rondjes :+

/flauw

Volgens recent onderzoek in de VS heeft de gemiddelde gamer een leeftijd van 41 jaar. Gegeven de hier breed ervaren mening dat het toch vooral de jeugd is die games koopt/speelt, moeten er behoorlijk veel gamers zijn met een leeftijd van 50+ en 60+ om dit gemiddelde mogelijk te maken.

Daar zullen ze wel browserspellen meerekenen. Geeft op zich niet, maar ik vind het wel iets anders dan spellen die je in de (al dan niet virtuele) winkel koopt.

Die oudere mensen zie je niet in een gamewinkel die kunenn allemaal hun router instellen om te downloaden :Y)

Ik heb nog nooit mijn router hoeven in te stellen om te kunnen downloaden.... :?

50 en fervent WoW-er

De 'educatieve' variant van spellen zou inderdaad wel een flinke versterking kunnen krijgen..

waar bv de pure 'entertainment' spellen een enorme ontwikkeling de laatste 10 jaar hebben doorgemaakt (denk aan de 3D-werelden, maar ook qua graphics, verhaal-verloop), heb ik persoonlijk het idee dat qua 'educatieve' software er nauwelijks echt nieuwe ontwikkelingen zijn:
Dat dat een ondergewaardeerde en onderontwikkelde richting is.

Ok dat het sommige mensen helpt om met hun ziekte om te gaan begrijp ik, maar vergeten de mensen ook wat voor ziektes je eraan kunt overhouden? (RSI, verslaving etc.)

Dat er mensen zijn die RSI krijgen van het lang achter de PC zitten, wil nog niet zeggen dat alle mensen die lang achter de PC zitten RSI krijgen....
En dat geldt ook voor de verslaving.

Als kankerpatient neem je RSI voor lief neem ik aan...als ik het voor het kiezen had wist ik het wel :"P

Dat ouderen langer leven en minder gauw dement worden van activiteit was al een paar jaar geleden bekend. Daar hoeven ze niet voor te gamen, ze kunnen ook gaan pianospelen of wandelen met de hond. Het gaat er gewoon om dat ze dingen doen die (fysiek/mentaal of allebei) 'leerzaam' zijn en blijven.

Dat is niet (helemaal) waar. Er wordt veel onderzoek gedaan naar allerlei aktiviteiten die mogelijk van invloed zijn op het cognitief functioneren, waaronder computeren en wandelen. De resultaten van al die onderzoeken wijzen zeker niet allemaal in dezelfde richting. Zo kun je zonder veel moeite een recent onderzoek vinden dat niet helemaal strookt met de titel van dit tweakers nieuwsbericht.Kijk bijvoorbeeld eens op: http://www.ouderenpsychia...tem/view.asp?objectID=971

Op de stelling dat je door iedere leerzame aktiviteit ouder en minder (snel) dement wordt, valt nog wel het een en ander aan te merken. Dat langer niet dement leven iets te maken zou hebben met de mate waarin een aktiviteit leerzaam is, lijkt me helemaal uit de lucht gegrepen.

Bij zieke kinderen zou het spelen van games een positieve invloed op de gesteldheid hebben.
Volgens een onderzoek van Brain Wrotniak is gamen juist één van de redenen voor het overwichtprobleem van kinderen.
Uit onderzoek is gebleken dat er een link is tussen videogames en de hedendaagse overgewichtproblematiek onder kinderen. Volgens Brain Wrotniak, onderzoeker gespecialiseerd in obesitas, heeft dit niet alleen te maken met het stilzitten, maar ook de hoeveelheid snacks die gegeten wordt tijdens het spelen.
Linkje.

gamen is hier niet de oorzaak, het zijn de ouders die hun kinderen niet hun slaapkamertje uit durven schoppen en zeggen dat ze gewoon eens buiten moeten spelen.

Mama en papa vinden het tegenwoordig maar wat makkelijk dat zoonlief de hele dag zoet is met een spelletje, kunnen ze lekker carrière maken.

Er zijn maar weinig zieke kinderen met obesitas. Het gaat hier om zieke kinderen, niet om kerngezonde kinderen die ziek worden omdat ze teveel eten en niet bewegen.

niet eens te veel maar vooral slecht.
veel ouders nemen gewoon niet de moeite ECHT gezond te koken, en idd kinderen naar buiten te schoppen, als 't mooi weer is.
en veel ouder geven hun kind liever een zak chips en snoep,
in plaats van persoonlijke aandacht.

er is al tijden lang geleden aangetoond dat oa. bij geestelijke gehandicapten en kleine kinderen, ze meer in hun mond gana steken en dingen gaan eten (alles wat maar in berijk is) wanneer ze gebrek aan aandacht hebbe.

bij kinderen geld dat waarsch net zo, (gaan snoepen en dat soort dingen als ouders geen tijd voor ze vrijmaken,

gamen heeft erg weinig te maken met te dikke kinderen,
behalve dan dat veel te dikke kinderen games spelen.

dergelijke kids zouden vroeger tv kijken radio luisteren of een boek lezen als er geen game voor ze was. ...

Ik denk dat als jij met een kwaadaardig carcinoom in het ziekenhuis ligt, je wel andere dingen aan je hoofd hebt als het niet krijgen van genoeg lichaamsbeweging...

Binnenkort mogen kindren met zwaarlijvigheid zo veel games spelen als ze willen. Wii gewijs dan toch. :Y)

Het spel Re-Mission van HopeLab is hier opvallend te noemen: deze 'first person shooter'
uh maar dat plaatje is toch echt third person, je "kijkt" toch echt achter zijn rug

Ik ben weliswaar geboren op 19 September 1960, en ben nog steeds niet vies van een potje Sof of andere shooter. Ze noemen me steevast "De Ouwe" in de server waar ik zit :+ Vaak gamed mijn jongste zoon mee in dezelfde server. Het gaat om het plezier wat je hebt met elkaar. En het houdt mij nog jong ook.

waarom ben je op 23 september 1964 geboren? foutje bedankt? :+
please correct your profile...
En het houdt mij nog jong ook.
Dat is de belangrijkste! En dat is geen mid-life crisis ;)

de meeste van die oudjes spelen prOn games, joh! :o
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:45 Wetsvoorstel VS nekt internetgokbedrijven
Vorige 12:05 Vodafone start vandaag met HSDPA
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011