Hoofdcategorieën
Device Settings

SanDisk Extreme III CompactFlash biedt 16GB opslagruimte

Door Yoeri Lauwers, woensdag 27 september 2006 14:03
Bron: SanDisk, submitter: sunturion, views: 19.350

SanDisk heeft middels een persbericht de Extreme III CompactFlash-geheugenkaart aangekondigd. Dit flashgeheugen biedt een opslagcapaciteit van maar liefst 16GB en daarmee claimt het bedrijf de grootste flashgeheugenkaart op de markt ontwikkeld te hebben. Bovendien zijn de kaartjes geschikt voor de Digital Media Camcorder Infinity Series van Grass Valley die onlangs geïntroduceerd werd en de eerste consumentencamera is die overweg kan met verwisselbaar flashgeheugen, zo wordt door de marketingafdeling gefluisterd. Vooral fotografen zullen in dit kleinood geïnteresseerd zijn aangezien een flinke collectie jpg-bestanden op hoge kwaliteit en RAW-bestanden al gauw enkele gigabytes ruimte in kan nemen.

SanDiske Extreme III 16GBDe maximale lees- en schrijfsnelheden bedragen minstens 20MB per seconde. Distributeurs en winkeliers mogen de kaartjes tegen het einde van dit jaar in hun rekken verwachten, maar goedkoop zullen de CompactFlash-kaarten niet zijn. Het 12GB-model zal voor 475 euro van eigenaar wisselen, terwijl men voor 4GB meer in totaal 633 euro zal moeten neertellen. Een geschikte kaartlezer zal vanaf november onder de Extreme-vlag beschikbaar zijn en 22 euro gaan kosten.

Volgende 14:38 Multilayerdisk maakt hybride dvd-opvolger goedkoper
Vorige 13:35 Intel bouwt prototype processor met tachtig cores
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

En dan is het wachten op de 128GB :7

Ja en wachten op video camera`s die op een geheugenkaart kunnen schrijven. Dat zou pas interessant zijn...

dat kan al. De digitale videocamera van me vader kan al een sd kaart erin waar je foto's (geen idee of je er ook video's op kan maken) op kan maken. Video's is moeilijker denk ik vanwege de schrijfsnelheden.

Het staat zelfs in het artikel dat die er al zijn :)
Digital Media Camcorder Infinity Series
Zie: http://www.thomsongrassva...ducts/infinity/camcorder/

Een geschikte kaartlezer zal vanaf november onder de Extreme-vlag beschikbaar zijn en 22 euro gaan kosten.
Wijkt deze dan af van de standaard van Type I of II? Anders zou de kaart toch gewoon in een al bestaande lezen gelezen/beschreven moeten kunnen worden.

@Goover Wat denk je van marketing? Als je door het releasen van een kaartlezen extra geld kan verdienen dan doe je dat. En dat kan ook de reden zijn dat er niet bijstaat of je hem ook met een gewone kaartlezen kan uitlezen. Ze zeggen dat de reden voor die nieuwe lezer de snelheid is van die kaart. Maar met een USB 2.0 kaartlezen moet je ook wel die 20MB/sec kunnen halen. Ik heb gezocht, maar er staat nergens of ie Type II is of wat anders.

Ik neem aan dat dit afwijkt, anders zullen ze geen nieuwe op de markt brengen hiervoor. Tenzij dit kaartje ook nog eens sneller is dan zijn voorgangers, wat eigenlijk wel te verwachten valt. Ander kan 16gb van je kaartje af halen nog wel eens vervelend lang gaan duren :Z .

De prijs valt wel tegen, 633 euro voor 16gb is vrij makkelijk duur te noemen. Of anders in ieder geval een boel geld! (Alhoewel dit vrij snel zal zakken denk ik)

Ik weet niet of de adressering voorheen 32 bit was, maar zoja kom je hier mee in de knoei als je 16GB aan wil sturen.

En ik maar denken dat het CompactFlash-formaat een beetje in onbruik raakte?

Dat heb je dan helemaal mis, voor profesionele fotograven is het DE standaard. Er is volgens mij geen digitale spiegel reflex die geen CF ondersteunt.

Ik, als semi pro fotograaf, zou maar wat graag zo'n kaart in mijn camera hebben, ik zou er bijna 2000 raw foto's op kwijt kunnen.

Nikon D80. Dat is geen professionele camera, maar wel een SLR die geen CF ondersteunt.

Maar je hebt wel gelijk. Wat is er ook mis met CF? Het is wat groter, dus om die reden niet handig in die kleine cameraatjes, maar in een SLR waar je toch genoeg ruimte hebt, waarom niet. Hoe kleiner, hoe makkelijker je het kwijt raakt, als je een paar in je tas hebt zitten.

Daarom hem ik net ook een D70s gekocht ipv die D80.

<offtopic>
ga dan maar eens bij nikon kijken...
</offtopic>

Het is wel een van de fysiek grotere kaarten, dus waarschijnlijk makkelijker om daar veel geheugen in te proppen. Dat is namelijk ook niet onbelangrijk als je de grootste qua opslagcapaciteit wilt hebben.

Bovendien is Compact Flash veruit de snelste vorm van dergelijke flash geheugens !!

Volgens mij heb je nog niet rond gekeken in digitale camera land, waar genoeg camera's gebruik maken van Compact Flash geheugen (zowel compact als dSLR's).

het 4 gb model?? :S

16 gb bedoel je denk ik...

Nee, voor 4GB meer... dat is dus 12+4=16 ;)

voor 4GB meer
beter lezen :Y)

edit: damn, net te laat ;P

Volgens mij staat er
"terwijl men voor 4GB meer "

Ook telaat :P

Laten we deze even combineren met een Linux Handheld PC, En dan hebben we een handheld HD-DVD speler :+

hmmm jammer dat daar geen video out op zit.

Beetje vreemd dat het geen Extreme IV kaart is!

Die zal er ook wel komen, ik vind dit echter al duur genoeg, een extreme IV zal wel tegen de 1000 gaan kosten.

Grootste?
Wat is de foto van samsung dan? fake?

url: nieuws: Samsung en Hynix positief over toekomst NAND-geheugen

-edit:
Overigens is het heel goed dat het geheugen toeneemt samen met het aantal megapixels. Ik ben het zeker eens met de stelling dat het voornamelijk voor professionele fotografen is, of mensen die veel in RAW-modus schieten en met een hoog aantal Megapixels.

misschien doelen ze op compactflash?
weet niet zeker

Op beide geheugen units staat compaq flash daar kan het niet aan liggen.
Maar sandisk gaat hem nu leveren aan verkopers en bij samsung is dat nog niet het geval. En zolang samsung hem niet verkoopt kunnen ze claimen dat ze de grootste geheugenkaart hebben ontwikkeld.

misschien 15.6G => 16G
en 16.0G => 16G
Of stickertje met verkeerde gegevens :P

Mooi dat geheugen, maar wel erg duur. Ook voor pro fotografen lijkt me. Maar blijkbaar is er dus toch een grote markt voor, ik neem genoegen met 2gig :P

met een 160 megapixel camera heb je dit soort kaartjes inderdaad wel nodig!

even groot is ook grootste ;)

In combinatie met Vista en dat Flash geheugen als RAM gebruikt kan worden :9~

Als harddisk/bootdisk kan ik me nog wel voorstellen, maar als RAM zeer zeker niet hoor, aangezien DDR I of 2 al vele malen sneller is dan deze kaartjes.

en toegangstijden? (in tegenstelling tot bijvoorbeeld hdd's pagefiles?)

reageren om 15:24 graag, dan doen we het telkens om de 20 minuten :+

Je bedoelt waarschijnlijk op de ready boost technologie in Vista. Zeker een goede optie voor het verbeteren van je perfomance.
Zal populair worden bij laptops verwacht ik.
Overigens is een 16 GB kaart daar vermoedelijk wat overkill voor.

Bovendien zijn de kaartjes geschikt voor de Digital Media Camcorder Infinity Series van Grass Valley die onlangs geïntroduceerd werd en de eerste consumentencamera is die overweg kan met verwisselbaar flashgeheugen, zo wordt door de marketingafdeling gefluisterd.
Mis ik iets?

ik heb hier thuis een JVC camcorder (GZ-MC100) die ook gewoon met verwisselbaar flashgeheugen om kan gaan.
Officieel gaat er een Microdrive in, maar een regulier CF kaartje werkt ook prima.

Vond het ook een gedurfde uitspraak, heb namelijk de zelfde camera :)
En die doet het uiterst goed met een 8GB Transcend CF kaart (heeft itt de standaard Microdrive geen bewegende delen en is dus zelfs energiezuiniger)..

Inderdaad, en mijn JVC GZ-MC500 vreet ook zonder problemen Microdrives, CF *en* SD

Weet iemand of hier een goede IDE converter voor bestaat? Flashkaartje als Solid State disk?

Als je er maar geen swapfile op zet. :+

Zoek bij www.conrad.nl eens op 'compact flash ide' en je hebt je antwoord ;)
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:38 Multilayerdisk maakt hybride dvd-opvolger goedkoper
Vorige 13:35 Intel bouwt prototype processor met tachtig cores
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011