Hoofdcategorieën

Fabrikanten verkopen meer pc's maar verdienen minder

Door Arie Jan Stapel, maandag 18 september 2006 11:53
Bron: TGDaily, views: 15.353

Geld uit portefeuille halenNa het bestuderen van de pc-verkopen in het tweede kwartaal van dit jaar concludeert onderzoeksbureau Gartner dat er dit jaar waarschijnlijk 233,7 miljoen pc's zullen worden verkocht, 10,5 procent meer dan in 2005. Ondanks dat zal de omzet vermoedelijk met 2,5 procent dalen tot 198,3 miljard dollar als gevolg van de lagere prijzen. Gartner verwacht dat de verkoop volgend jaar nog een extra stimulans zal krijgen door de komst van Windows Vista, maar waarschuwt tegelijk voor al te hooggespannen verwachtingen. Volgens het onderzoeksbureau zullen nieuw opkomende markten steeds belangrijker worden. Pc's worden steeds minder snel vervangen, maar de dalende prijzen stimuleren de eerste aankoop van een computer. Het grote probleem waar de pc-fabrikanten mee te kampen hebben is dat de consument zijn euro maar één maal kan uitgeven en de pc moet concurreren met andere elektronica, vooral lcd-televisies.

Volgende 12:05
Vorige 10:51

Reacties

«  1  2  »

Klopt. Ik werk in een kleine computerwinkel en ik merk dat er meer pc's worden verkocht, maar met minder marge.

Ik ben bang, als het zo door gaat, dat er steeds minder omzet gedraaid wordt, en de kleinere computerwinkels langzaam zullen verdwijnen. De consument is dan de dupe, want voor vragen en adviesen hoef je heust niet naar de mediamarkt oid.

klopt maar niet alleen de grote ketens zijn daar de schuld van, wat dacht je van webshops :9

En trouwens die kleine computerwinkels zijn vaak ook rete duur in vergelijking met webshops!

Ja, vooral e-shopping denk ik zelf. Er zijn mensen die geen verstand hebben van computers, die zelf een online pc winkeltje hebben! Zij pakken dan 0.1 procent en de leverancier pakt er mooi de winst van (al is die winst miniem)

Webshops zijn niet altijd het probleem, er zitten helaas webshops tussen die alles tegen 1 procent marge verkopen waardoor de webshops die goede service en advies geven vaak genaaid worden. Er staan een aantal shops op tweakers die altijd goede surveys krijgen, daarvan zie je dat de prijzen iets hoger liggen dan normaal, dat is omdat ze dat geld in service en ondersetuning kunnen steken ipv sommige winkels die alles dumpen tegen inkoopsprijzen en vanaf een zolderkamertje werken ( hardwarettotaal bijvoorbeeld )

die shops bestaan een jaar of 3 en dan gaan ze failliet, ondertussen hebben ze 3 jaar lang consumenten en andere bedrijven zitten naaien met hun prijzen en beroerde garantie.

Loop zelf stage bij een webshop en veel klanten gaan jammer genoeg toch voor de lage prijs. Die webshops zullen met een paar jaar verdijwenen. Te weinig marge is gewoon dom. Ze graven hun eigen kuil. Lach me dood haha

hoezo die lage prijs shops blijven wel bestaan, want ze krijgen gewoonweg de meeste klanten. Mensen kijken toch eerst naar prijs. En zoveel marge heb je niet nodig voor een webshop want het kost ook geen drol om ze draaiend te houden..!

Een beetje webshop heeft een kantoor met meerdere medewerkers, een aparte support desk voor telefonische hulp, webdesigners om hun sites te bouwen, shopmanagers die de shops elke minuut aan het uitbreiden zijn en prijzen up to date houden inclusief voorraad check.

Daarnaast nog enkele mensen voor administratie , inkoop, marketing etc..

kijk als je nou naast je normale baan een webwinkeltje opent en daar een euro per bestelling verdient heb je inderdaad weinig mensen nodig en kost het niks. maar een goede webwinkel heeft mischien nog wel meer kosten als een normale winkel.

Denk ook aan het huren van een kantoorpand, de elektriciteitsrekening van de 10 tallen computers die daar dag en nacht draaien...

hoezo die lage prijs shops blijven wel bestaan, want ze krijgen gewoonweg de meeste klanten. Mensen kijken toch eerst naar prijs. En zoveel marge heb je niet nodig voor een webshop want het kost ook geen drol om ze draaiend te houden..!
De meeste webshops met een dergelijke strategie (lage prijs, geen investeringen voor service) krijgen in no time een grote berg gevloek en getier in de tweakers.net shopsurvey en zijn niet lang daarna failliet. Voor die euro marge kan je geen aftersales service meer leveren omdat je dan verlies maakt, en zonder goede behandeling ben je je klantenkring zo kwijt (voorzover je die had :P).

Tevreden klanten is bovendien gratis reclame, wordt wel doorverteld wat voor tof bedrijf je wel niet hebt. Zo kan je je investering ook terugverdienen. Maar ja, dat is lange termijn denken en veel mensen willen lekker snel geld verdienen.

ik werk zelf ook bij een kleine zaak,

in de zomer vakantie medio augustus kwamen er ongeveer 1 a 2 orders van nieuwe pc's per dag (deze winkel is een kleine in het dorp normaal 3 orders per week)
ook de reparatie afdeling draait over uuren.
mensen kopen denk ik een pc rond deze tijd ivm begin van school/werk en ik denk dat het wel afneemt weer.
(ivm aankomen vista)

kleine winkels moeten het opzich niet hebben van de pc verkopen maar van de reparatie en onsite service.

onzin, je ziet het ook vanuit subjectief gezichtspunt natuurlijk.
maar er zal gewoon een splitsing komen, de grote zaak waar je je pc koopt, zo goedkoop mogelijk zonder advies. maar er blijft natuurlijk nog wel behoefte naar advies, dus er zullen ook nog winkels (wel grotere als computerland, mycom enzo) die jan modaal helpt aan adviezen. en je kan lullen wat je wilt, maar die hebben meer verstand van computers dan jan modaal, dat heb je natuurlijk ook nog een groep die meer verstand heeft van computers en hun informatie weer van het internet en uit bladen haalt en mycom en computerland niet nodig hebben..en die groept adviseert jan modaal ook nog is.
marktwerking heet dat, we vinden die kleine winkeltjes allemaal wel leuk en aardig,maar als puntje bij paaltje komt kiezen we toch voor onze portomonnaie. en terecht

Helaas geef je nu net de verkeerde bedrijven op als het gaat om advies.

Mycom, is zo'n beetje de grootste dozenschuiver die je maar kunt vinden.

Service van niks (wie wil er nu minimaal drie kwartier wachten voordat hij geholpen wordt). Dat mensen nog bij Mycom kopen is mij echt een compleet raadsel... zeker gezien hun zeer slechte aftersales.

Ik ken genoeg kleine computerwinkeltjes waar je nog echt geholpen wordt en waar ze bereid zijn om mee te denken.

Moet eerlijk wezen en das geen kritiek, dat zelfs in kleine pc zaken, je nauwelijks advies krijgt.

Echt, 1 op de zoveel winkels heeft echt hardware freaks als verkopers, die EERLIJKE adviezen kunnen geven, waarbij je zeg maar de beste prestatie pc krijgt aangemeten, voor het geld dat je wilt besteden.

Je moet toch meestal zelf je research doen op allerlei hardware forums, voordat je winkel binnenstapt, anders smeren ze je vaak te dure dingen aan.

PS: sommige gasten bij mediamarkt hebben ook verstand van PCs, alleen die verkopen dus niet alles.
Is gewoon kwestie van wat voor personeel ze toevallig hebben.

In de kop van het bericht staat 'verdienen minder', waar je uit zou kunnen opmaken dat de winst lager uitvalt.

In het stukje zelf echter, staat dat de *omzet* lager uitvalt, ondanks meer verkoop. Dit heeft niet noodzakelijkerwijs een directe relatie met de winst.

Dus er mag minder geld zijn binnen gekomen, maar of dat betekent dat de zaken slechter zijn gegaan *per saldo*, wordt niet duidelijk.

Dit zou best eens kunnen kloppen, als ik kijk naar wat mijn pc 3/4 jaar geleden heeft gekost (bijna 1800 euro) en als ik dan kijk naar de prijzen van de huidige pc's dan scheelt dit best veel.

Op alleen de hardware valt er steeds minder te verdienen, maar ik vermoed dat de nadruk gaat verschuiven naar andere zaken zoals levertijd, garantie-duur, service voorwaarden en gemak.
Als de prijzen zakken moet er op deze zaken ingeleverd worden. Denk aan webwinkels die eerst alles zelf moeten bestellen voordat ze het opsturen, of aan zaakjes die zo druk zijn dat je uren moet wachten totdat je aan de beurt bent. Een niet-tweaker wil ook service hebben op de pc als er wat mee is. Hoe lang moet hij/zij daarop wachten en hoe vakkundig worden problemen opgelost?
Ik koop regelmatig hardware bij een duurdere zaak, simpelweg omdat ik daar minder lang hoef te wachten.

In het verleden behaalde rendementen zijn geen garantie voor de toekomst.

Ondernemersrisico. Wet van vraag en aanbod.

Simpel. Niet piepen.

Je stelt het iets te simpel. De concurrentie is gewoon moordend en wie mee wil blijven spelen zal meer uit de kast moeten halen. Ik kijk vaak niet zozeer naar de prijs. Wat voor mij het belangrijkste is is de mate van service.

Grote spelers zoals HP/Compaq, Dell, ASUS, Sony, ACER etc etc. hebben last van elkaar. Iedereen heeft vrijwel dezelfde specs. maar in een ander jasje. Vormgevingen, zeker met laptops, ontlopen elkaar niet veel. Dus wil je veel verkopen, daar zijn vaak de fabriekslijnen al op ingesteld, zul je zeker meer met je prijs moeten doen, maar het komt toch op service aan, en dat is nu net wat ik veel mis, zowel bij de kleine als grote bedrijven.

Gelukkig heb ik een goeie zaak die perfekte service verleent waardoor de ondernemer mij dus als vaste klant in de toekomst zal behouden. Heb een aantal slechte ervaringen gehad met HP en daar gaat nooit meer een euro naar toe en heb me draai gevonden bij ACER, met name voor de laptops.

Een lach, vriendelijk woord en een kopje koffie, sleutelwoorden bij zaken doen, ook in PC land ;)

Als je naar de mediamarkt gaat voor een pc of voor onderdelen ben je al niet goed bezig omdat mediamarkt over het algemeen duur is en niet gespecialiseerd is hierin.

Dan kun je kiezen tussen de lokale pc boer en de vele webwinkels. De webwinkels zijn vaak een paar euro's goekoper maar daar komen wel weer verzendkosten bij.

Ik denk dat straks de kleinere onderdelen bij webwinkels bestelt gaan worden en gewoon de grote dingen zoals complete systemen en kasten en printers bij de computerwinkels.

idd die kleine bedrijfjes zullen wel uitsterven omdat die gewoon vaak duur zijn. Mensen gaan liever naar de paradigit of de mycom voor een aanbieding. Maar was dat met supermarkten ook niet het geval?

Ik denk eerder het omgekeerde.

Veel webwinkels hanteren vaste bezorgkosten. Stel, je wil een TV-kaartje of een hdd kopen. Dan bespaar je een paar euro op het product, maar betaal je juist weer extra door de verzendkosten die er overheen komen.
Koop je echter een compleet systeem, dan bespaar je op elk onderdeel een paar euro (is een heleboel euro). Tel daar de verzendkosten bij op en je bent nu wel goedkoper uit.

Het kan natuurlijk ook zo zijn dat personeel, distributie, marketing dat soort zaken meer zijn gaan kosten.

Een duure reclame campagne met niet het gewenste effect kan tot een omzet stijging leiden maar is niet persee een stijging van de winst.

aan mij zal het nie liggen koop zo wat elke half jaar een nieuwe pc :*)

Hoeveel consumenten zijn geïnterresseerd in hardware? of in die freak die achter de toonbank staat. Het ding moet doen waarvoor die gekocht is en wat er in zit zal ze worst wezen. Garantievoorwaarden zijn veel belangrijker.

Het grote probleem waar de pc-fabrikanten mee te kampen hebben is dat de consument zijn euro maar één maal kan uitgeven
En ze verwachten daar binnenkort wat aan te gaan doen? :P
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:05
Vorige 10:51
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: